محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: در راستای تکریم و ارزش نهادن به زحمات کارگزاران روستایی، با تمام این کارکنان قرارداد دائم امضاء می‌شود.
سید مجید صدری با اشاره به زحمات کارگزاران مخابرات روستایی در سراسر کشور که همواره مورد توجه مدیریت شرکت مخابرات ایران بوده است افزود: در راستای ارج نهادن به این تلاش‌ها و کاهش دغدغه‌های این عزیزان، قرارداد دائم تا زمان بازنشستگی با کارگزاران به امضاء می‌رسد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

به گزارش نماینده‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خوزستان با اشاره به وقوع سیل در استان خوزستان از آماده باش حوزه ICT تا عادی شدن شرایط در این استان خبر داد.
نماینده وزیر ارتباطات در خوزستان در نشست با کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به وضعیت زیرساختی و ارتباطی مناطق سیل‌زده در شهرها و روستاهای استان خوزستان بر عزم جدی و حضور مستمر همه مدیران تابعه وزارت در این استان و اپراتورهای ارتباطی تاکید کرد و خواستار تشکیل جلسات مدیریت بحران به صورت روزانه به منظور تصمیم‌گیری مناسب جهت ارتباطات پایدار استان تا عادی شدن شرایط این استان شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: بر اساس مصوبه‌ی ۲۱ شورای عالی فضای مجازی و آئین‌نامه‌های مربوط به آن که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده، ارسال پیامک انبوه ممنوع است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

وضعیت ارتباطی مناطق سیل‌زده استان لرستان با حضور میدانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و مدیران منطقه ای اپراتورها در خرم آباد بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی پس از بازدید مناطق سیل‌زده گفت: پس از بروز سیل در مجموع تعداد زیادی سایت دو اپراتور از اپراتورهای تلفن همراه به دلیل تخریب تاسیسات ارتباطی و قطعی برق سراسری از کار افتاده و تمامی ارتباط شهر پلدختر با سایر نقاط استان قطع شده بود که با حضور و مدیریت میدانی وزیر ارتباطات در روزهای اول پس از این اتفاق در مناطق سیل‌زده و تلاش همکارانمان در اپراتورها ،ارتباط برقرار شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

به گزارش ایسنا، در حالیکه از تصاویر ماهواره‌ای مناطق سیل‌زده برای مدیریت بحران استفاده شده بود، وزیر ارتباطات به تازگی از تصمیم برای استفاده از این امکانات فضایی برای مشکلاتی مانند مدیریت سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها و یا حفاظت از جنگل‌ها خبر داده است.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار با مدیر بخش فضایی سازمان ملل از توافق برای برگزاری دو کارگاه در ایران خبر داد و گفت: برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها و یا حفاظت از جنگل‌ها در ایران تصمیم گرفتیم راهکارهای مشترکی پیدا کنیم که تصاویر ماهواره‌ای در اختیار دانشمندان ما در ایران قرار بگیرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

به گزارش ایسنا، برای دسترسی ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

در مراسم رونمایی گوشی‌های سری گلکسی S10‌ که در بیستم فوریه سال جاری برگزار شد، دی‏جی کو، مدیرعامل سامسونگ موبایل، برنامه پشتیبانی ۲۴ ساعته گوشی‌های تلفن همراه در تمامی روزهای هفته در سراسر جهان را معرفی کرد. این برنامه با هدف سرعت بخشیدن به رفع نیازهای کاربران و پوشش حداکثری پشتیبانی تلفن همراه سامسونگ تدوین شده‌ است. این روند که قبلاً در برخی از بازارهای اصلی سامسونگ، از جمله ایران اجرایی شده بود، قرار است تا سال ۲۰۲۰ به صورت فراگیر و در همه بازارها اجرایی شود.

ادامه مطلب