محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

با سامانه‌ی ثبت شکایات مبتنی بر مکان‌نمای جغرافیایی، مشترکان می‌توانند در صورت بروز اختلال از طرف اپراتورها، با مشخص کردن مکان جغرافیایی، ضمن اعلام مشکل به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به حل اشکال توسط اپراتور کمک کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت

معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران مخاطرات امنیتی استفاده از فیلترشکن‌ها در کشور را تشریح کرد و گفت: آلودگی گسترده‌ی کاربران و نشت اطلاعات از جمله‌ی این مخاطرات است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

با گذشت یک ماه از اعلام دستورالعمل خروج دستگاه‌های دولتی از پیام‌رسان خارجی تلگرام، شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌های وابسته به دولت، از این پیام‌رسان خارج شدند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

رئیس کمیته‌ی مخابرات و ارتباطات مجلس معتقد است باز کردن عرصه‌ی فعالیت اپلیکیشن‌های داخلی به بهای تشدید فیلترینگ تلگرام و کاهش سرعت اینترنت نه‌ تنها موجب کاهش اقبال عمومی مردم به خدمات و سرویس‌های متنوع و گسترده‌ی این نرم‌افزار قدرتمند اجتماعی نشده بلکه موجب به مخاطره افتادن فضای سیاسی، امنیتی و اخلاقی جامعه به دلیل شدت نصب فزاینده‌ی فیلترشکن‌ها در گوشی‌های تلفن همراه عموم مردم شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

تحلیلگر شرکت Loup Ventures اعلام کرد عرضه‌ی Apple Glass زودتر از سال ۲۰۲۱ آغاز نخواهد شد. به نظر می‌رسد ژن مونستر پس از گفتگو با نمایندگان این شرکت، به چنین نتیجه‌گیری دست‌ یافته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مبارزه موفق با قاچاق تلفن همراه نشان داد که اگر بخواهیم با قاچاق مقابله کنیم، می‌توانیم. به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی اظهار کرد: اعداد شهرهای دارای پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه دو برابر شد. تعداد روستاهای بهره‌مند از خدمات کامل ارتباطی با رشد ۵۷ درصدی مواجه شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

رئیس کمیته‌ی ارتباطات مجلس شورای اسلامی از بررسی اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حمایت از کالای ایرانی در هفته‌ی آینده خبر داد.
رمضانعلی سبحانی‌فر در گفتگو با مهر اظهار داشت: کارگروه بررسی وضعیت کالاهای ایرانی، اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صیانت و حمایت از تولیدکنندگان کالای ایرانی را بررسی می‌کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه در سال‌های گذشته شاهد سوء‌ استفاده‌ی مجرمان سایبری از احساسات پاک روزه‌داران در ماه مبارک رمضان بودیم، گفت: ترفند جمع‌آوری کمک برای خانواده‌های نیازمند یکی از شگردهایی است که مجرمان سایبری با تبلیغات فراوان در شبکه‌های اجتماعی از آن بهره برده و با این شگرد از احساسات پاک شهروندان سوء‌ استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب