محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي

به گزارش تسنیم، مدیران شرکت آسان پرداخت اعلام کردند از این پس تراکنش‌های موبایلی به نحوی انجام خواهد شد که نام صاحب سیم‌کارت و کارت بانکی یکی باشد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۲ دي

مرکز نوآوری پل‌وینو به منظور کمک به شکل‌گیری و توسعه فعالیت‌های نوآورانه در مرکز فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا (هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ملت) آغاز به کار کرد.
به گزارش پیوست، در مراسم رونمایی از مرکز نوآوری پل‌وینو، محمد هادی شالباف، معاون توسعه کسب‌وکار این مرکز با اشاره به فرآیند تجهیز این مرکز در دو ماه گذشته، درباره روند جذب کارآموزان در پل‌وینو اعلام کرد: « شناسایی گروه‌هایی که بتوانند در این مرکز مستقر شوند کار سختی بود. از دو ماه پیش و بعد از صدور فراخوان ما و ثبت نام ۲۰۰ نفر، در نهایت از بین آنها ۳۳ کارآموز انتخاب شدند.» به گفته او‌ در انتهای دوره ۳ ماهه کارآموزی، از ظرفیت‌های آن‌ها در پروژه‌های مجموعه بهسازان فردا استفاده خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي

به گزارش ایلنا، فیروزآبادی که در جمع مدیران و کارکنان مرکز مدیریت راهبردی افتا سخن می‌گفت همچنین افزود: دنیا در حال تغییر است و دیگر هیچ فاصله‌ای بین فضای حقیقی و فضای مجازی وجود ندارد و این دو فضا کاملا یکپارچه شده‌اند و گریزی از آن وجود ندارد.
رییس مرکز ملی فضای مجازی افزود: امنیت در فضای مجازی بحثی اساسی، مهم و استراتژیک است چه از طریق نفی تهدیدها و برطرف کردن آن‌‌ها با شناسایی آسیب‌ها و مهاجمان ایجاد و چه از طریق حفاظت از دارایی‌ها تامین شود.
فیروزآبادی با اشاره به سه رکن تکنولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی فضای مجازی گفت: امنیت در تمامی این ارکان مشترک است و لازم است در کنار امنیت فناوری به امنیت اقتصادی و اجتماعی فضای مجازی نیز توجه شود.
وی با اشاره به حضور و فعالیت ۵ میلیارد نفر از جمعیت دنیا در فضای مجازی و گسترش روزافزون اینترنت اشیا یادآور شد: هدف اصلی طراحان پلتفرم‌ها و ارکان سه‌گانه فضای مجازی حذف دولت‌ها و ملت‌ها است و اینترنت برای رسیدن به این هدف، به راحتی با آرایش شبکه‌ای خود مرزها را درنوردیده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي

به گزارش پیوست، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در واکنش به خبرهای منتشر شده مبنی بر واگذاری پروژه جویشگر بومی به این سازمان اعلام می‌کند که هنوز چنین واگذاری رخ نداده؛ اما در صورت تحقق این واگذاری، برنامه مفصلی برای آن در نظر گرفته شده است.
امیر ناظمی درباره زمان دقیق آغاز به کار سازمان فناوری اطلاعات روی این طرح گفت: «زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست اما اگر این موضوع به ما ابلاغ شود این برنامه را شروع می‌کنیم و جزییات آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي

به گزارش فناوران، رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه گمرک ایران در خصوص ارزش کالاهای حوزه رایانه و لوازم جانبی و ثبت آن در سامانه TSC از اتحادیه فناوران رایانه استعلام می‎ گیرد، گفت: در آخرین جلسه با ریاست کل گمرک ایران مصوب شد تا اتحادیه فناوران ارزش کالاهای حوزه رایانه را به دفتر بررسی و تعیین ارزش ارسال کند.
سید مهدی میرمهدی کمجانی افزود: اتحادیه به صورت مستمر ارزش گمرکی کالاهای حوزه رایانه و لوازم جانبی که تغییرات قیمتی دارد را به دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک ارسال می‌‎کند تا پس از بررسی و راستی‌‎آزمایی در کنار سایر دستورالمل‌های قانونی بهره‌برداری شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي

دبیر کل بانک مرکزی از مطالعات متمرکز این بانک برای بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین خبر داد.
به گزارش ستاد خبری هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، محمد طالبی افزود: بسیاری از مشکلات موجود در دنیای مالی فعلی مانند جعل و کلاه‌برداری با سیستم Encrypt (رمزنگاری) پیشرفته‌ای که در بلاک چین وجود دارد، کلاً متحول خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي

در این جلسه، بخشی از نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور مورد بررسی قرار گرفت و مفاهیم و الزامات زیست بوم هویت فضای مجازی کشور به تصویب رسید.
هدف از ایجاد این نظام، استقرار زیست بوم تأمین‌کننده‌ی زیر ساخت تعاملات آزادانه، سالم، پویا، مسئولانه و سودمند با رعایت حقوق فردی و جمعی در روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه بین انواع موجودیت‌ها در فضای مجازی است که زمینه لازم را برای توسعه کسب و کارهای دیجیتال، سامانه‌های فنی، رسانه‌های تعاملی و خدمات اداری ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب