محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي

به گزارش ایلنا، امیر ناظمی با بیان اینکه آتش سوزی‌ها به دلایل مختلف رخ می‌دهند که بخش عمده‌ای از آن ناشی از خطای انسانی و سهل‌انگاری و اشتباهات شهروندان است اظهار کرد: در فناوری پایش جنگل‌های گلستان از سه راه حل مراقبت از طریق دوربین، پایش ماهواره‌ای و همچنین حسگرها یا همان اینترنت اشیا استفاده خواهیم کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حسین سلاح‌‌ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در ابتدای این برنامه با اشاره به فعالیت‌‌های پارلمانی بخش خصوصی کشور برای حل مشکلات گفت: ما در اتاق به همراه سازمان ملی کارآفرینی کارگروهی را تشکیل دادیم تا از آن طریق بتوانیم مشکلات به گوش دولت برسانیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

به گزارش ایلنا، مجید صدری با اشاره به این نکته که علی‌رغم اینکه در بسیاری از نقاط جهان به دلیل قدیمی بودن فناوری این نوع تلفن‌ها، ارائه این سرویس به‌ طور کامل متوقف‌ شده است و هزینه‌های نگهداری و تأمین تجهیزات این تلفن‌ها تقریباً سه برابر درآمدزایی آن‌ها است، گفت: شرکت مخابرات ایران در راستای شعار ارتباطی فراگیر با توجه به کم شدن تولید کارت‌های اعتباری تلفن همگانی در نظر دارد تا استفاده از این دستگاه‌ها را همچنان فعال باقی نگه دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با مهر، با اشاره به دستور وزیر ارتباطات مبنی بر بررسی نحوه محاسبه قیمت اینترنت کاربران از سوی اپراتورها که باید بر مبنای ۳ مدل تعرفه نیم‌بها برای سایت‌های داخلی، تعرفه یک سوم برای پیام‌رسان‌های بومی و تعرفه کامل برای ترافیک بین‌الملل و سایت‌های خارجی انجام شود، اظهار داشت: با وجودی که در این زمینه شکایتی نداشتیم اما به دلیل ادعای یکی از مدیران پیام‌رسان‌های بومی مبنی بر اینکه قیمت یک سوم مصرف، برای پیام‌رسان‌های داخلی محاسبه نمی‌شود، وزیر ارتباطات دستور پیگیری نحوه محاسبه قیمت اینترنت کاربران را به رگولاتوری داد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

به گزارش مهر به نقل از سازمان فضایی ایران، محمدجعفر محمدی کارشناس حقوق و دیپلماسی فضا با اشاره به اهمیت حقوق فضا و نظام‌مند شدن فعالیت‌های فضایی گفت: امروزه قواعد یک نظام حقوقی باید متناسب با توسعه و گسترش جامعه تحت پوشش آن نظام باشد، از این رو بر کسی پوشیده نیست که نظام حقوق بین‌الملل فضا نیز تابع تحولات شگرف در عرصه فناوری فضایی خواهد بود و توجه مناسب به حقوق و دیپلماسی فضایی، ضرورت توسعه متوازن در صنعت فضایی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي

کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی طرحی است که در آن شرایط چگونگی استخراج رمزارزها (Mining) و تعرفه برق اختصاص یافته به آن مشخص می‌شود.
به گزارش پیوست، بر اساس این طرح که به پیشنهاد کارگروه تخصصی فناوری زنجیره ‌بلوکی به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع ارائه شده، تعرفه برق متقاضیان استخراج رمزارزها با نرخ توافقی بین توانیر و متقاضیان استخراج حداکثر تا قیمت متوسط برق صادراتی، محاسبه و اعمال می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که قطع ارتباط دفاتر کسب و کار مجازی برطرف شده است.
به گزارش شرکت مخابرات ایران، قطعی دفاتر کسب وکارهای مجازی که به علت عوامل فنی و حقوقی ایجاد شده بود با اقدامات انجام شده توسط شرکت مخابرات ایران و پیگیری های لازم رفع و ارتباط تمامی خطوط شرکت های ارائه دهنده خدمات مجازی مجددا وصل شده است.
مخابرات ایران اعلام کرد: با در نظر گرفتن اهمیت نیاز این کسب و کارها، به پایداری ارتباطات و تلاش حداکثری شرکت مخابرات درجهت پایداری وحفظ ارتباطات برای همه ذینفعان، مشکل فنی پیش آمده که باعث قطعی ارتباط این دفاتر شد، برطرف شده و با عوامل خاطی نیز برخورد صورت گرفته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي

به گزارش ایلنا، مرکز پژوهش‌ها در گزارشی تاکید کرد: به دنبال کاهش منابع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در لایحه بودجه ۱۳۹۸، اعتبارات ردیف‌های تملک دارایی سرمایه‌ای متفرقه این وزارتخانه بیش از ۷ درصد کاهش یافته است، اما اعتبارات هزینه‌ای متفرقه این وزارتخانه نزدیک به ۲۱ درصد افزایش یافته است‌.

ادامه مطلب