محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، هرچند اروپا (قمر مشتری) فاصله بسیار زیادی از زمین دارد اما به نظر می‌رسد در آن موادی مشابه زمین وجود دارد، مانند کلرید سدیم یا همان نمک طعام!
پیش از این فضاپیماهای Voyager و Galileo از کنار قمر اروپا گذر کرده بودند و طی آن دانشمندان متوجه شدند زیر پوسته یخی آن، آب شور مایع وجود دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

به گزارش مهر به نقل از نکست وب، بعد از این دو کشور آمریکا، اندونزی، برزیل، ژاپن، روسیه، مکزیک، آلمان، فیلیپین، انگلیس، ایران، نیجریه، فرانسه و ترکیه بیشترین تعداد کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده اند. لذا ایران هم اکنون دوازدهمین کشور در فهرست برترین کشورها از نظر تعداد کاربران اینترنت است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۵ خرداد

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ناسا به دنبال کسب منابع مالی بیشتر برای پروژه‌های آتی خود درهای ایستگاه بین المللی فضایی را به روی توریست‌ها باز خواهد کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۴ خرداد

به گزارش ایرنا، معاون وزیر توسعه دیجیتالی، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه در آستانه اعزام هیاتی متشکل از نمایندگان شرکت های قدرتمند کشورش در حوزه فناوری اطلاعات به تهران گفت که زمینه های همکاری فراوانی همچون در حوزه هوش مصنوعی و شهر هوشمند میان دو کشور وجود دارد و ایران و روسیه می توانند از ظرفیت های خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیش از پیش استفاده کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد

به گزارش مهر به نقل از اسپیس، شرکت اسپیس ایکس به طور موفقیت آمیز هفتمین ماموریت خود در سال ۲۰۱۹ میلادی را انجام داد.
طی این ماموریت موشک اسپیس ایکس۳ ماهواره برای رصد زمین به آسمان برد. این موشک قبلاً در ماموریت‌های دیگر نیز استفاده شده بود و ماهواره‌های مذکور نیز به کشور کانادا تعلق دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد

به گزارش ارز دیجیتال، ارزهای دیجیتال در کشور ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی، بالاترین میزان مقبولیت میان مردم را دارند. به گفته‌ شرکت تحقیقاتی استاتیکا، حداقل ۱۸ درصد از مردم این کشور در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد

سخنگوی هوآوی اعلام کرد: «تولیدات جهانی ما در وضعیت عادی به سر می‌برد و هدف فروش گوشی‌های هوشمند ما هیچ تغییری نکرده است.». پاسخی که در پی گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه شرکت هوآوی سفارش‌های خود را به تامین‌کننده‌های اصلی قطعات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی بعد از تحریم های اخیر آمریکا کاهش داده است.هرچند این گزارش مانند گزارش‌های مشابه توسط هوآوی رد شده‌‌ است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ خرداد

به گزارش ایرنا، نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که ۷۴ درصد از خریدهای انجام شده از اپ استور (App store) از دسته بازی‌ها هستند.
نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که ما وقت و هزینه زیادی را صرف بازی با موبایل‌مان می‌کنیم.

ادامه مطلب