محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر

جدیدترین نسخه‌ی فایرفاکس برای دسکتاپ و اندروید، نسخه‌ی ۶۴، امروز عرضه شد و شامل چندین قابلیت جذاب برای استفاده‌ی گسترده‌تر و مدیریت تبِ قوی‌تری است. موزیلا می‌گوید، فایرفاکس ۶۴ در حالت مرور معمول برای قابلیت‌ها، سرویس‌ها، و افزودنی‌های جدید و مرتبط مبتنی بر نحوه‌ی استفاده از وب، پیشنهاداتی عرضه می‌کند. این ویژگی‌ها در حالت مرور خصوصی کار نمی‌کند و بر اساس تاریخچه‌ی مرور کاربر هم نیست. به عنوان مثال، اگر ببیند کاربر مرتبا از ابزار زبان طبیعی گوگل استفاده می‌کند، پیشنهاد رفتن به مترجم گوگل را می‌دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ آذر

کمی بیش از هفت سال پس از اینکه گوگل اولین‌بار Android 4.0 را به دنیا معرفی کرد، این غول اینترنت اعلام کرد پشتیبانی از این سیستم‌عامل قدیمی خود را متوقف خواهد کرد.
Ice Cream Sandwich (ICS) که به عنوان Android 4.0 تا Android 4.0.4 شناخته شده‌تر هستند، از بسیاری جهات سیستم عاملی برجسته بود.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر

مایکروسافت امروز تغییرات قابل توجهی را در مرورگر Edge اعلام کرد. این غول نرم‌افزاری ساخت مجدد Microsoft Edge برای اجرا بر روی Chromium را آغاز کرد، موتور رندر وب منبع‌باز مشابهی که مرورگر Chrome را مجهز می‌کند. این بدان معنا است که Edge به زودی با موتورهای Blink و V8 JavaScript اجرا می‌شود. این حرکت بزرگی است و به معنای پیوستن مایکروسافت به جامعه‌ی منبع‌باز، آن هم بر روی وب است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۰ آذر

اینستاگرم اعلام کرد در حال راه‌اندازی ویژگی‌های جدیدی است که استفاده از این اپ را برای افراد با اختلالات بینایی راحت‌تر می‌کند. این تغییرات به صفحه‌‌خوان‌ها اجازه‌ی توصیف عکس‌ها را با استفاده از AI یا توضیحات سفارشی اضافه شده توسط کاربران می‌دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ آبان

پس از آنکه مایکروسافت در ماه قبل مجبور شد به دلیل برخی مشکلات Windows 10 October 2018 Update را از خط خارج کند، روز سه‌شنبه دوباره آن را منتشر کرد. تعدادی از کاربران ویندوز 10 گزارش کرده بودند، پس از انتشار این به‌روزرسانی در اوایل ماه اکتبر برخی از فایل‌هایشان را از دست می‌دهند. درحالیکه مایکروسافت انتشار دوباره‌ی این به‌روزرسانی را برای آزمایش‌کنندگان بتا انجام داد، بیش از یک ماه آزمایش کامل و انتشار آن به صورت عمومی طول کشید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ آبان

Diarization – فرایند بخش‌بندی یک نمونه‌ی گفتاری به اجزا متمایز و همگن بر اساس اینکه چه شخصی چه چیزی، چه موقع می‌گوید است – اما این فرایند برای ماشین به اندازه‌ی انسان ساده نیست و آموزش الگوریتم یادگیری ماشین برای انجام آن سخت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود. یک سیستم قوی Diarization بایستی قادر به ارتباط با افراد جدید و بخش‌های گفتاری باشد که قبلا با آن مواجه نبوده.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۷ آبان

با معرفی Chrome 71، گوگل تلاش برای مبارزه با مسئله‌ی آگهی‌های مخرب اینترنتی را با مسدود کردن هر تبلیغی بر روی سایتی که نمایش آن‌ها را ادامه دهد، افزایش می‌دهد. آگهی‌های مخرب به صورت‌های متفاوتی ظاهر می‌شوند، اما به طور گسترده‌ای با ایجاد پیام‌ها از آدرس‌های جعلی منجر می‌شوند مرورگر کاربر به درستی عمل نکند و کاربر را به طور خودکار به آدرس‌های اشتباه هدایت کند یا اینکه تلاش می‌کنند اطلاعات شخصی افراد را بدزدند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۴ آبان

موزیلا، فایرفاکس 63 را با Enhanced Tracking Protection منتشر کرد، قابلیتی که برای افزایش حریم خصوصی آنلاین افراد، trackerهای شخص ثالث را مسدود می‌کند. مدتی است موزیلا بر روی داده و حریم خصوصی متمرکز شده، به عنوان مثال، نرم‌افزار مسدود کردن ردیابی تبلیغات فایرفاکس به طور پیش‌فرض و مشارکت با Proton VPN برای فروش اشتراک‌ها به گروه کوچکی از کاربران فایرفاکس را می‌توان نام برد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند