محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایسنا، رئیس پژوهشکده‌ی علوم و فناوری فضایی دانشگاه امیرکبیر از طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه‌ی فضا در این دانشگاه خبر داد و گفت: ماهواره‌ی "پیام" مراحل نهایی تست سازگاری پرتاب را طی می‌کند و با نهایی شدن آن توسط ماهواره‌بر "سیمرغ" پرتاب خواهد شد.
دکتر محمود مانی امروز در نشست تخصصی ماهواره‌ی "پیام" امیرکبیر ارتباط با صنعت را از وظایف دانشگاه صنعتی امیرکبیر از زمان تاسیس نام برد و افزود: بر این اساس یکی از وظایف اصلی این دانشگاه سهیم شدن در رفع چالش‌های بخش صنعت بوده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان اینکه بازار تلفن همراه بازاری کاملا وابسته به ارز است، گفت: بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت گوشی تلفن همراه در بازار به دلیل کمبود عرضه است.
به گزارش ایسنا، فلاح جوشقانی درباره‌ی تعرفه‌های تلفن همراه، اظهار کرد: در حوزه‌ی اینترنت همراه و صدا، دو اپراتور ایرانسل و همراه اول افزایش قیمت داشتند، اما اپراتور رایتل تغییر تعرفه نداشته که بررسی اولیه ما حاکی است که این اپراتورها در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این اقدام را انجام دادند. گزارشی را آماده کردیم و طی دو هفته‌ی آینده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه می‌کنیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس عشق‌آباد گفت: برای من موجب بسی خرسندی است که به نمایندگی از سوی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در اجتماع مهم شما در عشق‌آباد حضور یافته‌ام.
وی افزود: کشور من روابط بسیار خوب و حسنه‌ای با کلیه‌ی کشورهای مشترک‌المنافع دارد. جمهوری اسلامی ایران از جمله نخستین کشورهای جهان بود که استقلال کشورهای مشترک المنافع را به فاصله‌ی بسیار اندکی از فروپاشی اتحاد شوروی به رسمیت شناخت و از آن تاریخ تاکنون که بیش از بیست و پنج سال می‌گذرد، روابط ما با کشورهای این منطقه روزبه‌روز فزونی یافته است. ما خوشحالیم که امروز همسایگانی باثبات و در مسیر توسعه یافتگی و پیشرفت در کنار خود داریم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با وزیر توسعه‌ی دیجیتال و مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه پیشنهاد تشکیل بازار منطقه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات را ارائه داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

به گزارش مهر، تعریف شبکه‌ی علمی سابقه‌ای بیش از ۲۰ سال دارد و نخستین‌بار در سال ۷۳ با نام «شبکه‌ی دانشگاهی» و با هدف ارتباط مستقل دانشگاه‌ها با یکدیگر از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی مطرح شد. این شبکه قرار بود شبکه‌ی اینترانت میان دانشگاه‌ها باشد و دسترسی دانشگاه‌ها به منابع علمی و تحقیقاتی را از طریق بستری پرسرعت و امن فراهم و مشکلات دانشجویان را برای دسترسی به اطلاعات مرتفع کند.

ادامه مطلب