محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از کوین تلگراف، شرکت سوئیسی آلپراکز ای جی فعال در حوزه‌ی بلاکچین و ارزهای رمزنگار فرآیند طراحی رمز ارز راکز (ROCKZ) به عنوان نخستین ارز رمزنگاری شده با پشتوانه فرانک سوئیس و بر پایه‌ی بلاک چین ایتریوم را با همکاری بانک سوئیس ژنو به پایان رسانده و بر اساس اطلاع رسانی‌های انجام شده قرار است تا بعد از انجام آزمایش‌های نهایی در نوامبر سال جاری وارد فاز عملیاتی و بهره‌برداری قرار گیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان

هنگامی که تولیدکننده‌ی لوازم الکترونیکی تایوانی، Foxconn اعلام کرد کارخانه‌ای را در ویسکانسین افتتاح می‌کند یکی از نکات مهم فروش شرکت ایجاد ۱۳ هزار شغل با درآمد بالا در این ایالت در طول هفت سال بود – مشاغلی که می‌توانند به پیشرفت بخش فناوری ویسکانسین کمک کنند. اما وال‌استریت ژورنال گزارش کرد هیچ شانسی وجود ندارد که تمامی این مشاغل برای ساکنین ویسکانسین باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ آبان

در طول کنفرانس Tencent Global Partner در چین، تنسنت و اینتل همکاری خود برای راه‌اندازی محصولات هوش مصنوعی را اعلام کردند. این محصولات توسط آزمایشگاه YouTu متعلق به تنسنت – بخش تحقیقات بینایی کامپیوتر– توسعه یافته و هر دو مجهز به تراشه‌های Movidius Myrial اینتل هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان

برخی از این خبر شگفت زده شدند که می‌بینند Snap، نسخه‌ی دومی از گجت عینک مانند "face-camera" را می‌سازد، چراکه نسخه‌ی اصلی آن موفقیت چندانی در فروش نداشت.
اما این فروش کم، که به کمتر از ۴۲ هزار واحد در هر سه ماهه سقوط کرد، نه تنها این شرکت اجتماعی ایالات متحده‌ی آمریکا را برای ساختن قابلیت‌های بیشتر در آن دلسرد نکرد، بلکه حالا Tencent، غول اینترنتی چینی و سرمایه‌گذار Snap، نسخه‌ی شخصی از آن را برای خود می‌سازد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان

آزمایشات انجام شده توسط واشنگتن پست، CNET ،Consumer Report و Tom’s Guide نشان می‌دهد عمر باتری iPhone در هر نسل متوالی معمولا بدتر می‌شود.
کارشناسان معتقدند روندی وجود دارد که احتمالا برای یک مدت زمان طولانی ادامه دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان

Flickr در ماه آوریل توسط سرویس میزبانی عکس حرفه‌ای SmugMug خریداری شد و حالا اولین تغییرات مهم و اساسی با مالکیت جدید آن اعلام شدند. کاهشی قابل توجه در تعداد کاربران رایگان وجود دارد، این افراد حالا با محدودیت به اشتراک‌گذاری هزار عکس در سایت مواجه هستند، این سایت به اشتراک‌گذاری عکس قبلا ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌داد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۲ آبان

تابستان گذشته، گوگل Bitmoji را با راه‌اندازی استیکرهای "Mini" در اپلیکیشن صفحه‌کلیدِ Gboard معرفی کرد. این برنامه با استفاده از یادگیری ماشین، استیکرهای مصور بر اساس سلفی‌های کاربران تولید می‌کند. حالا، گوگل Mini Stickerهای خود را با عرضه‌ی چیزی که آن را "Emoji Mini" می‌نامد، گسترش می‌دهد. این بدان معنا است که استیکرهای در اندازه‌ی ایموجی شبیه کاربر به نظر می‌رسند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان

اپل با معرفی اولین به‌روزرسانی مناسب از باریک‌ترین لپ‌تاپش در رویداد سخت‌افزاری اکتبر، بار دیگر به MacBook Air جانی تازه بخشید. MacBook Air که در سال گذشته شاهد به‌روزرسانی‌های پردازنده و گرافیکی ناچیزی بود، از زمان عرضه در سال ۲۰۱۵ تاکنون تغییرات مهمی نداشته است و از آن زمان تا به حال، اپل بدون اختصاص دادن بخش بودجه‌ای شایسته‌ای، Air را حفظ کرده است. با قیمتی در حدود هزار دلار، Air وضوح تصویری پایین، نمایشگری غیر از Retina، و عملکردی پایین‌تر از میانگین داشت.

ادامه مطلب