محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش پیوست، دادستان کل کشور در جدیدترین واکنش خود نسبت به سوال‌ در مورد مسدودسازی شبکه اجتماعی اینستاگرم اعلام کرده که فیلترینگ حساس و مهم است و باید معنی آن را برای مردم درست بیان کنیم.
آن طور که خبرگزاری فارس گزارش داده است محمدجعفر منتظری، در حاشیه‌ برنامه‌ای و در پاسخ به سوالی در مورد تصمیم قوه‌قضاییه برای فیلتر این شبکه تنها به این اظهارات بسنده کرده که باید این شبکه‌ها مدیریت شوند. او همچنین گفته است : «اگر امکان انجام کاری برای ارائه خدمات شبکه‌های «گرامی» بدون آسیب زدن به مردم وجود دارد این کار را انجام دهید، در غیر این صورت باید تصمیم دیگری گرفت.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش ایسنا، به گفته‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه، رشد ۱۰۰ درصدی در بهبود شاخص‌های کیفی خدمات را نمایش می‌دهد. از طرفی اگرچه قیمت خدمات دولت به شرکت‌های اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی مواجه بوده، اما در دو ماه اخیر تعرفه خدمات بخش خصوصی هفت تا ۱۲ درصد رشد داشته است.
به گفته‌ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمارهای این وزارتخانه، رشد ۱۰۰ درصدی در بهبود شاخص‌های کیفی خدمات را نمایش می‌دهد اما نظارت مردم‌محور را نیز می‌توان از طریق سایت latency.ir مشاهده کرد و از طرفی اگرچه قیمت خدمات دولت به شرکت‌های اینترنتی با کاهش متوسط ۴۰ درصدی قیمت مواجه بوده، اما در دو ماه اخیر تعرفه خدمات بخش خصوصی هفت تا ۱۲ درصد رشد داشته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۹ دي

به گزارش پیوست، احتمال تغییر نام «نماد اعتماد الکترونیکی» قوت گرفت. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طرح بازتعریف و آسیب‌شناسی نماد اعتماد الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داده است.
بررسی‌های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نشان می‌دهد واژه اعتماد به کار رفته شده در نماد اعتماد الکترونیکی به دلیل ابهام‌آمیز و کلان بودن مفهوم آن معمولا بار معنایی متفاوتی از کارکرد اولیه «اینماد» به مخاطب القا می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي

به گزارش پیوست، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و پارک فناوری پردیس، طی امضای تفاهم‌نامه‌‌ای با رویکرد توسعه طرح‌های نوآورانه در حوزه کودکان و تقویت نوآوری‌های دانش‌آموزی، همکاری خود را آغاز کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، ویل پارکس، مدیر دفتر یونیسف در تهران در مراسم امضای این تفاهم‌نامه از برنامه بلندمدت یونیسف برای همکاری با ایران خبر داد و گفت: «در راستای این برنامه، حمایت از نوآوری‌هایی که به‌ وسیله کودکان یا برای کودکان انجام می‌شود، مورد حمایت قرار می‌گیرد و پارک فناوری پردیس نقشی مهمی در تحقق این هدف ایفا خواهد کرد.»
پارکس همچنین با اشاره به بازدید سه ماه گذشته خود از پارک فناوری پردیس ادامه داد: «در مدت کوتاهی پس از آن بازدید، این تفاهم‌نامه به تأیید وزارت امور خارجه ایران رسید و امروز توانستیم با بزرگ‌ترین پارک فناوری خاورمیانه سند همکاری را امضا کنیم.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي

به گزارش پیوست، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با منتشر کردن پستی در اینستاگرم خود اعلام کرد که شرکت مخابرات ۱۲۲ فقره از املاک مازاد خود در ۱۱ استان کشور را به صورت مزایده به فروش می‌فروشد.
به گزارش روابط‌ عمومی شرکت مخابرات ایران، شرکت مدیریت سامان سازه غدیر به نمایندگی از شرکت مخابرات ایران این املاک را که در استان‌های البرز، ایلام، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، کردستان، گیلان، لرستان، مازندران و مرکزی قرار دارند به فروش می‌رساند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي

به گزارش پیوست، مدیران برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی در تماس با پیوست اعلام کرده‌اند خطوط تلفنی این دفاتر بدون اطلاع قبلی مسدود شده است. با این اتفاق راه ارتباطی بسیاری از کسب‌‌‌وکارهای نوپا که از سرویس این شرکت‌ها برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کرده‌اند نیز قطع شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي

هلدینگ فناپ ۲۰ تا ۴۰ میلیارد تومان روی شرکت آروان و بر مبنای فروش آتی آن در ۲ سال آینده سرمایه‌گذاری می‌کند.
مدیرعامل آروان در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده است هلدینگ فناپ با این سرمایه‌گذاری، مجموع سهام خود را در این شرکت دانش‌بنیان به ۴۷ درصد افزایش داده است.
پیشتر این هلدینگ در اردیبهشت ۹۴ نیز روی شرکت آروان که حوزه تخصصی‌اش تولید و عرضه زیرساخت یکپارچه ابری است سرمایه‌گذاری کرده بود. به گفته پویا پیرحسینلو بیش از ۵۰ درصد از سهام آروان همچنان در اختیار موسسان این شرکت باقی مانده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي

به گزارش پیوست، حذف بودجه دستگاه‌هایی که در اجرای پروژه دولت الکترونیکی همکاری نمی‌کنند همچنان در دست بررسی است. امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با پیوست ضمن اعلام این خبر گفت‌:‌ « از ابزارهای گوناگونی برای مجاب کردن دستگاه در جهت اجرای دولت الکترونیکی استفاده کرده‌ایم. از جمله پیشنهاد وابسته کردن بودجه دستگاه‌های اجرایی به میزان توجه آن‌ها به پیاده‌سازی دولت الکترونیکی است. پیشنهاد این راهکار حتی مورد استقبال رئیس مجلس نیز قرار گرفت؛ اما هنوز بحث حذف بودجه دستگاه‌هایی که در پیاده سازی این پروژه همکاری لازم را نمی‌کنند تایید نشده است.» بر اساس اظهارت او این پیشنهاد برای سال آینده مطرح شده بود تا تخصیص بودجه به دستگاه‌ها تا حدی تابع بلوغ دستگاه‌ها در ارائه خدمات دولت الکترونیکی شود.

ادامه مطلب