محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

اگرچه مکالمات نامحدود تلفن همراه در زمان ارائه با استقبال کاربران مواجه شده بود، با حذف این طرح تشویقی، در حال حاضر مشترکان می‌توانند بسته‌های ترکیبی اپراتورها را شامل ترکیبی از مکالمه، پیامک و حجم اینترنت دریافت کنند.
به گزارش ایسنا، ارائه‌ی مکالمات نامحدود در برهه‌ای از زمان در سال‌های گذشته از جمله طرح‌های مورد توجه برخی مشترکان در حوزه‌ی تلفن همراه بود و اپراتورهای مختلف هر یک طرحی را برای استفاده از مکالمات رایگان موبایلی در نظر گرفته بودند تا مشترکان بتوانند با پرداخت هزینه‌های مربوطه، به مدت یک ماه مکالمات درون‌ شبکه‌ای رایگان داشته باشند. اما این طرح پس از گذشت چند ماه در حالی که با استقبال نسبی مشترکان مواجه شده بود، به دلیل آنچه ایجاد مشکل در شبکه‌ی اپراتورها و بالا رفتن قطعی تماس‌ها اعلام شد، بنا به دستور رگولاتوری متوقف شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات محروم‌ترین اقشار جامعه را توانمند می‌کند، گفت: تا وقتی که سیاست و استراتژی برخورد با رسانه‌های نوین را مشخص نکنیم دچار مشکل هستیم و یک سیاست واحد در عرصه‌ی رسانه کشور باید دیده شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به عزم ملی و فراجناحی این شورا در توسعه فضای مجازی گفت: نباید به بهانه‌ی برخی نگرانی‌ها و پیامدهای منفی که در هر نوع فناوری وجود دارد، این فضا را محدود ساخت.
ابوالحسن فیروزآبادی در بیانیه‌ای، ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات را تبریک گفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

شرکت ارتباطات زیرساخت با صدور اطلاعیه‌ای از دستگاه‌های اجرایی و عرضه‌کنندگان خدمات عمومی و سفارتخانه‌ها و نهادها دعوت کرد در صورت وجود هرگونه اختلال در ارتباطات خود، موضوع را از طریق ارسال ایمیل، به این شرکت اعلام کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در چند سال اخیر سهم زبان فارسی در وب با افزایش دو برابری به ۱.۸ درصد رسیده است، گفت: در تحولی که در دنیا ناشی از اتصال اشیا به هم در حال رخ دادن است موضوع زبان کنار گذاشته می‌شود که برای اینکه عقب نمانیم باید ابزار ترویج زبان فارسی را توسعه دهیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از دلایل مخالفت دولت با فیلترینگ این است که اگر برخی از اپلیکیشین‌ها اثر مخربی داشته باشند، در کنار آن استفاده و فراگیر شدن فیلترشکن‌ها هم اثرات مخرب امنیتی زیادی دارند.

ادامه مطلب