محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان فناوري اطلاعات ايران، اولين جلسه همفكري كميته ملي شهر هوشمند با حضور نمايندگاني از شوراي عالي استان‌ها، وزارت راه و شهرسازي، وزارت كشور، سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور، سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران، شوراي راهبردي تهران هوشمند و سازمان فناوري اطلاعات ايران برگزار شد.
اولين جلسه همفكري كميته ملي شهر هوشمند با حضور امیر ناظمي معاون وزير و رئيس سازمان و با هدف يكپارچه‌سازي اقدامات، جلوگيري از موازي كاري دستگاه‌هاي دولتي و شهرداري‌ها، توسعه اقتصادي و اجتماعي شهرهاي كشور برگزار شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش پیوست، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در توئیتر خود از پیوستن الوپیک به جمع استارتاپ‌های همکار با سازمان تاکسیرانی تهران خبر داده است.
مدیرعامل الو پیک؛ سرویس فعال در حوزه پیک موتوری آنلاین هم در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌کند که این سرویس پس از سه سال فعالیت در زمینه جابه‌جایی کالا به تازگی وارد بازار سرویس درخواست تاکسی شده و قرار است از ظرفیت‌های سازمان تاکسیرانی تهران برای جذب راننده و گسترش بازار کاری خود استفاده کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی؛ دومین کنفرانس بین‌المللی مخابرات نوری بی‌سیم غرب آسیا ۷ و ۸ اردیبهشت سال جاری به میزبانی دانشکده مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين

به گزارش ایلنا، شب چهارشنبه ۲۸ فروردین‌ماه، طی مراسمی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد لوح تقدیر «همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری با رویکرد حمایت از کالا و خدمات ملی» از طرف انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به ایرانسل اهدا شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

یکی از سهم‌‎های کم ریسک بازار سرمایه «همراه» است که همانند روند سودآوری، یک روند آرام اما صعودی را طی می‎کند. نکته جالب توجه این است که با وجود سرمایه اسمی کمتر نسبت به سایر رقبا، سهم بیشتری از بازار را در اختیار دارد که البته برای حفظ این سهم دست به کار شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش پیوست، تعداد سفر ایرانی‌ها از سفر با وسایل نقلیه عمومی و خصوصی گرفته تا ترددهای جاده‌ای در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. آن طور که مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده در حوزه اقامت مسافران ۵۰ درصد تورم نسبت به نوروز سال گذشته، در بخش خوراک و گردش تورم ۱۰۰ درصدی و در بخش حمل و نقل شامل عمومی و شخصی به طور میانگین ۲۰ درصد تورم وجود داشته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

به گزارش پیوست، هلدینگ هزار دستان برای همکاری با شهرداری به منظور پیاده‌سازی شهر هوشمند به توافق رسیدند. در اولین گام این توافق قرار است نقشه و مسیرباب بلد ثبت تصویرهای سه بعدی منطقه ۲ شهرداری تهران را آغاز کند و در نهایت اطلاعات به دست آمده را روی پلتفرم «بلد» ارائه دهد.
طبق توافقات صورت گرفته میان گروه شرکت‌های هزار دستان شامل کافه‌بازار، دیوار و بلد با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، قرار است طی هفته‌های آینده تفاهم‌نامه‌ای به منظور اجرایی شدن برنامه‌های این دو برای هوشمند‌سازی شهر تهران به امضا برسد.

ادامه مطلب