محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ ارديبهشت

آموزش مدل‌های یادگیری ماشین برای تشخصی تصاویر، و مهم‌تر از آن موضوعاتی مشخص شده در داخل عکس‌ها به تلاش بیشتری نیاز دارد. اغلب، هر تصویر آموزشی بایستی توسط انسان‌ها برچسب‌گذاری شود و هنگامی که شما از میلیون‌ها عکس استفاده می‌کنید، این فرایند بسیار سخت می‌شود. حالا چنانچه هدف میلیاردها عکس باشد این امر تقریبا غیر ممکن می‌گردد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

به زودی کاربران فیسبوک اجازه خواهند داشت تا یکی از شیوه‌های کلیدی جمع‌آوری اطلاعات از طرف این شبکه‌ی اجتماعی را کنار بگذارند: این بخش جمع‌آوری و استفاده از تاریخچه‌ی مرور وب افراد است، بخشی که شرکت برای فروش تبلیغات هدفمند از آن استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ ارديبهشت

دانشمندان آمریکایی پس از چندین سال مطالعه علل ایجاد موهای سفید را دریافتند. از نظر آن‌ها مهم‌ترین دلیل سفید شدن موها، استرس بیش‌ از حد است. در این آزمایشات مشخص‌ شده است که سیستم ایمنی و عصبی بدن با استفاده از رنگ‌دانه‌های مو به برخی از حالات روحی پاسخ می‌دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۴ ارديبهشت

وی که از اعضای هیات مدیره‌ی فیسبوک است، در پستی در این شبکه‌ی اجتماعی خبر خروج خود را اعلام کرد. Koum نوشت "من در زمانی WhatsApp را ترک می‌کنم که حالا مردم از آن بیشتر از آنچه من تصور می‌کردم استفاده می‌کنند. من نیاز به گذراندن زمانی خارج از دنیای فناوری و پرداختن به کارهایی همچون کلکسیون پورشه و کار بر روی ماشین‌هایم دارم." Koum زمان دقیقی از خروج خود اعلام نکرد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۴ ارديبهشت

به گزارش پُرتال Letsgodigital، کمپانی Huawei توانسته است پتنت جدیدی را درزمینه‌ی ساعت‌های هوشمند به ثبت برساند. گفته می‌شود پتنت جدید مربوط به اختراع ساعت هوشمند گیم می‌باشد. بر اساس گزارش پرتال Letsgodigital، توسعه‌دهندگان کمپانی Huawei، ویژگی منحصربه‌فردی را در بند این ساعت هوشمند تعبیه کرده‌اند که می‌تواند به یک حسگر لمسی تمام‌عیار بدل شود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت

بر اساس اولین گزارش اجرایی راهکارهای عمومی این پلتفرم، یوتیوب در فاصله‌ی ماه‌های اکتبر تا دسامبر۲۰۱۷، به میزان ۸.۳ میلیون ویدئو را حذف کرده است. این وب‌سایت به اشتراک‌گذاری ویدئو متعلق به گوگل پس از اینکه سال قبل گزارش‌هایی مبنی بر اینکه این سایت میزبان ویدئوهایی به ظاهر مقایر با محتواهای دوستدار کودکان و در اصل مخرب شده بود، هدف انتقادات زیادی قرار گرفت. یوتوب اعلام کرد تصمیم دارد گزارش تکمیلی سه ماهه‌ای را منتشر کند و "اقدامات این پلتفرم در حذف محتواهای متخلف را نشان دهد."

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ ارديبهشت

دانشمندان ایالات‌ متحده‌ی آمریکا نتایج آزمایشی اجتماعی را منتشر کردند که نشان می‌دهد افراد پس از ۵۰ ساعت معاشرت، رابطه‌ی صمیمی‌تری را با یکدیگر برقرار می‌کنند. متخصصین دانشگاه کانزاس، نتایج یافته‌های خود را در مجله‌ی Social and Personal Relationships ارائه داده‌اند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ ارديبهشت

کمپانی Razer، یکی از مشهورترین تولیدکنندگان لوازم جانبی برای گیمرهای حرفه‌ای، موس بازی جدید خود را به نام Abyssus Essential به بازار عرضه کرد. به نظر می‌رسد این محصول در سری تولیدات مقرون‌ به‌ صرفه‌ی کمپانی قرار گرفته است زیرا با قیمت ۵۰ دلار، هر فردی می‌تواند یک نسخه از آن را برای خود تهیه نماید.

ادامه مطلب