محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

آیین تبادل تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران با موضوع تسهیل استقرار استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و ایجاد مراکز فناوری کارخانه‌های نوآوری در بافت‌های فرسوده و پهنه‌های صنعتی متروکه‌ی شهر تهران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در این مراسم با تاکید بر اینکه همواره شهرداری تهران حامی ایده‌های ما در معاونت علمی بوده است، گفت: بر همین اساس تفاهم‌نامه‌ای با موضوع توسعه‌ی نوآوری در شهر تهران را با شهرداری منعقد کردیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران صبح امروز در محل معاونت علمی با حضور دکتر سورنا ستاری و محمدعلی افشانی منعقد شد.
این تفاهم‌نامه برای تسهیل استقرار استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده و ایجاد مراکز فناوری و کارخانه‌های نوآوری در بافت‌های فرسوده، ناکارآمد و پهنه‌های صنعتی متروکه شهر تهران و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه در حوزه‌ی فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان منعقد شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

گزارش ایبِنا، سید یاسر رایگانی نیز گفت: ۲۶ پرونده درباره‌ی گرانفروشی گوشی تلفن همراه به این سازمان ارسال شد که تاکنون حکم ۱۳ پرونده صادر و ۱۳ پرونده نیز در حال رسیدگی است. سخنگوی سازمان تعزیرات کشور دلیل طولانی شدن رسیدگی به برخی پرونده‌ها را تاخیر در پاسخ سازمان‌ها به استعلام سازمان تعزیرات حکومتی اعلام و اضافه کرد: متاسفانه از برخی سازمان ها ۴۵ روز است استعلام کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی ندادند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

به گزارش ایبِنا، ابوالفضل ناصری با اشاره به اینکه ۷۵ هزار واحد صنفی فعال در این حوزه با مشکل جدی مواجه‌اند، اظهار داشت: هم اکنون ۶۰۰ هزار تلفن همراه در گمرک کشور وجود دارد که وزیر ارتباطات در مصاحبه‌های خود خبر از ترخیص این کالا داده اما تاکنون هیچ گوشی تلفن همراهی به کشور وارد نشده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری الزامات و چگونگی ساماندهی به کارگیری پهپادهای غیر نظامی و شرکت‌های خدماتی بهره‌بردار پهپادها و همچنین فروشندگان و تامین‌کنندگان ریز پرنده‌ها را تشریح کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۶ مهر

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس کل بانک مرکزی ایران تاکید کرد که در مورد ارزهای دیجیتال بحث‌های مفصلی در بانک مرکزی، دولت و مجلس در جریان است.
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، در واکنش به این پرسش که آیا ایران واقعا به طور جدی در حال بررسی استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله‌ی محاسبات متقابل است؟ گفت: در مورد ارز دیجیتال بحث‌های مفصلی در بانک مرکزی، دولت و در مجلس در جریان است، الان هم در کمیسیون اقتصادی دولت موضوع ارز دیجیتال به طور جدی در حال بحث و بررسی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

مدیرعامل شاتل موبایل بزرگ‌ترین چالش بازار اپراتورهای مجازی تلفن همراه (MVNO) را دامپینگ در تعرفه‌های دیتا توسط اپراتورهای MNO عنوان کرد و آن را کشنده‌ترین موضوع برای تمامی بازیگران این بازار توصیف کرد.

ادامه مطلب