محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ بهمن

ارایه‌دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت ثابت موظف هستند در مورد پهنای باند، سرعت و تعرفه ارایه خدمات به مشترکین، مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را به صورت دقیق اجرا کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ بهمن

کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور با توجه به اهمیت خدمات نقشه، مخاطرات و فرصت های آن، الزامات و نیازمندی های این حوزه را برای کاربرد هرچه بیشتر نرم افزارهای بومی تبیین کرد.
به گزارش مرکز ملی فضای مجازی کشور، سعید مهدیون معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: صیانت از داده‌های مکانی در فضای مجازی به دلیل مشکلات امنیتی و انتظامی یکی از موضوعات مهم در حوزه فضای مجازی است که باید برای جلوگیری از وابستگی به سرویس‌های خارجی و ساماندهی و توسعه زیست بوم کسب وکارهای مکان محور داخلی، الزامات و نیازمندی‌های این حوزه تعیین شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن

به گزارش پیوست، مدیرکل بخش خدمات ارزش‌افزوده همراه اول اعلام کرد که از ابتدای بهمن ماه سال جاری، روش تسهیم درآمد حاصل از سرویس‌های ارزش‌افزوده این اپراتور با هدف تشویق اپلیکیشن‌های پرکاربرد به حضور در این بازار، با تغییراتی همراه شده است.
ابوذر مهرمنش با اشاره به اینکه پیش از این، مدل تسهیم درآمد سرویس‌های ارزش‌افزوده در این اپراتور بین تجمیع‌کننده‌ها، تولیدکننده‌های محتوا و خود اپراتور به صورت ۷۰ به۳۰ بوده، گفت: «در مدل قبلی تسهیم درآمد، ۷۰ درصد درآمد حاصل از خدمات ارزش‌افزوده به تجمیع‌کننده‌ها و تولیدکننده‌های محتوا و ۳۰ درصد باقی‌مانده به اپراتور همراه تعلق می‌گرفت؛ اما حالا این درصد متغیر شده است.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن

به گزارش ایسنا، پس از کاهش قیمت اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و تفکیک اینترنت داخل از بین‌الملل، با اعلام آخرین تعرفه‌های اینترنتی، قیمت هر گیگابایت اینترنت ثابت به کمتر از ۱۰۰۰ تومان هم رسیده است.
کاهش قیمت اینترنت همواره از مطالباتی بوده که مورد توجه کاربران است و البته در هر برهه‌ای از زمان، این مطالبه مورد توجه قرار گرفته و اقداماتی نیز از طرف سازمان‌های متبوعه وزارت ارتباطات برای کاهش قیمت انجام شده که نتیجه‌هایی را نیز در پی داشته است. همان‌طور که طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶، شاهد کاهش ۶۰ درصدی در قیمت اینترنت بودیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن

به گزارش ایسنا، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته، دهه‌ی ۱۳۸۰ را دهه اوج شکوفایی کشور در حوزه فضایی دانست و گفت: در دهه ۹۰ که به فناوری‌های فضایی دسترسی پیدا کردیم، تلاش شد تا به سمت ساخت و پرتاب ماهواره‌هایی برویم که بتوانیم از داده‌های آن استفاده کنیم؛ از این رو به سمت عملیاتی کردن فناوری‌های این حوزه حرکت شده است و در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ شاهد خروجی‌های این اقدامات خواهیم بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن

به گزارش مهر، معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه اوج مصرف اینترنت از طریق شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید، گفت: در ابتدای امسال میزان مصرف اینترنت در شبکه ملی ۳۰۰ گیگ بود.
حمید فتاحی با اشاره به روند پرسرعت رو به رشد استفاده از ترافیک داخلی از طریق شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: اوج مصرف کاربران در شبکه ملی اطلاعات به هزار گیگابیت رسید که این عدد در ابتدای امسال کمتر از ۳۰۰ گیگ بود و این موضوع نشان می‌دهد که طی سال گذشته مصرف استفاده از سایت‌های داخلی بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ بهمن

با دستور وزیر ارتباطات و به منظور حمایت از کسب‌وکارهای فضاپایه، کارگروه فناوری‌های فضایی و خدمات فضاپایه برای بررسی درخواست‌ها و دریافت وام وجوه اداره شده تشکیل شد.
کارگروه تخصصی «فناوری‌های فضایی و خدمات فضاپایه» به عنوان پنجمین کارگروه به منظور حمایت از کسب‌وکارهای فضاپایه و اجرای برنامه‌های جدید سازمان فضایی با دستور و حمایت وزیر ارتباطات ایجاد شد.
ترکیب اعضای این کارگروه در جلسه‌ کارگروه وجوه اداره شده مشخص و تصویب شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای افتتاح پارک توسعه اقتصاد دیجیتال صبح امروز ( دوشنبه) وارد مشهد شد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند