محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

به گزارش تسنیم، همزمان با افتتاح پروژه‌های توسعه‌‌ای شبکه ملی اطلاعات، خبر حذف مسیریاب‌ها و سوییچ‌های شرکت امریکایی سیسکو رسانه‌ای شد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز طی مراسمی پروژه "توسعه هسته شبکه ملی اطلاعات" را افتتاح کرد و در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک سال گذشته، موضوعاتی حول زمینه‌سازی برای رشد شبکه ملی اطلاعات مطرح شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

به گزارش شهروند، ماجرا از آنجا شروع شد که چند ماه پیش تقریبا همه بسته‌های اینترنتی همراه‌اول شامل ترافیک شبانه می‌شد که این امر تنوع بسته‌ها را از مشترکان می‌گرفت و بسیاری از مشترکانی که نیازی به ترافیک اینترنت شبانه ندارند هم مجبور بودند این بسته‌ها را تهیه کنند. اما این موضوع حجم عظیم انتقادات کاربران اینترنتی را برانگیخت و تا جایی ادامه پیدا کرد که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصمیم گرفته شد بسته‌های شبانه به‌طور کامل حذف شوند، به گونه‌ای که اپراتور‌های دیگر هم بسته‌های شبانه خود را حذف کردند. این ابتدای ماجرا بود، چراکه هم‌اکنون همراه اول بسته‌های صبحانه را برای مشترکان خود در نظر گرفت. اما این موضوع نه‌ تنها از خشم مشترکان نکاست، بلکه در فضای مجازی هم انتقادات بسیاری به این موضوع وارد شد و تا جایی ادامه پیدا کرد که شاهین آرپناهی، مدیرکل ارتباطات همراه اول در توییتر خود نوشت: «بسته‌های هدیه صبحانه را به‌ عنوان هدیه برای مشترکان همراه اول در نظر گرفته‌ایم.» البته موضوع به همین جا ختم نشد و کاربران زیادی به آن انتقاد کردند، به‌عنوان مثال محمد نوشت: «اگه راست می‌گید چرا تعرفه‌هاتون را بالا بردید و حجمتون را کم کردید؟!» الهام هم گفته بود: «ملت را مسخره کردند، نه پول داریم، نه دیگه از این اپراتور استفاده می‌کنیم.» آیدا هم نوشته بود: «پشت گوش‌هامون مخملی نیست، طرح تشویقیتون برای خودتون #همراه_ اول» سعید هم نوشته بود: «#همراه_تنها».

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

به گزارش مهر، رئیس سازمان فضایی ایران از آغاز تدوین پروانه اپراتور ماهواره سنجش از دور با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد.
مرتضی براری در اینستاگرم خود نوشت: بعد از تصویب پروانه اپراتور ماهواره مخابراتی و استقبال بخش‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، بررسی و تدوین پروانه اپراتور ماهواره سنجش از دور آغاز و سرعت بیشتری به خود گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال فین‌تک‌ها به سامانه شاهکار خبر داد و گفت: ظرفیت لازم برای اپلیکیشن‌ها و فین‌تک‌های متقاضی دسترسی به سامانه شاهکار ایجاد شده و روند اتصال به زودی آغاز می‌شود.
به گزارش ایبنا، محمد جواد آذری جهرمی درباره موضوع عدم اتصال برخی بانک‌های کشور و شرکت‌های فین‌تک به سامانه شاهکار متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و درخواست بانک‌ها و شرکت‌های فین‌تک برای دریافت دسترسی، ضمن تایید وجود مشکلاتی در دسترسی برخی بانک‌ها به سامانه شاهکار و ابراز امیدواری برای رفع این مشکلات، افزود: یکی از دستگاه‌ها برای فعالیت و ارائه خدمات خود دسترسی به سامانه شاهکار دریافت کرده بود و طبق قرارداد مذکور، این دستگاه باید خدمات خود را در چارچوب مشخص ارائه می‌داد اما همین دستگاه خارج از قرارداد و توافقات دولت الکترونیک دسترسی به سامانه شاهکار را به بانک‌های کشور ارائه داده و بانک‌ها می‌توانند به صورت مستقیم برای اتصال و دسترسی به سامانه شاهکار متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

به گزارش ایبِنا، مدیرعامل پیام‌رسان گپ در پاسخ به فراخوان رییس سازمان فناوری اطلاعات در زمینه پیاده‌سازی انتخابات بر بستر بلاک‌چین از آمادگی مجموعه گپ برای اجرای انتخابات با بلاک‌چین خبر داد.
استفاده و آزمایش زیرساخت فناوری بلاک‌چین در بحث انتخابات و رأی‌گیری و پیاده‌سازی انتخابات کوچک در مقیاس انجمن‌ها با این فناوری یکی از کارهای عملیاتی مهم در کشورهای پیشرو بلاک‌چین و ارز دیجیتال بوده که از جمله آن‌ها باید به سوئیس و روسیه اشاره داشت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي

به گزارش پیوست، بانک‌ها به ازای هر ۱۰ هزار تومان تراکنش خرید در آذر ماه امسال به صورت میانگین بیش از ۱۲ تومان کارمزد پرداخت کرده‌اند.
میزان کارمزد پرداختی از سوی بانک‌های پذیرنده با احتساب هزینه اجاره دستگاه‌های کارتخوان فروشگاهی به مبلغی بیش از ۲۶ تومان افزایش می‌یابد.
گزارش اقتصادی اخیر شاپرک نشان می‌دهد میزان اجاره بهای هر ابزار کارتخوان فروشگاهی منجر به افزایش میزان کارمزد پرداختی در بانک‌ها شده است. از همین رو به بانک‌ها پیشنهاد کرده تا بخشی از هزینه‌های اجاره و نگهداری ابزارهای کارتخوان خود را از پذیرندگانی که گردش موجودی کافی به جهت تامین هزینه‌های بانک ندارند دریافت کرده و امتیاز تقبل هزینه‌های اجاره و نگهداری ابزارهای کارتخوان را فقط برای پذیرندگانی که از گردش موجودی کافی برخوردارند در نظر بگیرند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش پیوست، سیستم مدیریت ارتباط با مخاطبان (CRM) برای پیاده‌سازی دولت الکترونیکی و ایجاد نظم در ارتباط با مخاطبان در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای راه‌اندازی شد.
حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در مورد این سامانه و دلیل راه‌اندازی آن گفت: «چند موضوع پیش آمد که سبب شد ما در بنیاد ملی بازی‌ها تصمیم به راه‌اندازی این سامانه الکترونیکی بگیریم. اول بحث دولت الکترونیکی بود. اکثر خدمات بنیاد ملی بازی‌ها الکترونیکی است؛ اما نبود برخی از شاخص‌ها و موارد مربوط به دولت الکترونیکی در لیست خدمات الکترونیکی بنیاد ملی بازی‌ها باعث شد در رتبه‌‌بندی شاخص بررسی خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها در جایگاه خوبی قرار نگیریم. به همین دلیل سعی ما این است تا در ارزیابی جدید رتبه بهتری کسب کنیم.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش ایرنا، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران از وجود اپراتور ماهواره مخابراتی برخوردار نیست، اما با تصویب ایجاد این اپراتور در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، چند کنسرسیوم برای سرمایه‌گذاری در این زمینه و عرصه فضایی شکل گرفته است.

ادامه مطلب