محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش پیوست، تپسی، در نامه‌ای به دو وزیر و دو معاون رئیس‌جمهوری خواهان توقف فعالیت انحصاری اسنپ و پیاده‌سازی رقابت آزاد در بازار حمل‌ونقل آنلاین شده است. در این نامه که به امضاء دیگر بازیگران حوزه‌ی حمل‌ونقل آنلاین یعنی الوپیک و ماکسیم هم رسیده و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت و معدن، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون حقوقی ریاست جمهوری مورد خطاب قرار گرفته‌اند، تپسی از دولت خواسته است تا به فعالیت‌های انحصاری اسنپ در این بازار پایان داده شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش مهر، طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه با هدف شناسنامه‌دار شدن یکی از پر مصرف‌ترین کالاهای وارداتی کشور و مبارزه‌ی سیستمی با قاچاق تلفن همراه، از ۱۴ آذرماه سال گذشته پیاده‌سازی و اجرا شد تا صرفه‌ی اقتصادی قاچاق گوشی از بین رفته و حقوق مصرف‌کنندگان آن رعایت شود.
در آستانه‌ی یک ساله شدن طرح رجیستری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان یکی از مجریان پیاده‌سازی این طرح ملی، وضعیت اجرای آن را در کشور اعلام کرد.
بر مبنای این آمار که تا پایان خردادماه ۹۷ را رصد کرده، مشخص شده که از تاریخ ۱۴ آذرماه ۹۶ تا پایان خردادماه ۹۷ بالغ بر ۲ میلیون و ۲۵۵ هزار و ۲۹۲ گوشی موبایل از ۱۱ برند اصلی موبایل وارد کشور شده که از این تعداد یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۹۴۹ گوشی در سامانه‌ی رجیستری فعال شده‌اند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش ایلنا، روانشناسان بارها و بارها نسبت به آسیب‌های استفاده از رایانه، تبلت‌ها و تلفن‌های‌هوشمند برای کودکان خبر داده‌اند؛ اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که محصولات دیجیتال می‌توانند تاثیر مثبتی روی افزایش بهروری هوش افراد کم سن‌و‌سال داشته باشد.
فریده کامیار روانشناس کودک گفت: استفاده از دستگاه‌های رایانه‌ای اگر کنترل شده باشد، می‌تواند نقش موثری در عملکرد هوشمندانه‌ی کودکان داشته باشد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی با بیان اینکه قدم‌های اولیه برای ارائه‌ی الکترونیکی شدن خدمات به مردم برداشته شده است، گفت: چند نکته در توسعه‌ی این پروژه وجود دارد که باید هرچه زودتر برطرف شود.
وی افزود: تعداد کمی از نهادها تا به حال به دولت الکترونیک پیوسته‌اند و از نمایندگان می‌خواهم تا با قانونگذاری مناسب به تنبیه و یا تشویق نهادها برای الکترونیکی شدن کمک کنند.
لاریجانی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور الکترونیکی شدن خدمات امری ضروری است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۴ آذر

پیروز حناچی، سرپرست و شهردار منتخب تهران در شورای سیاستگذاری همایش تهران هوشمند گفت: بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده‌ی تهران هوشمند می‌تواند ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته‌ی «تهران هوشمند»، با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، این کتاب با اسناد بالادستی فضای تولید و تبادل اطلاعات همراه است و به معرفی بیش از ۲۰۰ محصول و خدمت ارائه‌ شده توسط بیش از ۱۰۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در بخش‌های فناوری‌های آشکارسازی آسیب‌پذیری، راهکارهای SIEM، مدیریت یکپارچه‌ی تهدیدات، امن‌سازی شبکه، گواهی الکترونیکی و PKI، سوییچ و روتر امن، سخت‌افزارهای خاص منظوره، فناوری‌های احراز هویت، خدمات فنی و عملیاتی، خدمات مشاوره و مدیریت، خدمات فرهنگ‌سازی و آموزش، خدمات آزمایشگاهی و اعتبارسنجی و مراکز آپای دانشگاهی طبقه‌بندی شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه‌ی جلسه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در خصوص بررسی پیشرفت‌ها و موانع موجود بر سر راه دولت الکترونیک برگزار شد، با اشاره به نحوه‌ی اتصال کارت سوخت به کارت بانکی گفت: از امروز که صدور کارت سوخت از طریق اپلیکیشن دولت همراه و سایت دولت موبایل آغاز شده است، تا ساعت ۱۱ امروز ۱۵۷ هزار نفر با مراجعه به سیستم دولت همراه درخواست صدور کارت سوخت و اتصال به کارت بانکی را دادند.
وی افزود: روش سوخت‌گیری از طریق کارت بانکی به این طریق است که ۵۵ درصد نازل‌های پمپ بنزین‌ها به سیستم‌های متمرکز ما متصل شده‌اند و ۴۵ درصد نازل‌ها به دستگاه های pos (پرداخت) متصل هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ آذر

به گزارش ایلنا، محمدجواد‌آذری جهرمی گفت: دولت به عنوان توسعه‌ی پروژه‌ی دولت الکترونیک بخشی از آن را در دست دارد و توسعه‌ی آن مستلزم همه‌ی نهادها است.
وی افزود: تا به حال حدود ۱۵۷ هزار ثبت‌ نام کارت سوخت از طریق الکترونیکی انجام شده است و این در حالی است که تنها چند ساعت از دسترس قرار گرفتن سامانه‌ی ثبت‌ نام به روی مردم می‌گذرد.

ادامه مطلب