محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش مهر، صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت دارای شبکه‌ای است که هسته‌ی اصلی شبکه‌ی ملی اطلاعات محسوب می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم شبکه‌ای که در اختیار ماست به نحوی از نظر کیفیت و کمیت توسعه یابد که با کاهش سهم هزینه‌های اپراتورهای ICT، استفاده از خدمات را برای مشتریان اقتصادی کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش مهر، محمد جواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم حل ریشه‌ای مشکل پیامک‌های ناخواسته تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی گفت: برای این موضوع باید یک فکر اساسی کرد. به همین علت ما مصوبه‌ای را مبنی بر اینکه مشترک قبل از دریافت پیامک خودش آن را انتخاب کند داشته‌ایم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومانی که در پنج سال گذشته و دولت تدبیر و امید برای توسعه‌ی فناوری اطلاعات انجام شده، گفت: سرمایه‌گذاری انجام شده باعث شد تا هم‌اکنون در کشور از نظر تعداد کاربران اینترنت همراه در میان منطقه بی‌نظیر هستیم و ضریب نفوذ تلفن همراه توسعه‌ی چشمگیری یافته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن

به گزارش ایسنا، ممکن است برخی مشترکان تلفن ثابت مطلع نباشند که صرف نظر از مبلغ صورت‌حساب، در صورت عدم پرداخت دو دوره‌ی متوالی، تلفن‌شان قطع خواد شد.
بر اساس مصوبه‌ی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در صورتی که مشترک تلفن ثابت، صورت‌حساب دو دوره‌ی متوالی خود را با هر مبلغی پرداخت نکند، تلفن‌اش قطع می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

شركت ارتباطات زيرساخت دارا‌ی شبكه‌ای است كه هسته‌ی اصلی شبكه‌ی ملی اطلاعات است و توسعه‌ی اين بخش زيربنای توسعه‌ی ساير بخش‌ها است.
دكتر صادق عباسی شاهكوه، مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت كه در همايش سراسری مسئولان حراست استان‌های شركت ارتباطات زيرساخت سخن می‌گفت با اعلام اين مطلب افزود: هر چه به سمت الكترونيكی شدن ابعاد مختلف خدمات پيش می‌رويم كار ما برای تامين زيرساخت شبكه‌ی ارتباطی حساس‌تر می‌شود

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

اپراتور اول اعلام کرده که سیم‌کارت‌های صفر یا کارکرده‌ی موجود در بازار، توسط فروشندگان سیم‌کارت عرضه شده و به علت معدود بودن و تقاضای بالا، با قیمتی بالاتر به فروش می‌رسند و همراه اول نقشی در قیمت‌گذاری آن‌ها ندارد.
در شرایطی که برخی فعالان بازار سیم‌کارت و گوشی، عامل گرانی سیم‌کارت‌ها را محدود بودن تعداد خطوط صفر در کدهای ۱ و ۲ می‌دانند، اپراتور همراه اول در این باره توضیحاتی ارایه کرده که به شرح زیر است:
سیم‌کارت‌های موجود در بازار با کدهای ۱ تا ۹، سیم‌کارت‌های صفر یا کارکرده‌ای هستند که توسط فروشندگان سیم‌کارت در بازار عرضه شده و به علت معدود بودن و تقاضای بالا، با قیمتی بالاتر به فروش می‌رسند و همراه اول نقشی در قیمت‌گذاری آن‌ها ندارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

به گزارش مهر، مدیرعامل پست بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات از حمایت از پلتفرم‌های کاربردی حوزه‌ی ICT برای اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم خبر داد.
خسرو فرحی با اشاره به سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از تولیدکنندگان حوزه‌ی کودک و نوجوان، تصویب پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیارد تومانی به یکی از شرکت‌های تولید‌کننده‌ی تبلت و محتوا برای کودکان و نوجوانان خبر داد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

به گزاش مهر، رئیس سازمان فضایی با اشاره به اقدام این سازمان در ایجاد برخی سامانه‌های پایش ماهواره‌ای گفت: ۲۰ خدمت کاربردی از طریق درگاه سازمان فضایی ایران قابل دسترسی است.
مرتضی براری در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرم نوشت: سازمان فضایی ایران با هدف گسترش خدمات مبتنی بر فناوری سنجش از دور به جامعه‌ی کاربران، با اتخاذ رویکردی جدید، آمادگی تامین و ارائه‌ی داده‌های ماهواره‌ای به کسب‌وکارهای نوپا را دارد.

ادامه مطلب