محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲ تير

تسلا سخت در تلاش است تا به هدف تولید ۵۰۰۰ خودروی Model 3 در هفته تا ماه جولای برسد، و ظاهرا در این زمینه پیشرفت خوبی هم داشته است، اگرچه راه طولانی برای آن در پیش دارد. سایت خبری Electrek ایمیل بلند بالایی از Elon Musk دریافت کرد که نشان می‌دهد Tesla هم اکنون روزانه بیش از ۵۰۰ خودرو می‌سازد که در هفته به ۳۵۰۰ خودرو می‌رسد. وی اضافه کرد بخش‌هایی از شرکت قطعات مربوط به ۷۰۰ دستگاه خودرو در روز را تولید می‌کنند. در توئیتی Musk همچنین اشاره کرد Tesla نخستین موتور دوگانه‌ی خود را هم ساخته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱ تير

سرانجام صنعت تلفن همراه تائید کرد تحت حمایت سازمان استانداردهای بین المللی، 3GPP، به نقطه‌ی عطف حیاتی در شبکه‌های 5G دست یافت. در بیانیه‌ی دسته جمعی، 3GPP و ده‌ها شرکت وایرلس این تائیدیه را به عنوان آغاز "فعالیت جدی به سمت تجاری‌سازی 5G" توصیف کردند، که از سال جاری در ایالات امتحده شروع می‌شود و در سال آینده به بقیه‌ی نقاط جهان می‌رسد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد

دادگاه فدرال تگزاس، شرکت سامسونگ را به دلیل نقض پتنتی متعلق به مجوز دانشگاهی در کره‌‌جنوبی به پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار جریمه کرد. سامسونگ درخواست تجدید نظر کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد

دادستان‌های فدرال آمریکا، موسس Theranos، خانم Elizabeth Holmes و مدیر عملیات‌های این شرکت، Ramesh را به خاطر فریب مشتریان و سرمایه‌گذاران محکوم کردند، و اعمال آن‌ها را با عنوان "توطئه‌ای شرکتی" خواندند که "سلامت و زندگی را به خطر انداخته‌اند."

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد

جدیدترین ویژگی توسعه داده شد در Google، تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های سلامت کاربر و ارزیابی حیات افراد می‌باشد. متخصصان Google شبکه‌ی عصبی را ایجاد کرده‌اند که می‌تواند زمان تخمینی برای فوت شخص را مشخص کند و در نتیجه، تاریخ مرگ را به وی اعلام نماید. این پروژه به نام Medical Brain نام‌گذاری شده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد

غول‌های تکنولوژی علاقمند به سرمایه‌گذاری در بخش هوش‌مصنوعی هستند. بر طبق تحقیقات McKinsey ،Baidu و گوگل، تنها در سال ۲۰۱۶ بین ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار بر روی AI هزینه کردند. در مورد گوگل، بخشی از این سرمایه‌گذاری به سمت مراکز AI در چین و فرانسه سرازیر شدند، و این شرکت Mountain View هیچ نشانی از کند شدن از حرکت در این مسیر ندارد. و حالا گوگل اعلام کرد آینده‌ی مرکز تحقیقات AI آن در آکرا، غنا خواهد بود.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد

بر اساس تائید محققان، اختلالات خواب منجر به بیماری‌های قلبی عروقی در افراد خواهد شد. به گفته‌ی آن‌ها، خواب طولانی‌ مدت هم می‌تواند همانند بی‌خوابی یا خواب کوتاه به‌ سلامتی فرد آسیب بزند. محققان دانشگاه ملی سئول دریافتند افرادی که ۷-۶ ساعت در روز می‌خوابند، اغلب دارای اختلالات هورمونی، متابولیکی و بالینی هستند که می‌توانند به بیماری‌های قلبی و عروقی منجر شوند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد

دستگاه قهوه‌جوش هنگامی لیوان قهوه‌ی شما را پر می‌کند که کیف پول الکترونیکی‌تان را در مقابل حسگر دستگاه قرار دهید. بازرگان برزیلی، ریکاردو ریس، دستگاه قهوه‌جوش منحصربه‌فردی را تولید کرده است که با پرداخت مبلغ قهوه با بیت کوین به شما خدمات می‌دهد.

ادامه مطلب