محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۵:۰ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

تیمی از فیزیکدانان جمهوری چک، لهستان، ژاپن و ایالات متحده نمونه اولیه ای از پول کوانتومی را اختراع کردند. ویژگی شاخص این اسکناس عدم امکان کپی برداری یا شبیه سازی آن بدون رضایت مالک است.
پول کوانتمی چیست؟
این اسکناس توسط فوتون های نوری کد گذاری می شود. در پردازش کوانتومی یک کیوبیت یا بیت کوانتومی واحد پایهای پردازش کوانتومی و رمزنگاری کوانتومی بوده و مشابه بیت در رایانههای کلاسیک میباشد اما اختلاف این دو این است که در حالی که یک بیت کلاسیکی باید در هر لحظه یا در حالت صفر و یا در حالت یک باشد، یک کیوبیت می تواند در حالت صفر، یک و یا برهم نهی صفر و یک نیز قرار گیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۱ - ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت

تصور کنید که میخواهید چند صد پوند کوکائین را از مکزیک به ایالات متحده به صورت زیر زمینی بفرستید و این توجه زیادی را به خود جلب نمیکند . فرضا بهترین جای ممکن کجا میتواند باشد ؟ از یک دوست میپرسید . یکی از 27 تونل کشف شده در ده سال اخیر مرز کالفرنیا و مکزیک است . مخصوصا حومه ای در سن دیگو به نام اوتی مسا . این یکی از طولانی ترین تونل های کشف شده در هفته ی گذشته است . که طول آن 870 یارد به ارتفاع سه پا در زیر زمین است و از تیجوانا یک چرخه دستی مصنوعی توسط یک بالابر به آن متصل میشود . دستگاه قضایی ایالات متحده 11.030 پوند ماریجوانا و 2.242 پوند کوکائین - بیشترین حجم کوکائین کشف شده در کالیفرنیای جنوبی - را تا کنون کشف کرده است .

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت

پارلمان اروپا در نظر دارد قانون ممنوعیت ثبت نام کودکان را در شبکه های اجتماعی را تا سال 2018 به تصویب برساند. در این قانون نام نویسی کودکان زیر 16 سال در شبکه های اجتماعی از جمله Facebook, Snapchat ، Twitter بدون رضایت والدین ممنوع می باشد.
با توجه به تحقیقات یکی از تحیل گران شرکت eMarketer، از تعداد کودکان عضو فیس بوک 5 نفر زیر 11 سال سن دارند در حالی که قانون ثبت نام در فیسبوک برای سنین بالای 13 سال اعلام شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۴:۰ - ۱۳۹۵ شنبه ۴ ارديبهشت

خودروسازان با پیشنهاد اپل جهت استفاده iCloud برای ذخیره اطلاعات موافقت نکردند.
روزنامه Handelsblatt با استناد به منابع بدست آمده عنوان می کند،دایملر و بی ام دبلیو پیشنهاد اپل را در این خصوص قاطعانه رد کرده اند.
به نظر خودروسازان آلمانی، ممکن است اطلاعات شخصی راننده در معرض خطر قرار گیرد. دایملر و بی ام دبلیو معتقدند حفاظت از اطلاعات شخصی مشتریان یک عنصر کلیدی در موفقییت پروژه های آینده است.علاوه بر این در هنگام استفاده از سرویس iCloud حقوق مالکیت اطلاعات مشتری نقض می گردد.
Handelsblatt می نویسد: شرکت اپل عنوان کرده، ممکن است شرکت کانادایی-اتریشی مگنا را برای همکاری بپذیرد. اما شرکت های دایملر، بی ام دبلیو و مگنا هنوزهیچ اظهارنظری در این خصوص نداشته اند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۳:۰ - ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲ ارديبهشت

کمیسیون اروپا(نقش قوه مجریه را در اتحادیهٔ اروپا ایفا مینماید. این کمیسیون مسئول پیشنهاد قوانین، اجرای تصمیم گیریها، تنفیذ پیمان نامه ها و روی هم رفته انجام کارهای روزمره اتحادیه اروپا است.) معتقد است؛ این شرکت قوانین اتحادیه اروپا را نقض کرده و با اعمال محدودیت، مشکلاتی برای تولید کنندگان محصولات اندرویدی و اپراتور های تلفن همراه بوجود می آورد.
20 آپریل ریانووستی: در طی بیانه ای اتحادیه اروپا اعلام کرد؛ کمیسیون اروپا اعتراض نامه ای را علیه سیستم عامل اندروید به گوگل فرستاده است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۱:۳۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت

اینتل اعلام کرد تعداد 12 هزار کارمند که میزان 11 درصد از کل پرسنل شرکت را تشکیل می دهند را به علت کاهش تقاضا اخراج می کند. این خبر اروز 20 آپریل در وبسایت رسمی شرکت منتشر شده است.
این کاهش نیرو در اینتل تا اواسط سال 2017 بصورت دوره ای انجام خواهد شد.
هدف از این اخراج ها کاهش هزینه های اقتصادی به میزان 750 میلیون دلار در سال جاری و 1.4 میلیارد دلار تا اواسط سال 2017 خواهد بود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ ارديبهشت

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا رقابتی به نام (هک پنتاگون) با جذب هکرها با هدف بررسی آسیب پذیری سیستم امنیتی خود همراه با اهدا جایزه نقدی برگزار می کند.
شرکت گنندگان این مسابقه باید قفل های امنیتی را شکسته و نقاط آسیب پذیری سیستم ها را در تاریخ 18آپریل تا 12 می شناسایی کنند. با این حال برخی از کارشناسان عنوان می کنند همکاری هکرهای حرفه ای با پنتاگون امری بعید است.
در تاریخ یک آپریل وزیر دفاع آمریکا اشتون کارتر اعلام کرد؛ نامنویسی داوطلبان شرکت در مسابقه هک پنتاگون آغاز شده است. او عنوان کرد این رقابت به منظور شناسایی نقاط آسیب پذیر برنامه های امنیتی پنتاگون است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۳۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۳۱ فروردين

غول نرم افزاری مایکروسافت وزارت دادگستری آمریکا را در مورد درخواست بیش از اندازه افشای اطلاعات شخصی کاربرانش متهم کرد.
به گفته این شرکت در طول 18 ماه گذشته دولت 5624 بار جهت دستیابی به بانک اطلاعات شخصی کاربران به این شرکت فشار آورده است. از این تعداد 2576 مورد در دسته محرانه بوده است. مایکروسافت اعلام کرد دولت آمریکا حق ندارد در موارد مورد نظرش مایکروسافت را به افشای اطلاعات کاربرانش مجبور کند.
علاوه بر این در مورد 1752 مورد از درخواست ها بندی در اساسنامه وجود ندارد که شرکت را ملزم به افشای اطلاعات این کاربران نماید.

ادامه مطلب