محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ دي

ما در دوران بینابینی زندگی می‌کنیم. در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ وارد عرصه‌ی محاسبات دسکتاپ شدیم که در dot-com crash به اوج خود رسید – حباب مالی که ما با هزینه‌های مشاوره‌ای مشکل سال 2000 (Y2K) و مصرف سخت‌افزاری همراه با فراوانی غیر معمول Pets.com آن را تقویت کردیم. این آخرین دوران بینابینی، دورانی که طی آن کامپیوترهای کوچک‌تر، عجیب‌تر، باریک‌تر، و قدرتمندتر هستند، ما را وارد عصر موبایل کرد، عصری که در آن قرار داریم. چنانچه می‌خواهید به ابداع و نوآوری در دهه‌ی آینده کمک کنید، زمان آن رسیده که قبول کنید موبایل‌ها نیز همانند کامپیوترهای شخصی قبل از آن به بن بست رسیده‌اند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي

Android TV هنوز تا رهبری بازار استریم بسیار فاصله دارد. با این حال، به رشد سالانه‌ی خود ادامه می‌دهد. و حالا، نشان داده شده که پلتفرم گوگل تا بیش از ۱۰۰ اپراتور پرداختی TV در سرتاسر جهان رشد کرده است. این خبر توسط کارشناس ارشد مدیریت محصول Android TV در هفته‌ی گذشته و در مصاحبه با Multichannel News تائید شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۸ دي

متعاقب نگرانی‌ها درباره‌ی توانایی فیسبوک در حفاظت از اطلاعات کاربران که موجب شکایت دولت، انتقاد در کنگره‌ی آمریکا، و گزارش نیویورک تایمز در مورد چگونگی به اشتراک‌گذاری اطلاعات با دیگر شرکت‌ها شد، روز چهارشنبه سهام این شرکت افت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي

گزارش شده مایکروسافت قصد عرضه‌ی وب‌کم‌های جدیدی را در سال ۲۰۱۹ برای Windows 10 و Xbox One دارد. Thurrott گزارش می‌کند، یکی از این دو وب‌کم جدید طراحی شده تا فناوری تشخیص چهره‌ی Windows Hello را در هر کامپیوتر شخصی Windows 10 قرار دهد. وب‌کم دوم برای Xbox طراحی شده و دارای قابلیت Kinect است که به کاربر اجازه می‌دهد به طور خودکار با حرکت در مقابل دوربین وارد سیستم شود. این قابلیت با چندین حساب کاربری و به صورت گروهی کار می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ دي

اپل گزارش شش ماهه‌اش را منتشر کرد و طبق معمول درخواست دسترسی به اطلاعات شخصی که اپل از طرف دولت‌های سراسر جهان دریافت کرده را منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش، در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۸، اپل ۳۲۳۴۲ تقاضا برای اطلاعات کاربر از طرف دولت‌ها دریافت کرد، این میزان نسبت به دوره‌ی گذشته بیش از ۹ درصد رشد داشت و ۱۶۳۸۲۳ دستگاه را پوشش داد. آلمان بیشترین درخواست‌ها را (۴۲ درصد) ثبت کرد. بیشتر آن‌ها مرتبط با بررسی‌ها درباره‌ی گوشی‌های دزدیده شده بودند که شامل ۱۳۷۰۴ درخواست برای دسترسی به اطلاعات ۲۶۱۶۰ دستگاه بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ دي

آژانس فضایی اروپا (ESA) تصویر زیبایی از حفره‌ی Korolev مریخ را منتشر کرد. یک حفره‌ی ۸۲ کیلومتری که در زمین‌های پست شمالی مریخ واقع شده است. مدارپیمای ESA Mars Express تصاویر این حفره را در طول پنج گردش مداری‌اش گرفت و پنج "نوار" را با یکدیگر ترکیب کرد و این تصویر حیرت‌انگیز از حفره‌ی Korolev به دست آمد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ دي

غول‌های تکنولوژی به شدت وابسته به پایگاه داده‌ی گسترده‌ی ویکی‌پدیا برای ارجاع‌دهی اطلاعات پلتفرم‌هایشان هستند. بنابراین منصفانه است که آن‌ها علاقمند به ثبات طولانی مدت این دایرةالمعارف آنلاین باشند. در این هفته، فیسبوک حمایتش را از این سرویس رسمی کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱ دي

تعدادی از کاربران Slack گزارش کردند بدون هیچ اطلاعی و به طور ناگهانی دسترسی به حساب‌های کاربری خود را از دست داده‌اند و به نظر می‌رسد این اقدامی شدید در راستای تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا بر ضد ایران است.

ادامه مطلب