محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۱۳:۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ آبان

"استیو جابز" یک زندگینامه ی معمولی نیست . این چیزی است که ما در مصاحبه با کارگردانش دنی بویل و نویسنده اش آرون سورکین فهمیدیم. این فیلم بیشتر شبیه یک نمایشنامه با 3 پرده است ، که هر کدام قبل از آغاز یک تولید بزرگ اتفاق می افتد . و با این حال سخت است که با آن مانند یک بیوگرافی برخورد نکنیم --نام جابز در عنوان است ؛ چه انتظاری دارید ؟ بنابراین خیلی تعجب آور نیست که این فیلم بین کج خلقی ها غرق شود . جابز در واقع قبل از تولیداتش و معرفی آنها با دوستان و خانواده اش مکالمات متحول کننده نداشت . جواناهافمن در زمان راه اندازی آی مک حتی در اپل کار هم نمیکرده است . این ها حقایقی هستند که ارزش عنوان شدند دارند اما تمرکز بر روی این بی دقتی ها باعث میشود از تصویر کلی غافل شویم .
هنرد لازم نیست دقیق باشد .

نمیخواهیم سورکین را در جایگاهی بالایی قرار دهیم اما کاری که او با فیلم استیو جابز میکند مانند کاری است که شکسپیر با نمایشنامه های تاریخی اش میکرد . مانند ژولیوس سزار که بر مبنای اثر پلوتارک که درباره ی زندگینامه ی مشاهیر یونان و روم بود .شکسپیر اتفاقات را غلیظ نشان میداد تا چیزهای را دراماتیک تر کند و شخصیت هایی را معرفی میکرد که وجود نداشتند و اساسا تمام نمایشنامه را با دید دراماتیکش بازسازی میکرد . مشابها استیو جابز فیلمی است که از عناصر بیوگرافی والتر آیزاکن استفاده میکند اما از آزادی های زیادی برای گفتن داستان این نابغه و روابطش دختر و اطرافیانش استفاده میکند .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۳ آبان

وسترن دیجیتال یکی از تولیدکنندگان اصلی هارد دیسک جهان بطور رسمی اعلام کرد که کمپانی SanDisk را خریداری می کند. سن دیسک یکی از شناخته شده ترین نام ها در بین تولیدکنندگان حافظه های فلش می باشد.
به گفته وسترن دیجیتال این خرید هزینه ای حدوداً 19 میلیون دلاری را در پی خواهد داشت. اما با توجه به مهارت سن دیسک در تولید SSD احتمالاً این خرید یک معامله سودده در طولانی مدت خواهد بود.
هر دو کمپانی اعلام کرده اند که این معامله برای سهام دارانشان مثبت بوده است، اما اینکه این معامله چه تاثیری بر روی مصرف کنندگان خواهد گذاشت، باید صبر کرد و دید. وسترن دیجیتال امیدوار است تا با استفاده از منابع سن دیسک، حافظه های ذخیره سازی جدید و نوآورانه ای تولید کند.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۷:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲ آبان

Misfit یکی از تولیدکنندگان ردیاب های تناسب اندام و خواب با قیمتی مقرون بصرفه می باشد که محصول جدید خود را با عنوانShine 2 معرفی کرده است.
در نگاه اول،Shine 2 دقیقاً مشابه همان مدل قدیمی می باشد، اما در این مدل جدید علاوه بر ردیابی تناسب اندام و خواب شما، کارهای جالب بیشتری هم انجام می شود.
یکی از بارزترین تغییرات حلقه ای متشکل از 12 چراغ LED کوچک است که توانایی تولید 16 میلیون رنگ را داشته و روشنایی کافی برای دیده شدن در زیر نور آفتاب را دارند. رنگ و نورهای مختلف به شما زمان، پیشرفت در اهداف تناسب اندام و تماس ها و پیام های دریافتی را اعلام می کنند. همچنین یک موتور لرزشی مخصوص با لرزشی خفیف می تواند به عنوان آلارم روزانه یا اطلاع رسان شما مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اپلیکیشن Misfit Move با یک هشدار لرزشی شما را ترغیب به انجام فعالیت های ورزشی یا تحرک می کند.
شاین 2 با اپلیکیشن Misfit Link سازگاری دارد. این اپ که در جولای معرفی شد در واقع ارتباط بین گوشی هوشمند و اپلیکیشن های دیگر و این ردیاب را برقرار می کند. بدین ترتیب شما می توانید موسیقی پخش کنید، سلفی بگیرید، صفحات یک فایل ارائه را ورق بزنید و یا لوازم خانگی هوشمند مانند لامپ ها را کنترل کنید.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۹:۶ - ۱۳۹۴ جمعه ۱ آبان

کاپرتینو ، کالیفرنیا _ اپل تنها یک کمپانی تکنولوژی نیست . این شرکت در حال تبدیل شدن به یک برند تجملی در نوع خودش است ، هفته ای گذشته اعلام شد که اپل اسپانسر جشن و نمایش met 2016 بوده که این مساله این تغییر هویت را بیشتر نشان میدهد . نمایشگاه manus x machina: مد عصر تکنولوژی رابطه ی بین مد های ترکیب شده با ماشین و مدهای ساخته و دوخته شده توسط دست را نشان میدهد . من با رئیس قسمت طراحی اپل ، جانی ایو ، ویراستار vogue آنا وینتور و متصدی موسسه ی لباس ، اندرو بولتون نشستم تا درباره ی جشن و نمایشگاه صحبت کنیم . در باره ی اینکه چگونه تکنولوژی و مد میتوانند باهم کار کنند و آینده ی این دو عبارت .
بولتون به من گفت که این نمایشگاه که 100 نمونه از دوخت های مد روز و لباس های آماده ی پوشیدن آوانگارد را نشان میدهد ، رابطه ی ما و ارزشهایمان را نشان خواهند داد . همینطور محصولات دستی و تولید انبوهمان را . او گفت " چیزی که برایمان جالب است این است که قطعات زیادی هستند که ما فکر میکنیم دستی اند اما در واقع با ماشین ساخته شده اند . " این مساله باعث مخدوش شدن این ایده ی همیشگی میشود که محصولات دست ساز بهتر اند . وینتور که در کنار ایو در حال برنامه ریزی این جشن است ، تیلور سوئیفت و ادریس البا گفتند که " به طور سنتی ، کسانی که در کار مد اند همیشه این دیدگاه را داشته اند که موارد ساخته شده با دست فضای خودشان را دارند و خاص اند . "

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۴۲ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۰ مهر

اگر صفحه نمایش رتینای مک بوک یا مک بوک پرو شما دارای لکه های مشکوک بوده یا دارای مشکل نمایش نادرست رنگ ها می باشد، احتمالاً اپل آن را با یک صفحه نمایش جدید تعویض می کند.
اپل بی سر و صدا یک برنامه جدید را راه اندازی کرده که در آن نمایشگرهای رتینای معیوب را بر روی این دو لپ تاپ تعویض می کند. این برنامه یک سال پس از تاریخ 16 اکتبر سال جاری یا 3 سال پس از تاریخ خرید لپ تاپ قابل اجرا خواهد بود.
گروهی از این خریداران یک گروه با عنوان Staingate را تشکیل داده و در فیسبوک و سایت رسمی Staingate.org خود نیز فعالیت هایی را انجام می دهند. این گروه معتقدند مشکل لکه های صفحه نمایش رتینا مربوط به نقص پوشش ضد انعکاس نمایشگرهای مک بوک و مک بوک پرو می باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۸ مهر

اخیرا سیستم های ضد هواپیمای کنترل از راهی دوری معرفی شده اند تا با خطرات احتمالی از uav سروکله بزنند ، اما اینکار بسیار گسترده و گران بوده است . برای فراعم کردن جایگزین های قابل پرداخت تر برای نزدیک کردن فاصله ی بین شاتگان های و سیستم های نصب شده بر روی کامیون ؛ شرکت تحقیق و توسعه ی امنیت ملی، بتل ،dronedefender را معرفی میکند . که اولین وسیله ی قابل حمل، سریع و سلاحی بر ضد هواپیما های کنترل از راه دور است. این یک وسیله ی raygun رایفل مانند است که از سیگنال رادیو برای مسدود کردن سیستم های کنترل هواپیما ها و متوقف کردن آنها در میانه ی راه استفاده میکند .
بیشتر سرویس های UAVs تقریبا بی خطر اند اما شمار فزاینده ی آنها ریسک استفاده ی بی دقت یا خبیثانه از آنها را زیاد میکند . سیستم های اخیر برای سروکله زدن با این هواپیما های کنترل از راه دور یک یا دو رویکرد اتخاذ کرده اند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۵:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر

یک کلوپ تنیس در آمستردام ، هلند رویکرد جالبی اتخاذ کرده، فراهم کردن یک زمین و صندلی مسابقات . هر دو را باهم مخلوط کرده . این مکان در کلوپ تنیس IJburg طوری طراحی شده که تماشاچیان بتوانند از آن بالا رفته و مسابقات را در زمین مجاور ببینند . "the couch" که توسط معماران هلندی MVRDV طراحی شده حدود 322 sq m است . به عنوان یک جای تازه ساخت، با جنس های دمایی انبوه ساخته شده مانند چوب های معتبر FSC و بتن . که از لحاظ انرژی هم خودکفا باشد . در نقطه ی دیگر یک مکان ورزشی معمولی با امکانات و ویژگی های زیاد است . در قسمت روبه رویی و مرکزی از چیزی که در غیر این صورت یک سقف مسطح خواهد بود، به سطح زمین کشیده شده است . و انتهای نقطه ی مرکزی که به بالا تا 7 متر کشیده شده است . با تراس اضافه که صندلی دارد ، این طرح وسیله ای برای تماشاچیان فراهم کرده تا از این مکان بالا رفته و جا برای 200 تماشاچی باز میکند تا زمین کناری را از جایگاه ها و ارتفاعات مختلف ببینند .

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۹:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر

طرح موزه ی کیسفتو در جوانکر ، نروژ چند لایه و عالی است . قرار است نیم ساختمان نیم پل باشد . همینطور ارتفاعات مختلف کناره های رودخانه را با حقه ی تراشکاری ساده اما زیرکانه تطبیق میدهد . اگر قرار باشد در پارک مجسمه سازی قرار بگیرد خیلی مناسب خواهد بود . پارک مجسمه سازی کیسفتو در سال 1990 تاسیس شد و خانه ی هنرمندانی همچون آنیش کاپور ، اوالافور الیاسون ، فرناندو بوترو و المگرین و درگست است . مسیر قدیم زدن اطراف پارک پیچ و خم دار است و توسط جنگلی احاطه شده و توسط رودخانه ی رندزلوا قطع میشود . در حال حاضر تنها یک پل در پارک است که بتوان با آن از رودخانه رد شد . این ساختمان جدید که توسط گروه جارک اینگلس (BIG) طراحی شده ؛ روی رودخانه پل میزند و مسیر پارک را کامل میکند .
یکی از شرکا و بنیان گذاران BIG میگوید : " ما فورا شیفته ی منظره ی زیبای کیسفتو شدیم ، رودخانه ی پیچ در پیچ ، سواحل جنگلی رودخانه و زمین های شیب دار . هدف ما برای موزه ی هنر کیسفتو یک پل دوم در پارک مجسمه سازی است ؛ تشکیل حلقه ای در کنار هر دو ساحل رودخانه . بازدید از موزه یک پل خواهد بود ، نه یک هدف و فضای داخلی مانند تفرجگاهی از میان پارک مجسمه . "

ادامه مطلب