محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ فروردين

پانزده سال پیش مثل امروز این غول اینترنت به شدت برای راه‌اندازی چیزی جدی بود که امروز تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین محصولات آن شده است: جیمیل. این سرویس نوپای ایمیل در ابتدا محصولی بتا بود و پس از سه سال از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۰۷ تبدیل به سرویس شماره‌ی یک ایمیل در دنیای وب شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۲ فروردين

یک مقام امنیتی آمازون روز شنبه گفت، دولت عربستان تلفن بی‌زوس را هک کرد و به اطلاعات شخصی وی دسترسی پیدا کرد. Gavin De Becker، مشاور امنیتی با سابقه، گفت در تحقیقاتش در مورد انتشار پیام‌های متنی عاشقانه‌ی لو رفته بین بی‌زوس و لورن سانچز، مجری سابق تلویزیون در ماه ژانویه که توسط روزنامه‌ی National Enquirer فاش شد و منجر به جدایی بی‌زوس از همسرش گشت، به این نتیجه رسیده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين

Sheryl Sandberg، مدیرعامل بخش عملیات فیسبوک، روز جمعه گفت این شرکت به خصوص پس از حمله‌ی تروریستی و قتل عام در دو مسجد در نیوزیلند به دنبال تعیین محدودیت‌هایی برای افرادی است که از بستر این پلتفرم برای پخش زنده استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين

در اقدامی که می‌توان آن را پیروزی برای استانداردهای باز نامید، بنیاد Wikimedia – میزبان غیر دولتی ویکی پدیا، Wikimedia Commons ،Wikibooks و چندین پروژه‌ی مرتبط دیگر، مستقر در سان فرانسیسکو – پیوستن به کنسرسیوم وب جهان گستر (W3C) را اعلام کرد. W3C، سازمان استانداردهای پیش رو در وب جهان گستر است. Gilles Dubuc، مهندس ارشد نرم‌افزار Wikimedia در پست وبلاگی نوشت، کارش با W3C اساسا شامل ارائه‌ی بازخوردها، شرکت در جلسات، مشارکت در طرح‌های استاندارد، و انجام برخی کارهای فنی لازم برای قرار دادن آن‌ها با همدیگر است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ فروردين

گوگل حمایت از کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری را به‌روزرسانی کرد، بنابراین دیگر نیازی به اتکا به مرورگر کروم برای ورود به وب‌سایت‌هایی چون جیمیل، یوتوب، و G Suite نیست.
کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری، دستگاه‌های کوچکی که به صورت بی‌سیم یا با USB به دستگاه‌ها متصل می شوند، امنیت ورود بهتری را نسبت به کلمه‌ی عبور به تنهایی یا کلمه‌های عبور همراه با کدهای عددی کوتاه مدت ارسال شده به تلفن ارائه می‌دهد. اما تا به حال، پشتیبانی گوگل محدود به استاندارد اولیه‌ای بود که U2F نامیده می‌شد و با محدودیت‌های زیادی روبه‌رو بود. و حالا گوگل سیستم ورودش را با استاندارد جدیدتر و گسترده‌تر FIDO2 و WebAuthn به‌روزرسانی کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۹ فروردين

Twitch از قابلیتی رونمایی کرد که به تولیدکنندگان اجازه‌ی بهبود نمایه‌های استریمر کوچک‌تر را در یک پلتفرم و همکاری بهتر با دیگران را می‌دهد. این ویژگی که Squad Streams نامیده می‌شود، اجازه‌ی اجرای همزمان بیش از چهار استریمر Twitch را در یک پنجره می‌دهد. این قابلیت، تماشای اجرا از چهار زاویه‌ی مختلف را برای بیننده راحت‌تر می‌کند و کانال‌های بزرگ‌تر نه تنها به سازندگان کوچک‌تر هم فرصت میزبانی می‌دهد، بلکه به آن‌ها امکان به‌اشتراک‌گذاری نمایشگرهایشان را با مخاطب دیگر هم می‌دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۹ فروردين

چهار شرکت robocalling، شامل عملیاتی که ادعا شده از کسب‌وکارها با جا زدن در گوگل سو استفاده کرده‌اند، تعطیل می‌شوند و پرونده‌های قانونی آن‌ها در کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده حل و فصل می‌شوند. FTC اخباری را منتشر کرد مبنی بر اینکه این گروه‌ها میلیاردها تماس پیش ثبت شده‌ی غیرقانونی به تلفن‌های سرتاسر ایالات متحده داشته‌اند. حالا، این شرکت‌ها قبول کرده‌اند چندین میلیون دلار بپردازند و عملیات‌هاشان را متوقف کنند. اگرچه این قدم بزرگی است، اما تنها قطعه‌ی کوچکی از راه حل مشکل robocall است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ فروردين

EA، به میزان ۳۵۰ شغل غیر تولیدی را در سرتاسر تجارتش کاهش می‌دهد. بر طبق اظهارات شخصی آشنا با مسائل EA، این اخراج‌ها مربوط به بخش‌های تجزیه و تحلیل و بازاریابی هستند.
Andrew Wilson، مدیر اجرایی EA در بیانیه‌ای نوشت: ما امروز چندین گام مهم به عنوان یک شرکت برای حل مشکلات خود برداشتیم و برای فرصت‌های پیش‌رو آماده می‌شویم. همانطور که جهان اطراف ما در حال تغییر است، ما نیز باید تغییر کنیم. ما در حال انجام اقدامات اندیشمندانه‌ای برای ارائه‌ی بهتر تعهدات‌مان، اصلاح سازمان، و برطرف کردن نیازهای بازیکنان‌مان هستیم.

ادامه مطلب