محبوب ترین ها
گوناگون
رضا رزمی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور

تعداد زیادی از حساب‌های اپل توسط نرم‌افزارهای مخرب به سرقت رفته است. شمار حساب‌های سرقت شده بیش از ۲۵۰ هزار اعلام شده است. اگر دستگاه شما هم جیلبریک (قفل شکسته) باشد نه تنها هکر‌ها می‌توانند پسورد حساب اپل‌تان را بدزدند که حتی از اپ‌استور بدون اجازه شما خرید خواهند کرد.

تیم تحقیق در پال‌آلتو اسم کی‌ر‌یدر (KeyRaider) را بر حمله اخیر گذاشته‌ است. این نرم‌افزار مخرب با استفاده از اپلیکیشن محبوب سی‌دیا (Cydia) که برای پیدا کردن برنامه‌های کاربردی است وارد عمل می‌شود. وقتی که کاربری مورد حمله قرار می‌گیرد این نرم‌افزار مخرب، ترافیک آی‌تونز را متوقف کرده و همه اطلاعات دستگاه را می‌دزدد. طبق اطلاعات شبکه پال‌آلتو کی‌ریدر تمام مجوز‌ها و کلید‌های محرمانه را دزیده و و اطلاعات خرید اپ‌استور را به اشتراک می‌گذارد. این نرم‌افزار مخرب می‌تواند تمام کارکرد‌های قفل‌ شکسته را در آی‌فون و آی‌پد‌ها متوقف کند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۲۲:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور

آیا شما برای داشتن رویاهای فو‌ق‌العاده متفاوت آماده هستید؟ آیا مایل هستید به بخشی از یک آزمایش خواب دسته‌جمعی همزمان بپیوندید ؟ "Dream On"، یک برنامه جدید رایگان است و با هدف انجام بزرگ‌ترین آزمایش رویا طراحی شده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید قبل از خوابیدن رویایی را که مایل هستید ببینید انتخاب کنید، سپس این نرم‌افزار، حرکات شما را در طول شب بررسی می‌کند و با توجه به رویایی که انتخاب کردید صداهایی پخش می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور

در سالهای اخیر زمان زیادی صرف بررسی آینده ی اتومبیل شده است. ولی بعضی ها چنین چشم اندازی دارند که یک دوچرخه میتواند در طراحی و تکنولوژی قدم بردارد و به جلو برود. یک دوچرخه ی جدید از برخی از فکر های پیشرویی که در ماشین های الکتریکی جدید دیده شده استفاده میکند تا وسیله ای ارائه دهد که ممکن است مرحله ی جدیدی در دو چرخه ها باشد . این وسیله eff you see eye ، (fuci) نامیده میشود اما اجازه ندهید اسم ناجورش شما را گول بزند، این دوچرخه یک کار هنری است. این دوچرخه ی الکتریکی که توسط رابرت اگر ، مدیر اجرایی خلاق specialized bikes طراحی شده ، با چند اینچ ساده شده و چارچوب به شدت نازکی را به وجود آورده که با این حال با تزئینات قوی همراه است. برای مثال در چارچوب دوچرخه ، اگر یک صندوق کوچک قرار داد تا ژاکت یا دیگر لوازم را حمل کنید.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲ شهريور

هفته ی قبل مسابقات جهانی موتور رانی پرسرعت تک چرخ در باند شماره ی 26 فرودگاه الوینگتون شهر یورکشایر شمالی در بریتانیا برگزار شد؛ دو روز سرشار از مخلوط اکتان درجه ی بالا و کار های خنده آور و عجیب. موتور سواران از چندین کشور علاوه بر تلاش برای ثبت نهایت سرعت در یک مایل، بر سر عنوان سریع ترین تک چرخ در مسافتی بیش از 1 کیلومتر با یکدیگر به رقابت پرداختند.
بعضی ها به آن به چشم یک نمایش خشن و پرصر و صدا از رفتار زد اجتماعی نگاه می کنند، در حالی که برای برخی دیگر نمایشی از مهارت، یا سرگرمی است. از هر دیدگاهی که به آن نگاه کنید، تک چرخ زدن به عنوان یک شیرین کاری در بین موتور سواران چنان محبوب است که مسابقه ی قهرمانی جهان مخصوص خود را دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۱ شهريور

(ناسا شایعه ی مرگ ما بر اثر برخورد سیارک در ماه آینده را تکذیب کرد)
اگه شما "ناسا" باشید و مجبور شوید با یک شایعه ی دیوانه وار که میگوید زمین در میانه ی ماه سپتامبر در اثر برخورد یک سیارک نابود میشود مبارزه بکنید چه خواهید کرد؟ بطور معمول هیچ کاری ! گرچه در مواردِ خاص شما پا پیش گذاشته و در یک اعلامیه ی عمومی همه ی موضوع را تکذیب خواهید کرد ... به این امید که همه ی صحبت های دیوانه وار در مورد چنین تراژدی ای پایان یابند.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۰:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۸ مرداد

شفق قطبی پدیده ای طبیعی است که هر کسی شانس دیدن آن را ندارد، به خصوص اینکه این نوع پدیده ها معمولاً در نقاط دوردست و غیرقابل دسترسی اتفاق می افتند. اما یکی از مزیت های فضانورد بودن داشتن دیدی جامع و از بالا به تمامی پدیده هایی که اتفاق می افتند، است. دیدی که اسکات کلی، فضانورد ناسا نیز از آن برخوردار بوده است.
کلی که در ایستگاه فضایی بین المللی بوده و با سرعت تقریباً 27358 کیلومتر بر ساعت از روی این شفق شمالی عبور کرد، تلاش کرد از این پدیده شگفت انگیز ویدیویی را ضبط کند. چیزی که ویدیوی کلی را خاص می کند، نمایش تغییرات رنگ نور در این پدیده است که تجربه ای جادویی را ارائه می دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ مرداد

در چین، دزدی ایده ها و کپی کردن اجناس مختلف کاری بسیار رایج و معمول تلقی می شود. اگر به این کشور رفته باشید حتماً متوجه شده اید که گیر آوردن یک کیف دستی و یا ساعت مچی با برند قلابی کار بسیار ساده ای است. اما به تازگی یک شرکت چینی نبوغ کپی کاری خودش را در بازار کنسول های بازی امتحان کرده و در یک اقدام عجیب سه کنسول بازی را در یک کنسول با یکدگیر ادغام کرده است.
این کنسول که OUYE نامگذاری شده بطور مشخصی از نام کنسول اندرویدی OUYA الهام گرفته است. از نظر طراحی می توان گفت با یک پلی استیشن 4 به همراه منافذ خروجی هوا مشابه ایکس باکس وان مواجه هستیم که البته تفاوت هایی نیز دارد. اما جالب اینکه کنسول مذکور همانند کنسول OUYA از سیستم عامل اندروید بهره می برد!

ادامه مطلب
گوناگون
رضا رزمی۹:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ مرداد

توییتر به صورت رسمی محدودیت ۱۴۰ کاراکتری را در پیام‌های مستقیم را حذف کرد و هم‌اکنون شما در پیام‌های مستقیم می‌توانید از ۱۰ هزار کاراکتر استفاده کنید.
هفته گذشته توییتر این محدودیت را از روی اپلیکیشن‌ توییتر در سیستم‌عامل‌های اندروید و "iOS" برداشت و پس از آن این تغییر را در نسخه تحت‌وب هم اعمال کرد و هدف این تغییر را این‌گونه بیان کرد: «اکنون شما می‌توانید بدون محدودیت کاراکتری برای هم در بخش پیام‌های مستقیم، پیام رد و بدل کنید.»
ولی توییتر هنوز محدود ۱۴۰ کاراکتری را برای توییت‌ها نشکسته است، و توییت‌ها هنوز محدودیت ۱۴۰ کاراکتری دارند.

ادامه مطلب