محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ خرداد

ما وسط یک تغییر نسل هستیم، با نسل هزاره که بر نسل بیبی بومرز در سال 2015 به عنوان بزرگترین نسل زنده پیشی میگیرند. هر نسلی پیشینه ها، سبک زندگی ، ارزش ها و انتظارات خودشان را از چگونگی استفاده از اینترنت و تاثیر آن دارند. استراتژی های موفق این تفاوت ها را میفهمند و محتوی مناسب و درخور ویژگی هایشان را به آنها میدهند. ولی اگر مخاطب مورد نظر شما از چند نسل گذشته باشد چه؟ آیا ممکن است که به محتوایی دست یابییم که برای چنین نسل هایی مناسب باشد ؟
برای بهتر فهمیدن عادت های هر نسل و اشتراک هر نسل ، Buzzstream و Ftractl 1200 را مورد تحقیق قرار دادند و نتایج به دست آمده را به 3 گروه تقسیم کردند : نسل هزاره(به دنیا آمده بین 1977 و 1995) نسل xers ( به دنیا آمده بین 1965 و 1976) و بیبی بومرز (به دنیا آمده بین 1946 و 1964) . ما نتایج را با یکدیگر مقایسه کردیم تا تشابهات در اولویت های مصرف دیجیتالی و همچنین تمایلات خاص و تک هر سه نسل را را مشخص کنیم.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۸:۳۱ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ خرداد

فضا مزایای خودش را دارد ولی اینترنت پر سرعت تا کنون جزو این مزایا نبوده است. فضانورد، اسکات کلی در توئیتر گفت: سرعت کانکشن ها از ایستگاه بین المللی فضایی از دیال آپ هم بدتر است. ( همکارش راید وایزمن موافقت میکند : ما کانکشن اینترنت خیلی کندی داریم ولی ایمیل قابل اطمینان )
اتصال به اینترنت در فضا با یک شبکه ی پیگیری داده ها با استفاده از ماهواره ها کار میکند. (همان دسته از ماهواره های ارتباطی که مهندسین ناسا در زمین برای ارتباط با فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی استفاده میکنند. ) و اینگونه نیست که بخواهند کمبود تکنولوژی داشته باشند. دیوید استیتز ، سخنگوی ناسا میگوید که : آنها در بخش خوابشان لپ تاپ دارند که به آنها اجازه ی استفاده ی محدود از ایمیل، توئیتر و اخبار را میدهد. و همچنین تبلت های آماده ای دارند که میتوانند برای وظایف عملیاتی مختلف از آن استفاده کنند و همینطور کنفرانس های ویدئویی با خانواده و دوستان در زمین. "

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۴ خرداد

ناسا تعهد کرده که این هواپیما ها را از برخورد با عوامل خارجی حفظ کند و حالا اطلاعات بیشتری را درباره اینکه چطور میخواهد اینکار را انجام دهد افشا کرده است . او میخواهد هواپیما ها را وقتی که در حال پروازند ، به یک سیستم کنترل متصل کند سپس آنها را از دردسر دور کند. و همانطور که آژانس فضایی عنوان کرد، یکی از راه هایی که میتواند با آن ارتباط برقرار کرد، شبکه های موبایل مانند وریزون است. یک سیستم مرکزی میتواند از آنها استفاده کند تا بههواپیما ها اطلاعات بفرستد و آن ها را از محیط های محدود شده و دیگر هواپیما ها دور کند. ساختن چنین شبکه ای، که ناسا آن را سیسم مدیریت ترافیک UAS مینامد (UTM) ، میتواند یک چالش باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۴:۰ - ۱۳۹۴ جمعه ۲۲ خرداد

در طی ماه های اخیر گوگل تمایل خود را در زمینه اتوموبیل های بدون راننده نشان داده است. این شرکت مدتی پیش آماری از تعداد تصادفات صورت گرفته توسط خودروهای بدون راننده منتشر کرده بود. بخش نرم افزاری در این نوع خودروها بسیار حائز اهمیت است و حالا بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که چه کسی به اطلاعات بدست آمده از خودروهای بدون راننده دسترسی خواهد داشت. به گزارش سایت Re/code، مدیر عامل آئودی، راپرت استدلر احساسی خاص نسبت به این قضیه دارد.
در جریان یک رویداد مرتبط با کسب و کار که روز سه شنبه در برلین با همراهی اریک اشمیت از شرکت گوگل برگزار شد، استدلر گفت:
"امروزه اتوموبیل برای برخی افراد خانه دوم محسوب می شود. خانه یک چیز خصوصی است و بنابراین اطلاعاتی که از خودروهای بدون راننده بدست می آیند نیز تنها باید در اختیار خود کاربران قرار بگیرند."

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲:۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۱ خرداد

در میان راه اندازی موزیک اپل و دسته ای از اطلاعات جدید دیگر از اپل مانند ios9 , watchos2 و swift2 ؛ چیزی برای من مانند راز ماند : لورن کرامار کیست؟
در نخسه نمایشی خود در برنامه موزیک اپل ؛ ادی کیو که در بین هنرمندان نیویورکی مستقر شده بود به او در بین میلیون ها نفر فرصت تبلیغات داد.
اما قبل از بی اعتبار شدنWWDC هیچ کس به طور رسمی از کرامار چیزی نشنیده بود.بنابنراین ما چطور باید او را میشناختیم؟ البته برای بار اول نیز کاملا نا آشنا نیست.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۸:۴ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ خرداد

خارج از فیلم های ترسناک و تخیلی پیوند های سر خیلی ماندنی نیستند. آزمایشات و تلاش هایی که تاکنون انجام شده سوژه ی آزمایش نگون بخت را در یک روز میکشد و آنها بدون حمایت های جانی خیلی نمیتوانند باقی بمانند. محققان در دانشگاه علوم پژشکی هاربین چین فکر میکنند که میتوانند به هر حال بهتر عمل کنند. به دنبال صدها عمل جراحی بر روی موشها، دانشمندان تصمیم گرفتند که این عمل را بر روی یک پستاندار انجام دهند که حداقل بتواند یک مدتی برای خود زنده بماند. این جراحی تنها جزئی از فیبر های عصب نخاعی را در میمون های دم درازی که زیر تیغ میروند وصل میکندو اما باید طوری باشد که عضلات مخطط را حفظ کند.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۷:۴۵ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ خرداد

Xi Xiaoxing، یک شهروند آمریکایی به اتهام افشای اسرار تکنولوژیکی یک شرکت آمریکایی در قبال انتصاب عناوین شغلی سطح بالا، مجرم شناخته شد.
این پروفسور فیزیک 47 ساله که ساکن فیلادلفیای آمریکاست، این اتهام را رده کرده است.
وی که عضو هیئت علمی دانشگاه Templeنیز می باشد، در دادگاه فدرال روز پنجشنبه خود، تمام اتهامات را انکار کرد. به گفته دادستان، Xi در سال 2002 به یک شرکت آمریکایی در تولید یک دستگاه بسیار خلاقانه جهت هدایت برق در درجه حرارت های بالا کمک کرد.
وب بعدها برای کمک اطلاعاتی به تولیدکنندگان ثالث و دولت چین، بخشی از تکنولوژی ابر رسانایی این شرکت را در اختیار آنان قرار داد.
Xi یک چینی با تابعیت آمریکا می باشد و به گفته دادستان در قبال دریافت عناوین شغلی، این اسرار را افشا کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۰:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۸ خرداد

در حالیکه نوابغی همچون استفان هاوکینگ و الون ماسک درباره ی پیدایش هوش مصنوعی هشدار دادند، ری کورزویل مخترع معروف و همچنین مدیر مهندسی کنونی گوگل رویکرد کاملا متفاوتی در این زمینه اتخاذ میکند. در واقع بر اساس آنچه او گفت انسان ها تا سال 2030 به طور مصنوعی باهوش میشوند، و ما نیمه انسان نیمه کامپیوتر میشویم. در سوم ژوئن در کنفرانس مالی ، کورزویل پیش بینی کرد " در آن زمان فکر کردن ما بیولوژیک و غیر بیولوژیک خواهد بود. ما کم کم خود را ادغام میکنیم و کارها را برای خود ساده میکنیم. به نظر من این طبیعت انسان است. ما از محدودیت های خود فراتر میرویم " .

ادامه مطلب