محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت

پایان یک فیلم مانند دسر است - آخرین چیز مهم برای شما قبل از اینکه سینما را ترک کنید . اگر به طور مناسبی آن را جمع و جور نکند و در مورد اتفاقات دو ساعت قبلش نظر ندهد، همه با مزه ای بد در دهانشان به خانه بازمیگردند . برای اینکه نشان دهیم یک پایان خوب چقدر مهم است ، حالا مقایسه ی فیلم روانی سال 1998 ساخت هیچکاک را در کنار بازسازی اش با بازی وینس وان میبینید . در نسخه ی اصلی، فیلم با یک فیلمبرداری از ماشین تمام میشود که میدانیم یک جسد در آن است که از مرداب کشیده میشود و به سمت دوربین می آید . نمیتوانیم از ترس و وحشت به داخلش نگاه کنیم - گرچه مجبوریم به جای دیدن تصور کنیم .

ادامه مطلب
گوناگون
ناهید فرهنگ آسا۸:۲۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ ارديبهشت

این پروژه جهانی2 سال پیش در بارسلنا با هدف داشتن شهری با آینده با ثبات و خود کفا آغاز شد و اخیرا نیز در آمستردام در حال بررسی است. این یک نمایشگاه بی نظیر با عنوان شهر خلاق واقع در ناحیه لنگرگاه شرقی شامل 50 غرفه نمایشگاهی است که توسط 400 دانشجو و متخصص و هنرمند و افراد خلاق که به دنبال راه حلی پیرامون مسایل شهری هستند دنبال می شود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲:۳۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ ارديبهشت

محبوبیت کتاب های الکترونیکی در چین هرروز بیشتر می شود .هرساله 6 درصد طرفداران کتابهای چابی به خواندن کتاب های الکترونیک گرایش پیدا می کنند.

به طور کلی چینی ها خود را یکی از پرمطالعه ترین مردم جهان به حساب می آورند. بر اساس نظرسنجی کمپای آمازون چین و خبرگزاری شین هوا؛ حدود 80 در صد مردم این کشور حداقل یک ساعت در روز را به مطالعه اختصاص می دهند.
این نظر سنجی در 500 استان، در میان 11 هزار نفر برگزار شد. در این نظرسنجی مشخص شد که 40 درصد افراد حدود یک ساعت در روز مطالعه می کنند که این آمار نیز 4 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۵:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

تیمی از فیزیکدانان جمهوری چک، لهستان، ژاپن و ایالات متحده نمونه اولیه ای از پول کوانتومی را اختراع کردند. ویژگی شاخص این اسکناس عدم امکان کپی برداری یا شبیه سازی آن بدون رضایت مالک است.
پول کوانتمی چیست؟
این اسکناس توسط فوتون های نوری کد گذاری می شود. در پردازش کوانتومی یک کیوبیت یا بیت کوانتومی واحد پایهای پردازش کوانتومی و رمزنگاری کوانتومی بوده و مشابه بیت در رایانههای کلاسیک میباشد اما اختلاف این دو این است که در حالی که یک بیت کلاسیکی باید در هر لحظه یا در حالت صفر و یا در حالت یک باشد، یک کیوبیت می تواند در حالت صفر، یک و یا برهم نهی صفر و یک نیز قرار گیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۱ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

تصور کنید که میخواهید چند صد پوند کوکائین را از مکزیک به ایالات متحده به صورت زیر زمینی بفرستید و این توجه زیادی را به خود جلب نمیکند . فرضا بهترین جای ممکن کجا میتواند باشد ؟ از یک دوست میپرسید . یکی از 27 تونل کشف شده در ده سال اخیر مرز کالفرنیا و مکزیک است . مخصوصا حومه ای در سن دیگو به نام اوتی مسا . این یکی از طولانی ترین تونل های کشف شده در هفته ی گذشته است . که طول آن 870 یارد به ارتفاع سه پا در زیر زمین است و از تیجوانا یک چرخه دستی مصنوعی توسط یک بالابر به آن متصل میشود . دستگاه قضایی ایالات متحده 11.030 پوند ماریجوانا و 2.242 پوند کوکائین - بیشترین حجم کوکائین کشف شده در کالیفرنیای جنوبی - را تا کنون کشف کرده است .

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت

پارلمان اروپا در نظر دارد قانون ممنوعیت ثبت نام کودکان را در شبکه های اجتماعی را تا سال 2018 به تصویب برساند. در این قانون نام نویسی کودکان زیر 16 سال در شبکه های اجتماعی از جمله Facebook, Snapchat ، Twitter بدون رضایت والدین ممنوع می باشد.
با توجه به تحقیقات یکی از تحیل گران شرکت eMarketer، از تعداد کودکان عضو فیس بوک 5 نفر زیر 11 سال سن دارند در حالی که قانون ثبت نام در فیسبوک برای سنین بالای 13 سال اعلام شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۴:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت

خودروسازان با پیشنهاد اپل جهت استفاده iCloud برای ذخیره اطلاعات موافقت نکردند.
روزنامه Handelsblatt با استناد به منابع بدست آمده عنوان می کند،دایملر و بی ام دبلیو پیشنهاد اپل را در این خصوص قاطعانه رد کرده اند.
به نظر خودروسازان آلمانی، ممکن است اطلاعات شخصی راننده در معرض خطر قرار گیرد. دایملر و بی ام دبلیو معتقدند حفاظت از اطلاعات شخصی مشتریان یک عنصر کلیدی در موفقییت پروژه های آینده است.علاوه بر این در هنگام استفاده از سرویس iCloud حقوق مالکیت اطلاعات مشتری نقض می گردد.
Handelsblatt می نویسد: شرکت اپل عنوان کرده، ممکن است شرکت کانادایی-اتریشی مگنا را برای همکاری بپذیرد. اما شرکت های دایملر، بی ام دبلیو و مگنا هنوزهیچ اظهارنظری در این خصوص نداشته اند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۳:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ ارديبهشت

کمیسیون اروپا(نقش قوه مجریه را در اتحادیهٔ اروپا ایفا مینماید. این کمیسیون مسئول پیشنهاد قوانین، اجرای تصمیم گیریها، تنفیذ پیمان نامه ها و روی هم رفته انجام کارهای روزمره اتحادیه اروپا است.) معتقد است؛ این شرکت قوانین اتحادیه اروپا را نقض کرده و با اعمال محدودیت، مشکلاتی برای تولید کنندگان محصولات اندرویدی و اپراتور های تلفن همراه بوجود می آورد.
20 آپریل ریانووستی: در طی بیانه ای اتحادیه اروپا اعلام کرد؛ کمیسیون اروپا اعتراض نامه ای را علیه سیستم عامل اندروید به گوگل فرستاده است.

ادامه مطلب