محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با کمک ۶ نهاد طرح ملی حمایت از کسب‌وکارهای نوآفرین در جهت توانمندسازی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات، تدوین و آماده شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد

دبیر ستاد توسعه‌ی فضای مجازی معاونت علمی از برنامه‌ریزی برای شناسایی شرکت‌های خلاق که ماهیت دانش‌بنیان ندارند خبر داد و گفت: این شرکت‌ها مشمول قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ خرداد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کردستان نگهداری تصاویر و فایل‌های خصوصی در حافظه‌ی سیستم‌های رایانه‌ای مثل لپ‌تاپ، گوشی‌های هوشمند و تبلت را اشتباه خواند و گفت: نگهداری فایل‌های مهم و خصوصی در حافظه‌ی سیستم‌های متصل به اینترنت می‌تواند از سوی هکرها یا مجرمان سایبری به سرقت رفته و مورد سوء استفاده قرار گیرد‌.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای شناسایی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای غیرنظامی مایل به واگذاری امکانات ارتباطی مازاد، فراخوان داد.
به گزارش مهر، با توجه به ایجاد شبکه‌های ارتباطی اختصاصی (نظیر شبکه‌ی فیبر اختصاصی)، از سوی برخی از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای غیرنظامی و تمایل تعدادی از دستگاه‌ها برای واگذاری امکانات ارتباطی مازاد به متقاضیان، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فراخوان شناسایی این دستگاه‌ها را صادر کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ خرداد

رئیس بخش نانوتکنولوژی پژوهشکده‌ی بیوتکنولوژی کشاورزی از انجام ۶ پروژه‌ی تحقیقاتی در حوزه نانو خبر داد و گفت: امید است نتایج این تحقیقات، منجر به درآمدزایی از فناوری شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ خرداد

مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن کاربران و آلوده کردن دستگاه‌ها از هر روشی از جمله قالب کردن بدافزار در نقش فیلترشکن، لینک یا برنامه‌های ظاهراً معتبر استفاده می‌کنند. به همین دلیل کاربران باید علاوه بر رعایت نکات امنیتی از جمله به‌روزرسانی مستمر نرم‌افزارها و استفاده از آنتی‌ویروس‌های معتبر، هوشیار عمل کرده و لینک‌ها و فایل‌های مشکوک را باز نکنند.

ادامه مطلب