محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ بهمن

به گزارش مهر، محمدجعفر نعناکار در توئیتر نوشت: یونیسف در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاری بذری تا سقف ۱۰۰ هزار دلار در کسب و کارهای نوپای فناوری محور و سود ده است که در جهت ارتقای زندگی انسان‌ها قدم بر می دارند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ بهمن

به گزارش مهر، پنجاه و ششمین نشست زیرکمیته علمی - فنی کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (کوپوس) از تاریخ ۲۲ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
در این نشست بیانیه جمهوری اسلامی ایران قرائت و بر نکات کلیدی و مهمی تاکید خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن

«متولی باند‌های فرکانسی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است اما صاحب باندهای فرکانسی ۶۰۰ تا ۸۰۰ صداوسیما است.» این اظهارت معاون سابق سازمان صداوسیما در مورد مناقشه بین وزارت ارتباطات و این سازمان بر سر آزادسازی باند‌های فرکانسی ۶۰۰ تا ۸۰۰ است.
لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌کند که برخلاف ادعای وزارت ارتباطات مبنی بر خالی بودن این باند‌های فرکانسی که در اختیار صداوسیما است، این باندهای فرکانسی توسط این سازمان در حال استفاده است. او تاکید می‌کند که مدیریت باندهای فرکانسی مورد بحث هزینه دارد و اگر قرار باشد آزادسازی در مورد این باند‌های فرکانسی صورت بگیرد باید از محل درآمد حاصل از این آزادسازی به کسانی که مدیریت این فرکانس را انجام داده‌اند سهمی توزیع شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن

به گزارش مهر، مرکز ماهر با هشدار نسبت به آسیب‌پذیری‌هایی با درجه اهمیت بالا در Cisco RV۳۲۰/RV۳۲۵ اعلام کرد: تجهیزات مسیریاب و روتر سیسکو شامل Cisco Small Business RV۳۲۰ و RV۳۲۵ Dual Gigabit Wan VPN Router دارای دو ‫آسیب‌پذیری با درجه اهمیت بالا هستند که یکی از آن‌ها از نوع نشت اطلاعات حساس و دیگری از نوع تزریق دستور است.
این مرکز اوایل امسال نیز نسبت به آسیب پذیری گسترده تجهیزات تحت وب سیسکو هشدار داده بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد که در ایام دهه مبارک فجر ۱۱۰۰ روستا عمدتاً در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان که قبلاً فاقد پوشش تلفن همراه بودند، تحت پوشش دو اپراتور همراه اول و ایرانسل قرار گرفتند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در برنامه پرسمان سیمای استان سمنان، با بیان اینکه این استان با وجود پهناوری، دارای جمعیت کم و متمرکز است گفت: این خصوصیات کار را در حوزه ارتباطات ساده می‌کند و به کمک سواد مردم، زیرساخت احداث‌شده و دانش عمومی موجود ازنظر شاخص IDI استان سمنان در رتبه دوم قرار دارد که وضعیت خیلی خوبی به نسبت دیگر استان‌ها است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن

شبکه زیرساخت کشور هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات است و موضوع کیفیت و پایداری این شبکه بسیار مهم و همواره مورد توجه بوده است، از این رو مدیران زیرساختی کشور همواره تاکید دارند که ایستگاه‌های ما باید استاندارد بالایی داشته باشد.
به گزارش ایسنا، شبکه IP شرکت ارتباطات زیرساخت کشور قرار بود تا نیمه نخست امسال بازسازی شود و در این راستا این شرکت در فعالیت‌هایی مثل راه‌اندازی CDN و پیام‌رسان‌های داخلی با اختصاص فضا و ارائه امکانات فنی و سایر تسهیلات کمک کرده و به نوعی به عنوان بازوی دولت در کمک به بخش خصوصی محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ بهمن

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که باید هر چه زودتر به جنگ با فضای مجازی در کشور پایان داده شود و با بهره‌گیری از همین فضا به دشمنان نظام پاسخ دهیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ بهمن

اتصال سامانه اعتبارسنجی ایران به قبوض خدماتی در دستور کار شرکت اعتبارسنجی ایران قرار گرفته‌ است.
به گزارش پیوست، هم‌اکنون این شرکت مذاکرات خود برای فراهم کردن زیرساخت‌های لازم جهت اتصال قبوض خدماتی به سامانه اعتبارسنجی را آغاز کرده است.
با اتصال قبوض خدماتی مانند قبوض آب، برق، تلفن و قبوض مربوط به شهرداری‌ها به این سامانه تقریبا تمامی شهروندان ایرانی اعتبارسنجی خواهند شد و از سویی دیگر از این اعتبار خود می‌توانند در نظام بانکی بهره ببرند.

ادامه مطلب