محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش پیوست، با وجود اعتراض تاکسی‌های اینترنتی نسبت به موضوع نظارت شهرداری بر این کسب‌وکارها، شهردار تهران همچنان بر ضرورت اخذ مجوز آن‌ها از شهرداری تاکید می‌کند و از بررسی این موضوع در دولت خبر می‌دهد.
محمدعلی افشانی، شهردار تهران، در حاشیه‌ی مراسم تبادل تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «از آنجایی که تاکسیرانی زیر نظر شهرداری است تاکسی‌های اینترنتی هم باید تحت نظارت شهرداری باشند و از این ارگان مجوز بگیرند. تا شهرداری بتواند آن‌ها را ساماندهی کند. این موضوع در کمیسیون امور زیربنایی دولت تصویب شده و در انتظار تایید هیات دولت است.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ITIran، به نظر می‌رسد رگولاتوری به دنبال راضی‌تر کردن بیشتر اپراتورها در تعرفه‌گذاری اینترنت است. پس از یکی دو درخواست از سوی اپراتورها برای آزادسازی تعرفه‌ها و پس از چراغ سبزی که از سوی معاون رگولاتوری در این زمینه داده شده حالا رئیس سازمان تنظیم مقررات هم می‌گوید که این سازمان به دنبال آزادسازی تعرفه‌ها است.
درحال حاضر تعرفه‌ی اینترنت اپراتورها در یک محدوده‌ی سقف و کف که توسط سازمان تنظیم مقررات تعیین می‌شوند به مشترکان عرضه می‌شود. به دنبال افزایش تعرفه‌های اینترنت که اخیرا سروصدای زیادی هم به پا کرد رگولاتوری که مسئول تنظیم بازار است می‌گوید به دنبال ازادسازی تعرفه است. چیزی که قطعا مورد دلخواه اپراتورها است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

رئیس اداره‌ی اجتماعی پلیس فتا ناجا از افزایش کلاهبرداری با درج آگهی دروغین بر روی سایت‌های دیوار و شیپور خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از پايگاه خبری پليس، سرهنگ رامین پاشایی درباره‌ی تخلفات و درج آگهی‌های کلاهبردارانه‌ که بر بستر دیوار و شیپور منتشر می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه مسئولان این سایت نظارت دقیق و مناسبی بر آگهی‌هایی که روی سایت خود قرار می‌گیرد، ندارند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایرنا، رئیس وقت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در حالی سال گذشته خبر از ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تلکام در سال ۹۷ داد که نه تنها این موضوع محقق نشد بلکه امسال با فاصله‌ی کوتاهی شاهد برگزاری ۲ نمایشگاه خواهیم بود ضمن آنکه آبان‌ماه نیز نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی که برای شرکت در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مخابرات «ترکمن تل- ۲۰۱۸» به عشق آباد سفر کرده، در جمع وزرای ارتباطات کشورهای مشترک المنافع (RCC) گفت: ایران آمادگی دارد تا برای تاسیس دفتر اتحادیه‌ی RCC برای گفتگوهای مشترک در حوزه‌ی ICT همکاری کند.
وی افزود: ICT پیوند دهنده‌ی فکر و ذهن مردم و تسهیل‌کننده‌ی تجارت و رشد اقتصادی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

بر اساس نظرسنجی انجام شده از مشترکان تلفن همراه از بین کسانی که از خدمات ترابردپذیری استفاده کرده‌اند میزان ترابرد از سایر اپراتورها به ایرانسل بیشتر است.
بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به مناسبت برگزاری نمایشگاه تلکام نظرسنجی از خدمات اپراتورها با هدف «حمایت از کالا و خدمات ایرانی» انجام شده است که در شاخص ترابردپذیری ایرانسل بیشترین میزان رضایت را نسبت به دیگر اپراتورها داشته است. این تحقیق وضعیت ارائه‌ی خدمات اپراتورهای تلفن همراه را از دید مشترکان در شاخص‌های گوناگون بررسی کرده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تلاش داریم تا پایان سال حداقل ۳۵۰ هزار مشترک فیبر نوری داشته باشیم گفت: با تسهیل شرایط، تقسیط هزینه‌ی مودم و اصلاح تعرفه‌ها برای استفاده از خدمات فیبرنوری، استقبال مشتریان از سرویس تانوما بیشتر خواهد شد‌.

ادامه مطلب