محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر

به گزارش ایلنا، امیر ناظمی با بیان اینکه هنوز سامانه‌ی ثبت نام در دسترس کاربران نیست، اظهار کرد: ثبت نام کارت سوخت از طریق اپلیکیشن دولت‌همراه و یا سایت mob.gov.ir از روز دوشنبه فعال می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر

به گزارش ایلنا، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی، گفت: مشکل پوشش جاده‌ای محورهای منتهی به شهرستان مهاباد که یکی از درخواست‌های اصلی مردم این شهرستان بود با توجه به بهینه‌سازی سایت‌های جاده‌ای و انجام طرح تغییر فرکانس شبکه، مرتفع شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

ادعای مدیر یک پیام‌رسان داخلی برای جایگزینی کارت سوخت در حالی مطرح شده است که سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید: «از این موضوع اطلاعی نداریم و تاکنون جلسه‌ای در این باره برگزار نشده است».

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، جایزه‌ی ملی کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تصویب سازمان ملی استاندارد از سال ۹۰ آغاز و تاکنون ۷ دوره‌ی آن برگزار شده است.
برگزاری این دوره از جایزه‌ی ملی کیفیت ICT توسط معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات از ۱۴ مهرماه آغاز و تا ۳۰ آبانماه امسال انجام شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری در آیین آغاز همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت حفاظت محیط زیست آلمان با هدف توسعه‌ی اقتصاد کم‌کربن که با حضور سفیر آلمان در ایران برگزار شد، گفت: مزیت‌های سرزمینی و ساختاری کشورمان در حوزه‌ی انرژی دو ویژگی مهم ایران است و ما به عنوان نخستین دارنده‌ی ذخایر هیدروکربنی جهان و سومین تولیدکننده‌ی گاز دنیا بخش قابل توجهی از ظرفیت جهانی در حوزه‌ی انرژی و محیط زیست را به خود اختصاص داده‌ایم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

به گزارش ایسنا، قرار گرفتن خبرهای مربوط به «بسته‌ی حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد» در صدر اخبار، نشان‌دهنده‌ی حساسیت جامعه به این موضوع است؛ موضوعی که بعید نیست از چشم سودجویان نیز پنهان نماند. پلیس در این خصوص به شهروندان هشدارهایی را داده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ سایت اینترنتی با میزبانی داخلی برای استفاده از ترافیک نیم‌بهای پهنای باند در سامانه‌ی ثبت دامنه‌های اینترنتی با میزبانی داخلی به ثبت رسیده‌اند، گفت: این سایت‌ها که عمدتا سایت‌های انتشار ویدئو هستند و ترافیک حجیمی را مبادله می‌کنند، بیش از ۹۵ درصد ترافیک داخلی کشور را در اختیار دارند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان

به گزارش فناوران، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تعرفه‌ی نرخ پایه‌ی خدمات فنی تخصصی انفورماتیک سال ۹۷ را منتشر کرد.
این سازمان در راستای اﺟﺮای وﻇﺎﻳﻒ ﻣﺤﻮﻟﻪ در ﻣﺎده‌ی ۱۲ ﻗﺎﻧﻮن ﭘﺪﻳﺪآورﻧﺪﮔﺎن نرم‏‌اﻓﺰار مبنی ﺑﺮ ﺳﺎﻣﺎﻧﺪهی و نظم‏ﺑﺨﺸی ﺑﺎزار کسب‌‏وﻛﺎرﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺣﻮزه‌ی ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت ﻛﺸﻮر و همﭼﻨﻴﻦ اﺧﺘﻴﺎرات ﻗﺎﻧﻮﻧی ﻣﻄﺮح در ﺑﻨﺪ ۱۲ ماده‌ی ۶۵ آیین‏ﻧﺎﻣﻪ‌ی ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺳﺎزﻣﺎن ﻧﻈﺎم ﺻﻨﻔی رایانه‌‏ای ﻛﺸﻮر ﻣﺼﻮب ﻫﻴﺎت‌وزیران، ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﺒﺎﻧی قیمت‏ﮔﺬاری ﺧﺪﻣﺎت حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، این سازمان از سال ۱۳۸۹ در یک فرآیند علمی، مبتنی بر سنجش کارشناسی، بررسی میدانی و در برخی موارد عرف، اقدام به کشف قیمت خدمات کرده است.

ادامه مطلب