محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ شهريور

گوگل اعلام کرد تا پایان ماه مارس ۲۰۱۹، Inbox به کار خود پایان خواهد داد. بنابراین کاربرانی که تلاش کنند پس از ماه مارس به Inbox دسترسی پیدا کنند به جیمیل هدایت می‌شوند.
گوگل Inbox را به عنوان سرویس پست الکترونیک محدودی در اکتبر ۲۰۱۴ معرفی کرد. این شرکت عمدتا از این گزینه به شکل مکانی برای تجربه‌ی ایده‌های ایمیلی جدید نظیر Snoozing ،Smart Reply ،Nudges، و اعلان‌های مهم استفاده می‌کرد. چهار سال بعد، گوگل به این نتیجه رسید که دیگر نیازی به این سرویس ندارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور

تقریبا ۹۰ درصد نوجوانان آمریکایی گوشی هوشمند خودشان را دارند، و حدود ۷۰ درصدشان چندین بار در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اما همانطور که خدمات شبکه‌های اجتماعی به طور فزاینده‌ای به خاطر داشتن حالت اعتیادآورشان مورد انتقاد هستند – و برخی از آن‌ها برای "استفاده‌ی بهتر از زمان" در حال ساختن ابزارهایی در جهت محدود کردن استفاده از برنامه‌هایشان هستند – چگونگی تاثیرگذاری این رسانه‌ها بر عزت نفس و سلامت روان جوانان مورد مطالعه قرار گرفته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور

در نشستی روز جمعه در واشنگتن، DARPA اعلام کرد قصد دارد مبلغ ۲ میلیارد دلار، طی پنج سال آینده در بخش تحقیقات هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند.
در برنامه‌ای با عنوان "AI Next"، این آژانس هم اکنون بیش از ۲۰ برنامه در حال کار دارد و برنامه‌های آینده‌ی آن متمرکز بر "افزایش امنیت و انعطاف‌پذیری یادگیری ماشین و فناوری‌های هوش مصنوعی، کاهش قدرت، داده‌ها، ناکارآمدی عملکرد و توضیح‌پذیری" این سیستم‌ها است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ شهريور

توئیتر، پنج‌شنبه توئیت کرد در حال آزمایش تجربه‌ی جدیدی برای کاربران وب است. در این توئیت که توسط سخنگوی شرکت تائید شد، تعداد کمی از کاربران توئیتر شاهد نسخه‌ی به‌روزرسانی شده‌ی آن بر روی وب خواهند بود که شامل دسترسی به قابلیت Bookmarks توئیتر، و مرور کردن از طریق بخش Explore آن هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ شهريور

گوگل همواره هدف سازماندهی اطلاعات جهانی را داشته است، و اولین نشان آن هم وب تجاری است. حالا، گوگل قصد انجام کار مشابهی برای جامعه‌ی علمی را دارد و برای آن موتور جستجوی جدیدی برای مجموعه‌های اطلاعاتی می‌سازد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور

اولین مرکز داده‌ی آسیایی فیسبوک در سنگاپور خواهد بود، این غول شبکه‌ی اجتماعی اعلام کرد در طول چهار سال آینده یک مرکز سرور ۱۷۰ هزار متر مربعی در این منطقه افتتاح می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور

استارتاپ Evernote اواخر ماه قبل بسیاری از مدیران ارشد خود از قبیل مدیر ارشد فناوری، مدیر ارشد مالی، مدیر محصول، و سرپرست منابع انسانی را به جهت افزایش سرمایه از دست داد.

ادامه مطلب