محبوب ترین ها
گوناگون
الناز فرجی۱۷:۳۰ - ۱۳۹۴ جمعه ۱۲ تير

اگر ضربان دردناک سرتان را نادیده بگیرید، خود به خود از بین میرود، مگر نه؟
خب امیدواریم اینطور شود اگر یک سردرد کوچک باشد، میگرن معمولا آنقدر شدید و تکرار شونده است که شما را عصبی و به نور حساس میکند. اگر درمانی صورت نگیرد، میتوانند تا 72 ساعت نیز ادامه پیدا کنند. میگرن ها براساس این که هر چند وقت اتفاق می افتند و چقدر ادامه پیدا میکنند ، درمان دارند. هنوز هیچ درمان قطعی ای نیست چون pathophysiology که باعث میگرن میشود هنوز کاملا شناخته نشده است. ولی شما میتوانید نشانه های بیماری را شناخته و با یک سری تغییر در زندگیتان، از آنها پیشگیری کنید. البته بعد از مشورت با دکتر. ژوئن ماه آگاهی ملی درباره ی میگرن است ؛ بنابراین mashable با عصب شناس و دستیار استاد کیلینیک دانشگاه نیویورک، دکنر آدری هلپرن ،درباره ی اعتیاد ما به تکنولوژِی و این که چه طور میتواند نقشی در سردرد یا میگرن داشته باشد صحبت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۹:۰ - ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۱ تير

مطمئناً شما هم گاهی اوقات وقت خود را صرف تماشای ویدیوهای آلپود شده در فیسبوک می کنید. این شبکه اجتماعی بطور رسمی اعلام کرد که از این پس قصد دارد با بررسی رفتار کاربران در هنگام تماشای ویدیوها، آنها را برای استفاده راحت و بهتر از فیسبوک یاری کند.
این کار از روی تعاملاتی که کاربر در هنگام دیدن ویدیو انجام می دهد صورت می گیرد. بطور مثال اگر کاربر صدای ویدیو را بالا ببرد، آن را بصورت تمام صفحه تماشا کند و یا گزینه کیفیت بالا را فعال کند، به این معنی است که آن کاربر از ویدیوی در حال پخش خوشش آمده است. بدین ترتیب فیسبوک سعی می کند در فیدهای خبری اکانت شما، ویدیوهایی مشابه را بیش از گذشته ارائه کند.
البته قطعاً این الگوریتم همیشه دقیق عمل نخواهد کرد، به عنوان مثال گاهی اوقات ویدیوها کیفیت پایین یا صدای بسیار بلندی دارند و بدین ترتیب ممکن است فیسبوک گمان کند شما از آن ویدیو خوشتان آمده یا برعکس.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير

کارشناسان فضا با دیدن یک کوه با یک مایل ارتفاع و لکه های نور روشن اسرار آمیز که از حفره های Ceres میتابند، گیج شده اند.
دانشمندان در حال جستجو و بررسی یک کوه هرمی شکل عجیب بر روی سطح سرس اند. سفینه ی dawn ناسا در حالیکه داشت 2700 مایل را بالای سیاره ی دور dwarf میچرخید ، راس این هرم را تشخیص داد. این کوه با ارتفاع 3 مایل روی سطح سرس قرار دارد. حدودا بیش از نیمی از ارتفاع اورست.
ناسا بعد از گرفتن عکسی از این کوه اسرار آمیز این مطلب را توئیت کرد : " کنجکاو و کنجاوتر میشویم. dawn ناسا نوک یک هرم را دید.
همینطور که سفینه به ceres (بزرگترین چیزی که در کمربند سیارکی اصلی بین مریخ و مشتری قرار داد ) نزدیک میشود ، جزئیات بیشتری خودشان را نشان میدهند. مثلا نقطه ای روشن عجیبی در یک حفره ی بزرگ 55 مایلی . حداقل 6 نقطه در این بزرگترین منطقه ی روشن دیده میشوند که دانشمندان معتقدند 6 مایل است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۲۱:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير

براین ویک 15 ساله از یک سوزن زیر پوستی برای کاشت فرستنده ی خودکار (transponder) در دست خود استفاده کرد تا بتواند موبایل اش را کنترل کند .
یک پسر 15 ساله یک عمل DYI را روی خودش انجام داد. او یک مایکروچیپ را در دست خود وارد کرد تا موبالیش را کنترل کند و یا حتی در ها را هم باز کند.
براین ویک برای اینکار از یک سوزن زیر پوستی استفاده کرد . این فرستنده به اندازه ی یک دانه ی برنج است و میتواند توسط دستگاه های اندروید خوانده و تشخیص داده شود. این تراشه (چیپ) میتواند طوری طراحی شود که هر کاری را ؛ از باز کردن در گرفته تا به اشتراک گذاری جزئیات کانتکت و همینطور استفاده از بلوتوث گوشی را انجام دهد. براین تراشه و جعبه ی وسایل مربوط به کاشت آنرا آنلاین از آمریکا و بدون در جریان گذاشتن والدینش لیلین 37 ساله و نیکولاس 42 ساله ، سفارش داد. برخلاف راهنمایی های روی جعبه که میگفت باید از یک پرستار و یا دکتر کمک بگرید، او این کار را خودش انجام داد.
این تراشه با استفاده از ارتباط حوزه ی نزدیک (NFC) کار میکند که فرکانس های کم قدرتی را بیرون میدهد که کارهایی از قبل طراحی شده مانند باز کردن قفل تلفن یا روشن کردن یک ماشین را انجام میدهد. براین از مارتوک سامرست معتقد است که او جوان ترین کسی در دنیاست که یک تراشه ی nXT را در بدن خود کاشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۹:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير

اپل از کمپانی هایی است که اخیرا به دنبال تیر اندازی کلیسای چارلستون، فاصله اش را با سمبل جنگ داخلی حفظ کرده است. بعد از اینکه تیم کوک،حمایت اش را از ریشه کن کردن نژاد پرستی و سمبل های آن اعلام کرد، اپل آن دسته از بازی های بازار اپلیکیشن را که نشان دهنده ی پرچم کنفدرات هستند را پاک میکند.
این کمپانی اخیرا فاصله اش را با پرچم کنفدرات در میان یک مذاکره در مورد استفاده اش در واقعه ی تیر اندازی کلیسای چارلستون که 9 سیاه پوست در آن کشته شدند، ایجاد کرد.
فروشنده ها ، فروش پرچم ها و اجناس مربوط به سمبل جنگ داخلی را بعد از یک اعتراض عمومی توقیف کردند.
تیر انداز این واقعه ، دیلان روف 21 ساله برای عکاسان با پرچم تجزیه طلب ها ، پیشقدم برای تیر اندازی، ژست گرفته بود. در روز دوشنبه والمارت تصدیق کرد که تمام اجناسی را که با تم کنفدرات هستند را از قفسه ها و وبسایت خواهد برداشت. سایت فروشنده ی اینترنتی ؛eBay هم گفت که دیگر پرچم این شورش را در وبسایت نخواهد فروخت. آمازون هم به سرعت این روند را در پیش گرفت. با وجود اینکه در 24 ساعت گذشته خرید پرچم 3.600 درصد بالا رفت.

ادامه مطلب
گوناگون
الناز فرجی۶:۳۰ - ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۰ تير

فضانوردان میگویند از اینکه یک سیاهچاله با یک نور خیره کننده فعال شده است خیلی هیجان زده اند. یک سیاهچاله ی بزرگ بعد از 26 سال از خواب بیدار شده است و این فرصت نادر برای فضانوردان است. V404 Cygni با هشت هزار سال نوری فاصله از زمین، در کهکشان راه شیری قرار گرفته و از یک سیاهچاله و یک ستاره تشکیل شده که دور هم میچرخند

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۱۸:۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير

وقتی شرکتی به بزرگی و ارزشمندی اپل باشید، حتی کارآموزان شما نیز می توانند از مزایای این اعتبار و شهرت بهره مند شوند.
به گزارش بیزینس اینسایدر، کارآموزان اپل قادرند تا ماهیانه 7 هزار دلار یا سالیانه حدود 80 هزار دلار درآمد داشته باشند. به گفته یکی از کارآموزان سابق اپل که حتی مهندس هم نیست، این شرکت ماهیانه 2500 دلار برای کار پاره وقت پرداخت می کند و این در حالی است که کارآموزانی که بصورت تمام وقت کار می کنند قادر هستند تا ماهیانه 5000 دلار یا سالیانه 60 هزار دلار درآمد داشته باشند.
یکی از شرایط جذب کارآموزان در اپل عدم افشای مسائلی است که در هنگام کار در بخش های مختلف اپل مشاهده می کنند، می شوند یا انجام می دهند. البته وقتی از شرکتی به بزرگی اپل صحبت می کنیم این چیزها چندان غیرعادی نیست.

ادامه مطلب
گوناگون
مصطفی طبری۲۳:۵۹ - ۱۳۹۴ دوشنبه ۸ تير

باتوجه به افزایش روزمره حجم اطلاعات موجود در شبکه اینترنت، بسیاری از کارشناسان نگران شده اند که فیبر نوری که به عنوان زیرساخت اینترنت محسوب می شود، تا چه مدت دیگری توان نقل و انتقال این حجم از اطلاعات را دارد.
خوشبختانه نیازی به نگرانی نیست، چرا که به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، محدودیت های فیبر نوری تا حد زیادی برچیده شده و حالا اطلاعات می توانند با استفاده از فیبرهای نوری مسافت های بیشتری را بدون اینکه افت کیفیتی را شاهد باشیم، طی کنند.
براین اساس، امکان افزایش نرخ تبادل اطلاعات در کابل های فیبر نوری به منظور حمایت از اینترنت، شبکه های کابلی، بی سیم و تلفن های ثابت فراهم خواهد شد.
نیکولا آلیس، یکی از دانشمندانی که در این تحقیق حضور داشته، توضیح می دهد که چرا این دستاورد بسیار مهم تلقی می شود:

ادامه مطلب
کاربران می خوانند