محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌های منابع انرژی تجدیدپذیر همچون باد و انرژی خورشیدی این است که ما هنوز راه موثری برای ذخیره‌سازی انرژی مازاد آن‌ها نداریم. در هنگام وزش باد، احتمالا حتی انرژی اضافی برای تغذیه‌ی شبکه‌ها وجود دارد، اما انسان قادر به ذخیره‌ی این مازاد انرژی نیست. سپس در روزهای بی‌باد دچار کمبود انرژی می‌شود. شرکت‌هایی همچون تزلا در حال تلاش برای توسعه‌ی راه‌کارهای باتری‌های بزرگ ذخیره‌سازی هستند. در حال حاضر، محققانی در دانشگاه استنفورد بر روی یک جایگزین باتری مبتنی بر روش زیست‌شناسی کار می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين

VSCO، سازنده‌ی اپ ویرایش عکس، پرونده‌ی قانونی بر علیه رقیبش PicsArt ثبت کرد.
این دادخواست مربوط به ۱۹ فیلتر PicsArt است که ظاهرا با فیلترهای طراحی شده‌ی VSCO جابه‌جا شده‌اند، با آنچه VSCO ادعا می‌کند، این دادخواست تبدیل به مسئله‌ی قانونی شامل تبلیغ غلط و نقض شرایط خدمات این اپ می‌شود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ فروردين

مطالعه‌ای نشان می‌دهد، شواهد کمی از ارتباط بین میزان زمانی که نوجوانان در دستگاه‌ها صرف می‌کنند و سلامتی عمومی آن‌ها، وجود دارد.
این مطالعه ادعا می‌کند سلامت روحی و جسمی نوجوانان "احتمال دارد" با زمان نمایش بیش از حد آسیب ببیند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين

در توافقنامه‌ی طلاق، جف بی‌زوس، مدیر اجرایی آمازون، کنترل رای دهی بر ۱۴۳ میلیارد دلار سهامش در شرکت را حفظ می‌کند. بی‌زوس و همسرش، روز پنج‌شنبه گفتند، شک و تردیدها در مورد کنترل این خرده‌فروشی آنلاین را برطرف می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۶ فروردين

تنسنت، شیائومی، و دیگر شرکت‌ها صفحه‌ی GitHub در مورد "اطلاعات غیر قانونی" را سانسور کردند.
توسعه‌دهندگان چین از GitHub برای اعتراض به فرهنگ کار بیش از حد "۹۹۶" در چین استفاده می‌کنند – ۹ صبح تا ۹ شب، ۶ روز در هفته. اما شرکت‌های چینی تلاش دارند این بحث‌ها را کم‌رنگ کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ فروردين

روز ۲ آوریل مصادف با روز پرداخت برابر است، و به صورت نمادین این را نشان می‌دهد که یک زن در سال جاری چه میزان باید کار کند تا درامدی برابر با یک مرد در سال گذشته داشته باشد. این میزان کار اضافی برابر با سه ماه است. پرداخت‌های نابرابر در صنعت بیشتر دیده می‌شود، هر چند این وضعیت به خصوص در فناوری هم جای انتقاد دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ فروردين

به گزارش رویترز – George Davis، مدیر مالی ارشد کوالکام، این شرکت را ترک می‌کند و به عنوان مدیر مالی به شرکت رقیب، Intel می‌پیوندد.
Davis از سال ۲۰۱۳ مدیر مالی تامین‌کننده‌ی تراشه‌ی موبایل شرکت بود، همچنین چند سال در کمیته‌ی اجرایی هیات مدیره‌ی کوالکام خدمت کرد. کوالکام گفت، David Wise از نیروهای کهنه کار و خزانه‌دار شرکت را به عنوان مدیر مالی موقت در نظر دارد، و در این مدت به دنبال جایگزینی برای Davis است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ فروردين

گوگل رسما فرایند خاموش کردن و حذف تمامی اکانت‌های کاربران بر روی پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی Google Plus را آغاز کرد، شروعی برای پایان دادن به تلاش شرکت در رقابت مستقیم با فیسبوک و توییتر. سخنگوی گوگل در تایید خبر به The Verge گفت: "خاموشی این شبکه‌ی اجتماعی از چهارشنبه آغاز می‌شود."

ادامه مطلب