محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات از شناسایی عامل دستکاری در نظرات مردم مربوط به برنامه تلویزیونی خبر داد و گفت: گزارش کامل و با جزئیات فنی چگونگی دستکاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، نهایی و برای پلیس ارسال شده است.
تعداد بسیاری از کاربران اپراتورهای تلفن همراه طی روزهای گذشته اعلام کردند پیامک تأیید رأی به یک برنامه‌ی تلویزیونی برایشان ارسال شده، در حالیکه آن‌ها اصلاً در این رأی‌گیری شرکت نکرده بودند و یا رای‌شان برنامه‌ی دیگری بوده است. این موضوع از اختلال در سامانه‌ی رأی‌گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام‌جم حاکی بود. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همان زمان اعلام کرد آرای اعلام‌ شده، واقعی نیستند و از بررسی این موضوع و ارسال نتایج به صداوسیما و پلیس فتا خبر داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

به گزارش ایلنا، تهیه هدایای تبلیغاتی نوروزی رسم پایان سال‌ بسیاری از شرکت‌ها است که در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه اول به عنوان اپراتور بزرگ بازار تلفن‌همراه امسال رسم جدیدی را پایه گذاشته است.
امسال همراه اول رسم هدایای نوروزی خود را با ۲ تغییر در راستای مسئولیت اجتماعی و حمایت از تولید ملی همراه کرده و قرار است هدایای تبلیغاتی نوروز ۹۸ خود را از تولیدات مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تهیه کند و خرید اقلام خارجی را متوقف کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

به گزارش ایلنا، محمد قبله، مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره شرایط رجیستری گوشی‌های وارداتی از طریق مسافری گفت: رجیستری گوشی‌های همراه مسافری باید با پرداخت حقوق و عوارض و ثبت در سامانه گمرک انجام شود.
وی افزود: رجیستری گوشی تلفن همراه تغییری را تجربه نکرده و عملیات رجیستری همچنان در حال انجام است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند

به گزارش مهر، جواد جاویدنیا در پنجمین همایش فضای مجاز پاک که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد با اشاره به تکالیفی که بر عهده وزارت ارتباطات برای مقابله با فیلترشکن‌ها و «VPN»ها گذاشته شده، گفت: این وظیفه مصوبه شورای عالی فضای مجازی بوده و حرف قوه قضائیه نیست. در این شورا گفته شده بود که می‌توان از نظر فنی جلوی فیلترشکن‌ها گرفت اما وزارت ارتباطات در این زمینه اقدام نکرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ اسفند

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس جهرمی گفت: باید سرمایه‌گذاری در جهت آموزش نیروهای موجود و غنی‌سازی برای تخصص‌های مورد نیاز صورت گیرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ اسفند

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی در سومین کنفرانس دستاوردهای نوین امنیت سایبری با تأکید بر نیروی انسانی داخلی گفت : جوانان کشور که برای حفظ سرورها از نفوذ، امنیت سایبری، رخنه امنیتی تلاش و آگاهی بخشی در این حوزه تلاش می‌کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ اسفند

به گزارش ایبِنا، فرهاد فائز با اشاره به سال‌ها توان اجرایی شرکت خدمات انفورماتیک در پیاده‌سازی ابرسامانه‌های ملی در حوزه بانکی کشور و ارایه مستمر و بدون اختلال خدمات کشوری، ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح حتی در مقیاس‌های به مراتب بزرگتر و کلان‌تر را از نظر فنی و امنیتی را امکان‌پذیر می‌داند و تاکید دارد توان فنی و تخصصی کشور فراتر از مدیریت تراکنش‌های چند هزار شعبه است.
معاون بازاریابی و فروش شرکت خدمات انفورماتیک درباره ابهاماتی در خصوص زیرساخت و CORE Banking بانک‌های ادغامی وابسته به نیروهای مسلح گفت: در این سال‌ها اتفاقات در خور توجهی رخ داده و شبکه بانکی با وجود تمام دشواری ها توانسته است تاحدود زیادی با تکیه بر توان داخلی بر این موانع فائق شود. به عنوان مثال در شرکت خدمات انفورماتیک تمام تلاش برای بروزرسانی، بهبود و توسعه اولین سامانه متمرکز بانکی بالای هزار شعبه در کشور با نام «بانک ایران» به انجام رسیده و تداوم این روند در سالیان گذشته منجر به تولید و ارائه نسخه جدید بانک ایران تحت عنوان «بانک۲» شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۶ اسفند

به گزارش ایبِنا، اعلام عملیاتی شدن استفاده از کارت هوشمند ملی به عنوان زیرساخت هوشمند احراز هویت در کشور در سیستم بانکی یک بحث بسیار مهم و جدی است که اخیرا مطرح شده، چراکه با توجه به دستور وزارت کشور، هماهنگی سازمان ثبت احوال و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار است از کارت ملی هوشمند به منظور احراز هویت افراد در سیستم بانکی به منظور تسهیل فرآیندها و افزایش سرعت و امنیت استفاده شود اما نکته تعجب برانگیز که بسیاری از کارشناسان با آن مخالفت دارند، موضوع استفاده از کارت ملی هوشمند به جای کارت بانکی برای استفاده از خدمات بانکی است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند