محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش فناوران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش، کشف یک پرونده‌ی کلاهبرداری ۳۵ میلیارد تومانی خدمات ارزش افزوده را اعلام کرد و گفت که پول‌های اخذ شده به مردم باز می‌گردد. خبری که سبب شد بار دیگر انتقادات از سیستم خدمات ارزش افزوده و مدل درآمد‌زایی تولیدکنندگان محتوا، اگریگیتورها و اپراتورها داغ شود. در همین رابطه با ابوذر مهرمنش مدیرکل خدمات ارزش افزوده‌ی همراه اول با فناوران گفتگویی داشته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول با کمک متخصصان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برای نخستین‌بار در کشور و در منطقه توانسته است پلتفرم کامل مبتنی بر NFV/SDN را با قابلیت‌هایی نظیر MEC و برش‌دهی به صورت کامل پیاده‌سازی نماید.
بخش فنی همراه اول که همکاری خود با دانشگاه شریف را از دو سال پیش آغاز کرده است، توانسته تمام بخش‌های شبکه را در قالب یک پلتفرم کامل به صورت بومی پیاده‌سازی کرده و آمادگی تبدیل این شبکه به صورت تجاری را دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل اصلی مهاجرت کاربران از اپراتورهای ثابت به همراه را کیفیت و کمیت سرویس دانست و تاکید کرد: وقتی سرعت موبایل به‌طور متوسط ۲۵ مگ است و سرعت اینترنت خانه بر روی همان شش مگ مانده، کاربر علاقه‌ای به سوئیچ کردن روی اینترنت ثابت ندارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر

ایرانسل با هدف توسعه‌ی فرهنگ مطالعه در میان کودکان و نوجوانان و ارائه‌ی محصولات و خدمات خاص این گروه سنی، همکاری خود را با ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان آغاز کرده است.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این همکاری با هدف ارائه‌ی محصولات و خدمات مخصوص کودکان و نوجوانان، آغاز شده است و در مرحله‌ی نخست این پروژه ایرانسل با «انتشارات همراه جوان» همکاری می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

مدیرعامل شرکت زیرساخت دلایل عدم اعلام نرخ خرید و فروش اینترنت بین‌الملل را با وجود دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح کرد.
محمد جواد آذری جهرمی به دلیل درخواست کاربران در شبکه‌های اجتماعی و در یک برنامه‌ی تلویزیونی، اعلام کرد که شرکت زیرساخت باید به قانون احترام گذاشته و در سامانه‌ی دسترسی آزاد به اطلاعات، نرخ خرید و فروش اینترنت بین‌الملل را اعلام کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

به گزارش فناوران، در پی افزایش قیمت ارز در سال جاری و به منظور کاهش هزینه‌های حضور در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸، با پیگیری اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران، سازمان توسعه‌ی تجارت به افراد حاضر در هیات تجاری اعزامی ایران به این نمایشگاه تا سقف چهار میلیون تومان، یارانه می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

مدیرعامل مخابرات شرکت مخابرات ایران از راه‌اندازی وای‌فای عمومی در هزار نقطه از کشور خبر داد.
مجید صدری با اشاره به حضور پررنگ شرکت مخابرات ایران در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تلکام، آخرین برنامه‌های مخابرات در حوزه‌ی خدمات دهی را تشریح کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۴ مهر

همراه اول با تولید سیم کارت داخلی توانسته فرصت شغلی برای متخصصان و کارشناسان داخلی فراهم کند.
به گزارش اداره‌ی کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول با همکاری شرکت صنایع قطعات الکترونیک ایران، توانست زمینه‌ی اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر متخصص و کارشناس ایرانی را در ایران فراهم کند.

ادامه مطلب