محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان

پس از بررسی نیویورک تایمز در ارتباط با میزان جدیت برخورد فیسبوک با دخالت روسیه در پلتفرم آن، این شرکت گزارش شش ماهه‌ی Community Standards Enforcement را منتشر کرد و فرایند حذف اکانت‌های تقلبی، سخنان نفرت‌آمیز، هرزنامه‌ها، و دیگر محتواهایی که سیاست‌های آن را نقض می‌کردند با جزئیات توضیح داد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ آبان

Diane Greene در پست وبلاگی اعلام کرد از مدیرعاملی بخش رایانش ابری گوگل کناره‌گیری می‌کند و به انتقال مدیراجرایی سابق اوراکل، Thomas Kurian که اوایل سال آینده به گوگل می‌پیوندد، کمک می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۷ آبان

تزلا در برنامه‌های گلچین کردن گزینه‌ها برای ماشین‌های برقی‌اش موفق عمل کرد. Electrek گزارش کرد تزلا قیمت مدل‌های S 75D و X 75D را هزار دلار افزایش داد و این مدل‌ها به ترتیب هر کدام ۷۸ و ۸۴ هزار دلار قیمت‌گذاری شدند. البته با ۵۰۰ دلار کاهش، قیمت خودروهای 100D حالا به ۹۶ و ۹۹ هزار دلار رسید. با این وجود، خودروهای تزلا استاندارد داخلی پرمیوم سیاه را دارند، با تریم‌های کرمی و سفید هزینه‌ی آن به جای ۳۳۰۰ دلار اولیه، ۱۵۰۰ دلار است. و چیزی که ممکن است خیلی مهم نباشد، این است که تزلا تعدادی از گزینه‌ها و تجهیزات را کاهش داده است، تصمیمی که برخی رانندگان ممکن است آن را بپسندند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

Essential به خط پایان نرسیده است، حداقل هنوز این اتفاق نیافتاده است. این سازنده‌ی محصولات دیجیتال، جدیدترین محصول خود را معرفی کرد که یک آداپتور جک هدفون مغناطیسی ۱۴۹ دلاری است. Essential وعده‌ی فروش آن را در دسامبر ۲۰۱۷ داده بود. این شرکت اولین‌بار در ماه ژوئن اعلام کرد فروش این وسیله‌ی جانبی را از تابستان آغاز می‌کند، اما ظاهرا از تاریخ تعیین شده مدت‌ها پیش گذشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان

Nintendo با ارسال ایمیلی به مشتریان خود اعلام کرد بعد از ۳۱ ژانویه‌ی ۲۰۱۹، سرویس نتفلیکس و دیگر سرویس‌های استریم ویدئو برای کنسول Wii را به حالت تعلیق درمی‌آورد. این خاموش شدن همراه با بسته شدن کانال Wii Shop است و به این موضوع اشاره دارد که کنسول دوره‌ی ۲۰۰۶ میلادی برای بسیاری از بازی‌های آفلاین مناسب نخواهد بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان

پلتفرم همکاری توسعه‌دهنده و مدیریت منبع‌باز GitHub روز جمعه اعلام کرد تاکنون ۱۰۰ میلیون مخزن در آن ایجاد شده است. GitHub که در زمان راه‌اندازی ۳۳ هزار مخزن داشت، تقریبا یک سوم از ۱۰۰ میلیون مخزن آن در سال گذشته ایجاد شدند. امروزه حدود ۳۱ میلیون توسعه‌دهنده در سراسر جهان از GitHub استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان

گوگل اعلام کرد مدت‌ها است که می‌داند برنامه‌های حالت تاریک/شب قادرند عمر باتری را بر روی گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای OLED طولانی کنند. این نتیجه بر روی اندروید و iPhone ثابت شد. دلیل آن به این شکل است که پیکسل‌های این چنین صفحه‌نمایش‌ها کار کمتری در حالت تاریک انجام می‌دهند، و عملا نمایشگرها برای نمایش این نوع پیکسل‌ها، انرژی کمتری مصرف می‌کنند. در هفته‌ی جاری، گوگل در نشست Android Dev، چندین اسلاید را مکررا نشان داد که میزان مصرف انرژی رنگ‌های مختلف را مقایسه می‌کند. (این شرکت از گوشی هوشمند Pixel نسل اولش برای اشاره به این اطلاعات استفاده کرد.)

ادامه مطلب