محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير

بر اساس گزارشی از واشنگتن پست، توئیتر ۷۰ میلیون حساب کاربری را در دو ماه گذشته به حال تعلیق درآورده است، این اقدام بخشی از برنامه‌های توئیتر برای متوقف کردن فعالیت‌های مخرب در این پلتفرم است. گزارش شده نرخ تعلیق‌ها در ماه‌های می و ژوئن نسبت به نرخ آن در اکتبر ۲۰۱۷ دو برابر شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير

وزارت بازرگانی آمریکا به طور موقت برخی از تحریم‌های اعمال شده علیه ZTE را که سه ماه پیش تصویب کرده بود لغو کرد. پس از پرداخت ۱ میلیارد دلار جریمه، ایالات متحده‌ی آمریکا به ZTE اجازه داد تا تامین بسیاری از قطعات و دیوایس‌های مصرفی خود را دامه دهد. این توافق به نظر می‌رسد برای ادامه‌ی کار معمول شرکت است و به ZTE اجازه می‌دهد تا وصله‌های امنیتی را برای تلفن‌هایش و دیگر محصولات تحویل بگیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير

MediaTek یکی از معدود سازندگان مودم 5G، احتمالا تراشه‌های وایرلس برای اسپیکرهای HomePod را تامین کند، در همین حال اپل توانایی این شرکت را برای تولید یک قطعه‌ی کلیدی در iPhoneهای نسل پنج ارزیابی می‌کند. گزارش جدیدی از Digi Times نشان می‌دهد اپل ممکن است به دنبال تغییر تامین‌کنندگان مودم پیش از راه‌اندازی شبکه‌ی تلفن‌های 5G باشد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۵ تير

خبر بد برای صاحبان گوشی‌های سامسونگ: برخی گوشی‌های این شرکت به طور تصادفی عکس‌های دوربین‌تان را بدون اجازه به مخاطبان‌تان ارسال می‌کنند. آن طور که Gizmodo خبر داده، کاربران درباره‌ی این مشکل در Reddit و انجمن‌های رسمی شرکت شکایت کردند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير

توسعه‌دهندگان کره‌جنوبی به‌ منظور بهبود حفاظت از تلفن همراه کاربران در برابر دزدی و استفاده‌ی سود جویان، سیستم اسکنر اثرانگشتی ويژه‌ای را طراحی کرده‌اند. به‌ تازگی موسسه‌ی ملی علوم و فناوری Ulsan اعلام کرد که قصد دارد عملکرد اسکنر اثرانگشت را بر روی گوشی هوشمند بهبود ‌بخشد به‌ طوری‌ که می‌تواند با استفاده از دمای بدن فرد، حیات وی را تشخیص دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۳ تير

بر اساس خبری از رویترز، تسلا به طور آشکاری هدفش در تولید ۵ هزار خودروی الکتریکی Model 3 در هفته را از دست داد. در این خبر آمده، شرکت تسلا به هدف مشخص شده‌ی خود چندین ساعت پس از نیمه شب تعیین شده رسید، این درحالی است که Elon Musk مدیر عامل تسلا به توئیتر گفته بود شرکتش ۷ هزار خودرو در هفته تولید کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير

دو سایت Coinpsy و DeadCoins که به طور فعالی پروژه‌های رمزنگاری شکست خورده را دسته‌بندی می‌کنند، اعلام کردند بیش از هزار پروژه تا سال ۲۰۱۸ از بین رفته‌اند. این پروژه‌ها از بازی‌های بسیار قدیمی و حقیقی abandonware گرفته تا پروژه‌های کاملا تقلبی هستند، از جمله می‌توان به BRIG و پروژه‌ی Titanium اشاره کرد، پروژه‌هایی تقلبی که در جریان بازجویی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده‌ی آمریکا تعطیل شدند.

ادامه مطلب