محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

به گزارش فارس، درآمدهای واریزی وزارت ارتباطات به خزانه در ردیف‌های درآمد مالکیت دولت در بخش ICT، حق امتیاز شبکه و جریمه تعهدات و حق‌السهم رگولاتوری بیش از میزان هدف‍گذاری شده در سال ۹۶ محقق شده اما در سایر ردیف‌ها کمتر از برنامه محقق شده است.
در گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد دستگاه‌ها در سال اول برنامه ششم توسعه، درآمدهای واریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خزانه‌داری کل کشور حاصل از حق امتیاز، خسارت و جریمه عدم انجام تعهدات آمده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

به گزارش ایبِنا، شبکه مافیایی قمار و شرط‌بندی به عنوان یکی از کلاهبرداری‌های رایج در فضای سیاه فضای مجازی که عمده گردانندگان آن‌ها در خارج از کشور حضور دارند با توجه به پیگیری و ایجاد محدودیت‌هایی با همکاری دستگاه‌هایی از جمله دادستانی کل کشور، پلیس فتا و بانک مرکزی در ماه‌های اخیر فشار محدودیت و مسدودسازی بسیار زیادی را تجربه کرده است؛ بر اساس آمار فعالیت‌های این شبکه در سیستم بانکی با محدودیت و کاهش بسیار زیادی روبرو شده و پلیس فتا نیز اعلام کرده که در راستای مبارزه با شبکه‌ی قمار به صورت جدی با گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی و قماربازان بررخورد می‌کند و برخی از مدیران این سایت‌ها که در داخل کشور حضور دارند دستگیر شده‌اند و شناسایی برای دستگیری عوامل گرداننده شبکه قمار در داخل و خارج از کشور به منظور برخورد قضایی ادامه خواهد داشت که نوید کاهش ظرفیت‌های این تجارت سیاه را می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

به گزارش ایبِنا، بانک سامان بر مبنای یک شفاف‌سازی مالی اعلام کرد: در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۷ «حسابرسی نشده» به ازای هر سهم ۳۶ ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰۰ درصد رشد داشته که عمدتا به خاطر افزایش ۲۰ درصد جمع درآمدها است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتر خود نوشت:
دوست داشتم با خبر خوب ⁩همه را شاد کنم اما گاهی زندگی آن‌ طور که انتظار داریم پیش نمی‌رود… ولی نباید کوتاه بیاییم و متوقف شویم. دقیقا در همین شرایط است که ما ایرانیان با بقیه ملت‌ها در روحیه و شجاعت متفاوتیم. این بار هم با تلاش بیشتر، به دنیا ثابت می‌کنیم که «دوستی» موفق می‌شود ان شاءالله.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي

نیروی انتظامی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد با تلاش ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یک محموله دستگاه‌های رمز کننده ارز دیجیتال به ارزش ۲۸ میلیارد ریال که به صورت قاچاق وارد استان البرز شده بود در شهرهای تهران و کرج کشف شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان فضایی ایران به تدوین بسته فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عرصه فضا اشاره کرد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه‌گذاری در قالب این بسته تعریف شده است.
«مرتضی براری» هدف از تدوین این بسته را افزایش سهم کشور از اقتصاد نوظهور و رو به رشد صنعت فضایی دانست.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي

به گزارش پیوست، دبیر شورای عالی فضای مجازی، در همایش «مدیریت همایش مدیریت تداوم کسب و کار در صنعت بانکی» اعلام کرد: «بانک‌ها سردمدار ارائه پلتفرم‌ها باشند و کمک کنند تا نهادهای غیررسمی مانند فین‌تک‌ها در پلتفرمی که بانک‌ها ارائه می‌دهند، فعالیت کنند.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي

محمد جواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با ایلنا،‌ درباره طرح سوال نمایندگان مجلس از وی در خصوص اعمال فلیترینگ و اینکه گفته می‌شود دولت مسئول اجرایی کردن آن است، گفت: قطعا فلیترینگ نه گردن وزارت ارتباطات و نه دولت است.

ادامه مطلب