محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت

همانند بسیاری از برنامه‌های ترجمه، مترجم مایکروسافت از AI استفاده می‌کند تا عبارات و اصطلاحات را هنگامی که وصل به اینترنت هستید، ترجمه کند. اگرچه این قابلیت در مواقعی که در مسافرت هستید و در مکانی که دسترسی به اتصال دیتا سخت است، چندان مفید نیست.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين

به گزارش پُرتال خبری ExtremeTech، سیستم آنتی‌ویروس Windows Defender در حال مسدودسازی نرم‌افزار µTorrent در سیستم‌عامل ویندوز است. این سیستم، نرم‌افزار را به‌عنوان یک ویروس شناسایی می‌کند. Microsoft در سال ۲۰۱۷ صفحه‌ای اختصاصی برای uTorrent طراحی کرد اما پس از مدتی، با نارضایتی کاربران در خصوص عملکرد بد و کند شدن سیستم کاربران در حین کار مواجه شد. با این‌ حال Windows Defender تا به امروز سعی در مسدودسازی برنامه نداشته است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين

گوگل در حال عرضه‌ی "Confidential Mode" است که به فرستندگان جیمیل اجازه می‌دهد جلوی فوروارد، کپی، دانلود، و یا پرینت ایمیل‌های خاص توسط دریافت‌کنندگان را بگیرند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۶ فروردين

با انتصاب مدیرعامل جدید در اواخر سال گذشته، LG مشتاق به ایجاد مسیر بهتری برای کسب‌وکار تلفن همراه خود است و برای این کار، روز گذشته مرکز به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی را افتتاح کرد. این تسهیلات بخشی از مرکز تحقیق و توسعه‌ی LG در غرب سئول است، و این شرکت از آن هدف مشخص سرعت بخشیدن در به‌روزرسانی نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی را برای دارندگان موبایل‌های LG در اطراف جهان دارد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۵ فروردين

Vimeo امیدوار است اپلیکیشن دسکتاپ Mac آن کاربران بیشتری را در آینده جذب کند. به خصوص آن‌هایی را که به لطف ادغام بیشتر با مجموعه‌ی فیلم‌سازی، از Final Cut Pro برای ویرایش استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ فروردين

گوگل به تازگی اعلام کرد که پشتیبانی از ۳۹ زبان جدید را به برنامه‌ی Map خود اضافه می‌کند. برخی زبان‌های پشتیبانی شده‌ی جدید عبارتند از آلبانی، ارمنی، بوسنی، برمه، کروات، دانمارکی، استونی، فیلیپینی، فنلاندی، فارسی، نروژی، ترکی، اوکراینی و زبان‌هایی دیگر.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند

گوگل اعلام کرد که Map ویژگی جدیدی را با هدف کمک به افراد با ویلچر یا آن‌هایی که محدودیت‌های حرکتی دارند، دریافت می‌کند. در حالیکه بسیاری از افراد برنامه‌های Google Map را برای یافتن مکانی که می‌خواهند بروند استفاده می‌کنند، این ابزارها برای مسیرهای قابل دسترسی ویلچری چندان مفید نیستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند

تیمی از محققین مایکروسافت روز چهارشنبه اعلام کردند آن‌ها اولین سیستم ترجمه‌ی ماشینی را ایجاد کردند که قادر است مقالات خبری را از چینی به انگلیسی به دقت یک انسان ترجمه کند. این شرکت می‌گوید که به طور مکرر این سیستم را بر روی یک نمونه از حدود 2000 جمله از روزنامه‌های مختلف اینترنتی آزمایش می‌کند، و نتایج را با ترجمه‌ی شخصی در این فرایند مقایسه می‌کند – و حتی مشاوران دو زبانه‌ی خارجی را برای تائید بیشتر صحت و درستی ماشین استخدام می‌کند.

ادامه مطلب