محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر

پس از سال‌ها سو ظن مقامات ایالات متحده، حالا هواوی متهم به فریب و تقلب است. مدیر مالی هواوی، روز شنبه و به درخواست مقامات قضایی ایالات متحده در کانادا دستگیر شد و امروز دادخواست محاکمه برای وی صادر گشت. بر اساس گزارشی از The Star Vancouver، Meng Wanzhou، مدیر مالی هواوی با حکم استرداد به ایالات متحده به علت نادیده گرفتن و فریب موسسات بانکی مواجه است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ آذر

فناوری پیچیده‌ی تشخیص چهره در مرکز و راس بسیاری از ابداعات امنیتی ناخوشایند چینی وجود دارد. با ۲۰۰ میلیون دوربین نظارتی که بیش از چهار برابر تعداد آن‌ها در ایالات متحده است، سیستم‌های تشخیص چهره‌ی چین اعضای اقلیت مسلمان اویغوری را ردیابی می‌کند، جلوی ورود به خانه‌های گروهی را سد می‌کند، و بدهکاران را با نمایش چهره‌هاشان بر روی بیلبوردها شرمگین می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ آذر

بر اساس خبری از The Globe and Mail، کانادا، کارشناس ارشد مالی هواوی را به اتهام نقض تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا بر علیه ایران دستگیر کرد. Meng Wanzhou، روز شنبه در ونکوور، کانادا و پس از درخواست قانونی از طرف ایالات متحده دستگیر شد و با استرداد به آمریکا مواجه است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۶ آذر

طبق خبری از سایت مشاغل Glassdoor، فیسبوک دیگر بهترین مکان برای کار نیست.
موقعیت این شبکه‌ی اجتماعی بر اساس لیست ۱۰۰ مکان برتر کار در ایالات متحده‌ی آمریکا که بازخوردی از کارمندان است، از جایگاه اول در سال ۲۰۱۸ به جایگاه ۷ در سال ۲۰۱۹ افت کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۶ آذر

گوگل به‌روزرسانی امنیتی دسامبر برای اندروید و کاربران پیکسل را عرضه کرد. این انتشار شامل بیش از دوازده وصله‌ی عملکردی برای ارتقا عملکرد و اشکالات اولیه‌ی Pixel 3 و 3 XL است. مهم‌تر از همه اینکه، این وصله قادر به تعمیر مشکل مدیریت حافظه است که تاکنون منجر شده این گوشی‌ها به طور ناگهانی برنامه‌هایی مانند اسپاتیفای را پیش از زمان معمول ببندد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر

گزارش جدیدی از بلومبرگ آنچه درباره‌ی برنامه‌ی زمانی اپل در مورد نسل آینده‌ی ارتباطات سلولار، 5G، شنیده‌ایم را تکرار کرد و نشان داد تا قبل از سال ۲۰۲۰ نباید منتظر هیچ آیفون سازگاری با آن بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر

اپل در نهایت ممکن است نسخه‌ی بهبود یافته‌ی AirPodهایش را در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۹ عرضه کند، و احتمالا آن را برای سال ۲۰۲۰ مجددا طراحی کند. 9to5Mac به گزارش جدیدی از تحلیلگر اپل، Ming-Chi Kuo اشاره می‌کند که می‌گوید تقاضا برای این محصولات در سال‌های جاری رشد زیادی می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ آذر

۱۵ آوریل ۲۰۱۹، تاریخ دادگاه رسیدگی به پرونده‌ی دعوی کوالکام علیه اپل تعیین شد. Union-Tribune سان دیگو اعلام کرد، دو طرف پرونده قادر به رسیدن به توافقی در این مورد نبودند. کوالکام، اپل را متهم کرده که طراحی اختصاصی آن را در اختیار اینتل گذاشته است.

ادامه مطلب