محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند

تیمی از محققین مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کردند آن‌ها اولین سیستم ترجمه‌ی ماشینی را ایجاد کردند که قادر است مقالات خبری را از چینی به انگلیسی به دقت یک انسان ترجمه کند. این شرکت می‌گوید که به طور مکرر این سیستم را بر روی یک نمونه از حدود 2000 جمله از روزنامه‌های مختلف اینترنتی آزمایش می‌کند، و نتایج را با ترجمه‌ی شخصی در این فرایند مقایسه می‌کند – و حتی مشاوران دو زبانه‌ی خارجی را برای تائید بیشتر صحت و درستی ماشین استخدام می‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ اسفند

مایکروسافت هرگز اعلام نکرده چه تعداد افراد از Teams، ابزار همکاری مبتنی بر چت این شرکت استفاده می‌کنند. این ابزار بخشی از Office 365 است و با Google Hangouts Chat ،Facebook workplace و Slack رقابت می‌کند. بنابراین غیر ممکن است بتوان مقایسه‌ای واقعی را انجام داد، اما می‌توان گفت این برنامه اخیرا رشد داشته است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند

کمپانی Google طبق روال هر ساله‌ی خود نسخه‌ی جدیدی از سیستم‌عامل Android را برای توسعه‌دهندگان در ماه مارس منتشر می‌کند. این سیستم‌عامل که "P" نام دارد در واقع حرف بعدی حروف الفبا در لیست نام‌گذاری حرف اول سیستم‌عامل‌های Lollipop ،Marshmallow ،Nougat و Oreo می‌باشد؛ اما مشخص نیست حرف "P" ابتدای نام کدام شیرینی خوشمزه است. البته فرض براین است که این حرف ابتدای کلمه‌ی Pie باشد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند

فقط فیسبوک و گوگل نیستند که در حال اصلاح اپلیکیشن‌ها برای کمک به اجرای آن‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند ضعیف‌تر هستند. مایکروسافت هم در حال راه‌اندازی نسخه‌ی جدیدی از Skype برای اندروید است که میزان نیاز به حافظه و ذخیره‌سازی را بر روی گوشی‌هایی که با اندرویدهای 4.0.3 و 5.1 اجرا می‌شوند، کاهش می‌دهد و در کل کیفیت صدا و تصویر و سرعت را برای این دستگاه‌ها بهبود می‌بخشد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ اسفند

مایکروسافت چندین پیشرفت در ابزارهای هوش مصنوعی پیش‌ساخته‌اش برای شرکت‌ها را با تمرکز بر بهبود تشخیص چهره، طبقه‌بندی سفارشی تصویر و شناخت نهادهای مهم اعلام کرد.
این به‌روزرسانی‌ها شامل مجموعه‌ی خدمات شناختی شرکت هستند - APIها به توسعه دهندگان، حتی اگر دارای تخصص زیادی در زمینه‌ی هوش مصنوعی نباشند قابلیت‌های هوشمندانه‌اش را ارائه می‌دهند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ اسفند

به لطف همکاری این دو شرکت فناوری، کاربران سرویس بهره‌وری Google G Suite قادر به حفظ فایل‌های Docs ،Sheets و Slides خود در داخل محیط ذخیره‌سازی سرویس مبتنی بر رایانش ابری Dropbox هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ اسفند

ممکن است خیلی زود بتوانید نگاهی اجمالی به پلتفرم موبایل آینده‌ی گوگل داشته باشید. Evan Blass که به خاطر افشای خبرهای دنیای فناوری معروف است، توئیت کرده که Mountain View برای نیمه‌ی ماه جاری انتشار اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی Android P را مورد هدف قرار داده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند

ایوان بلاس، بلاگر مشهور در توئیتر خود گفت نسخه‌ی اولیه‌ی Android P برای توسعه‌دهندگان در اواسط ماه جاری منتشر خواهد شد. به نظر می‌رسد که این شرکت طبق سنت‌های گذشته در تاریخ 21 مارس از سیستم‌عامل‌های جدید خود رونمایی می‌کند. سال گذشته نیز از سیستم‌عامل Android O در 21 مارس پرده‌برداری شد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند