محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

توئیتر در پیروی از اپل، ایموجی هفت تیر خود را با تفنگ آب‌پاش سبز و بی‌خطری جابه‌جا می‌کند. برای انجام این کار، این شرکت در تلاش برای مدیریت سوء استفاده‌ها، سخنان نفرت‌انگیز و اذیت و آزار در پلتفرمش، یکی از ابزارهایی که سوء استفاده‌کنندگان به صورت آنلاین از ان استفاده می‌کنند را حذف کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ فروردين

همان‌طور که مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده است، استفاده‌ی منظم از آجیل به مبارزه با مشکلات سرطان کمک می‌کند. این تحقیقات به‌ خصوص در مورد سرطان روده‌ی بزرگ نتایج مثبتی داشته است. در آزمایش مذکور با تست بر روی ۸۲۶ نفر مبتلا به بیماری با شرایط مشابه، مشخص شد مصرف آجیل‌ها می‌تواند بر روی زمان عود بیماری تأثیرگذار باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين

محققان به‌ تازگی با بررسی مغز موش آزمایشگاهی، توانسته‌اند ارتباط متقابلی میان احساسات تجربه‌ شده توسط این جوندگان در آخرین لحظات زندگی و برخی از ژن‌های خاص دست‌ یابند. درنتیجه آن‌ها توانسته‌اند ژن‌های محصول ثبت خاطرات در مغز را شناسایی کنند. آن‌ها معتقدند که این نشانگرها می‌توانند برای بازآوری خاطرات مغز بعد از مرگ استفاده شوند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

فیسبوک به مشترکین خود کمک می‌کند تا بفهمند آیا تحت تاثیر رسوایی کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته‌اند یا نه، و آن طور که در اطلاعیه‌ی شرکت با جزئیات آمده، حقیقت این است که پیام‌های خصوصی کاربران فیسبوک احتمالا توسط کمبریج آنالیتیکا لو رفته است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

کمپانی اپل آن‌قدرها هم که باید دستیار خانگی Apple HomePod را هوشمند تولید نکرده است. در واقع این سیستم تنها یک نمونه‌ی Hi-End audio system است که به دلیل کیفیت بالای قطعات با قیمت بیشتر عرضه می‌شود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

شاید برای شما هم پیش‌ آمده باشد، به هنگام گرسنگی بعد از یک روز کاری سخت، با مشاهده‌ی تصویری از غذای دوستتان یا افراد دیگر در شبکه‌های اجتماعی، میلتان به خوردن غذاهای فست فود یا پرحجم، بیشتر شده و در سریع‌ترین زمان، غذایی با رنگ و لعاب همان تصویر را برای خود تهیه می‌کنید.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ فروردين

به گزارش Digital Trends، درآینده‌ای نزدیک کمپانی Nike کفش‌های هوشمند خود را مجهز به تکنولوژی NFC خواهد کرد. سیستم هوشمند در این محصول می‌تواند با استفاده از برنامه‌ای خاص، گوشی فرد را با کفش همگام‌سازی نماید.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ فروردين

اسنپچت مدتی قبل تغییرات چشمگیری در برنامه‌اش ایجاد کرده بود و حالا در به‌روزرسانی جدید، برخی از آن‌ها را برای تعدادی از کاربران بی‌اثر می‌کند. دکمه‌ی تبی که استوری‌ها را به ترتیب زمانی معکوس نشان می‌دهد، برای برخی کاربران جایگزین feed خواهد شد که به صورت الگوریتمی مرتب شده است.

ادامه مطلب