محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند

شرکت اپل و دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه استنفورد هر کدام این خبر را منتشر کردند که بر نتایج مطالعه‌ی Apple Heart اشاره می‌کند. این دو شروع مطالعه‌شان را به صورت مشترک از نوامبر ۲۰۱۷ اعلام کردند. دانشکده‌ی پزشکی استنفورد، یافته‌هایش را در ۶۸مین نشست علمی سالیانه‌ی کالج آمریکایی قلب‌شناسی منتشر کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند

هفته‌ی جاری، NBC گزارش کرد محققان تشخیص چهره در شرکت‌هایی چون IBM اغلب عکس‌های الگوریتم‌هایشان را از طریق مجموعه‌های عمومی در دسترس، مجموعه‌هایی که تنها با استفاده از مجوزهای CC محافظت می‌شوند، بدون اجازه‌ی افرادی که عکس‌ها را گرفته‌اند، استفاده می‌کنند. چنین اقداماتی این سوال را مطرح می‌کند که آموزش‌هایی به این شکل می‌توانند استفاده‌ای معتبر تحت مجوزهای Creative Commons باشند یا خیر.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۸ اسفند

بنیانگذار واتس‌اپ، Brian Acton، به عنوان سخنران، اوایل این هفته در کلاسی در دانشگاه استنفورد حاضر شد. در آنجا وی درباره‌ی تصمیم فروش این شرکت به فیسبوک صحبت کرد و از دانشجویان خواست حساب‌های فیسبوک خود را ببندند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ اسفند

به گزارش رویترز، ۲۴ ساعت پس از این حمله، فیسبوک ۱.۵ میلیون ویدیوی این حمله را در سرتاسر جهان حذف کرد.
فیسبوک اواخر روز شنبه در توییتی نوشت "در ۲۴ ساعت ما ۱.۵ میلیون ویدیو از این حمله را به صورت جهانی حذف کردیم. در این بین، ۱.۲ میلیون در هنگام آپلود مسدود شدند."

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند

فیسبوک هیچگاه درباره‌ی اینکه چه زمانی کارشناسانش درباره‌ی سو استفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات مطلع شدند، چیزی نگفت، اما گاردین ممکن است در این مورد اطلاعاتی داشته باشد. منابع گاردین ادعا می‌کنند، یک عضو هیات‌مدیره‌ی فیسبوک، Marc Andreessen، ملاقاتی با افشاگر کمبریج آنالیتیکا، Christopher Wylie، در تابستان ۲۰۱۶ داشته است، درست پیش از آنکه این رسوایی عمومی شود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ اسفند

شرکت تراشه‌ساز کوالکام یک پیروزی دیگر در مقابل اپل در دادخواست مربوط به پرونده‌ی پتنت به دست آورد.
به گزارش رویترز، هیات منصفه‌ی دادگاه فدرال ایالات متحده در سان‌دیاگو، اپل را به خاطر نقض سه پتنت کوالکام، ۳۱ میلیون دلار محکوم کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ اسفند

پس از قتل عام خونین مسجد در نیوزیلند که گفته شده ۴۹ نفر کشته شدند، شرکت‌های فناوری تلاش کردند پلتفرم‌هایشان را از اطلاعات ترویج شده‌ی این تروریست پاکسازی کنند، اگرچه که ویدئوی آن تقریبا در سرتاسر اینترنت منتشر شد. این رویداد به صورت زنده بر روی فیسبوک پخش شد و آن را به یکی از دلخراش‌ترین رویدادهای خشن تبدیل کرد که از طریق جوامع اینترنتی و در زمان حقیقی انتشار یافت.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ اسفند

به گزارش Business Insider، گوگل تعدادی از کارمندان تیم‌های سخت‌افزاری تبلت و لپ‌تاپ را به دیگر بخش‌های موجود در گوگل و آلفابت جابه‌جا می‌کند. این حرکت در ارتباط با "تغییر مسیر نقشه‌ی راه" شرکت است، و انتظار می‌رود ده‌ها کارمند خارج از نقش‌های تولیدی را تحت تاثیر قرار دهد. این اقدام احتمالا نشان‌دهنده‌ی تصمیم گوگل بر عدم توسعه‌ی خط تولید جاری لپ‌تاپ Pixel book و تبلت Pixel Slate است. گوگل در این مورد اظهار نظری نکرد.

ادامه مطلب