محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش فارس، مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک کشور گفت: ۹۰ درصد کالاهایی که وارد گمرک می‌شوند کمتر از سه روز ترخیص می‌شوند. بیشتر موبایل‌های وارداتی از گمرک ترخیص شده است و حدود ۱۰۰ هزار گوشی در حال ترخیص از گمرک است.
علی معقولی در برنامه‌ی گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: اکنون حدود صد هزار گوشی تلفن همراه در گمرک باقی مانده که آن نیز در حال ترخیص است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش مهر، استفاده از وسیله‌ی هوایی بدون سرنشین (UAV) و همگرایی آن با نسل پنجم مخابرات سیار، به عنوان ایجاد زیرساختی جایگزین شبکه‌ی مخابراتی کشور در مواقع بحران به بررسی گذاشته شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای تولید ملی، پروژه‌ی "طراحی و ساخت لینک‌های رادیویی پر ظرفیت" در گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه، کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، این پروژه در ادامه‌ی دستاوردهای برنامه‌ی جامع موضوع محوری "کسب دانش و تولید نمونه‌ی رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G" تعریف شده است.
بنابر این گزارش، با توجه به توانمندی‌های موجود در بخش خصوصی و با هدف ا

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش دنیای‌اقتصاد، فعالیت بازار خدمات پس از فروش و گارانتی در صنف کامپیوتر با اما و اگرهایی همراه شده است. در شرایطی که واردات کالاهای سخت‌افزاری در ماه‌های اخیر با مشکلات مختلفی مواجه شده و نوسانات قیمت ارز نیز بر بی‌ثباتی این بازار بی‌تاثیر نبوده است، احتمال کم شدن گستره‌ی خدمات پس از فروش در بازار سخت‌افزار قوت گرفته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش مهر، روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور بر اعلام وضعیت نامناسب فیلترینگ کشور در ماه‌های گذشته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیر ساخت تاکید کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پروژه در ادامه‌ی دستاوردهای برنامه‌ی جامع موضوع محوری کسب دانش و تولید نمونه‌ی رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G تعریف شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در حال حاضر حداکثر درآمد اپراتورها از دیتاست، از تعیین مقرراتی برای آزادسازی تعرفه‌ها خبر داد و گفت: آزادسازی به این معنا نیست که بازار کنترلی نباشد، معنایش این است که جایی که رقابت هست و در بازار و جایی که رقابت نیست، رگولاتوری تعرفه تعیین کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش مهر، منوچهر منطقی در نشست چشم انداز سند فضایی کشور که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با اشاره به اهداف سند جامع توسعه‌ی هوافضا که در بهمن ماه سال ۹۱ توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، گفت: در این سند ۲۰ ساله دو برنامه‌ی ۱۰ ساله از سال ۸۵ تا ۹۴ و از سال ۹۵ تا ۱۴۰۴ تصویب شد که ۷ هدف را برای توسعه فناوری فضایی در کشور در برداشت.

ادامه مطلب