محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس عشق‌آباد گفت: برای من موجب بسی خرسندی است که به نمایندگی از سوی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در اجتماع مهم شما در عشق‌آباد حضور یافته‌ام.
وی افزود: کشور من روابط بسیار خوب و حسنه‌ای با کلیه‌ی کشورهای مشترک‌المنافع دارد. جمهوری اسلامی ایران از جمله نخستین کشورهای جهان بود که استقلال کشورهای مشترک المنافع را به فاصله‌ی بسیار اندکی از فروپاشی اتحاد شوروی به رسمیت شناخت و از آن تاریخ تاکنون که بیش از بیست و پنج سال می‌گذرد، روابط ما با کشورهای این منطقه روزبه‌روز فزونی یافته است. ما خوشحالیم که امروز همسایگانی باثبات و در مسیر توسعه یافتگی و پیشرفت در کنار خود داریم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با وزیر توسعه‌ی دیجیتال و مخابرات و ارتباطات جمعی فدراسیون روسیه پیشنهاد تشکیل بازار منطقه‌ای ارتباطات و فناوری اطلاعات را ارائه داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

به گزارش مهر، تعریف شبکه‌ی علمی سابقه‌ای بیش از ۲۰ سال دارد و نخستین‌بار در سال ۷۳ با نام «شبکه‌ی دانشگاهی» و با هدف ارتباط مستقل دانشگاه‌ها با یکدیگر از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی مطرح شد. این شبکه قرار بود شبکه‌ی اینترانت میان دانشگاه‌ها باشد و دسترسی دانشگاه‌ها به منابع علمی و تحقیقاتی را از طریق بستری پرسرعت و امن فراهم و مشکلات دانشجویان را برای دسترسی به اطلاعات مرتفع کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش ایسنا، نظرسنجی از مشترکین تلفن‌همراه نشان داد حدود ۶۳ درصد افراد از میزان آنتن‌دهی و پوشش سراسری اپراتورهای تلفن همراه رضایت دارند.
در حال حاضر استفاده از تلفن‌همراه در سطوح مختلف جامعه‌ی جهانی، به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. در کشور ما نیز همراه با پیشرفت جهانی صنعت ارتباطات، پیشرفت‌هایی صورت گرفته است. سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل از اپراتورهای پیشرو در توسعه‌ی خدمات اپراتوری و از ارائه‌دهندگان اصلی سرویس‌های مختلف تلفن‌همراه در ایران هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش فارس، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک کشور گفت: ۹۰ درصد کالاهایی که وارد گمرک می‌شوند کمتر از سه روز ترخیص می‌شوند. بیشتر موبایل‌های وارداتی از گمرک ترخیص شده است و حدود ۱۰۰ هزار گوشی در حال ترخیص از گمرک است.
علی معقولی در برنامه‌ی گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: اکنون حدود صد هزار گوشی تلفن همراه در گمرک باقی مانده که آن نیز در حال ترخیص است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند