محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت

چین نخستین کشوری است که دانشمندان آن توانسته‌اند کتابی را برای دانش آموزان طراحی کنند که با کمک آن بتوان به‌ راحتی در مورد امکانات هوش مصنوعی و راه‌های ایجاد آن با دانش آموزان صحبت کرد. علاوه بر این، هم‌اکنون این کتاب به متخصصان دانشگاه شانگهای نیز ارائه‌ شده است. گفتنی است کتاب آموزش مبانی هوش مصنوعی، برای دانش آموزان سطح متوسطه و بالاتر، طراحی‌ شده است و در نوع خود اولین می‌باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين

پس از سال‌ها اتکاء به چین برای تولید لوازم الکترونیکی با قیمتی پایین، ممکن است به زودی کارخانه‌ای در Silicon Valley مستقر در سان‌فرانسیسکو راه‌اندازی شود.
Tempo، تولیدکننده‌ی لوازم الکترونیکی کم حجم، امروز اعلام کرد با تامین بودجه‌ی ۲۰ میلیون دلاری به دنبال ساخت یک کارخانه‌ی "هوشمند" در این شهر است. این محل ۴۲ هزار فوت مربع خواهد بود و بر روی نرم‌افزار پیشرفته‌ی Tempo برای ایجاد فرایند تولید موثر و کارآمد قرار می‌گیرد که می‌تواند ابزارهای مقرون به صرفه را در یکی از گران‌قیمت‌ترین مکان‌ها برای زندگی ارائه دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين

اینتل قصد دارد به اسکنرهای ویروس امکان استفاده از تراشه‌های گرافیکی ادغام شده را برای اسکن کردن حملات مخرب بدهد. این تغییر می‌تواند عملکرد و عمر باتری را در برخی سیستم‌ها بهبود بخشد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين

دادگاهی در روسیه دستور توقف فعالیت پیام‌رسان تلگرام را در هفته‌ی جاری در این کشور صادر کرد، اما موسس تلگرام، Pavel Durov در مدت تنها ۲۴ ساعت پس از اجرایی شدن این دستور ابراز بی‌اهمیتی نسبت به اثر این ممنوعیت کرد – وی ادعا می‌کند برنامه‌اش کاهش قابل ملاحظه‌ای در تعامل کاربر پیدا نمی‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۰ فروردين

اگرچه برخی دانشگاه‌ها برنامه‌هایی در زمینه‌ی تجارت یا کارآفرینی ارائه می‌دهند، هیچ رشته‌ای دقیقا در ارتباط با سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) یا سرمایه‌گذاری فرشته وجود ندارد.
Crunchbase News مطالعه‌ای در زمینه‌ی مکان تحصیل سرمایه‌گذاران حرفه‌ای خطرپذیر یا فرشته که به دانشگاه رفته‌اند (بله، این حقیقت دارد که بسیاری از آن‌ها در هاروارد و استنفورد درس خوانده‌اند)، انجام داد. اما ما هنوز به یک منظر از پس‌زمینه‌های آموزشی سرمایه‌گذاران استارتاپ‌ها توجه نداشته‌ایم: آن‌ها در دانشگاه چه چیزی را آموزش می‌بینند؟ این همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

Elon Musk پیام تقریبا شفافی برای تمامی مخالفین، شایعات، روزنامه‌نگاران، سرمایه‌گذاران و تحلیلگرانی دارد که فکر می‌کنند Tesla احتمالا با سد مالی بزرگی برخورد می‌کند. در توئیت روز گذشته، Musk مجددا به گزارش‌هایی تاکید کرد که ادعا می‌کنند Tesla باید در سال جاری حداقل ۲ میلیارد دلار تامین سرمایه داشته باشد و اظهار داشت که همه‌ی این‌ها اشتباه هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ فروردين

در بین سوالات بدون پاسخ در خلال رسیدگی به شهادت مارک زاکربرگ در کنگره‌ی آمریکا که در هفته‌ی گذشته انجام شد، مدیرعامل فیسبوک وقتی از وی پرسیده شد که آیا حاضر به تغییر مدل کسب‌وکار این سرویس به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران است، کمی گیج به نظر می‌رسید. با توجه به اینکه کلکسیون اطلاعاتی فیسبوک توجهات زیادی را از منظر امنیتی به خود جلب کرد، اما گزارش جدیدی نشان می‌دهد که چرا ما باید نگران نحوه‌ی استفاده‌ی آن از اطلاعات برای تاثیرگذاری بر رفتارمان باشیم.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

Bloomberg خبر از لو رفتن یادداشتی از اپل می‌دهد که به اندازه‌ی کافی در ارتباط با نشر اطلاعات جالب است. این شرکت به علت حفظ چیزهایی که تحت پوشش قرار دارند معروف است، اما رهبری شرکت به دلیل آنکه چگونه اغلب کارکنان اپل اطلاعات خصوصی را به مطبوعات می‌رسانند، ناخشنود است.

ادامه مطلب