محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

به گزارش آی‌تی‌من، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به لزوم تحقق ارتباطی فراگیر برای تمام مشتریان گفت: با توجه به اهمیت استفاده از تکنولوژی فیبر نوری و اتصال فیبر نوری به اماکن، امکان ثبت‌نام یکپارچه و متمرکز فیبر نوری از ۱۲ بهمن‌ماه فراهم‌ شده است و کلیه متقاضیان پس از ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز، با دریافت پیامک از روند واگذاری سرویس مطلع می‌شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

گروهی از کاربران در فضای مجازی درباره اختلال شبکه اجتماعی اینستاگرم و کندی ارسال و دریافت پیام در بخش Direct این شبکه‌ اجتماعی آن نظرات مختلفی را مطرح کرده‌اند.
به دنبال این اختلال‌ها، این گمانه‌زنی از سوی برخی کاربران مطرح می‌شود که قدم‌هایی برای فیلتر شدن این شبکه اجتماعی برداشته شده است. برای نمونه یکی از کاربران در توئیتر خود کند شدن مقطعی اینستاگرم را مشابه به کند شدن تلگرام و وایبر قبل از فیلتر شدن رسمی آن‌ها دانسته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

مرکز پژوهش‌های مجلس، طرح استفاده از منابع بنگاه‌های دولتی برای توسعه پیام‌رسان‌های داخلی را مغایر با قانون دانست.
به گزارش پیوست طبق ماده ۲۹ اجرای سیاست‌های اصل چهل و چهارم قانون اساسی، بنگاه‌های دولتی باید منابع خود را طبق آنچه در قانون پیش‌بینی‌ شده است، هزینه کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

کمیسیون تلفیق مصوبه کمیسیون صنایع در خصوص آزادسازی فرکانس‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ که در اختیار سازمان صدا و سیما است را رد کرد.
به گزارش پیوست آزادسازی باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ قرار بود صرف توسعه زیرساخت‌های اینترنتی کشور شود. باندهای فرکانسی جزو منابع ملی به شمار می‌آید که هم‌اکنون باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ در اختیار سازمان صدا و سیما قرار داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن

به گزارش مهر، مرتضی براری در حساب کاربری اینستاگرم خود نوشت: امروز در کنار مسئولان و دانشجویان دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه بودم و ساعاتی را به پرسش و پاسخ با دانشجویان اختصاص دادم.
وی گفت: پیشرفت حوزه فضایی کشور مدیون دانشگاه‌ها و مراکز علمی است که از دهه ۶۰ با ورود دانشگاه‌ها به حوزه هوافضا و تربیت نیروی متخصص گام های علمی در این زمینه برداشته شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن

به گزارش ایلنا، امروز نشستی با حضور وزیر اقتصاد و معاون علمی و فناوری رییس جمهور با حضور تعدادی از کارآفرینان جوان ور وزارت اقتصاد کشور برگزار شد. در این نشست سورنا ستاری با تاکید بر نقش شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: نسلی جدیدی از کارآفرینان به جامعه تزریق شده است و ما در حال حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هستیم بنابراین تنظیم کردن این شرکت‌ها در یک ساختار سنتی مشکلات خاص خود را دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناور اطلاعات، نخستین نشست دولت الکترونیک و حقوق شهروندی با عنوان «دولت و شفافیت» با حضور اعضای هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی، حسن نمکدوست استاد ارتباطات و روزنامه نگاری و بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در محل وزارت ارتباطات برگزار شد.
در این نشست رضا اکبری نوری دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه دولت الکترونیک بر اساس نیازهای سازمان‌ها و دستگاه‌ها شکل گرفته است، گفت: دولت الکترونیک زیرساختی است که نتیجه آن می‌تواند مشارکت و عدالت باشد اما فاصله بسیاری تا رسیدن به این اهداف داریم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن

سازمان مدیریت صنعتی امسال شرکت ارتباط فردا را به عنوان شرکت برتر از نظر رشد سریع انتخاب کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباط فردا این شرکت در بیست و‌ یکمین دوره رتبه‌بندی سال سازمان مدیریت صنعتی در سال ۹۷، موفق شد عنوان «شرکت برتراز نظر رشد سریع» را کسب کند.

ادامه مطلب