محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۱ آبان

اینتل اعلام کرد دو سال زودتر به اهداف تنوع بخشیدن به نیروی کارش در ایالات متحده‌ی آمریکا از نظر حضور زنان و اقلیت‌های کمتر معرفی شده، رسید. این بدان معنا است که درصد زنان و اقلیت‌ها با سبد استعدادهای در دسترس برای کارگران ماهر در ایالات متحده‌ی آمریکا مطابقت دارد.
بزرگ‌ترین سازنده‌ی پردازنده‌ی PC در جهان اعلام کرد کارمندانش حالا شامل ۲۷ درصد زن، ۹.۲ درصد اسپانیایی، و ۴.۶ درصد آفریقایی آمریکایی هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان

Sundar Pichai، مدیر اجرایی گوگل روز پنجشنبه اعلام کرد در طول دو سال گذشته، ۴۸ کارمند شرکت را به خاطر آزار و اذیت جنسی اخراج کرده است.
Pichai در پاسخ به مطلب منتشر شده در نیویورک تایمز، ایمیلی به کارمندان ارسال کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ آبان

به گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد در رویداد صبح سه‌شنبه، به‌روزرسانی iPad Pro با درگاه‌های USB-C، لپ تاپ ۱۳ اینچی به عنوان جایگزین MacBook Air، و به‌روزرسانی طولانی مدت Mac Mini را اعلام کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ آبان

الون ماسکا، مدیرعامل تسلا، اعلام کرد توئیتی که هزینه‌ای ۲۰ میلیون دلاری برای وی و شرکتش به همراه داشت و توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا مورد پیگرد قرار گرفته بود، "ارزشش" را داشت.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان

سرویس‌های وب آمازون (AWS) سرانجام مرکز داده‌ای را در آفریقا راه‌اندازی می‌کند. این شرکت تابعه‌ی آمازون اعلام کرد قصد افتتاح سه منطقه‌ی دسترسی در کیپ تاون را تا نیمه‌ی اول ۲۰۲۰ دارد. این خبر جلوتر از پیش‌بینی‌های مالی سه ماهه‌ی سوم، و یک ماه پس از اینکه آمازون شرکتی یک تریلیون دلاری شد، به گوش رسید.
AWS که در سال ۲۰۰۶ راه‌اندازی شد، شرکت‌هایی در تمام ابعاد با قابلیت‌های محاسباتی رایانش ابری را خدمات می‌دهد و نیاز به داشتن سرورهای شخصی را برای این شرکت‌ها برطرف می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۵ آبان

با وارد شدن به حساب گوگل، این موتور جستجو هر چیزی را که از طریق Google.com جستجو شده باشد، ذخیره می‌کند. فرد قادر به حذف تاریخچه‌ی مرور خود است، اما نمی‌تواند موارد ذخیره شده در سرورهای گوگل را پاک کند. و درحالیکه فرد قادر به ورود به صفحه حساب گوگل خود و پیدا کردن جریان فعالی از تاریخچه‌ی مرور است، گوگل از امروز پاک کردن حافظه را آسان‌تر کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۴ آبان

Linus Torvalds، مهندس نرم‌افزار و خالق کرنل لینوکس، پس از یک ماه دوری، مجددا برای نظارت بر پروژ‌ه‌ی منبع باز لینوکس بازگشت. Torvalds که به خاطر بی‌ادبی و رفتار خشونت‌آمیز نسبت به دیگران شهرت دارد، در آن زمان گفته بود قصد برطرف کردن این اعمال را دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۹ مهر

توئیتر در حال انجام تغییراتی بر روی چگونگی عملکرد روش‌های گزارش‌دهی توئیتر است. قبلا، توئیتر گزینه‌های نشان دادن و مخفی کرن توئیت‌های گزارش شده را تجربه کرده بود، اما کاربران گفته بودند که گاهی اوقات نیاز به ارجاع به این توئیت‌ها دارند. و حالا، توئیتر می‌گوید توئیت‌ها را در پشت اعلان اطلاعی پنهان می‌کند، اما کاربر اجازه دارد با کلیک بر روی اعلان، توئیت را دوباره ببیند.

ادامه مطلب