محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

محمود صادقی نماینده‌ی اصلاح‌طلب مردم تهران با بیان مطالب فوق گفت: با نمایندگان صحبت‌های غیر رسمی داشتیم ولی اقدام رسمی انجام نداده‌ایم. البته تا به این لحظه تلاش‌های ما نتایجی در بر نداشته است. البته با وزیر ارتباطات نیز صحبت‌هایی کرده‌ایم، به نظر من نمایندگان و اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باید در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

به گزارش ایلنا، حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره‌ی ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی گفت: مردم عموما از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی به صورت ناخواسته ناراضی هستند و برای حل این مشکل اقدامات خوبی انجام شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

به گزارش مهر، دبیر شورای عالی فضای مجازی بر لزوم توسعه‌ی بیشتر پژوهش در کشور تاکید کرد و گفت: امیدوارم تا جایی که ممکن است همه‌ی ایرانیان بتوانند از محتوای تولید شده فارسی استفاده کنند.
سید ابوالحسن فیروزآبادی از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) بازدید کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه فضای مجازی فقط یک پیام‌رسان نیست و ابعادی فراتر را در بر می‌گیرد، گفت: نتیجه‌ی مقابله با فضای مجازی، شکست است.
محمدجواد آذری جهرمی در دانشگاه شهید بهشتی و در جمع دانشجویان و اساتید این دانشگاه با اشاره به اینکه در گذشته در حوزه‌ی فناوری‌ها جایگاهی نداشتیم و ورود تکنولوژی به کشور با هدف مصرف‌گرایی انجام می‌شد، اظهار داشت: امروز جوانان ایرانی در تکنولوژی و فناوری حرف‌هایی در دنیا دارند و شاید به لحاظ کار گروهی مشکل داشته باشیم ولی تربیت یافتگان دانشگاهی ما درسطح نخبگان دنیا هستند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

به گزارش مهر، در راستای راه‌اندازی کریدور بین‌المللی ICT در کشور، تاکنون ۶۱ سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی فناوری اطلاعات انجام شده و ۱۸ شرکت ICT در این شهرک مستقر شدند.
سعید زرندی مدیرعامل منطقه ویژه‌ی اقتصادی وزارت ارتباطات در گفتگوی شبکه خبر با اشاره به اجرای فاز سوم تحقق شهرک صنعتی فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: این شهرک پیرو توافق صورت گرفته میان وزیر ارتباطات و معاونت علمی فناوری رئیس جمهور در ابتدای امسال، وارد فاز عملیاتی شد و موضوع استقرار شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و نیز انتقال تکنولوژی و دانش فنی از جمله اهداف پیاده‌سازی این طرح است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

سازمان حمایت اعلام کرد: ارائه‌ی بروشور طرح رجیستری به خریداران تلفن همراه الزامی است.
سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:‌ با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه‌ی مورخ 96/11/15 کمیته‌ی راهبری طرح ثبت گوشی‌های تلفن همراه (رجیستری) کلیه‌ی واردکنندگان گوشی تلفن همراه اعم از نمایندگان رسمی برندهای دارای نمایندگی در کشور و واردکنندگان برندهای فاقد نمایندگی که از این سازمان تائیدیه‌ی خدمات پس از فروش دریافت کرده‌اند موظفند برای اطلاع‌رسانی نحوه‌ی فعال‌سازی گوشی بروشور تهیه شده توسط سامانه‌ی همتا را به گونه‌ای همراه گوشی ارائه نمایند که قطعاً در اختیار خریداران نهایی قرار گیرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش توسعه‌ی فناوری در اوضاع اجتماعی و اقتصادی کشور،‌ گفت:‌ در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی ۹۰ درصد روستاها به خدمات ارتباطی مجهز می‌شوند و یزد اکنون به این آمار دست پیدا کرده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۷ بهمن

به گزارش ایسنا، سامانه‌ی پایش اطلاعات کشور (پاک)، همزمان با دهه‌ی فجر سال جاری و با حضور دکتر واعظی رییس دفتر رییس جمهور رونمایی شد.
ایجاد داشبوردی به‌عنوان مرکزی برای دیده‌بانی شاخص‌های کلیدی در تمام بخش‌ها، به خصوص در بخش‌های اقتصادی به‌ منظور رصد فضای کسب‌وکار در کشور و در راستای خدمات‌رسانی به مردم و همچنین مدیریت حوزه‌های خرد و کلان بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره، در دستور کار قرار گرفت.

ادامه مطلب