محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی تاکنون در رابطه با باز شدن توئیتر و یا بسته شدن اینستاگرم هیچ بحث و بررسی نداشته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد

آذرماه سال گذشته زمین‌لرزه‌ای در تهران رخ داد که بعد از آن برخی‌ها شب را در خیابان به صبح رساندند. از آنجا که کشور ما بر روی نوار زلزله‌خیز جهان قرار دارد، وقوع چنین رویدادهایی در کشور دور از انتظار نیست و باید آمادگی‌های لازم در این زمینه وجود داشته باشد؛ بنابراین حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پیشگیری از وقوع اختلالات و جلوگیری از قطع ارتباط مردم در مواقع بحران برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌ و برای آزمایش آن‌ها مانورهایی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ مرداد

امروز برای بار دوم شاهد اختلالاتی در پیام‌رسان فیلتر شده‌ی تلگرام بودیم. گفتنی است در برخی مناطق ارسال و دریافت پیام‌ها و تصاویر امکان‌پذیر نبود. البته توسعه‌دهنده‌ی این پیام‌رسان، پاول دوروف در برابر واکنش کاربرانش سکوت کرده و هیچ دلیل را برای قطعی‌های پی‌درپی عنوان نکرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ مرداد

معاون وزیر ارتباطات از ارائه راهکارهای امنیتی سرویس کدهای دستوری موبایل (USSD) به بانک مرکزی خبر داد و گفت: تاکنون موردی مبنی بر ناامنی این سرویس گزارش نشده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱ مرداد

وکلای دادگستری که شکایتشان از تصمیم بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر فیلتر تلگرام به صدور قرار منع تعقیب منجر شده است، در نشستی خبری گفتند که به‌قرار صادره اعتراض کرده‌اند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير

رئیس سازمان فضایی ایران از تدوین نقشه‌ی راه فناوری سنجش‌ از دور با کمک دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور خبر داد و گفت: مرکز نوآوری سنجش‌ازدور در دانشگاه شهید بهشتی راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب