محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۲ مهر

سرویس میکروبلاگینگ توییتر به رغم آنکه هنوز یکی از بهترین شبکه ها از نوع خود است، اما محبوبیت خود را از دست داده است. به گفته کارشناسان اینترنت و شبکه های اجتماعی، متوسط تعداد کاربران ثبت نام شده در این سایت کاهش یافته است.

ادامه مطلب
گوناگون
مهدی پرهیزی۱۷:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۱ مهر

پس از تأخیرات فراوان و نبود حتی مخالفت سیاسی، آمریکا از مهم‌ترین طرح حاکمیتی خود کناره‌گیری کرد. از ۱ اکتبر، Internet Corporation for Assigned Names and Numbers دیگر تحت نظارت سازمان ملی اطلاعات و ارتباطات آمریکا نخواهد بود. ICANN ازین پس سازمانی خصوصی و غیرانتفاعی خواهد بود که طرح‌های خود را از مراجع آکادمیک، شرکت‌ها، دولت‌ها و دیگر مراکز عمومی دریافت خواهد کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۱۰ مهر

در آبهای استان "پینگتانگ" در شرق کشور تایوان، یک ژنراتور برق به کار گذاشته شده که با موفقیت برق تولید نموده است. با حرکت دادن پاروها از یک عرشه چند منظوره در این کشتی، انرژی جریان آب به نام «کوروشیو» از طریق این ژنراتور به بازوها انتقال می یابد و به برق تبدیل می شود. «چن ینگ یه»، کارشناس و استاد دانشگاه «سان یات سن» تایوان می گوید: «تاکنون هیچ تجربه مشابه ای در آب اقیانوس در سطح دنیا به این شکل موفقیت آمیزنداشته ایم ولی ما موفق شدیم.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۶ مهر

با تکیه بر فناوری الکترونیک در صنعت خودروسازی، تولید کنندگان این صنعت در ژاپن، درحال بررسی بر روی خودروی خودران "پاناسونیک" می باشند.
این خودروی ژاپنی، دارای دو سرنشین، حسگر و پنج دوربین برای شناسایی محیط اطراف است. هدف تولیدکنندگان از آزمایشات به عمل آمده بر روی این خودروها این است که، به عملکرد درست تجهیزات به کار رفته در دوربین ها برای سنجیدن محیط و چگونگی کارکرد فرمان و ترمزها دست یابند. این شرکت در نظر دارد تا با بهره برداری از تخصص به کار گرفته شده در دوربین و اتاقک خودرو، جای پایی برای آن، در بازار رو به رشد خودروهای خودران پیدا کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۵ مهر

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی - ایران تله‌کام 2016 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه معاونین و مدیران ارشد صنعت مخابرات کشور، صبح روز یکشنبه، 4 مهر ماه 1395 در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۵ مهر

در حالی که در روزهای اخیر فیلتر شدن اشتباه بسیاری از تصاویر Instagram، شائبه افزایش خطای فیلترینگ هوشمند را تقویت کرده بود، یک منبع آگاه این اختلال را ناشی از تست مدل جدیدی از فیلترینگ هوشمند از روز دوشنبه اعلام کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۴ مهر

اگر تاکنون از گچ شکسته بندی برای دست و یا پا استفاده کرده اید، حتما متوجه شده اید که نمی توانید به راحتی با آن کنار بیایید و با وجود آن، امکان خاراندن بر سطح آسیب دیده وجود ندارد. یک قالب ساده، می تواند جایگزین گچ سنگین شکسته بندی باشد. این قالب جدید از پلاستیک قابل تجزیه زیستی ساخته شده است و وزن آن نیز قابل مقایسه با گچ شکسته بندی نیست.

ادامه مطلب
گوناگون
نيلوفر كل واخي۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور

Glenn جدید Blue Origin باید تا قبل از سال 2020 عرضه شود.
Jeff Bezos قرار نیست تا به SpaceX اجازه دهد عرصه ی راکت های سنگین و شخصی را از آن خود کند. Blue Origin به معرفی New Glenn (که به دنبال نام فضانورد John Glenn نام گذاری شده است)، پرداخته است، یک راکت تقویت کننده ی قدرتمند و با قابلیت استفاده ی مجدد که می تواند باعث شود تا SpaceX’s Falcon سنگین، بسیار ساده به نظر برسد. این مدل دو مرحله ای پیش از این نیز به کوتاه شدن قد Falcon تا 270 فیت منجر شده است، در حالی که نسخه ی سه مرحله ای آن به اندازه ی Satrun V تا 313 فیت، بلند می باشد. بله این چیزی بیشتر از یک فرویدگرایی کوچک است، اما فرستادن مردم و ماهواره ها به فضا می تواند کمک کننده باشد.

ادامه مطلب