محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ بهمن

اتفاقی که با این تپسی‌لاین می‌افتد این است که افرادی که مبدا و مقصد مشابهی دارند و در یک زمان مشابه قصد حرکت دارند، به جای اینکه هرکدام با یک ماشین جداگانه حرکت کنند و هرکدام برای مثال 10000 تومان کرایه پرداخت کنند، با یک ماشین، مسیر را می‌روند و هرکدام 7000 تومان هزینه می‌دهند و راننده هم 14000 تومان درآمد از آن سفر خواهد داشت. پس سرویسی است که هم به نفع مسافرین است و هم به نفع راننده.
مدیر بازاریابی تپسی از ورود تپسی به دو شهر جدید و راه‌اندازی خدمتی جدید به نام تپسی‌لاین خبر می‌دهد که به گفته‌ی او، هردو به زودی راه خواهند افتاد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۲ بهمن

معاون وزیر ارتباطات گفت: پس از بررسی‌های کامل ادله‌ای مبنی بر اینکه به‌طور ساماندهی شده اپراتورها اطلاعات در اختیار بخش‌هایی قرار دهند که روی آنها تبلیغات کنند، ندیدیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

در آستانه‌ی ایام نوروز و افزایش تقاضا برای پول نقد، بانک مرکزی مجوز افزایش سقف برداشت از خودپردازها را به ۵۰۰ هزار تومان صادر کرد.
به‌ گزارش ‌ایسنا، هر ساله در ایام پایانی سال تقاضا برای پول نقد در خودپردازها افزایش پیدا می‌کند. از این رو بانک مرکزی نیز طی سال‌های اخیر برای مدتی محدود به بانک‌ها اجازه‌ی افزایش این سقف را می‌دهد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر، دستورالعمل جدید ثبت نام کارت هوشمند ملی در دفاتر پستی از سوی معاون شرکت ملی پست ایران به واحدهای اجرایی پست در سراسر کشور ابلاغ شد.
مطابق با این دستورالعمل و در راستای تعامل با سازمان ثبت احوال، واحدهای اجرایی پست موظف شدند علاوه بر هماهنگی با ادارات ثبت احوال استانی در زمینه‌ی راه‌اندازی باجه‌های سیار ثبت نام و توزیع کارت هوشمند ملی، تعداد دفاتر ارائه‌دهنده‌ی خدمت و سهمیه‌ی ثبت نامی دفاتر پستی را افزایش دهند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، در پنجاه و پنجمین اجلاس زیر کمیته‌ی علمی فنی استفاده‌ی صلح‌آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد ( کوپوس)، پروژه‌ی ماهواره‌ی مخابراتی ناهید ١ به عنوان دستاورد بومی ایران در عرصه‌ی فناوری فضایی معرفی شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه‌ی توییترخود نوشت: دهه‌ی نخست اسفندماه همایش دو روزه‌ای با عنوان جنبه‌های حقوقی فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: تلاش می‌شود در این همایش از پنج لایحه پیشنهادی در این زمینه رونمایی شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

مهندس صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، از تحقق و توسعه‌ی شهر هوشمند بر پایه‌ی فناوری ارتباطات و اطلاعات خبر داد و گفت: شرکت مخابرات ایران در نظر دارد با فراهم کردن بسترهای مناسب و توسعه‌ی زیرساخت‌های لازم شهرهای بزرگ کشور را هوشمند کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

به گزارش ایرنا، سخنگوی شرکت ملی پست ایران گفت: معرفی رسمی 2 اپراتور بخش خصوصی که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز فعالیت گرفته‌اند به زودی انجام می‌شود.
محمد حسن ترابی اعلام کرد که قرار است نحوه‌ی معرفی این اپراتورها از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع‌رسانی شود و زمان معرفی به احتمال زیاد تا قبل از پایان دهه‌ی فجر خواهد بود.

ادامه مطلب