محبوب ترین ها
گوناگون
رضا حسن زاده۲۱:۳۵ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۷ آذر

صندلی با طراحی دو پایه سبب به حرکت درآمدن افراد نشسته بر روی آن و کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی در آن‌ها می‌شود
طراح فرانسوی بنوا مالت به دلیل مشاهده عدم فعالیت بدنی کارمندان که ۷۰ درصد از روز را صرف نشستن می‌کنند ایده اولیه ساخت این صندلی را ابداع کرده است.گفتنی است، این صندلی فقط دو پایه دارد و نیاز به حرکت کاربر برای حفظ تعادل آن دارد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس مطالعات صورت گرفته نشستن برای بیش از چهار ساعت خطر ابتلای شخص به بیماری‌های مزمن از جمله سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد..

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۲:۴۸ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۳ آذر

طبق گزارش ها و قول های قبلی که به کاربران اچ تی سی داده شده بود و پس از چند باار بدقولی در ارائه آپدیت اندروید 5 قرار بود دیروز آپدیت این سیستم عامل در دسترس کاربران قرار بگیرد که به نظر می رسد این امکان هنوز میسر نشده و این کاربران می بایست فعلا منتظر برطرف شدن مشکلات موجود باشند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۰:۳۷ - ۱۳۹۳ يکشنبه ۹ آذر

همزمان با افزایش فشارها بر گوگل برای رعایت حق فراموش شدن در تمام دامنه های خود، پارلمان اتحادیه اروپا درباره جدایی سرویس جستجوی این شرکت از سایر سرویس های آن رای گیری می کند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ آذر

اگر داستان زندگی هلن کلر، نویسنده ناشنوا و نابینای آمریکایی را شنیده باشید، خواهید دانست که اتهام سرقت ادبی چه بر سرش آورد؛ داستان کلر البته مربوط به قرن گذشته است اما جالب خواهد بود بدانیم در دور و اطرافمان هنوز افراد زیادی با مدارک عالیه هستند که نه این داستان را می‌دانند و نه ترسی از سرقت ادبی و عواقبش دارند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۵:۹ - ۱۳۹۳ پنج شنبه ۶ آذر

مایکروسافت از پارسال مسابقه اینترنتی در میان کاربران خود برگزار می‌کند، امسال در دومین سال برگزاری این مسابقه یک ایرانی برنده خوش شانس این مسابقه شد.
به گزارش شبکه خبر، پارسال در همین روز کلمه سلفی به طور رسمی از سوی لغت نامه آکسفورد به رسمیت شناخته و به دامنه لغات اصیل انگلیسی اضافه شد.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱:۱۷ - ۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر

هفته گذشته هکرها به کمپانی سونی هشدار دادند که اگر کمپانی سونی خواسته های آنها را برآورده نکند آنها فایل ها و عکس های مربود به کمپانی را که بدست آورده اند در دسترس عموم قرار خواهند داد.
هکرها پس از حمله به سایت سونی پیکچرز توانستند به آن نفوذ کنند و عکس ها و فیلم های بسیاری را سرقت کنند و از بخت بد سونی، به نظر میرسد که این هکر ها چیزی حدود ده ترابایت از این اطلاعات را که از سرورهای این شرکت بدست آورده اند را منتشر کردند.

ادامه مطلب
گوناگون
رضا حسن زاده۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۶ آبان

همانطور که می دانید چندی پیش اندروید 5 رونمایی شد و پس از آن برخی از اسمارت فون ها شانس استفاده از این سیستم عامل را پیدا کردند. صاحبان گوشی های نکسوس که به ورژن 5 اندروید آپدیت کردند متوجه شدند که گزینه سایلت در ورژن جدید این سیستم عامل وجود ندارد.

ادامه مطلب