محبوب ترین ها
گوناگون
مصطفی طبری۶:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور

بطور کلی دو نوع طناب بازی(راه رفتن روی طناب) در دنیا وجود دارد؛ یک نوع طناب بازی که همه آن را می شناسیم و در برنامه های نمایشی یا ماجراجویانه دیده ایم. اما یک نوع دیگری از آن نیز وجود دارد که مربوط به معرفی یک تکنولوژی سطح بالا در روبروی تعداد زیادی افراد می شود. در واقع این موضوع هیچ ارتباطی با طناب ندارد اما باور کنید هر دو نوع از میزان بالایی ریسک و سابقه شکست های متعدد در تاریخ برخوردار هستند!
ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت تقریباً چنین شرایطی را تجربه کرد و در واقع اولین طعم شکست در معرفی یک تکنولوژی سطح بالا را به شکلی بسیار عالی مدیریت کرد.
در جریان کنفرانس Salesforce Dreamforce در غروب چهارشنبه که در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، نادلا از یک گفتگو نشسته و آرام، بلند شده و بصورت ایستاده به معرفی ویژگی های برجسته ویندوز 10 پرداخت. نادلا قصد داشت نشان دهد که چگونه کورتانا می تواند در تحلیل های تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۰:۵۹ - ۱۳۹۴ جمعه ۲۷ شهريور

ماموریت : آوردن ذره ای از سیاره ی سرخ
مرکز تحقیقات ames ناسا در کالیفرنیا ایده ی پروژه به ذهنش رسیده که سنگ های مریخ را با کمک موسسه ی سفینه ی فضایی خصوصی اسپیس ایکس elon musk به زمین برگرداند . بر طبق گفته های NBC ،پروژه ی اژدهای سرخ مرکز تحقیقات ames از اسپیس ایکس خواهد خواست تا نمونه ی سنگ های مریخ را طبق برنامه ی 2020 ناسا جمع کرده و به زمین بازگرداند تا بتوانند نشانه های احتمالی زندگی گذشته را در آن تحلیل کنند.
و پروژه ی اژدهای سرخ میتواند طبق گفته های مرکز تحقیق در اوایل 2020 راه اندازی شود که به توسعه ی مفهوم پروژه بدون درگیری اسپیس ایکس کمک کرد .

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ شهريور

در جریان فرآیند جداسازی شرکت اچ پی به دو کمپانی مجزا، Hewlett-Packard اعلام کرد که قصد دارد بین 25 تا 30 هزار کارمند دیگرش را اخراج کند. این شرکت در ماه اکتبر اعلام کرده بود که برای این جداسازی باید 55 هزار نیروی کار خودش را بیرون کند.
گفتنی است این شرکت تولیدکننده سخت افزار به منظور افزایش شانس بقا در بازار دنیایی که دیگر به کامپیوترهای شخصی(PC) علاقه ای ندارد، این جداسازی را در دستور کار خودش قرار داده است. شرکت Hewlett Packard Enterprise پس از این جداسازی نرم افزار، سرویس ها و سرورهای مورد نیاز شرکت های تجاری را تامین خواهد کرد و HP نیز تمرکزش را بر روی پردازش شخصی و پرینترها معطوف می کند.
اچ پی معتقد است این تصمیم گیری بطور کلی برای این کمپانی بهتر است و برای مثال بخش Hewlett Packard Enterprise قادر خواهد بود درآمد 50 میلیارد دلاری را بطور سالیانه به خود اختصاص دهد. با این حال روییتر اعلام کرده که بخش خدمات تجاری و شرکتی این کمپانی در چهارماهه گذشته 11 درصد کاهش فروش داشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۶ شهريور

شهر بازی cedar point در شهر سنداسکی اوهایو بازی جدیدی را معرفی کرده است که ادعا میکند در کتاب رکورد ها ثبت خواهد شد . valravn ظاهرا بلند ترین، سریع ترین و طولانی ترین dive coaster خواهد بود . 223 فیت بلندا خواهد داشت ، سرعتش 75mph خواهد بود و طولش 3.415 فیت است .
valravn ( به صورت وال ری وان تلفظ میشود ) توسط بولیگر و مابلیبارد طراحی شده است که پشت fury 325 کرووایندز در کارولینای شمالی است . اگرچه به بلندا ، سرعت و طول fury325 را ندارد ، والریوان در رده ی دایو کستر ها پیشرو است . دایو کستر ها ، رولر کستر هایی هستند که طوری طراحی شده اند که حداقل یک سراشیبی عمودی دارند .
والریوان همچنین بیشترین وارونه سازی را در دایو کستر ها دارد ( سه تا ) ، طولانی ترین سراشیبی در این دایو کستر 214 فیت (65 متر) است و بلند ترین وارونگی در این دایو کستر حدود 165 فیت (50 متر) است . cedar point میگوید در رده بندی دایو کستر ها با چند شماره رکورد میزند . احتمالا در کنار بلند ترین رولر کستر ، بلند تر از 200 فیت واقع در یک شهر بازی ، بیشترین تعداد سواری در یک شهر بازی (72) و محکم ترین رولر کستر با بیشترین آهن در شهر بازی با 52.125 فیت و بیشترین ریل در رولر کستر در شهر بازی با 60.11 فیت حساب میشود .

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۲:۲۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ شهريور

امروزه ، ماوس وسیله ی بسیار حیاتی برای همه ی کامپیوتر های مدرن است اما زمانی که کامپیوتر ها نه ماوس داشتند و نه میانجی گرافیکی کاربر چندان دور نیست . و داده ها با تایپ کردن فرمان ها توسط کیبرد وارد میشدند . ماوس توسط داگلاس انگلبارت در سال 1964 اختراع شد و شامل یک وسیله ی کاسه مانند سخت ، تخته ی مدار و دو چرخ فلزی میشد که در تماس با سطحی قرار میگرفتند و از آنها استفاده میشد .


هشت سال بعد ؛ در سال 1972 بود که بیل انگلیش این طرح را با اختراع چیزی که امروزه به عنوان "ball mouse" میشناسیم ، توسعه داد . این توپک جایگزین چرخ ها شد و قادر به حرکت در هر مسیری بود . این توپک در تماس با دو غلطک قرار میگرفت و این در چرخ های غلطان با تغییراتی میتوانست تبدیل به پالس های الکتریکی نشانگر مسیر و سرعت شود. در این زمان بیل انگلیش در حال کار کردن برای Xerox Parc ( مرکز تحقیقات پالو آلتو) ، مرکز تحقیق و توسعه ی ساخته شده توسط Xerox بود تا آینده ی محاسبه کردن را طراحی کند. ماوس بخشی از تغییرات اساسی سیستم کامپیوتر xerox alto بود که اولین مینی کامپیوتر ارائه دهنده ی میانجی کاربر گرافیکی بود.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۶:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور

بعد از ملاقات بیجینگ و تجربه ی اثرات دود و بخار ، کارکنان استودیو روزگارده ، تصمیم گرفتند تا کاری درباره ی این نوع از آلودگی هوا کنند . به مدت 3 سال ، این تیم بر روی نمونه ی اولیه ی پاک کننده ی دود و بخار داخلی کار کرد و حالا آماده اند تا پروژه را به مرحله ی بعد ببرند . استودیو روزگارده که توسط دان روزگارده مدیریت میشود، در حال جمع آوری سرمایه در کیک استارتر برای ساختن smog free tower ، بزرگترین تهویه ی بیرونی دنیا است .

smog free tower در روتردام نیدرلند ، ساخته خواهد شد و دور دنیا سفر خواهد کرد و به شهرهایی خواهد رفت که آلودگی یک مشکل است . توسط نیروی باد و شاید در آینده خورشید، نیرو میگیرد . این برج برای ساکنین این متروپلیس ها کمی هوای تمیز به ارمغان می آورد تا از آن لذت ببرند . هوای این "پارک های بدون دود " 75 درد تمیز تر از هوای آلوده ی باقی شهر است . با تجربه ی هوای سالم و تمیز؛ استودیو روزگارده امیدوار است تا آگاهی را درباره ی مشکل دود بالا ببرد .

ادامه مطلب
گوناگون
زهیر معصومیان۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۹ شهريور

در ماه می که گذشت گوگل از Jump پرده‌برداری کرد – برنامه‌ای متن‌باز که به کاربران اجازه‌ی تولید ویدئوهای 360درجه‌ی سه‌بعدی را به راحتی می‌دهد. یک دوربین Jump گوگل از 16 دوربین در یک صف دایره‌ای تشکیل شده‌است. اولین شرکتی که برای کار در کنار Jump گوگل، یک دوربین ساخت، شرکت GoPro بود، اگرچه در آن زمان تنها یک نمونه‌ی اولیه از آن را شاهد بودیم.
اکنون ما اطلاعات بیشتری از آن دوربین را داریم. این دوربین با نام GoPro Odyssey بیرون می‌آید و شامل 16 دوربین مدل Hero4 Black این شرکت است. این وسیله قادر به فیلم‌برداری مدور با کیفیت k8 و 30فریم در ثانیه است. این دوربین در نوامبر به بازار می‌آید و 15هزار دلار هزینه‌ دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۹:۲۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ شهريور

اگر در دنیای تلویزیون، Philips AmbiLux شما را حیرت زده کرده باشد، قطعاً لپ تاپ گیمینگ ASUS ROG GX700 مجهز به خنک کننده آبی این کار را در دنیای لپ تاپ ها انجام خواهد داد.
این نخستین لپ تاپی است که از یک خنک کننده آبی بهره می برد. لپ تاپ گیمینگ ایسوس دارای یک محفظه خنک کننده با استفاده از آب می باشد که توسط یک رابط اتصال ویژه به این لپ تاپ 17 اینچی متصل می شود.
این محفظه با استفاده از یک بازوی اهرمی بطور کامل به لپ تاپ متصل شده و استحکام خوبی دارد. زمانی که قصد دارید در منزل یا محل کار خود از حداکثر توانایی های لپ تاپ استفاده کنید باید از این محفظه خنک کننده نیز بهره ببرید، اما در مواقع سفر و زمانی که به توان پردازشی زیادی نیاز ندارید، می توانید آن را جدا کرده و در کناری بگذارید.

ادامه مطلب