محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۰ شهريور

موزیلا در ماه آوریل اعلام کرد در حال توسعه‌ی Firefox Reality، نسل آینده‌ی مرورگر وب است که به خصوص برای دستگاه‌های VR (واقعیت افزوده) و AR (واقعیت مجازی) طراحی شده و حالا این مرورگر در دسترس است. Firefox Reality 1.0 به صورت مجموعه‌ی دانلود رایگانی برای هدست‌های HTC Viveport ،Oculus Go و Daydream از امروز در دسترس قرار گرفت.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور

Chrome OS 70 قادر به خواندن و نوشتن فایل SMB به صورت بومی خواهد شد.
Chrome OS 70 شامل پشتیبانی بومی برای انتشار فایل‌های SMB خواهد شد، و به آن امکان دسترسی داخلی به فایل‌های ذخیره شده بر روی سرورهای ویندوزی را می‌دهد. بنابراین، کاربران سیستم‌عامل Chrome می‌توانند انتشار فایل‌های SMB را به برنامه‌ی Files اضافه کنند و از آن‌ها برای ذخیره و بارگذاری اسناد استفاده کنند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ شهريور

گوگل اولین‌بار مرورگر کروم را ۱۰ سال پیش منتشر کرد. در آن زمان، کروم تحت عنوان "یک تازه وارد در دنیای مرورگر" به همراه یک کمیک تحت وب از گوگل وارد بازار شد که اولین مرورگر تحت وب این شرکت بود. کروم اولین‌بار و در سال ۲۰۰۸ به عنوان برنامه‌ی بتای ویندوزی عرضه شد و یک سال بعد از آن در سال ۲۰۰۹ برای لینوکس و macOS منتشر شد. گوگل کروم زمانی آغاز به کار کرد که توسعه‌دهندگان و کاربران اینترنت از عملکرد IE ناامید می‌شدند و فایرفاکس هم چندان قدرتمند نبود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ شهريور

مایکروسافت سرانجام به طور رسمی نام به‌روزرسانی مهم آینده‌ی ویندوز 10 را اعلام کرد. پیش از این Redstone5 با نام کدگذاری شده‌ی: "به‌روزرسانی ویندوز 10 اکتبر ۲۰۱۸" اعلام و مشخص شده که در برخی خصوصیات بهبود داشته از ماه اکتبر منتشر می‌شود. این نسخه شامل چندین ویژگی جدید خواهد بود، مانند یک کلیپ بورد جدید با قابلیت همگام‌سازی در تمامی دستگاه‌ها، ابزار برش به‌روزرسانی شده، بهبودهای Microsoft Edge، و اطلاعات عملکرد در Xbox Game Bar هماهنگ‌سازی می‌شود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ شهريور

AWS، بازوی محاسبات رایانش ابری آمازون، اعلام کرد قصد به کارگیری سرویس پایگاه داده‌ی ارتباطی‌اش (RDS) را در VMware دارد؛ مهم نیست که آن به صورت VMware Cloud بر روی AWS قرار داشته باشد و یا به طور اختصاصی در یک مرکز داده‌ی سازمانی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ شهريور

اگر تاکنون آرزوی فرصتی برای بازگشت به سال‌های طلایی ویندوز ۹۵ را داشته‌اید، هم‌اکنون زمان آن رسیده است. Felix Rieseberg توسعه‌دهنده‌ی Slack، سیستم‌عامل معروف مایکروسافت را به اپلیکیشن رایگانی تبدیل کرده که بر روی کامپیوترهای مک، ویندوز و لینوکس اجرا می‌شود. هر کدام از آن‌ها نیاز به چیزی بیشتر از ۱۳۰ مگابایت دانلود از GitHub ندارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ شهريور

اپل چندین مهلت زمانی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های Windows 8 و Windows Phone 8 اعلام کرد. مایکروسافت برنامه‌ی زمانی زیر را در اختیار توسعه‌دهندگان اپ‌های ویندوزی قرار داده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ مرداد

برنامه‌نویسان تمایل دارند استایل مخصوص خود را داشته باشند، اما خواندن تمامی خطوط کدها برای پیدا کردن نشانه‌های مشخصی درباره‌ی نویسنده‌ی برنامه کار آسانی نیست.

ادامه مطلب