محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر سراییان معاون وزیر ارتباطات دراین مراسم گفت: اعتقاد و همدلی تمام مجموعه از بالاترین تا پایین‌ترین لایه شرکت مخابرات ایران در سال گذشته، موجب آغاز اجرای برنامه‌ی تحول و توسعه‌ی شرکت مخابرات ایران و ادامه‌ی مسیر آن بوده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و‌ فناوری اطلاعات روز دوشنبه که برای افتتاح پروژه‌های حوزه ICT استان خراسان رضوی به مشهد سفر کرده است، در شورای شهر مشهد با اشاره به چالش بیکاری در کشور گفت: شاخص‌های خدمات نشان می‌دهد که فناوری اطلاعات در زمینه‌ی رفع بیکاری می‌تواند کمک کند و حاکمیت تلاش کرده با تشکیل زیست بوم‌هایی چون مراکز رشد و شتابدهنده و تامین منابع مالی به صورت تخصصی و ‌ارایه‌ی راهکارهایی برای تامین منابع مالی در این زمینه کمک کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مهم‌ترین بخش شبکه‌ی ملی اطلاعات، لایه‌ی محتواست، گفت: موضوع فضای مجازی آن قدر مهم و تاثیر گذار است که باید با دقت با آن برخورد کنیم و در آینده‌ی نزدیک فقط کاربرد رسانه‌ای نخواهد داشت و اقتصاد، ارز و ... به زودی در فضای مجازی شکل خواهد گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

به گزارش مهر، شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام نیاز پژوهشی خود در سامانه‌ی «عرضه و تقاضای پژوهش»، انجام پژوهش و بررسی میدانی در خصوص لایه‌ی هسته‌ی شبکه‌ی ملی اطلاعات را به پژوهشگران سپرد.
سامانه‌ی عرضه و تقاضای پژوهش (ساعت) که توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) راه‌اندازی شده است، امکان پیوند میان پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی با نیازهای پژوهشی سازمان‌ها را دنبال می‌کند. بر این اساس درخواست‌کنندگان و عرضه‌کنندگان پژوهش کشور می‌توانند با هدف افزایش بهره‌وری ملی و شبکه‌سازی میان نیازها و پژوهش‌ها، باهم ارتباط برقرار کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

به گزارش مهر، پیش‌نویس اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات در کمیسیون ICT اتاق بازرگانی بررسی و پیشنهادهایی برای اصلاح آن توسط اعضای این کمیسیون ارائه شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

به گزارش مهر، مدیرکل امور زیربنایی سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور به همراه مدیران و کارشناسان این سازمان از بخش‌های مختلف پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) بازدید کردند.
این بازدید با هدف آشنایی مدیران سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور با بخش‌های مختلف پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعامل با مسئولان این پژوهشگاه انجام شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

به گزارش مهر، به نقل از سازمان فضایی ایران، مرتضی براری در بازدید از مرکز فضایی ماهدشت کرج گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ارزشمند مرکز فضایی ماهدشت، یکی از اولویت‌های سازمان فضایی ایران، ارتقاء جایگاه این مرکز فضایی است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

در پی انتشار اخباری در خصوص تصمیم وزیر ارتباطات برای ارسال پیشنهاد توقف ثبت گوشی‌های سامسونگ تا پیش از عذرخواهی بابت رفتار سامسونگ با ورزشکاران ایرانی در المپیک زمستانی 2018، این شرکت با صدور بیانیه‌ای رسمی در خصوص مسائل مطرح شده در این زمینه توضیح داد و تصریح کرد در این خصوص هیچگونه دخالتی نداشته است.

ادامه مطلب