محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي

به گزارش مهر و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، بسته‌های رومینگ ایرانسل برای جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در کشور امارات از ۱۵ دی تا ۱۵ بهمن ‌ماه در دسترس‌اند و مشترکان می‌توانند از بسته‌های ۷۵ مگابایتی تا یک گیگابایتی هفتگی ارائه شده استفاده کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي

به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چند روز پیش در حساب توئیتری خود از مردم خواست تا طی یک نظرسنجی نحوه برخورد با پیامک‌های تبلیغاتی را اعلام کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي

به گزارش مهر، جلسه هیات امنای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز سه‌شنبه با حضور وزیر ارتباطات، نمایندگان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سازمان برنامه و بودجه و اعضای هیات امنا تشکیل شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ دي

به گزارش ایلنا، در این ابلاغیه آمده است :«با عنایت به طرح موضوع سامانه‌های هوشمند حمل و نقل در چهارمین جلسه کارگروه رفع موانع کسب وکارهای مجازی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ در محل معاونت متبوع، موضوع تصویب‌نامه شماره 22848/54991 مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ با توجه به تصمیمات کارگروه مزبور در خصوص موضوع مورد بحث، خواهشمند است به تمامی شهرداری‌ها و استانداری‌های کشور اطلاع داده شود تا اتخاذ تصمیم‌نهایی و اعلام نظر این معاونت، نسبت به رفع پلمپ دفاتر شرکت‌های فعال در زمینه حمل و نقل هوشمند دارای پروانه کسب و رفع توقف فعالیت آن‌ها، اقدام لازم معمول دارند.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

به گزارش مهر، مرتضی براری در مراسم بازدید اصحاب رسانه از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه سهم فضا از اقتصاد دنیا ۳۴۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود، گفت: اگر سهم ایران یک درصد از اقتصاد دنیا باشد باید سهم اقتصاد فضایی ایران به ۳.۵ میلیارد دلار برسد اما هم‌اکنون برخی برآوردها نشان می‌دهد که سهم اقتصاد فضا در ایران ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۲ هزار میلیارد تومان از آن مربوط به اقتصاد تلویزیون‌های ماهواره‌ای می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم بازدید خبرنگاران از دستاوردهای فضایی در پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به خُلف وعده همکاری‌های بین‌المللی در عرصه فضایی اظهار داشت: با وجود اینکه ماهواره‌هایی مانند «مصباح»، «پیام» و «دوستی»، اهدافی برای ارتقای زندگی بشر و استفاده کاملاً صلح‌آمیز دارند، اما شواهد نشان می‌دهد که همکاری‌های بین‌المللی خوبی در حوزه فضایی با ایران صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه ما یک ماهواره مشترک با نام «مصباح» با کشورهای خارجی تولید کردیم اما سال‌ها منتظر پرتاب آن هستیم، افزود: این ماهواره هم‌اکنون در کشوری نگهداری می‌شود که با وجود اینکه استفاده کاملاً صلح‌آمیز و کاربردهای مخابراتی برای آن دیده شده است، هیچ همکاری بین‌المللی برای پرتاب آن انجام نمی‌گیرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

به گزارش مهر، محمد جواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران گفت: موضوع حذف کاغذی قبوض خدماتی از جمله برنامه‌های در دست انجام وزارت ارتباطات است که در این زمینه با برخی مجموعه‌ها که این قبض ها را صادر می‌کنند وارد مذاکره شده‌ایم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: مردم از پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم متنفرند. این یک واقعیت است.
وی با بیان اینکه ۷۰ هزار سیم کارت متخلف هم مسدود کردیم ولی بازهم هستند، ادامه داد: متاسفانه سرمنشاءها زیاد و هزینه پیگیری قضایی نیز زیاد است؛ اما بالاخره باید به سرانجام برسد.

ادامه مطلب