محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ آبان

وجود قابلیت تصویر در تصویر در اندروید به کاربر اجازه می‌داد زمانیکه در حال انجام کارهای دیگر است، ویدئوی YouTube یا Netflix را هم ببیند. حالا ویژگی مشابهی به نسخه‌ی دسکتاپ Chrome می‌آید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان

گوگل افزونه‌های Gmail جدیدی را برای G Suite معرفی کرد که ارائه‌ی سازمانی آن برای کسب‌وکارها است. حالا کاربران G Suite قادرند به طور مستقیم از طریق Gmail کارهای خود را در برنامه‌های محبوب‌شان انجام دهند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۴ مهر

این هفته و در کنفرانس Zoomtopia 2018 در کالیفرنیا، شرکت Zoom گروهی از محصولات و خدمات جدید خود را معرفی کرد. علاوه بر همکاری استراتژیک با Dropbox و Atlassian، این شرکت برای اولین‌بار "سیستم موبایل رایانش ابری" Zoom Voice، بازاری برای سرویس‌ها و برنامه‌های فعال با Zoom، و افزودن به پلتفرم Zoom Rooms خود را رونمایی کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۱ مهر

مایکروسافت اعلام کرد به شبکه‌ی ابداعات باز (OIN) می‌پیوندد، گروه پتنت منبع‌بازی است که برای کمک به حفاظت لینوکس از پرونده‌های حقوقی حق مجوزها طراحی شده است. در اصل پیوستن مایکروسافت به OIN، کتابخانه‌ی آن با بیش از ۶۰ هزار پتنت را منبع‌باز می‌کند و در دسترس اعضای این گروه قرار می‌دهد.
OIN، پلتفرم مجوز لینوکس را برای حدود ۲۴۰۰ شرکت فراهم می‌کند که شامل توسعه‌دهندگان فردی تا شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و IBM هستند، و تمامی اعضا امکان دسترسی به پتنت‌های خود OIN و پتنت‌های مشترک بین سایر مجوزهای OIN را دارند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۷ مهر

کمتر از یک هفته پس از عرضه‌ی نسخه‌ی به‌روزرسانی ۲ اکتبر و بعد از آنکه کاربران گزارش کردند این به‌روزرسانی فایل‌ها را از پوشه‌ی Documents آن‌ها پاک می‌کند، مایکروسافت انتشار رایگان Windows 10 October 2018 Update را متوقف کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۷ مهر

گوگل به انتقادات این هفته درباره‌ی تغییرات اخیر آن در عملکرد ورود به سیستم Chrome پاسخ داد. کارشناسان امنیتی از گوگل انتقاد کردند که به طور خودکار کاربران Chrome را با وارد شدن به حساب کاربری جیمیل‌شان می‌کند؛ معمولا زمانیکه فرد بخوهاد بوک‌مارک‌ها، گذرواژه‌ها، و تاریخچه‌ی مرور بین دستگاه‌ها را هماهنگ کند، این مورد را انتخاب می‌کند. درحالیکه گوگل ادعا می‌کند هماهنگ‌سازی به طور خودکار فعال نیست، این تغییر به عنوان روشی تفسیر می‌شود که کاربران را به اشتراک‌گذاری تصادفی اطلاعات بیشتری سوق می‌دهد. هم‌اکنون گوگل کنترل بیشتری روی این تغییرات دارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۶ مهر

دوران پیش‌نمایش تمام شد. مایکروسافت دسترسی عمومی Office 2019 را از ۲۴ سپتامبر برای ویندوز و Mac آغاز کرد. Office 2019 جانشین Office 2016 است. Office 2019 نسخه‌ی دایم office مایکروسافت است و شامل Word ،Excel ،PowerPoint ،Outlook ،Project ،Visio ،Access و Publisher می‌شود.

ادامه مطلب