محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۲:۰ - ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ خرداد

تاجر چینی جک ما، بنیانگذار شرکت علی بابا ، در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارد در تاریخ 17 ژوئن در انجمن بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ شرکت کرد.
بنیانگذار شرکت اینترنتی علی بابا، در طول سخنرانی، در برابر میهمانان، کسب و کار خود را بزرگترین اشتباه زندگیش عنوان کرد.
با توجه به سخنان جک ما، کسب و کار او در ابتدا به عنوان یک پروژه کوچک برنامه ریزی شد ولی در حال حاضر شرکت آنقدر بزرگ شده که، او مانند یک رئیس جمهور مشغله دارد. وی افزود در سال 1992 شرکت علی بابا را کمتر کسی می شناخت اما پس از هفت سال به یکی از شرکت های بزرگ اینترنتی تبدیل شد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

فعال ترین اسپمر سیاره ما که در عرض چند ماه، بیش از 27 میلیون پست در فیس بوک منتشر کرده بود، دستگیر شد.
سنفورد والاس آمریکایی، که در اینترنت تحت نام مستعار پادشاه هرزنامه شناخته شده است، به 2.5 سال حبس در زندان فدرال، محکوم شد.
مجله ارس تکنیکا می نویسد، در سال گذشته نیز، او به گناه خود مبنی بر اتهام تقلب و کلاهبرداری از افراد اعتراف کرده بود.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

کریس کومینس، گزارشگر مجله خبری به پرتغال رفته تا برخی از خلاقان اروپا را به ما معرفی کند. در شهر لیسبون، که آرامگاه "واسکودو گاما" جهانگرد و کاشف پرتغالی است، پیشگامان دنیای مدرن، برای قدردانی از خلاقیت و نوآوری گرد هم آمده اند. جوایز مخترعان اروپایی هر سال به منتخبان فناوری و نوآوری اهدا می گردد که در زمینه اقتصاد، امور جامعه و اختراعات،خدمات بی شائبه ای در اروپا داشته اند. این جایزه از طرف دفتر ثبت اختراعات اروپا و با پشتیبانی اتحادیه اروپا به این افراد تعلق می گیرد. "آنتون ون زنتن"، مهندس اتوماتیک، مخترع "سیستم پایدار الکترونیک خودرو "به نام «ای اس ای»، جایزه سالها دستاورد خود را دریافت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ خرداد

فرانکی زاپاتا، قهرمان سابق جت اسکی از کشور فرانسه، جدید ترین اختراع خود را در مکانی قدیمی در بارسلون، به نمایش گذاشت. دراین اختراع، موتور جت آبی با موتورهای توربینی جایگزین شده است. " زاپاتا "مدعی شد که این دستگاه می تواند با سرعت 150 کیلومتر در ساعت تا ارتفاع سه هزار متر پرواز کند. اما دستیابی به این ادعا در بارسلون، دست نیافتنی است. "فرانکی زاپاتا"، در توضیح نحوه پرواز و کنترل این دستگاه گفت: «با خم کردن بدن به جلو یا پشت، چپ ویا راست، مسیر حرکت آن را کنترل می کنم.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱۸:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۶ خرداد

شرکت crowdfunding، به تازگی یک پروژه نوآورانه را کلید زده است که ساخت یک روبالشی با قابلیت دفع باکتری، ویروس و ساس تختخواب و ملحلفه ها است.
پروژه" ما هرگز به تنهایی نمی خوابیم "در سال 2011، توسط دانشمندان آمریکایی صورت گرفت .طی مطالعات انجام شده مشخص شد که در درون یک بالش به صورت نرمال 350000 کلونی باکتری و 91000 خوشه قارچ زندگی می کند.
این عوامل سبب، بسیاری از بیماری ها مانند، ذات الریه، اسهال خونی و همچنین منجر به واکنش های آلرژیک خواهد شد.
محققان برای انجام این کار، 50 بالش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند در نمونه های کثیف170 میلیون میکروارگانیسم یافت شد.

ادامه مطلب
گوناگون
نيلوفر كل واخي۶:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۶ خرداد

این فرآیند شامل استفاده ی دوباره از اوراق فلزی قابل بازیافت از اپیزود قبلی است.
در اپیزود این هفته، بن و کارن به طراحی دوباره ی یک کیبورد و ماوس برای نجات فیلم های علمی تخیلی می پردازند، و این فرآیند، شامل استفاده ی مجدد از اوراقی است که از جنگ نجات یافته و قابل بازیافت هستند، یک پرینتر سه بعدی و یک برش زن لیزری. همچنین ما از بازی تخته ی Hackmanji در اپیزود قبل، اطلاعات جدیدی را دریافت کرده ایم. اگر شما از بخشی از این معما اطلاع دارید، به منظور کمک برای حل این پازل منطقی تماس بگیرید،

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۲۰:۰ - ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ خرداد

در سال های اخیر، سئول و واشنگتن بارها کره شمالی را به حملات سایبری هدفمند، متهم کرده اند اما پیونگ یانگ این ادعا را رد می کند.
حمله عظیم هکرهای کره شمالی به منابع اطلاعاتی دولتی در کره جنوبی در ماه فوریه سال جاری سبب شد تا در ادارات دولتی در کره جنوبی، بیش از 42 هزار سند امنیتی به سرت برده شود.

ادامه مطلب
گوناگون
بهناز زادبخش۲۰:۲۶ - ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد

یک شرکت واقع در آمریکا اقدام به ساخت سگ مصنوعی نموده است. که با وجود آن، دانشجویان رشته دامپزشکی دیگر نیازی به تشریح حیوانات واقعی نخواهند داشت. این سگ، آلبرتا نام دارد.آلبرتا، مو ندارد. دارای اعضای واقعی، شش، جریان خون و ضربان قلب می باشد. زمانیکه در بدن او زخمی ایجاد می کنید دچار خونریزی می شود. و می تواند به عنوان یک وسیله کمک آموزشی برای دانشجویان دامپزشکی، مورد استفاده قرار گیرد. این سگ علائم حیاتی دارد. به طوری که پس از ایجاد برنامه درآن، علایم یا بیماری از خود بروز میدهد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند