محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت

مایل به استفاده از ویژگی های فراوان Android P جدید که در کنفرانس I/O معرفی شد، هستید؟ پس اگر به موبایل مناسبی دسترسی داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید. گوگل در حال انتشار نسخه‌ی بتای عمومی Android P برای ۱۱ مدل موبایل است، از جمله‌ی آن‌ها موبایل‌های Pixel ،Essential Phone ،Xperia XZ2 ،Mi Mix 2S و OnePlus هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

در کنفرانس Google I/O معرفی Android P از موارد برجسته‌ی جلسه بود. نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل موبایل شرکت هنوز نامگذاری نشده است، اما از حالا این شرکت تعدادی از قابلیت‌های کلیدی جدید آن را رو کرده است که از جمله‌ی آن باتری قابل تنظیم است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

گوگل امروز Android App Bundles را معرفی کرد، ابزار جدیدی برای توسعه‌دهندگان که اپلیکیشن‌ها را به طور اساسی کوچک‌تر می‌کند. قابلیت ابزار جدید در این است که حالا توسعه‌دهندگان می‌توانند نیازمندی‌های اپلیکیشن‌ها را برای هر دیوایسی بفهمند و در این حالت نیازی به نصب هر چیزی برای هر صفحه‌نمایشی برای هر زبانی و برای هر شخصی نیست. نتیجه‌ی این کار نصب فایل‌هایی است که گاهی اوقات بیش از ۵۰ درصد کوچک‌تر از قبل هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

شرکت آمریکایی گوگل قصد دارد به فعالیت سرویس Google Play Music خود خاتمه دهد؛ البته قرار است یک سرویس جدید با نام YouTube Remix جایگزین این سرویس شود. این دومین سرویسی است که مشابه Spotify، تغییر خواهد کرد. به گفته‌ی نمایندگان این کمپانی، تغییرات تا پایان سال ۲۰۱۸ اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت

زمانی که به سیستم‌عامل‌های موبایل توجه می‌کنیم فقط دو گزینه‌ی مهم وجود دارد: iOS و Android. در دهه‌ی گذشته، گزینه‌های متفاوت دیگری هم وجود داشتند، اما در این لحظه اکثریت آن‌ها یا از دور خارج شده‌اند یا اصلا وجود ندارند. به همین دلیل کمی تعجب‌آور است که Huawei ادعا می‌کند در حال توسعه‌ی سیستم‌عامل تلفن هوشمند شخصی خودش است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت

در پاسخ به فشارهای سیاسی از سوی مقامات آمریکا و اتهام توسعه‌دهندگان Huawei به تضعیف امنیت ملی و فروش تکنولوژی به کشورهای ایران و کره شمالی، این شرکت به‌ طور فعال توسعه‌ی سیستم‌عامل جدید خود را آغاز کرده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ ارديبهشت

کارشناسان در زمینه‌ی تکنولوژی انتظار دارند که به‌ زودی تم تاریک برای iOS 12 ارائه شود. این بدین معنی است که صاحبان iPhone و iPad می‌توانند حالت‌های نور و تاریکی را در رابط کاربری سیستم‌عامل تغییر دهند. قابل‌ توجه است که طرفداران Apple بیش از یک سال است که منتظر این نوآوری در گوشی‌های خود هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت

اپل، شرکت مالک FoundationDB امروز اعلام کرد هسته‌ی FoundationDB را با هدف ساخت جامعه‌ی باز با تمامی پیشرفت‌های عمده‌ی صورت گرفته در این زمینه منبع‌باز می‌کند. این شرکت پایگاه داده‌ FoundationDB در سال ۲۰۱۵ توسط اپل خریداری شد. آن طور که در اعلامیه‌ی امروز آمده است FoundationDB مخزن ذخیره‌سازی فایل‌ها و اطلاعات ماشین‌های مجازی توزیع شده است که به طور کامل برای قرارگیری بر روی خوشه‌های سخت‌افزاری معمول طراحی شده است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند