محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های دولتی، در پایان حضور چند مشاور و معاون بازنشسته در این وزارتخانه از آن‌ها تقدیر و تشکر کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

به گزارش مهر، معاون وزیر صنعت گفت: دولت تصمیم گرفت که اگر بیش از ۸۰ درصد کالای صادراتی با تشخیص گمرک و وزارت صمت، از محل کالای ورود موقت تولید شده باشد، مشمول تعهد صادراتی نشود که این مصوبه ابلاغ شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به منظور ایجاد فرصت حضور بخش خصوصی در حوزه‌ی خدمات ماهواره‌ای مخابراتی، حفظ و توسعه‌ی منابع مدار-فرکانس، تسریع در توسعه‌ی بازار خدمات ماهواره‌ای سراسر کشور از طریق اپراتورهای ماهواره‌ای مخابراتی و حرکت در جهت حذف وابستگی کشور در حوزه‌ی ارتباطات ماهواره‌ای مخابراتی، "اصول حاکم بر پروانه‌ی فعالیت اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی" را در جلسه‌ی شماره ۲۷۹ مورخ ۹۷/۰۶/۱۱ تصویب نموده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات گفت: در حال پیگیری برای ورود هرچه سریع‌تر گوشی‌های تلفن همراه به بازار کشور هستیم.
محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه‌ی دومین روز از افتتاحیه‌ی مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران درباره‌ی اهمیت فناوری اطلاعات در نظام آموزشی اظهار کرد: باید سیستم‌های هوشمندسازی آموزشی را با دقت پایش کنیم تا بتوانیم مسیرهای آموزشی مناسب را برای دانش آموزان ترتیب دهیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای تولید ملی، پروژه‌ی " طراحی و ساخت لینک‌های رادیویی پرظرفیت" در گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه، کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، این پروژه در ادامه‌ی دستاوردهای برنامه‌ی جامع موضوع محوری " کسب دانش و تولید نمونه‌ی رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G" تعریف شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

استعلام پیامکی چک‌های برگشتی از طریق کدهای ۱۶ رقمی روی چک‌های صیادی امکان‌پذیر شد.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی دریافت‌کننده‌ی چک می‌تواند با استعلام این ۱۶ رقم از بانک مرکزی از سوابق اعتباری صادر کننده‌ی چک مطلع شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر

به گزارش پیوست، معاون عملی فناوری ریاست جمهوری درباره‌ی تغییرات اخیر صندوق نوآوری و شکوفایی به پیوست اعلام کرد: «ایده‌ها و افراد جدید عوامل کمکی مهمی برای ایجاد انگیزه در بخش دانش‌بنیان کشور خواهند بود». سورنا ستاری همچنین از تغییر هیات عامل این صندوق در آینده‌ی نزدیک خبر داد. روز گذشته با پیگیری‌های پیوست مشخص شد که علی وحدت به عنوان رئیس جدید صندوق نوآوری و شکوفایی جایگزین بهزاد سلطانی شده است. همچنین مشخص شد که به زودی با این انتخاب تغییراتی هم در بین اعضای هیات عامل این صندوق اتفاق خواهد افتاد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۲ مهر

به گزارش تابناک، فلاح‌جوشقانی افزایش قیمت بسته‌های اینترنت همراه را در چارچوب قانون دانست و اظهار داشت: ایران ارزان‌ترین اینترنت تلفن همراه در دنیا را دارد.
در هیاهوی افزایش قیمت تمام کالاها و خدمات، اپراتورها از غافله عقب نماندند و آن‌ها نیز نرخ بسته‌های اینترنت را بیش از کف تعیین شده توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بالا بردند.

ادامه مطلب