محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

رئیس شورای راهبردی ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در بازدید از شرکت خدمات ارتباطی رایتل از شیوه عملکرد این اپراتور در راستای ارایه سرویس‌های نوین خدماتی قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی رایتل، فریدون وردی‌نژاد رئیس شورای راهبردی ارتباطات نهاد ریاست جمهوری و مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر رئیس جمهوری از ساختمان مرکزی رایتل بازدید و با سرپرست مدیرعامل این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در حوزه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه علمی ایران، در این اجلاس که با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونین وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوییس برگزار شد، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS-2019) در گروه علوم پایه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه‌ی شبکه علمی ایران، به معاونت امور بین‌الملل شعا اهدا گردید.
در این مراسم آقای هولیون ژائو دبیر کل آی تی یو (اتحادیه بین‌المللی مخابرات) با اشاره به ۱۰ ساله شدن جایزه بین‌المللی WSIS گفت: همکاری کشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی باعث نوآوری و همکاری بیشتر بین کشورهای دنیا می‌گردد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

به گزارش ایلنا، سیدمجید صدری با تشریح روند ارسال ملزومات ارتباطی برای مناطق سیل‌زده گفت: با ابتکار و اهتمام شبانه‌‌‌روزی همکاران در جهت راه‌اندازی و پایداری ارتباطات در سریع‌ترین زمان ممکن در حوزه‌ی تلفن ثابت، یک دستگاه کانکس تلفن ثابت به ظرفیت منصوبه شش هزار خط تلفن ثابت که شامل تمامی تجهیزات و ملزومات مورد نیاز یک مرکز تلفن است، به شهرستان پلدختر ارسال و راه‌‌اندازی شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

به گزارش مهر، مرتضی براری در اینستاگرم نوشت: بعد از ایجاد پویش کمک شرکت‌های خصوصی ارائه‌دهنده‌ی خدمات ماهواره‌ای برای کمک به مناطق سیل‌زده، امروز هم پویش کمک شرکت‌های خصوصی سنجش از دور شکل گرفت.
وی ادامه داد: تهیه نقشه تخریب مناطق شهری، کشاورزی و زیرساخت‌های ارتباطی (راه و پل و …)، رانش زمین، پهنه‌بندی سیل و تغییرات آن، تعیین خسارت اراضی کشاورزی و آنالیز تصاویر ماهواره‌ی تجاری و رایگان مناطق سیل‌زده و انطباق با داده‌های میدانی با توانمندی بخش خصوصی و با هدف کمک به هموطنان‌مان در مناطق سیل‌زده در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

به گزارش مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رقیه جدا با اشاره به طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی (5G) اظهار داشت: تدوین نقشه راه این فناوری به عنوان یکی از محورهای تعریف شده از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از خرداد ۹۵ آغاز شد و در اردیبهشت ۹۶ به پایان رسید.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، با وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان دیدار کرد.
وی در دیدار با هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان که با ۳۴ سال سن یکی از جوان‌ترین وزرای کابینه دولت ارمنستان و حاضر در اجلاس محسوب می‌شود، راه‌های گسترش زمینه‌های ارتباطات بین دو کشور را در حوزه‌های مختلف چون مخابرات، اتصال شبکه‌های جهانی، توسعه استارتاپ‌ها و تبادل یافته‌های علمی را بررسی کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

کارتخوان چندمنظوره پرداخت‌الکترونیک سداد با قابلیت‌های منحصربه‌فردی همچون پذیرش یکجای کارت سوخت و کارت‌بانکی صرفاً برای جایگاه‌های سوخت طراحی شده است تا معضلات رایج در فرآیند سوخت‌گیری را به شکلی هوشمندانه برطرف کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

به گزارش ایسنا، خطاهایی که در صورت استعلام شناسه IMEI از سامانه‌ی همتا دریافت می‌کنید، می‌تواند به علت اشتباه وارد کردن IMEI، غیرفعال شدن آن یا غیرمعتبر بودن آن باشد که برای هریک از این خطاها راهکارهایی وجود دارد.
در صورتیکه دستگاهتان دو سیم‌کارته باشد و IMEI دوم آن را وارد نکرده باشید، اینکه شناسه‌ی IMEI دستگاهتان، غیرفعال شده باشد، اینکه شناسه IMEI وارد شده نامعتبر بوده و امکان ثبت آن وجود نداشته باشد، از جمله مواردی هستند که می‌توانند هنگام استعلام IMEI از سامانه‌ی همتا شما را با خطا مواجه کنند. در کانال آموزش و اطلاع‌رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)، هر یک از خطاهای استعلام از سامانه همتا آمده است.

ادامه مطلب