محبوب ترین ها
گوناگون
مصطفی طبری۱۳:۸ - ۱۳۹۴ جمعه ۱۵ خرداد

آیا مقیاس درد Baymax در انیمیشن Big Hero 6 را به یاد دارید؟ در دنیای واقعی نیز ظاهراً ماشین هایی وجود خواهند داشت که درد شما را احساس می کنند. محققان دانشگاه سن دیگو موفق شدند یک الگوریتم دید کامپیوتری به منظور تعیین میزان دردتان براساس حالت چهره را توسعه بدهند. البته این برنامه به اندازه پدر و مادر شما در تشخیص شدت درد موفق عمل نمی کند، اما می توان در حد یک پرستار کاربلد بر روی آن حساب باز کرد.
از این تکنولوژی می توان در بیمارستان ها و فراتر از آن استفاده کرد. پرستاران با استفاده از این برنامه می توانند متوجه بشوند آیا مسکن های داده شده به بیمار پس از جراحی کافی بوده اند یا خیر.

ادامه مطلب
گوناگون
دنیا شکوهی۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۴ خرداد

سازنده فیلم کوتاه گمشده ( بعدها پیدا شده و دوباره پخش شده) که نسخه تئاتری اصلی The Empire Strikes Back را همراهی میکرد، با راجر کریستین کارگردان، که 100000 دلار برای بازسازی فرشته سیاه کوتاه خود به عنوان چهره مناسب در خواست کرده است، به انگلستان برگشته است. که هر کسی را برای دیدن حتی کوچکترین چیزی مربوط به جنگ ستارگان هیجان زده کرده است.
کمپین Indiegogo (وبسایت) کریستین میگوید، جان رایز دیویس و روتگر هائر متعهد به بودن در کار شده اند. این پروژه باید با قسمت کوچکی از پول شما درست شود. شما هم میتوانید با اهدا 100 دلار در این قضیه سهیم باشید. همچنین که 10 جا برای نقش های اضافه برای حامیان نگهداری شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۴ خرداد

گوگل میخواهد با استفاده از عکس های شما ,میزان کالری مصرفی شما را محاسبه کند.مردم از غذاها به دلایل مختلفی عکس میگیرند.برای بلوف زدن در مورد آشپز بودن و یا خیلی چیزهای دیگر.اما عکاس های غذا بدانند که میتوانند با استفاده از گوشی های هوشمند خود میزان کالری خود را محاسبه کنند.این در حالی امکان پذیر است که گوگل الگوریتم جدید کالری شمار خود را ارائه کند.این پروژه با عنوان (من عشق کالری هستم)با توجه به خصوصیات فیزیکی غذای موجود در عکس آن را تشخیص میدهد.با انجام این مرحله عمل شمارش کالری شروع میشود.به همین سادگی!

ادامه مطلب
گوناگون
دنیا شکوهی۲۳:۱۱ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۱ خرداد

Cities: Skylines نقدهای مثبت زیادی گرفته است. SimCity 2013 را مغلوب کرده و به چشم خیلی ها، برای ژانر شبیه سازی شهر معیار جدیدی نشانه گذاری کرده است. گرچه ترغیب مدهای (امکان گرداندن بازی در مسیری غیر از مسیر اصلی آن) ساخته شده توسط کاربران بوده است که به راستی باعث جلوه آن شده است. (اگر مدرک میخواهید میتوانید مدهای اسکای لاین Subreddit را مشاهده کنید) در حال حاضر بالغ بر 33000 مد و حساب در دسترس می باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۱ خرداد

مرکز بازیافتی در "سیلیکون ولی" به دنبال زنی هستند که یکی از نادرترین نمونه های کامپیوتر اپل را به زباله دانی این مرکز انداخت. این سیستم قدیمی، از نسل های اولیه کامپیوترهای اپل به حساب می آید که در یک مزایده خصوصی با قیمت 200 هزار دلار به فروش رسید.
طبق خبرهای منتشر شده ، به نظر می رسد که این زن در حال تمیز کردن پارگینگ شوهرش بود که با این کامپیوتر قدیمی روبرو می شود و آنرا به مرکز بازیافت تحویل میدهد.
تنها 200 نمونه از این کامپیوتر کمیاب وجود دارد، کامپیوترهایی که خود استیو جابز به همراه استیو ووزنیاک و رون واین در سال 1976 آنها را اسمبل کرده اند. قیمت این کامپیوتر در آن روزها 600 دلار بود.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۷:۱ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۱ خرداد

واژه لاکچری و تانک قطعاً نمی توانند هیچ ارتباطی با یکدیگر داشته باشند، اما Ripsaw EV2 هیچ اعتنایی به این مسائل ندارد!
این ابرتانک که توسط شرکت Howe and Howe Technologies تولید شده، به طور خلاصه سریعترین، توانمندترین و تهدیدآمیزترین وسیله نقلیه ای است که تاکنون ساخته شده است. سیستم تعلیق 12 اینچی، 600 دیزل اسب بخار و سلاحی نابودگر در قسمت جلو قطعاً این محصول را متفاوت می کند.
EV2 در واقع مخفف عبارت Extreme Vehicle 2 بوده و در این مدل در آوریل سال جاری معرفی شد، اما حالا این مدل با به روزرسانی های مختلف روانه بازار شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
نرگس درمیانی۱۸:۵۷ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد

سن: 62
کمپانی: Nintendo
او را بهتر بشناسیم: تولیدکننده ی موثرترین، بزرگ ترین و خارق العاده ترین بازی ها در همه ی زمان ها
نقل قول از او: من بر این باورم که در سینه ی تمام انسان ها، قلب یک کودک نهفته است و اگر مانند بزرگ سالان رفتار می کنیم، باوری است که به تدریج در خود تقویت کرده ایم.
به جرات می توان گفت که هیچ کس به خوبی shigeru معنای واقعی سرگرمی را درک نکرده است. او از سال 1977، زمانی که کمپانی به سمت تکنو لوژی تولید ویدئوگیم ها می رفت، به آن ها پیوست. بازی Donkey Kong، اولین گام موفق او به شمار می آید.این بازی الهام گرفته از Popeye بود و فقط کاراکترهای آن تغییر کرده بودند.
یکی از مهمترین خلاقیت های اخیر او، تولید بازی Wii است. علی رغم ضعف گرافیکی این بازی در مقایسه با رقبای بزرگی چون PS3 و Xbox 360، توانست در دنیای بازی ها برای خود جا باز کند.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۰ خرداد

مدت هاست که کاربران اندرویدی در این آرزو هستند که اپلیکیشن ها را از حافظه داخلی به کارت های microSD منتقل کنند. اگرچه گوگل در این بخش واقعاً کند عمل کرد اما به نظر می رسد سرانجام در اندروید M این آرزو رنگ واقعیت پیدا کند.
این قابلیت تحت عنوان Adoptable Storage Devices ارائه می شود و متاسفانه گوگل در کنفرانس Google I/O دیروز حرفی در مورد آن نزد. این ویژگی در واقع از طریق اسناد نسخه پیش نمایش اندروید M شناسایی شده است. کاربران با استفاده از Adoptable Storage Devices می توانند فایل های APK و دیتای آنها را به حافظه خارجی منتقل کنند، البته به این شرط که توسعه دهنده آن برنامه این اجازه را داده باشد.

ادامه مطلب