محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ فروردين

اپل از سرویس جدید Apple News Plus خود رونمایی کرد که مجلات را به اپ Apple News اضافه می‌کند. در سرویس جدید تاکید بر کیفیت بالا، گزینش، و اعتماد است، همه‌ی آن چیزهایی که اپل آن‌ها را برای یک اپ مصرفی اخبار و مجله ضروری می‌داند. بیش از ۳۰۰ مجله از جمله The New Yorker ،Esquire ،The Atlantic ،National Geographic ،Men’s Health و Vogue در آن وجود دارند، و سرویس جدید تنها مکانی خواهد بود که شما قادر به داشتن همه‌ی این‌ها در یکجا هستید.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين

بوئینگ خطوط هوایی را موظف به برخورداری از دو ویژگی ایمنی اضافی کرد که ممکن است قادر به شناسایی مسائل و مشکلاتی باشد که اخیرا منجر به سوانح مرگباری با هواپیماهای مدل مکس ۷۳۷ شدند. حسگرهای اضافی بررسی‌ها بر روی اطلاعات جمع‌آوری شده توسط حسگرهای هواپیماها را مهیا می‌کند و می‌تواند به خلبان‌ها در مورد مشکلات بالقوه هشدار دهد. بوئینگ هم اکنون در حال ساخت یکی از این موضوعات استاندارد ایمنی اضافی برای مکس ۷۳۷ است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

هفته‌ی معرفی‌های شگفت‌انگیز محصولات اپل با معرفی نسل دوم ایرپادها ادامه دارد. ایرپاد جدید شامل قاب شارژ بی‌سیم و تراشه‌ی H1 جدید خواهد بود که شرکت ادعا می‌کند عمر باتری بیشتری ارائه می‌دهد. پشتیبانی از "Hey, Siri" برای استفاده از دستیار مجازی بدون فشردن دکمه نیز به آن اضافه شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين

گوگل با جریمه‌ی ضد تراست جدیدی از جانب اتحادیه‌ی اروپا به مبلغ ۱.۵ میلیارد یورو مواجه است. Margreth Vestager، کمیسر ضد تراست اتحادیه‌ی اروپا در کنفرانس مطبوعاتی گفت، این غول فناوری با سو استفاده از موقعیتش، مشتریان تجارت AdSense خود را وادار به امضای قراردادی می‌کرد حاکی از اینکه آن‌ها پخش تبلیغات موتورهای جستجوی رقیب گوگل را نمی‌پذیرند. Vestager گفت: "این سو رفتار بیش از ۱۰ سال در حال اجرا است و به دیگر شرکت‌ها امکان رقابت در زمینه‌ی نوآوری‌ها را نداده است."

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ فروردين

مدیرعامل Kickstrarter، آقای Perry Chen، نامه‌ی سرگشاده‌ای منتشر کرد و در آن اشاره کرد که از شغلش کناره‌گیری می‌کند. وی یکی از سه بنیانگذار این سرویس در سال ۲۰۰۹ است. در پنج سال اول شکل‌گیری Kickstrarter و سپس از دو سال پیش، وی به عنوان مدیر عامل در این شرکت مشغول به فعالیت بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند

در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰، MySpace همه‌ی ما را به دنیای شبکه‌های اجتماعی معرفی کرد و در عرض چند سال تبدیل به پلتفرم بزرگی برای موسیقی شد، جاییکه گروه‌ها می‌توانستند آهنگ‌هایشان را به اشتراک بگذارند و کاربران می‌توانستند پروفایل‌هایشان را با ترک‌های مورد علاقه سفارشی کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند

استنفورد به برنامه‌ای برای ساخت مراکز تحقیقاتی هوش مصنوعی می‌پیوندد. این دانشگاه در حال افتتاح این موسسه برای تحقیقات هوش مصنوعی با محوریت انسان (به اختصار HAI) است و هدف آن جلب نظرات در سرتاسر دانشگاه و رشته‌ها است – این موسسه نظرات از علوم انسانی، تجارت، مهندسی و دیگر زمینه‌ها را به یک اندازه می‌خواهد. موسسه‌ی جدید می‌خواهد مطمئن شود که AI "آینده‌ای بهتر برای همه‌ی انسان‌ها" تامین می‌کند و "چالش‌ها و اختلالاتی" که برای جامعه ایجاد خواهد شد، همچون تاثیر اتوماسیون بر روی بازار کار، را برطرف کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند

OneWeb، استارتاپ فضایی که اخیرا اولین دسته از ماهواره‌های کوچکش را برای دسترسی به پهنای باند در سرتاسر جهان راه‌اندازی کرد، ۱.۲۵ میلیارد دلار افزایش سرمایه داشت تا تولید انبوه ماهواره‌هایش را آغاز کند و بر روی چیزی که آن را "اولین مزیت محرک" می‌نامد، سرمایه‌گذاری کند.

ادامه مطلب