محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۰ تير

به گزارش مهر، امیر ناظمی عصر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین خاطرنشان کرد: هفته آینده وزرای ارتباطات این ۴ کشور در تهران نشست چهارجانبه‌ای را برای ایجاد بازار مشترک حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت‌های مشترک خواهند داشت که هدف آن حمایت از همکاری استارتاپ های این کشورها با یکدیگر در قالب رویدادهای مشترک و نیز ایجاد بازار مشترک ICT و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است. این همکاری‌ها می‌تواند دانش فنی و توان رقابتی استارتاپ های ایرانی در بازارهای خارج از کشور را ارتقا بخشد و نقش مهمی در رونق کسب و کار دیجیتالی در ایران داشته باشد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير

به گزارش پیوست، همراه اول در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که کد ستاره ۱۰ ستاره ۱۱۷ مربع فقط سقف قطع میان دوره مشترکان دائمی را بالا می‌برد.
این اطلاعیه پیرو انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی با موضوع بازپرداخت وجوه دریافتی از مشترکان خطوط دائمی همراه اول از طریق قبوض منتشر شده است. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرده که کد «ستاره ۱۰ ستاره ۱۱۷ مربع» صرفا برای بالا بردن سقف قطع میان دوره مشترکان دائمی بوده و موجب بستانکاری مشترکان نمی شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير

بانک مرکزی فعالیت در حوزه رمز ارز را دوباره غیر مجاز اعلام کرد.
به گزارش پیوست این دومین باری است که بانک مرکزی غیرمجاز بودن فعالیت در حوزه رمزارز را اعلام کرده است، اما همچنان تصمیم‌گیری در حوزه استخراج رمز را برعهده دولت گذاشته است.
روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای که منتشر کرده است براجرایی بودن مصوبه سی‌امین جلسه شورای عالی مبارزه بر پولشویی در خصوص رمزارزها تاکید کرده است. در مصوبه شورای عالی مبارزه با پولشویی که ۹ دی ماه ۹۶ ابلاغ شده بود بانک‌ها و صرافی‌ها از فعالیت در حوزه رمزارز منع شده بودند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۹ تير

گزینه «عدم حفظ حریم شخصی» به اپلیکیشن اسنپ اضافه شد.
به گزارش پیوست، تیم اسنپ پس از اتفاقات اخیری که در رابطه با مساله حریم شخصی در برخورد یک مسافر و راننده اسنپ افتاده بود اعلام کرد در گام اول گزینه «عدم حفظ حریم شخصی» را به بخش «بازخورد سفر» اضافه کردند تا کاربران بتوانند در پایان سفر تجربه‌ خود را درباره حریم شخصی‌‌شان ثبت کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به دلیل کاربردی شدن داده‌های فضاپایه در پرداخت خسارات ناشی از سیل صرفه جویی چند صد میلیاردی صورت گرفته است، گفت: این امر از آنجا ناشی می‌شود که وزارت کشور تمایل داشت تا از این داده‌ها برای پرداخت خسارات بهره ببرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير

به گزارش ایرنا، شرکت ملی پست اعلام کرد جمع‌آوری مرسولات پستی از محل مشتری را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، این شرکت در راستای توسعه همکاری با بخش خصوصی و براساس رویکرد جدید خود، در نظر دارد با مشارکت بخش خصوصی، سرویس الکترونیکی جمع‌آوری مرسولات پستی از مقر و محل مورد درخواست مشتری، ارائه دهد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير

مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ۵ استان قم، هرمزگان، خراسان رضوی، سمنان و یزد با حکم وزیر ارتباطات منصوب شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه و بنا بر پیشنهاد معاون امور دولت، مجلس و استان‌ها، مدیران کل فناوری اطلاعات و ارتباطات ۵ استان را منصوب کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات گفت: با چند سرور و نرم افزار دولت الکترونیک محقق نمی‌شود و باید فرآیندهای اجرایی کشور اصلاح شود.
محمدجواد آذر جهرمی وزیر ارتباطات ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت دولت الکترونیک اظهار داشت: موضوع دولت الکترونیک بحث مهمی است. یک موضوع بحث زیرساخت‌های دولت الکترونیک است که در حیطه وظایف وزارت ارتباطات بوده که تکمیل و به بهره‌برداری هم رسیده است.

ادامه مطلب