محبوب ترین ها
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير

ویلیام مونتنز در طی حکمی از سوی قاضی دادگاه فلوریدا، به ۱۸۰ روز زندان محکوم شد. جرم این فرد ممانعت از باز کردن قفل گوشی هوشمند شخصی‌اش برای مأمورین فدرال بوده است. به گفته‌ی قاضی پرونده اطلاعات موجود در گوشی هوشمند این فرد نقض قانون اساسی کشور بوده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير

فناوری تشخیص چهره موضوعی پر چالش است. گروه‌های مدافع حقوق مشتریان و سرمایه‌گذاران به خاطر اینکه آمازون فناوری هوش مصنوعی تشخیص چهره‌اش را در اختیار نیروهای قانونی قرار داده است، در مقابل آن صف آرایی کرده‌اند. این سیستم به نیروهای دولتی اجازه‌ی استفاده از سیستم Face ID را با نرخ خطای نزدیک به ۱۵ درصد می‌دهد. از طرف دیگر، فیسبوک هم برای استفاده‌ی فناوری‌های تشخیص چهره در گرفتن عکس بدون اجازه‌ی کاربران تحت انتقادات شدید قرار دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير

شرکت اپل روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد با همکاری تامین‌کنندگانش برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در چین مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار را صرف انرژی‌های سبز می‌کند. این پروژه‌ی برق نزدیک به یک میلیون خانه را در این کشور تامین می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير

متخصصان توصیه‌های ساده‌ای برای افزایش عمر باتری دستگاه الکترونیکی ارائه دادند. به گفته‌ی آن‌ها، کاربران اغلب در هنگام شارژ گجت‌های خود اشتباهاتی می‌کنند که خوشان به آن‌ها آگاه نیستند. ازجمله رایج‌ترین اشتباهات، از نظر کارشناسان، شارژ تلفن به هنگام تخلیه‌ی کامل باتری است. به توصیه‌ی آن‌ها، گجت‌های هوشمند باید هنگامی به برق متصل شوند که حداقل ۵۰ درصد شارژ دارند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير

گروهی از دانشمندان اتریشی و آلمانی با بررسی یک رژیم غذایی به مدت چندین سال توانستند میزان امید به زندگی را در افراد مورد آزمایش افزایش دهند. همان‌طور که تحقیقات نشان می‌دهد، رژیم غذایی طراحی‌ شده توسط متخصصان، به حفظ ظاهر جوان افراد کمک می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۲ تير

یوتوب ابزاری را معرفی می‌کند که به سازندگان این امکان را می‌دهد تا بررسی کنند آیا ویدئوهای آن‌ها دزدیده می‌شود. و حالا هر بار که ویدئویی بر روی یوتوب بارگذاری شود، این سرویس آن را اسکن می‌کند و تحقیق می‌کند که آیا این محتوا هم اکنون وجود دارد یا بسیار شبیه به دیگر ویدئوهای موجود در این سایت است. این قابلیت جدید تنها فیلم‌های کامل را شناسایی می‌کند و نه کلیپ‌ها.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير

Ming-Chi Kuo از TF International Securities تحقیق جدیدی را منتشر کرد و در آن جدیدترین جزئیات از چیزی را که می‌توان از خط تولید سخت‌افزاری پاییز اپل انتظار داشت، برای سرمایه‌گذاران اعلام کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير

حذف ذغال سنگ نه تنها برای محیط زیست مفید است، بلکه به طور فزاینده‌ای برای جمع درآمد شرکت‌ها نیز خوب است. در این راستا غول بیمه‌ای Swiss Re سیاستی را تصویب کرده که به موجب آن پوشش بیمه‌ای هر شرکتی که ۳۰ درصد یا بیشتر درآمدش از انرژی ذغال سنگ به دست می‌آید، یا حداقل از ۳۰ درصد سوخت ذغال سنگ برای اجرای فرآیند تولیدش استفاده می‌کند را رد می‌کند. Swiss Re این حرکت را به عنوان انعکاس تعهدش برای محدود کردن گرمایش جهانی توئیت کرد، از طرفی این اقدام آن را می‌توان حرکت تجاری زیرکانه‌ای دانست.

ادامه مطلب