محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن

مدیرعامل پیام‌رسان گپ اعلام کرده که هنوز وزارت ارتباطات، زیرساخت فنی لازم برای ارائه خدمات دولت الکترونیکی از طریق پیام‌رسان‌های گپ و سروش را فراهم نکرده و این پیام‌رسان‌ها هیچ نوع دسترسی به سامانه تبادل ملی اطلاعات (GSB) ندارند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن

شرکت ارتباط فردا برای واگذاری بخشی از سهام شرکت فینوتک با سداد به توافق رسید.
به گزاش پیوست طبق قرارداد منعقد شده میان شرکت ارتباط فردا و سداد تا ۲۵ اسفند فعالیت‌های ثبتی برای انتقال سهام فینوتک به سداد انجام خواهدشد. فعالیت شرکت فینوتک در زمینه بانکداری باز است و وظیفه‌اش ارائه خدمات بانکی به صورت Open API به بانک‌ها و مشتریان آن‌ها خواهد بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۳ بهمن

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نصرالله جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بزرگداشت روز «فناوری فضایی»، با اشاره به نحوه وقوع انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک دهه زودتر از فروپاشی جهان دو قطبی رخ داد که حرکت مهمی در عرصه سیاسی اقتصادی جهان محسوب می‌شد و نشان داد نظام دو قطبی نظامی ناپایدار است که به ساختار چند قطبی منتقل می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۳ بهمن

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رامین نور قلی‌پور در مراسم روز ملی فناوری فضایی با اشاره به اینکه دستیابی ایران به چرخه کامل فناوری فضایی در جهان و مجامع بین‌المللی باعث افتخار است، گفت: در سال ۲۰۰۹ که ماهواره امید پرتاب شد، بنده در کشور دیگری در پروژه ماهواره‌ای حضور داشتم و برای آنان بسیار جالب بود که ایران ماهواره ساخته زیرا رسیدن به تکنولوژی ساخت ماهواره بسیار مبحث با اهمیتی است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۳ بهمن

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی، رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم بزرگداشت روز «فناوری فضایی» با بیان اینکه این روز را در حالی جشن می گیریم که رویکردها، مفاهیم و اصطلاحات جدیدی وارد ادبیات این حوزه در کشور شده است، اظهار کرد: رسالت اصلی پژوهشگاه فضایی ایران مدیریت تحقیقات در بخش فضایی کشور است و برای تحقق این هدف، ما به سمت ایجاد یک هسته دانا و دانش محور در داخل پژوهشگاه و یک شبکه توانا و عملیاتی در خارج از پژوهشگاه پیش می‌رویم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن

به گزارش فارس، بررسی وضعیت سطح آب دریاچه ارومیه، دریاچه‌های طشت و بختگان و سطح آب هامون‌های سیستان از سال ۱۳۵۵ تاکنون تنها برخی از کاربردهای فناوری فضایی در حوزه مدیریت منابع است.
۲۲ مارس برابر با ۲ فروردین، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی آب نام‌گذاری شده است. در کنفرانسی که با حضور متخصصین در سال ۱۹۹۲ در ریو برزیل برگزار شد، از تمامی کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه ۲۱ سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه‌سازی مردم در مورد آب اختصاص داده و از طریق پخش و اشاعه نشریات و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها در گرامی‌داشت آن بکوشند. به اعتقاد اعضای حاضر در این کنفرانس، روز جهانی آب "روز توجه عموم مردم به مسائل حیاتی آب " است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن

مدیرکل بخش خدمات ارزش‌افزوده همراه اول اعلام کرد که از ابتدای بهمن ماه سال جاری، روش تسهیم درآمد حاصل از سرویس‌های ارزش‌ افزوده این اپراتور با هدف تشویق اپلیکیشن‌های پرکاربرد به حضور در این بازار، با تغییراتی همراه شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن

آمارهای جدید وب‌سایت دیوار نشان می‌دهد تعداد کسب‌وکارهای فعال در این پلتفرم خرید‌وفروش کالاهای دست‌ دوم در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته است. تعداد کسب‌وکارهای فعال روی این سرویس در ۹ ماهه نخست امسال به ۳۸۲ هزار و ۱۹۱ کسب‌وکار رسیده است.
به گزارش روابط عمومی سایت دیوار، سال گذشته تعداد کسب‌وکارهای فعال در این پلتفرم۲۵۰ هزار و ۲۲۴ کسب‌و‌کار بوده که شامل همه فروشندگان کالاهای نو، دست دوم، بخش خدمات و کاریابی روی این سرویس می‌شود.

ادامه مطلب