محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ فروردين

با توجه به گسترش فناوری و ضریب نفوذ اینترنت در بین شهروندان، مجرمان نیز به دنبال تغییر بوده و در حال کوچ به فضای مجازی هستند. اولین نکته‌ای که نظر آن‌ها را به خود جلب می‌کند، سوء استفاده از کارت‌های بانکی است. کارت‌هایی که دارندگان آن‌ها با اعتماد بیش‌ ازحدی که به افراد آنلاین در فضای مجازی دارند به‌ راحتی در دسترس مجرمان قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۹:۳۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ فروردين

رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی برای بررسی وضعیت کالاهای ایرانی حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای عمل به شعار امسال (حمایت از کالای ایرانی) خبر داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ فروردين

رئیس پليس فتا استان خراسان رضوی در رابطه با استخراج و به دست آوردن پول ديجيتالي و نحوه‌ی خرید و فروش آن توسط صرافی‌های آنلاين در بازار آ‌ی‌تی به تهديدات و آسيب‌های اين نوع از كسب درآمد كه لازمه‌ی آن داشتن تخصص علمی بالا می‌باشد هشدار داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ فروردين

دیوان عدالت ایالات‌ متحده‌ی آمریکا به‌ تازگی فهرستی از اسامی ۹ هکر ایرانی را منتشر و آن‌ها را به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی از دانشگاه‌های بسیاری در جهان متهم کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين

طبق طرح جدیدی اعلام شده از طرف کمیسیون ملی توسعه‌ و اصلاحات چین که از ماه می اجرایی می‌شود، شهروندان چینی که جایگاه پایینی در طبقه‌بندی کشور از لحاظ سیستم اعتبار اجتماعی داشته باشند برای بیش از یک سال از خرید بلیط قطار و هواپیما محروم می‌شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين

عضو هیات‌ مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیر ساخت با اعلام اینکه وزارت ارتباطات برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی اولین کنفرانس خبری آنلاین وزیر ارتباطات را بر روی یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی برگزار کرده است افزود: ما در وزارت ارتباطات تنها به حمایت‌های فنی بسنده نکرده‌ایم و در سایر حوزه‌ها نیز از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کرده‌ایم که تدوین لوایح پنج‌گانه حقوقی فناوری اطلاعات و ارتباطات از آن جمله است.

ادامه مطلب