محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی گفت: قوانین تجارت الکترونیکی، با توجه به تحولات پرشتاب حوزه‌ی IT در سال‌های اخیر، کاربرد مورد نظر را ندارند.
رمضانعلی صادق‌زاده، رئیس مرکز توسعه‌ی تجارت الکترونیکی درباره‌ی برگزاری نخستین همایش بین‌المللی جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات گفت: قانون تجارت الکترونیکی در اوایل دهه‌ی هشتاد در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و طبیعی است که طی این ۱۵ سال اخیر با توجه به تحولات پر شتابی که در حوزه‌ی IT، چه نرم‌افزاری چه سخت‌افزاری و همچنین کاربردی از جمله کسب‌وکارهای الکترونیکی، استارتاپ‌ها و اصولا تجارت الکترونیک در سطح ملی و بین‌المللی اتفاق افتاده، قوانین در حال حاضر کاربرد مورد نظر را ندارند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

روادید کاغذی در تعامل وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی از روز گذشته در فرودگاه امام حذف شد و روادید الکترونیکی جای آن را گرفت.
بر اساس این اقدام برچسب روادید که پیش از این در گذرنامه‌ی مسافران خارجی الصاق می‌شد حذف و اطلاعات روادید به صورت سیستمی در گیت گذرنامه پلیس خوانده می‌شود. به این ترتیب با حذف برچسب‌های فیزیکی، صدور روادید الکترونیکی موجب سهولت مراجعات و کاهش قابل توجه زمان مسافران ورودی خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

به گزارش مهر، رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه از ۴۶ اپراتور ماهواره‌ای مخابراتی دنیا، ۱۱ اپراتور در خاورمیانه فعالیت دارند، بر لزوم سرعت بخشیدن کشور به ایجاد اپراتور ماهواره‌ای تاکید کرد.
مرتضی براری در گفتگوی شبکه‌ی خبر تلویزیون با اشاره به برنامه‌های سازمان فضایی ایران در راه‌اندازی اپراتورهای ماهواره‌ای خصوصی گفت: این باور وجود دارد که برای ورود بخش خصوصی به این حوزه، باید به دو مقوله‌ی تحریک تقاضا و تضمین خدمات توجه شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

به گزارش مهر، رئیس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی و تلفن همراه آخرین آمار قطع گوشی‌های آیفون در اجرای طرح رجیستری را ۳۰ هزار مورد عنوان کرد و گفت: بیش از نیمی از این تعداد دوباره به شبکه برگشت.
مهدی محبی در مورد آخرین وضعیت اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه و قطع گوشی‌های قاچاق در این شبکه گفت: بر اساس آخرین آمار تا پایان هفته‌ی گذشته ۳۰ هزار گوشی آیفون به دلیل آنکه در سامانه‌ی گمرک به ثبت نرسیده و شناسه‌ی خود را در شبکه‌ی مخابراتی وارد نکرده بودند، قطع شدند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ بهمن

به گزارش «فناوران»، محمدعلی نجفی شهردار تهران طی جلسه مشترکی با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام کرد برای حل مشکلات شرکت‌های رایانه‌ای در زمینه‌ی رفع محدودیت استقرار این شرکت‌ها در اماکن مسکونی اقدام خواهد کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش تماس نیوز، اینطور که کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی اعلام کرد، عبدالرضا نوروزی رییس اتحادیه صنایع لوح‌های فشرده و شبکه نمایش خانگی از متلاشی شدن صنعت لوح‌های فشرده و شبکه‌ی نمایش خانگی به دلیل سیاست دولت در صدور مجوز برای تلویزیون اینترنتی و ویدئوهای درخواستی خبر داد و با اشاره به مشکلاتی مثل تحریم و افزایش نرخ ارز گفت: تبعیض‌های به وجود آمده بین دارندگان مجوز VOD و تولیدکنندگان لوح‌های فشرده شبکه‌نمایش خانگی در حکم تیر خلاصی است که به تولیدکنندگان شبکه‌ی نمایش خانگی و صنعت لوح فشرده کشور زده شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ بهمن

پس از وعده‌ی وزیر ارتباطات، مرکز ماهر با صدور اطلاعیه‌ای گزارش تحلیلی خود را از ماجرای هک شب گذشته برخی سایت‌های خبری و انتشار خبر جعلی منتشر ساخت.
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در این اطلاعیه آمده است: حدود ساعت 20 الی 22 اخباری در خصوص حمله به تعدادی از پورتال‌ها و وب‌سایت‌های خبری منتشر و باعث ایجاد نگرانی‌هایی در سطح جامعه شد. مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع را سریعا مورد بررسی قرار داده و اقدامات فنی لازم را در این خصوص به عمل آورد.

ادامه مطلب