محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۸ بهمن

به نوشته‌ی همکاران سیستم، دو شرکت SAP و مایکروسافت از طرح‌های مشترک جدیدی خبر دادند تا بر این اساس اپلیکیشن Teams مایکروسافت با راهکارهای هوشمند سازمانی SAP ادغام شود. این دو کمپانی همچنین از توسعه همکاری‌های استراتژیک موجود برای تسریع در استقرار و سازگاری با پلتفرم SAP S/4HANA در خدمات رایانش ابری Azure مایکروسافت خبر دادند. این اقدامات بر اساس تعهد مشترک این مراکز برای ساده سازی فعالیت‌های مشتریان در فضای ابری صورت گرفته است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲ بهمن

به گزارش دیجیاتو، گوگل نسخه جدیدی از کروم را منتشر کرد که با تغییراتی نسبت به نسخه قبل، امکانات جدیدی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. گوگل کروم ۸۸ با قابلیت‌هایی همچون بهبود حالت تاریک، حذف پشتیبانی از پروتکل FTP و خداحافظی با ادوبی فلش به علاوه امکاناتی همچون مدیریت بهتر پسوردها منتشر شد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۲ دي

بعد از انتشار گزارش‌هایی در مورد نقص‌های عجیب ویندوز ۱۰ باز هم اخباری در مورد یک مشکل تازه در این سیستم عامل مخابره شده است.
به نقل از اسلش گیر، مایکروسافت وجود اشکالی عجیب را در سیستم عامل ویندوز تأیید کرده که باعث می‌شود این سیستم عامل به طور مکرر از نو راه‌اندازی شود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۱ دي

به نوشته‌ی همکاران سیستم، مایکروسافت در حال آزمایش اپلیکیشن جدید outlook است که براساس برنامه ریزی‌های انجام شده جایگزین جایگزین اپلیکیشن‌های Mail و Calendar این شرکت در سیستم عامل ویندوز 10 می‌شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده این اپلیکیشن جدید که هم اکنون با نام‌های Monarch و One Outlook شناخته می‌شود، نسخه جدید outlook است که برای نمایشگرهای بزرگتر طراحی شده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۲۰ دي

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، سال ۲۰۲۰ به همه نشان داد که پیش‌بینی فضای کسب‌وکارها از قبل اساسا ساده نیست. چه بسا که همه چیز می‌تواند کاملا دگرگون شود. با این حال حداقل از روی برخی نشانه‌ها می‌توان تخمین‌هایی را در مورد تکنولوژی‌ها زد به‌خصوص در زمینه برخی شرکت‌ها که پیش‌بینی پذیرترند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۸ دي

به نوشته‌ی همکاران سیستم، پس از ۱۵ سال استفاده از پردازنده‌های اینتل برای رایانه‌های قدرتمند لینوکسی، «لینوس توروالدس» هم اکنون تصمیم دارد برای توسعه لینوکس که از آن به عنوان مهم‌ترین سیستم عامل جهان یاد می‌کند به پردازنده Threadripper 3970x شرکت AMD مبتنی بر فناوری frankenbox روی بیاورد. از زمانی که آقای توروالدز این تصمیم را گرفته چند ماهی می‌گذرد و هم اکنون پس از گذشت ماه‌ها او با خوشحالی زیاد روی صفحه اجتماعی خود در این خصوص نوشته است: «این روزها با پردازنده AMD بسیار خوشحالم».

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ دي

به نوشته‌ی همکاران سیستم، شرکت مایکروسافت از سرویس جدید پردازش ابری خود با نام Azure Government Top Secret رونمایی کرده است که به صورت ویژه برای آن دسته از سازمان‌هایی که قصد نگهداری و مدیریت داده‌های طبقه بندی شده و فوق سری را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این سرویس جدید به خانواده محصولات رایانش ابری Azure مایکروسافت اضافه می‌شود که پیش از این برای کاربران دولتی عرضه شده بود و از جمله آنها می‌توان به Azure Government و Azure Government Secret و همچنین خدمات رایانش ابری عمومی Azure اشاره کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۵ دي

شرکت هواوی قصد دارد با انتشار نسخه دوم از سیستم‌عامل Harmony به انحصار اندروید پایان دهد. طبق اعلام هواوی، با برنامه‌ریزی و مذاکرات انجام شده سیستم‌عامل هارمونی در آینده‌ای نزدیک روی ۱۰۰ میلیون دستگاه هوشمند نصب خواهد شد.

ادامه مطلب