محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر

به گزارش تسنیم، با توجه به اشباع بازار مشترکان تلفن همراه در کشور و کاهش شیب افزایشی در ضریب نفوذ آن‌ها، نگاهی بر آمار جدید تغییر و تحولات در این عرصه داشتیم و به وضعیت ارتباطات همراه پرداختیم که ماحصل آن در این گزارش ارائه شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش ایسنا، مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تجهیز۵۰ هزار روستای بالای ۱۵ خانوار به سیستم اینترنت پرسرعت تا پایان شهریورماه ۱۳۹۸ خبر داد.
مهرداد ترابیان اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور قصد دارد طی یک سال در سه بخش تلفن ثابت، همراه اول و اینترنت روستاها، قدم‌های اساسی بردارد که برای این منظور از پیشنهادها و نظرهای نمایندگان و کارشناسان استفاده خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش پیوست، انجمن ارائه‌دهندگان خدمات دیجیتالی برای بهبود کسب‌وکار شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ارزش افزوده (VAS) به زودی زیر نظر اتاق تهران به طور رسمی ثبت و اعلام موجودیت خواهد کرد.
حسین ترابی، رئیس این انجمن، ضمن اعلام این خبر می‌گوید: «هرچند این انجمن از سوی اتاق تهران رسمیت دارد اما هنوز به ثبت رسمی در این اتاق نرسیده و منتظر طی شدن مراحل نهایی ثبت آن هستیم تا فرآیند عضوگیری و پرداخت حق عضویت تسهیل شود.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران پیرامون مطالبات هزار میلیارد تومانی بازنشستگان شرکت مخابرات ایران که از سال ۱۳۸۹ تاکنون باقی مانده است، از بازنشستگان تا پایان سال فرصت خواست.
مهندس سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در جمع بازنشستگان معترض این شرکت، گفت: من به شما تعهد می‌دهم که تا پایان امسال اگر موفق به حل مشکل شما نشویم باید خودمان برویم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های دولتی، در پایان حضور چند مشاور و معاون بازنشسته در این وزارتخانه از آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش مهر، معاون وزیر صنعت گفت: دولت تصمیم گرفت که اگر بیش از ۸۰ درصد کالای صادراتی با تشخیص گمرک و وزارت صمت، از محل کالای ورود موقت تولید شده باشد، مشمول تعهد صادراتی نشود که این مصوبه ابلاغ شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور ایجاد فرصت حضور بخش خصوصی در حوزه‌ی خدمات ماهواره‌ای مخابراتی، حفظ و توسعه‌ی منابع مدار-فرکانس، تسریع در توسعه‌ی بازار خدمات ماهواره‌ای سراسر کشور از طریق اپراتورهای ماهواره‌ای مخابراتی و حرکت در جهت حذف وابستگی کشور در حوزه‌ی ارتباطات ماهواره‌ای مخابراتی، "اصول حاکم بر پروانه‌ی فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی" را در جلسه‌ی شماره ۲۷۹ مورخ ۹۷/۰۶/۱۱ تصویب نموده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات گفت: در حال پیگیری برای ورود هرچه سریع‌تر گوشی‌های تلفن همراه به بازار کشور هستیم.
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه‌ی دومین روز از افتتاحیه‌ی مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران درباره‌ی اهمیت فناوری اطلاعات در نظام آموزشی اظهار کرد: باید سیستم‌های هوشمندسازی آموزشی را با دقت پایش کنیم تا بتوانیم مسیرهای آموزشی مناسب را برای دانش آموزان ترتیب دهیم.

ادامه مطلب