محبوب ترین ها
گوناگون
مصطفی طبری۷:۳۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲ آبان

Misfit یکی از تولیدکنندگان ردیاب های تناسب اندام و خواب با قیمتی مقرون بصرفه می باشد که محصول جدید خود را با عنوانShine 2 معرفی کرده است.
در نگاه اول،Shine 2 دقیقاً مشابه همان مدل قدیمی می باشد، اما در این مدل جدید علاوه بر ردیابی تناسب اندام و خواب شما، کارهای جالب بیشتری هم انجام می شود.
یکی از بارزترین تغییرات حلقه ای متشکل از 12 چراغ LED کوچک است که توانایی تولید 16 میلیون رنگ را داشته و روشنایی کافی برای دیده شدن در زیر نور آفتاب را دارند. رنگ و نورهای مختلف به شما زمان، پیشرفت در اهداف تناسب اندام و تماس ها و پیام های دریافتی را اعلام می کنند. همچنین یک موتور لرزشی مخصوص با لرزشی خفیف می تواند به عنوان آلارم روزانه یا اطلاع رسان شما مورد استفاده قرار گیرد. همچنین اپلیکیشن Misfit Move با یک هشدار لرزشی شما را ترغیب به انجام فعالیت های ورزشی یا تحرک می کند.
شاین 2 با اپلیکیشن Misfit Link سازگاری دارد. این اپ که در جولای معرفی شد در واقع ارتباط بین گوشی هوشمند و اپلیکیشن های دیگر و این ردیاب را برقرار می کند. بدین ترتیب شما می توانید موسیقی پخش کنید، سلفی بگیرید، صفحات یک فایل ارائه را ورق بزنید و یا لوازم خانگی هوشمند مانند لامپ ها را کنترل کنید.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۹:۶ - ۱۳۹۴ جمعه ۱ آبان

کاپرتینو ، کالیفرنیا _ اپل تنها یک کمپانی تکنولوژی نیست . این شرکت در حال تبدیل شدن به یک برند تجملی در نوع خودش است ، هفته ای گذشته اعلام شد که اپل اسپانسر جشن و نمایش met 2016 بوده که این مساله این تغییر هویت را بیشتر نشان میدهد . نمایشگاه manus x machina: مد عصر تکنولوژی رابطه ی بین مد های ترکیب شده با ماشین و مدهای ساخته و دوخته شده توسط دست را نشان میدهد . من با رئیس قسمت طراحی اپل ، جانی ایو ، ویراستار vogue آنا وینتور و متصدی موسسه ی لباس ، اندرو بولتون نشستم تا درباره ی جشن و نمایشگاه صحبت کنیم . در باره ی اینکه چگونه تکنولوژی و مد میتوانند باهم کار کنند و آینده ی این دو عبارت .
بولتون به من گفت که این نمایشگاه که 100 نمونه از دوخت های مد روز و لباس های آماده ی پوشیدن آوانگارد را نشان میدهد ، رابطه ی ما و ارزشهایمان را نشان خواهند داد . همینطور محصولات دستی و تولید انبوهمان را . او گفت " چیزی که برایمان جالب است این است که قطعات زیادی هستند که ما فکر میکنیم دستی اند اما در واقع با ماشین ساخته شده اند . " این مساله باعث مخدوش شدن این ایده ی همیشگی میشود که محصولات دست ساز بهتر اند . وینتور که در کنار ایو در حال برنامه ریزی این جشن است ، تیلور سوئیفت و ادریس البا گفتند که " به طور سنتی ، کسانی که در کار مد اند همیشه این دیدگاه را داشته اند که موارد ساخته شده با دست فضای خودشان را دارند و خاص اند . "

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۶:۴۲ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۰ مهر

اگر صفحه نمایش رتینای مک بوک یا مک بوک پرو شما دارای لکه های مشکوک بوده یا دارای مشکل نمایش نادرست رنگ ها می باشد، احتمالاً اپل آن را با یک صفحه نمایش جدید تعویض می کند.
اپل بی سر و صدا یک برنامه جدید را راه اندازی کرده که در آن نمایشگرهای رتینای معیوب را بر روی این دو لپ تاپ تعویض می کند. این برنامه یک سال پس از تاریخ 16 اکتبر سال جاری یا 3 سال پس از تاریخ خرید لپ تاپ قابل اجرا خواهد بود.
گروهی از این خریداران یک گروه با عنوان Staingate را تشکیل داده و در فیسبوک و سایت رسمی Staingate.org خود نیز فعالیت هایی را انجام می دهند. این گروه معتقدند مشکل لکه های صفحه نمایش رتینا مربوط به نقص پوشش ضد انعکاس نمایشگرهای مک بوک و مک بوک پرو می باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۸ مهر

اخیرا سیستم های ضد هواپیمای کنترل از راهی دوری معرفی شده اند تا با خطرات احتمالی از uav سروکله بزنند ، اما اینکار بسیار گسترده و گران بوده است . برای فراعم کردن جایگزین های قابل پرداخت تر برای نزدیک کردن فاصله ی بین شاتگان های و سیستم های نصب شده بر روی کامیون ؛ شرکت تحقیق و توسعه ی امنیت ملی، بتل ،dronedefender را معرفی میکند . که اولین وسیله ی قابل حمل، سریع و سلاحی بر ضد هواپیما های کنترل از راه دور است. این یک وسیله ی raygun رایفل مانند است که از سیگنال رادیو برای مسدود کردن سیستم های کنترل هواپیما ها و متوقف کردن آنها در میانه ی راه استفاده میکند .
بیشتر سرویس های UAVs تقریبا بی خطر اند اما شمار فزاینده ی آنها ریسک استفاده ی بی دقت یا خبیثانه از آنها را زیاد میکند . سیستم های اخیر برای سروکله زدن با این هواپیما های کنترل از راه دور یک یا دو رویکرد اتخاذ کرده اند.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۵:۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر

یک کلوپ تنیس در آمستردام ، هلند رویکرد جالبی اتخاذ کرده، فراهم کردن یک زمین و صندلی مسابقات . هر دو را باهم مخلوط کرده . این مکان در کلوپ تنیس IJburg طوری طراحی شده که تماشاچیان بتوانند از آن بالا رفته و مسابقات را در زمین مجاور ببینند . "the couch" که توسط معماران هلندی MVRDV طراحی شده حدود 322 sq m است . به عنوان یک جای تازه ساخت، با جنس های دمایی انبوه ساخته شده مانند چوب های معتبر FSC و بتن . که از لحاظ انرژی هم خودکفا باشد . در نقطه ی دیگر یک مکان ورزشی معمولی با امکانات و ویژگی های زیاد است . در قسمت روبه رویی و مرکزی از چیزی که در غیر این صورت یک سقف مسطح خواهد بود، به سطح زمین کشیده شده است . و انتهای نقطه ی مرکزی که به بالا تا 7 متر کشیده شده است . با تراس اضافه که صندلی دارد ، این طرح وسیله ای برای تماشاچیان فراهم کرده تا از این مکان بالا رفته و جا برای 200 تماشاچی باز میکند تا زمین کناری را از جایگاه ها و ارتفاعات مختلف ببینند .

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۹:۳۰ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر

طرح موزه ی کیسفتو در جوانکر ، نروژ چند لایه و عالی است . قرار است نیم ساختمان نیم پل باشد . همینطور ارتفاعات مختلف کناره های رودخانه را با حقه ی تراشکاری ساده اما زیرکانه تطبیق میدهد . اگر قرار باشد در پارک مجسمه سازی قرار بگیرد خیلی مناسب خواهد بود . پارک مجسمه سازی کیسفتو در سال 1990 تاسیس شد و خانه ی هنرمندانی همچون آنیش کاپور ، اوالافور الیاسون ، فرناندو بوترو و المگرین و درگست است . مسیر قدیم زدن اطراف پارک پیچ و خم دار است و توسط جنگلی احاطه شده و توسط رودخانه ی رندزلوا قطع میشود . در حال حاضر تنها یک پل در پارک است که بتوان با آن از رودخانه رد شد . این ساختمان جدید که توسط گروه جارک اینگلس (BIG) طراحی شده ؛ روی رودخانه پل میزند و مسیر پارک را کامل میکند .
یکی از شرکا و بنیان گذاران BIG میگوید : " ما فورا شیفته ی منظره ی زیبای کیسفتو شدیم ، رودخانه ی پیچ در پیچ ، سواحل جنگلی رودخانه و زمین های شیب دار . هدف ما برای موزه ی هنر کیسفتو یک پل دوم در پارک مجسمه سازی است ؛ تشکیل حلقه ای در کنار هر دو ساحل رودخانه . بازدید از موزه یک پل خواهد بود ، نه یک هدف و فضای داخلی مانند تفرجگاهی از میان پارک مجسمه . "

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۷:۰ - ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۶ مهر

شاید تاکنون نام Gary Allen را نشنیده باشید اما وی کسی بود که به نقاط مختلف جهان سفر می کرد تا هنگام بازگشایی فروشگاه های اپل استور نخستین کسی باشد که در آنجا حضور پیدا می کند. آلن جزییات سفر و حضور در هنگام افتتاح 140 اپل استور را بصورت کامل در مقالاتی نوشته است. وی حتی با اتوموبیل شخصی اش رانندگی کرده و به نخستین اپل استور افتتاح شده مراجعه کرد تا دهمین سالگرد بازگشایی آن را جشن بگیرد.
پس از اینکه سرطان مغزی وی تشخیص داده شد، وی از ماه ماارس بلاگ نویسی را متوقف کرد. گری آلن در هفته گذشته در سن 67 سالگی فوت شد و همسر، پسر و دو برادرش را تنها گذاشت.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۱۸:۰ - ۱۳۹۴ شنبه ۲۵ مهر

یک مزایده ی وسایل علمی، تکنولوژی و موسیقی به زودی در بنهام، محل مزایده ی انگلشتان برگزار شده و شامل یک ماشین رمز M4 سال 1941 است که در زمان جنگ جهانی دوم توسط ارتش آلمان استفاده میشد تا پیام های رمزی بفرستد . بر خلاف ماشین های 3 رتوری که کد های صفرشان توسط کسانی که که در Bletchely park در زمان جنگ در انگلستان کار میکردند، شکسته شده بود ، مدل 4 رتوره که که در این مزایده خواهد آمد کمیاب ترین کمیاب ها است و قطعا قیمت های بسیار بالایی خواهد داشت . در کنار ماشین های عدد صفر و رمز ؛ این فروش همچنین شامل نمونه های عجیبی از وسایل علمی و ماشینهای خودکار موسیقی خواهد بود که قطعا اشخاص زیادی را جذب خواهد کرد . ما نگاهی به چند نمونه ی مهم می اندازیم . gizmag اخیرا درباره ی فروش یک ماشین معمای M3 گزارش تهیه کرده بود که ذز Sotheby به قیمت 149000 پوند فروخته شد . جدا از کمبود یک لامپ و کمی غبار بر سطحش ، این مدل بی عیب بود و شدیدا مورد علاقه ی کلکسیونر ها ، که این را میتوان از قیمت بالای فروشش فهمید . مدل M4 از بنهام ، یک ماشین 4 رتوره است که در تعدادی محدود تولید شد و بعد از تلاش های ارتش آلمان برای نابود کردن ماشین های رمز بعد از عقب نشینی کردن، یک مدل کمیاب و مستثنی است .

ادامه مطلب