محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ شهريور

پس از اعلامیه‌های اخیر در ارتباط به عرضه‌های اولیه‌ی کوین (ICOs) و ارزهای رمزنگاری شده، پلتفرم‌های پرداخت بر موبایل چینی شامل WeChat و AliPay تلاش می‌کنند تا همگام با رگولاتورها پیش روند. بر اساس خبری منتشر شده در تاریخ ۲۴ آگوست، هر دوی این غول‌های پرداخت گفته‌اند با سازمان‌های دولتی برای نظارت بر معاملات ارز رمزنگاری همکاری نزدیک می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ شهريور

تنها والدین نیستند که نگران استفاده‌ی فرزندان‌شان از گجت‌ها هستند. بر اساس مطالعه‌ی جدیدی منتشر شده توسط Pew Research Center، در هفته‌ی جاری، نوجوانان آمریکایی قدم‌هایی برای محدود کردن خودشان در استفاده‌ی بیش از حد از تلفن‌هایشان و برنامه‌های اعتیادآور، مانند شبکه‌های اجتماعی برداشتند. اکثریت، ۵۴ درصد نوجوانان، گفتند زمان زیادی را صرف گوشی‌های همراهشان می‌کنند، و نزدیک به این تعداد – ۵۲ درصد – گفتند تلاش می‌کنند استفاده از تلفن‌هایشان را به روش‌های مختلفی کاهش دهند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ شهريور

بلومبرگ گزارش می‌کند، ژاپن قصد دارد برای دهه‌ی آینده، تاکسی‌های پرنده را وارد خیابان‌های اصلی‌اش کند و برای انجام این کار گروهی را تحت رهبری دولت تشکیل می‌دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳ شهريور

Netflix یکی از بزرگ‌ترین اپلیکیشن‌های کاربردی بر روی iOS App Store است، اما به نظر می‌رسد این غول استریم ویدئو در اندیشه‌ی چگونگی ایجاد یک حاشیه‌ی حتی بزرگ‌تر از طریق کاربران iPad و iPhone است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ شهريور

اپل بر روی محتواهای غیر قانونی در چین، پس از اینکه هزاران اپ مرتبط با قمار بازی از جمله سرویس‌های "لاتاری" را حذف کرد، سخت‌گیری بیشتری می‌کند.
وال استریت ژورنال گزارش کرد، این سازنده‌ی آمریکایی موبایل بیش از ۲۵ هزار اپلیکیشن را پالایش کرد – این عدد اولین‌بار توسط CCTV اعلام شد. اپل اظهار نظری درباره‌ی تعداد اپ‌های حذف شده نکرد، اما انجام این کار را تائید کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ شهريور

هفته‌ی جاری، هفته‌ای سخت برای ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا بود: تحقیقات فدرال، ادعاهای قاچاق مواد مخدر، و مصاحبه با بزرگ‌ترین روزنامه‌ی جهان. ایلان ماسک که امیدوار است بتواند خودروی الکتریکی ارزان قیمتی را راهی بازار کند، یک هفته پس از اعلام خصوصی‌سازی تسلا و در تاریخ ۱۵ام آگوست در مصاحبه با Marques Brownlee که به MKBHD شهرت دارد، درباره‌ی برنامه‌های خودروسازی خود صحبت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد

توئیتر تلاش کرد غیر فعال کردن APIهای قدیمی که می‌توانست بر مشترکین آن اثرگذار باشد را کاهش دهد. توئیتر می‌گوید کم‌تر از ۱ درصد کلاینت‌ها همچنان از API قدیمی استفاده می‌کنند. بر اساس اطلاعاتی از Sensor Tower، شش میلیون کاربر App Store و Google Play در فاصله‌ی ژانویه‌ی ۲۰۱۴ تا جولای ۲۰۱۸، پنج کلاینت برتر third-party توئیتر را نصب کردند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد

Nikkei اخیرا گزارش کرد گوگل در حال گسترش خط تولید دستگاه‌های مبتنی بر دستیار صوتی با نمایشگر متعلق به خودش است. گزارش‌ها حاکی از آن است که این غول تکنولوژیکی به شرکای تایوانی‌اش گفته آماده باشند و اطمینان حاصل کنند که می‌توانند این نمایشگر را تحویل دهند، چراکه گوگل قصد دارد تلاش‌های بیشتری برای موفقیت در مقابل آمازون بکند. گوگل قبلا گفته بود پلتفرم نمایشگر هوشمندش را در فصل تعطیلات پیش رو عرضه می‌کند. این برنامه احتمالا از این هم تهاجمی‌تر است، چراکه منبع Nikkei گفت: هدف این شرکت فروش حدود ۳ میلیون محصول دسته اول از مدل جدیدی از اسپیکر هوشمند مجهز به این صفحه‌نمایش است.

ادامه مطلب