محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن

بر اساس شکایت‌ها و ابراز نگرانی‌های کاربران، معلوم شد Bing متعلق به مایکروسافت در چین از دسترس خارج شده است.
سخنگوی سامسونگ پنج‌شنبه صبح در بیانیه‌ای به TechCrunch گفت: "این غول مستقر در سیاتل تائید می‌کند که موتور جستجوی آن برای مدتی در چین غیر قابل دسترس شد، و مشغول بررسی قدم‌های بعدی است."
پس از آن شرکت سامسونگ ادامه داد: "تائید می‌کنیم که Bing در چین از دسترس خارج شده، اما این سرویس در حال حاضر بازسازی شده است."

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن

گوگل پشتیبانی از Wikimedia، شرکت مادر تخصصی Wikipedia، را گسترش می‌دهد. این غول جستجو به دنبال کابران میلیاردی بعدی است. گوگل متعهد شد در مجموع ۳.۱ میلیون دلار به Wikipedia بپردازد، همچنین چندین ابزار یادگیری ماشین را برای ویراستاران آن بدون هزینه تامین کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن

گزارشی از DigiTime نشان می‌دهد "AirPod 2" در نیمه‌ی اول سال جاری عرضه می‌شود و ادعا شده این ایرپادها طراحی ویژه‌ای دارند تا از عملکردهای نظارت بر سلامت پشتیبانی کنند.
حدس و گمان‌ها در مورد قابلیت‌های جدید AirPod 2 با امکان ارتقاهای جزئی تا یک بازبینی اساسی از ماه فوریه‌ی گذشته به طور جدی آغاز شد. در این گزارش‌ها آمده، احتمالا دو محصول تولید می‌شوند، نسخه‌ی اول با تراشه‌ی بی‌سیم جدید و قابلیت اجرای Siri با دستور صوتی "Hey SIri" به جای تپ کردن، به اضافه‌ی مدل لوکسی مقاوم در برابر آب. حتی در پیش‌‌بینی‌های دیگر، مدل لوکس آن مجهز به فناوری لغو نویز حسگرهای بیومتریک مانند مانیتور ضربان قلب خواهد شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۴ بهمن

رگولاتور حفاظت اطلاعات فرانسه، CNIL، گوگل را به دلیل کوتاهی در انجام تعهداتش نسبت به مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی اتحادیه‌ی اروپا (GDPR) مبلغ ۵۰ میلیون یورو (حدودا ۵۶.۸ میلیون دلار) جریمه کرد. این بزرگ‌ترین جریمه‌ی GDPR است که تاکنون توسط رگولاتوری اروپایی صادر شده و اولین‌بار است که یکی از غول‌های تکنولوژی درگیر با قوانین جدیدی است که اجرایی شدن آن‌ها از ماه می گذشته اجباری شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آمریکا، مدرسه‌ای با جدیدترین علم روز دنیا تاسیس می‌کند. دانشگاه ویرجینا اعلام کرد ۱۲۰ میلیون دلار هدیه‌ی خصوصی دریافت کرده تا آن را وقف مدرسه‌ای جدید در حوزه‌ی علوم داده کند. این هدیه بزرگ‌ترین کمک مالی در تاریخ دانشگاه است و دوازدهمین مدرسه را در این دانشگاه ایجاد می‌کند. این سرمایه توسط Quantitative Foundation اهدا شده که مقر اصلی آن در شهر زادگاه دانشگاه ویرجینیا، شارلوتسویل است.
Jaffray Woodriff، بنیانگذار و مدیرعامل مدیریت سرمایه‌گذاری کمی (QIM)، معتمد و امین این بنیاد است و همسر وی Merrill مدیر آن است. QIM یکی از رهبران این صندوق در تجارت کمی است، و بلومبرگ قبلا گزارش کرده بود این صندوق شاهد ۵۵ درصد بازگشت سرمایه‌گذاری در چند ماه اول ۲۰۱۷ بوده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي

بر اساس اسنادی از اسنپ، مدیرمالی آن، Tim Stone از کارش استعفا می‌دهد.
Evan Spiegel، مدیرعامل اسنپ در یادداشتی که توسط TechCrunch منتشر شده به کارمندانش نوشت "Tim در دوران کوتاه حضورش تاثیر بزرگی بر روی تیم ما داشت و ما به خاطر تمام فعالیت‌هایش از وی سپاسگذاریم." این دومین خروج مدیر مالی اسنپ در طول ۱۲ ماه گذشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي

توئیتر در مصاحبه با Engadget در نمایشگاه CES 2019 گفت، قابلیت جدیدی را راه‌اندازی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد چگونگی نمایش و حس مکالماتشان را تغییر دهند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي

مطالعات جدید دانشگاه‌های نیویورک و پرینستون نشان می‌دهد احتمالا آمریکایی‌های مسن بیشترین خبرهای جعلی را در فیسبوک نشر می‌دهند. صرف نظر از تحصیلات، جنسیت، نژاد، درآمد، یا تعداد لینک‌های به اشتراک گذاشته شده، کاربران مسن‌تر خبرهای جعلی بیشتری را نسبت به جوان‌ترها به اشتراک می‌گذارند. در حقیقت، سن و سال بهتر از هر ویژگی دیگری رفتار آن‌ها را پیش‌بینی می‌کند.

ادامه مطلب