محبوب ترین ها
گوناگون
مصطفی طبری۲۲:۱۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۳ تير

امروز واقعا روز غم انگیزی برای دنیای بازی های ویدئویی است. نینتندو اعلام کرد که رئیس ساتورو ایواتا در سن 55 سالگی بر اثر یک تومور مجرای صفراوی درگذشت. این مدیر عامل مجبور شد E3 سال 2014 را به خاطر یک سری مشکلات مربوط به سلامتی و جراحی و برداشتن یک توده در همان سال ، از دست بدهد. ولی متاسفانه واضح است که این کار برای بهبود یافتن او کافی نبود. این کمپانی چیز زیادی درباره ی موفقیت در این نقطه نمیگوید ولی به نظر میرسد که جنیو تاکدا و مرد افسانه ای این کمپانی شیگرو میاماتو کنترل را بدست میگیرند.
ایواتا اثر عمیقی در نینتندو داشت ، حتی در اولین مراحل کارش. او در سال 1983 به این کمپانی آمد و به طراحان در ساخت عناوین افسانه ای مانند earthbound و سری های اولیه ی kirby کمک کرد. او مسئولیت برنامه ریزی های شرکت در سال 2000 شد و در سال 2002 اولین شخصی شد که نینتندو را هدایت کرد که این بخشی از خانواده ی یاماچی سازنده نبود.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۰:۷ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۳ تير

بین 15 تا 20 درصد جمعیت آمریکا نوعی ناتوانی یادگیری زبان دارند و خوانش پریشی از همه رایج تر است. یک مشکل خالی از تبعیض، محققان معتقدند که دیسلکژیا و ناتوانی های مشابه بین زن و مرد و طبقات مختلف اجتماعی رایج اندو این ناتوانی ها در سطح جهان گسترده اند اما تا به حال نو آوری هایی برای حلشان صورت گرفته است. با آمدن روبوکس ، یک کمپانی انگلیسی چاپگر سه بعدی ، که معتقد است تکنولوژی اش میتواند به عنوان خروجی خلاقانه ی مهمی برای کسانی که مشکل خوانش پریشی دارند عمل کند . با پیدا کردن راه حلی برای برای یاد گیری با روش هایی که ناشناخته اند.
علاقه ی روبوکس برای به کار بردن این چنینی این پرینتر ها تصادفی نیست، کریس السورث ، رئیس CEL و مغز متفکر چاپگر های سه بعدی روبوکس ، خود خوانش پریش است. او در مصاحبه ای با Digital trends گفت : در 15 سال اول زندگیم، خوانش پریشی مدرسه را برای من بسیار دشوار کرد . و به جای این معلم ها متوجه شوند من مشکل دارم فکر میکردند من تنبل یا از آن بدتر، احمق ام ! اما والیدینم میتوانستند ببینند که من توانایی های دیگری نیز داشتم که بسیار مهم بودند. بنابراین آن ها زمان زیادی را صرف تشویق من برای تعمیر وسایل خانه میکردند. تعمیر ماشین، ساختن مدل های هواپیما و استفاده از مجموعه های ساخت و ساز .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۳ تير

اگر هتل های چند طبقه و بالا رفتن از آسانسورهای بسیار مرتفع دیگر برایتان هیجان انگیز نیست، می توانید به پرو رفته و در سوئیت های Skylodge Adventure Suites کمپانی Natura Vive اقامت کنید.
این سوئیت ها از دیواره کوه در منطقه Sacred Valley کوزکو آویزان شده اند و به شما یک نمای 300 درجه ای فوق العاده هیجان انگیز از محیط اطراف می دهد.
برای دستیابی به این سوئیت ها افراد باید پله های Via Ferrata به مسافت 400 متر را طی کنند و یا با کمی ماجراجویی بیشتر از مسیرهای باریک این دره خود را به مقصد برسانند. البته در هر دو صورت کار خیلی سختی در پیش نخواهید داشت و برای رفع خستگی تان نیز یک وعده شام عالی به همراه نوشیدنی با کیفیت در انتظارتان خواهد بود!

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۸:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير

آخرین اطلاعات از شرکت های تحقیقاتی IDC و گارتنر نشان میدهد که صنعت کامپیوتر خانگی از درون در حال انفجار است. هر سال که میگذرد، فروش pc حدود 10 تا 12 درصد افت میکند . گرچه اپل به جولان دادن در این صنعت ادامه داد چون فروش مک بر خلاف کاهش های معمول بازار بالا رفت.
هر سال که میگذرد، اپل از بزرگترین توسعه در بازار PC لذت برد،که از 5.9 درصد از ربع دوم سال 2014 به 7.8 در ربع دوم سال 2015 رسید. به علاوه اپل تنها تولید کننده ای بود که افزایش دقیق و واقعی کالاهای pc را درطول سالها دید. با پخش کننده هایی مانند HP که با 10 درصد کاهش رشد روبه رو بوده اند، رشد فزاینده ی اپل در طول سالها به صورت تحسین بر انگیزی 16.1 درصد بوده است.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۳۶ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۲ تير

یک نوجوان کانادایی برای ارتکاب 23 مورد مزاحمت های آنلاین و گزارش قلابی درخواست نیروی های ویژه SWAT به 16 ماه اقامت در بازداشتگاه نوجوانان محکوم شد. پس از این 16 ماه وی باید تا 8 ماه تحت نظر باشد.
این نوجوان 17 ساله که نامش فاش نشده، بیشتر گیمرهای زن جوان و خانواده هایشان را در آمریکا و کانادا در سال های 2013 و 2014 مورد مزاحمت قرار داده است. در عرض تقریباً یک سال، وی اکانت های بسیاری از افراد را در شبکه های اجتماعی مورد هک قرار داده و همچنین به پلیس گزارش های تقلبی مبنی بر نگه داری بمب توسط برخی از افرادی که اکانت آنها را هک کرده بوده، داد. در نتیجه این گزارش ها، چندین مورد تیم های SWAT به محل گزارش شده اعزام شدند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۸:۵ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير

اعضای pirate bay ، تقریبا معروف ترین سایت تورنت، توسط یک دادگاه بلژیکی پنج شنبه از جرایم نقض کپی رایت و سو استفاده از ارتباطات الکترونیکی ، تبرئه شدند.
4 عضو pirate bay ، گاتفرید اسوارتهلم ، فردریک نجی، پیتیر ساند و کارل لانداستورم به طرز مضحکی با تعداد زیادی شکایات قانونی درباره ی ارتباطاتشان با یک سایت تورنت ، روبه رو شدند که ثابت شده قانون کپی را نقض میکرده و جای امنی برای اینکار بوده است.( پرونده اینجا به این میپردازد که آنها ارتباطشان را با سایت تمام کرده بودند و اثبات همکاری آنها با سایت امکان پذیر نبوده)

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير

دفتر مدیریت انسانی مجلس سنای آمریکا در سال گذشته ، حداقل دو بار توسط دو هکر جداگانه مورد حمله قرار گرفته است. اولی که معلوم شد بر اطلاعات 4 میلیون نفر تاثیر گذاشته در حالیکه دومی ظاهرا اطلاعات حساس20 میلیون نفر را به سرقت برده است. در حالیکه رئیس OPM ، کاترین آرچولتا دیروز متعهد شد تا بماند و تلاش هایی برای امن کردن سیستم دپارتمان انجام دهد، براساس اخبار ABC . گزارش هیل ؛ او امروز استعفا نامه اش را به رئیس جمهور اوباما داد.
بر طبق گزارشات به نظر می رسد که مشکلات بوجود آمده بیشتر در مورد کمبود تجربه ی تکنولوژی و امنیتی آرچولتا بوده است. و همینطور واکنش کند دپارتمان به این نقض ها . آرچولتا دهمین رئیس OPM بود ، هیل میگوید ، بت کوبرت، نایب سرپرست، جانشین مدیر اجرایی خواهد شد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۲:۲۹ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۰ تير

جمعیت جهان در حال بیشتر شدن است و ما از زمین های بیشتری استفاده میکنیم تا غذای بیشتری به وجود بیاوریم. پس چه اتفاقی میافتد وقتی کشاورزی سنتی دیگر نتواند جوابگوی گرسنگان باشد؟ بر طبق گفته های فیلیپس ، پاسخ این مشکل میتواند مزارع داخلی و زیر سقف باشد که گیاهان را با LED رشد میدهند. این شرکت به تازگی مزرعه ی داخلی GrowWise City خود را در هلند افتتاح کرده است و امکاناتش این پتانسیل را دارند تا روش زراعت ما را دچار انقلاب و دگرگونی کنند. و شاید مشکل گرسنگی در جهان را هم حل کنند.
در ساختمان 2500 فوت مربعی با قدرت LED، دانشمندان فیلیپس در حال کار کردن برای ساختن " دستور العمل رشد با نور LED " اند . بنابراین کشاورزان آینده قادر خواهند بود تا بذر های تازه و سالمی را تمام طول سال بکارند . بدون هیچ خاک یا نور خورشیدی.

ادامه مطلب