محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش دیجیاتو، سال ۱۳۹۳ و بعد از پایان انحصار رایتل، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پروانه بهره‌برداری از نسل سوم و بالاتر را در اختیار دو اپراتور نخست ایران گذاشت. از همان سال تاکنون فاصله‌ی ایران از نظر فناوری ارتباطی موبایل با دنیا به حداقل رسید و همراه اول و ایرانسل اکنون در تمام شهرهای ایران پوشش سراسری 3G و 4G دارند. امروز ولی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که احتمالاً تا دوسال آینده، تکنولوژی 5G در خم کوچه‌ی بعدی فناوری در انتظار ماست.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

بنیاد بازی‌های رایانه‌ای گزارشی از میزان و نحوه‌ی مصرف باز‌های دیجیتال در ۵ ناحیه تهران تولید کرده است.
این گزارش همانند گزارش نمای باز به ارائه‌ی اطلاعات جمعیت‌شناختی بازیکنان تهرانی و چگونگی استفاده از این رسانه توسط بازیکنان می‌پردازد. کلان‌شهر تهران از جهات مختلفی همچون میزان امکانات و تعداد بازی‌سازان، تعداد بازیکنان و میزان درآمد بازار، فاصله‌ی قابل‌توجهی با دیگر نقاط کشور دارد، به‌ طوری‌ که حتی فقط تعداد بازیکنان ناحیه‌ی شرق تهران از بسیاری از شهرهای بزرگ کشور بیشتر است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش ایلنا، مدیرعامل شرکت مبین‌نت با اشاره به اختلالی که مدتی پیش در اینترنت مشترکین ایجاد شده است، گفت: علت این اختلال پارازیت‌ها بودند و مادامی که پارازیت باشد، از اختلال اینترنتی نجات پیدا نمی‌کنیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش ایسنا، مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه‌ی خدمات فضای مجازی کودک با تاکید بر رونمایی از برنامه‌های بخش خصوصی در این حوزه گفت: تمام طرح‌های رونمایی شده در مورد توسعه‌ی خدمات فضای مجازی کودک در دسترس است که یک بانک اطلاعاتی برای بازیگران خدمات فضای مجازی کودک (کودکان، اولیا آنان، مربیان، تولیدکنندگان محتوا، ارائه‌دهندگان خدمات و غیره) محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه‌ی لوازم صوتی و تصویری و گوشی تلفن همراه با پذیرفتن وضعیت نابه‌سامان عرضه‌ی موبایل در بازارهای کشور گفت: دستگاه قضایی باید هر چه زودتر به پرونده‌ی بازداشت‌شدگان رسیدگی کند زیرا با واردکنندگان فعلی، تنها ۳۰ درصد بازار تأمین کالا می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با اشاره به رشد ۳۵ درصدی پست ویژه و ۲۴ درصدی پست سفارشی از افزایش درآمد ۱۱ درصدی در شش ماهه‌ی نخست امسال نسبت به شش ماهه نخست سال گذشته خبر داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش مهر، رئیس پژوهشکده‌ی علوم فناوری هوافضا از راه‌اندازی ۲ رشته فناوری فضایی و ماهواره‌ای در دانشگاه امیرکبیر خبر داد.
محمود مانی در مراسم معرفی ماهواره‌ی پیام دانشگاه امیرکبیر همزمان با هفته‌ی جهانی فضا با اشاره به ویژگی‌های این ماهواره گفت: مدل مهندسی و کیفی این ماهواره طراحی و ساخته شده و هم‌اکنون مدل نهایی آن به اتمام رسیده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

به گزارش مهر، بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران نشان می‌دهد، در شش ماه نخست سال جاری ۲۴۲ میلیون و ۶۹۲ هزار دلار گوشی تلفن همراه به ایران وارد شده که ۱.۰۹ درصد از ارزش کل واردات به ایران در این مدت را شامل می‌شود.

ادامه مطلب