محبوب ترین ها
گوناگون
رضا رزمی۲۰:۴۶ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۸ ارديبهشت

استیو جابز یکی از افراد تاثیر گذار در تکنولوژی کنونی بود و همانطور که میدانید پایه گذار انقلابی عظیم در زمینه اسمارت فون ها به شمار می رود. پس از مرگ او چندین فیلم کوتاه از زندگی او ساخته شده بود، اما این پایان کار نبود و زندگینامه او همچنان مورد توجه قرار دارد. به زودی فیلم سینمایی استیو جابز بر روی پرده سینما خواهد رفت. این فیلم به قلم Aaron Sorkin و کارگردانی Danny Boyle اماده شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۱۵:۴۵ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۶ ارديبهشت

اگر اخبار و اطلاعات عجیب و غریب رو دنبال می کنید، باید با نام Colin Furze آشنا باشید. Colin Fruze یکی از افرادیست که در کارگاه خود دست به ساخت وسایل عجیب و غریب می زند، او که سابقه زیادی در زمینه ساخت وسایل عجیب و غریب دارد اینبار یک ماشین کوچک کارتینگ رو با موتور جت ادغام کرده، این جت کوچک Colin Furze شما رو بیشتر به یاد بازی ماشینی ماریو یا کراش میندازه اما اینبار در دنیای واقعی، در ادامه مطلب با ما باشید با این جت کوچک و خلاصه ای از دیگر ساخته های Colin Furze.

ادامه مطلب
گوناگون
احمد درخشان۱۲:۲۷ - ۱۳۹۴ جمعه ۲۵ ارديبهشت

زمانی که در دهه ۸۰ میلادی شبکه های کامپیوتری در حال گسترش بودند هیچ کس تصور نمی کرد که ۴.۳ میلیارد آدرس اینترنتی که در آن زمان عملا بی نهایت به نظر می رسید، به اتمام برسد. اما با گذشت ۳۵ سال از آن روز ها و گسترش غیر قابل پیش بینی شبکه های اینترنتی و اینترانتی، آدرس های اینترنتی در حال تمام شدن هستند.
به گزارش سازمان ثبت شماره های اینترنتی (ARIN) تنها ۳.۴ میلیون آدرس اینترنتی از ۱.۳ میلیارد آدرس اختصاص یافته به امریکا شمالی باقی مانده است. با اینکه در سال های اخیر جایگزینی برای آدرس ۳۲ بیتی موسوم به IPv4 طراحی و پیاده سازی شده است اما تا امروز این نسخه جدید که با نام IPv6 شناخته می شود، چندان مورد استفبال قرار نگرفته است. گذشته از این مسئله گذر از IPv4 به IPv6 نیازمند تغییرات بسیاری در زیربنا و رو بنای شبکه ها است که متعاقبا هزینه های هنگفتی را منجر خواهد شد.

ادامه مطلب
گوناگون
احمد درخشان۸:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت

مایکروسافت به تازگی روی پروژه ای سرمایه گذاری کرده است که با اتصال دیتا سنتر هایش در امریکای شمالی، ایرلند و انگلستان از طریق خطوط مستقیم دیتا، شانس این شرکت برای کسب سهم بیشتری از بازار تکنولوژی های ابری را در مقابل حریفان سرسختی مانند گوگل و آمازون بیشتر می کند.
مجری این طرح شرکت های Hibernia Networks و Aqua Comms می باشند که هر دو در فناوری های خطوط دیتای زیر آب پیشرو می باشند. با این حال مدت و اعتبار این طرح هنوز اعلام نشده است.

ادامه مطلب
گوناگون
احمد درخشان۰:۳ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت

اگر شما هم یک وبمستر هستید و یا در زمینه طراحی وب فعالیت می کنید احتمالا نام سرویس پرطرفدار گوگل، Webmaster Tools را شنیده اید. این سرویس امکانات تحلیلی بسیاری را به کاربران خود ارائه می دهد. یکی از پرکاربرد ترین امکانات این سرویس ابزار Search Analytics report می باشد که قرار است با نسخه ای پیشترفته تر جایگزین شود.
این امکان که به شما در تشخیص آمار افرادی که وب سایت شما را از طریق موتور های جستوجو پیدا می کنند، طریقه نمایش وب سایت شما در موتور های جستوجو و دیگر موارد مشابه کمک می کند، در نسخه جدید مخصوصا بر روی تجزیه ترافیک موبایل تمرکز خاصی داشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
سپیده افتخاری۱۸:۵۳ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ ارديبهشت

بر اساس گزارش Wall Street ارزش سرمایه ی این شرکت 50 میلیارد دلار گزارش شد، این در حالیست که Uber تصمیم دارد 1.5 تا 2 میلیارد دلار این سرمایه را به منظور اجرای برنامه های جدید خود اختصاص دهد. البته اسم مشخصی از منبع اصلی این خبر نیست و این گزارش با پیگیری خبر هایی که در Bloomberg و New York Times است بدست آمده.

ادامه مطلب
گوناگون
سپیده افتخاری۱۷:۲۵ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ ارديبهشت

بعضی افراد گمان می کنند sync کردن (ایجاد دسترسی از یک account به دیگری) website ها و یا app ها به یکدیگر ایجاد مشکل می کند اما این کار بسیار لازم است. به طور متوسط شما سالانه باید مبالغی در حدود 20 تا 40 دلار به منظور این خدمات پرداخت کنید اما برنامه ی Norton Identity Safe به شما این امکان را می دهد تا به صورت رایگان password های خود را مدیریت کنید، این برنامه قابل استفاده برای کاربران windows، Android و iOS است.

ادامه مطلب
گوناگون
سپیده افتخاری۱۵:۴۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ ارديبهشت

شما ممکن است روزانه با سیل زیادی از تبلیغات پیرامون اینترنت ارزان و حتی در حد رایگان مواجه شوید، اما هنوز هم عده ای از تکنولوژی Dial- up استفاده می کنند و برای آن پول پرداخت می کنند.
شرکت AOL که یک شرکت چند ملیتی رسانه های جمعی آمریکا در شهر نیویورک است و مسئول توسعه و سرمایه گذاری بر روی Brand ها و Website ها می باشد، گزارش کرده که هنوز چیزی در حدود 2 میلیون نفر ماهانه مبلغ 20 دلار را جهت دسترسی به اینترنت از طریق Dial-up پرداخت می کنند که سرعت آن 56 کیلو بیت در هر ثانیه است این در حالیست که متوسط سرعت دسترسی به اینترنت در ایالات متحدی در حدود 10 مگا بایت در هر ثانیه است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند