محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

در نهایت جدیدترین پرچمدار سامسونگ فناوری واقعیت افزوده‌‌ی گوگل را ارائه می‌هد. فناوری واقعیت افزوده در طی دو سال گذشته بسیار محبوب شده، و با ورود ARCore، حالا جایگاه بهتری هم در اندروید دارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

احتمالا به زودی قادر به دسترسی حالت Gmail Offline باشید، البته اگر هنوز بر روی حساب کاربری‌تان نصب نشده باشد. این قابلیت که به عنوان بخشی از طراحی مجدد جیمیل در کنفرانس Google I/O معرفی شد، عرضه‌اش برای کاربران آغاز شده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

اخیرا گوگل دست به ساخت بزرگی برای جیمیل زده است، با ظاهری کاملا جدید و ویژگی‌هایی دیگر که هنوز عملی نشده است. Sundar Pichai در کنفرانس I/O، قابلیت Smart Compose را منتشر کرد. Smart Replies از یادگیری ماشین و زمانیکه فرد در حال تایپ نوشته‌های خود است برای ارائه‌ی پیش‌بینی‌ها استفاده می‌کند. این فناوری اساسا به عنوان چیزی بیشتر از یک تکمیل کننده‌ی خودکار هوشمند می‌باشد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت

گوگل در کنفرانس I/O اعلام کرد به زودی دستیار صوتی‌اش قادر به تنظیم وقت ملاقات‌ها و رزروها برای افراد می‌شود، حتی زمانیکه امکان رزرو آنلاین وجود نداشته باشد. این قابلیت با فناوری جدیدی که Google Duplex نامیده می‌شود، کار می‌کند و به زودی اجرای آزمایشی آن آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

گزارش شده توئیتر در حال آزمایش گزینه‌ی پیام‌رسانی مخفی و رمزنگاری شده‌ای است که این پلتفرم را در مقابل Signal ،Telegram و WhatsApp قرار می‌دهد. TechCrunch به یک توسعه‌دهنده به نام Jane Manchun Wong اشاره می‌کند که پس از جستجو در اپلیکیشن Twitter Android این قابلیت را یافته است. توئیتر به این سایت خبری هیچ جواب رسمی نداد، اما اگر بخش‌هایی از این سیستم راه خود را به داخل اپلیکیشن باز کند، آزمایش در حال انجام در مراحل پیشرفته‌ای قرار دارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

در کنفرانس سالانه‌ی توسعه‌دهندگان I/O در روز سه‌شنبه، Sundar Pichai، مدیرعامل گوگل اعلام کرد کاربران حالا دارای شش گزینه‌ی دیگر برای صدای دستیار صوتی این شرکت هستند، یکی از آن‌ها صدای خواننده و ترانه‌سرای معروف، John Legend است. این صداهای جدید بر روی موبایل‌ها و Google Hime در دسترس هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت

موزیلا نسخه‌ی ۶۰ را برای Windows، Mac، Linux، و Android منتشر کرد، و با آن قابلیت Web Authentication API را برای مرورگرهای دسکتاپ عرضه کرده است. این نوعی استاندارد امنیتی جدید است که به کاربران فایرفاکس اجازه‌ی ورود به تمام حساب‌های آنلاین خود را با یک دستگاه واحد، مانند YubiKey می‌دهد. این بدان معنا نیست که شما نیازی نیست هرگز از کلمات عبور استفاده کنید: این قابلیت تنها بر روی وب‌سایت‌هایی که Web Authentication را شناسایی می‌کنند، کار می‌کند. با این وجود، این اولین گام بزرگ برای حذف کلمات عبور است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت

مایکروسافت در کنفرانس توسعه دهنده‌ی Build اعلام کرد که هم اکنون ویندوز ۱۰ بر روی نزدیک به ۷۰۰ میلیون دستگاه اجرا می‌شود. دقیقا سال گذشته این تعداد به ۵۰۰ میلیون دستگاه رسیده بود. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد تعداد کاربران ماهانه‌ی فعال تجاری Office 365 از ۱۳۵ میلیون نفر گذشته است که بیشتر از ۱۲۰ میلیون کاربر در اکتبر سال قبل هستند.

ادامه مطلب