محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۵ اسفند

ممکن است خیلی زود بتوانید نگاهی اجمالی به پلتفرم موبایل آینده‌ی گوگل داشته باشید. Evan Blass که به خاطر افشای خبرهای دنیای فناوری معروف است، توئیت کرده که Mountain View برای نیمه‌ی ماه جاری انتشار اولین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی Android P را مورد هدف قرار داده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند

ایوان بلاس، بلاگر مشهور در توئیتر خود گفت نسخه‌ی اولیه‌ی Android P برای توسعه‌دهندگان در اواسط ماه جاری منتشر خواهد شد. به نظر می‌رسد که این شرکت طبق سنت‌های گذشته در تاریخ 21 مارس از سیستم‌عامل‌های جدید خود رونمایی می‌کند. سال گذشته نیز از سیستم‌عامل Android O در 21 مارس پرده‌برداری شد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند

گوگل ARCore 1.0 را پیش از کنگره‌ی جهانی موبایل 2018 در بارسلونا راه‌اندازی کرد، این به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا از واقعیت افزوده در اندروید استفاده کنند.
انتشار ARCore خارج از پیش‌نمایش بدین معنا است که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌هایی که قادر به شناسایی محیط شما و مکان اشیا در آن هستند را بر روی Google Play Store منتشر کنند. گوگل همچنین اعلام کرد قصد دارد ویژگی Lens را در دستیار صوتی گوگل و Google Photos در دستگاه‌های بیشتری در هفته‌های آینده گسترش دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند

تهدید شدن از جانب شخصی درباره‌ی سوء استفاده از دوربین گوشی‌تان برای جاسوسی از شما تقریبا چیزی اغراق‌آمیز است، اما احتمال انجام آن وجود دارد. این همان دلیلی است که گوگل مصمم است برای آن کاری انجام دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند

اینتل قابلیت جدیدی برای پردازنده‌هایش با درایورهای گرافیکی یکپارچه شده را معرفی کرد که به بازی‌ها امکان تنظیم خودکار بر روی سیستم را می‌دهد. این ویژگی شبیه به Nvidia GeForce Experience است، اپلیکیشنی که برای تنظیمات بهتر گیم طراحی شده تا بهترین عملکرد را بر روی لپ‌تاپ یا PC داشته باشد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن

Twitter اعلام کرد که با بیرون کشیدن اپلیکیشن Mac از وب و App Store، به زودی پشتیبانی از این برنامه‌ی اختصاصی دسکتاپ Mac را پایان می‌دهد. این شرکت اضافه کرد، پشتیبانی Twitter از Mac در مدت 30 روز خاتمه می‌یابد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

Visual Core وقتی که در ماه اکتبر گذشته رونمایی شد، غافلگیری تا حدودی شگفت‌انگیز از طرف گوگل بود. این شرکت سه هفته پس از اعلام Pixel 2 منتظر ماند تا درباره‌ی این سیستم مبتنی بر تراشه که در داخل دستگاه تا زمان مورد نیاز مخفی بود، صحبت کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۶ بهمن

به نظر می‌رسید که Windows 10 S جواب مایکروسافت به Chrome OS باشد که با محدود کردن دسترسی به اپلیکیشن‌های Microsoft Store و ارائه‌ی امکان اجرای نرم‌افزارهای قدرتمندتر، امنیت قابل توجهی را ارائه می‌دهد.
به هر حال، استفاده‌ی آن برای کاربران خانگی قدری عجیب برنامه‌ریزی شده است. کاربر بایستی Windows 10 Pro را برای آزادی عمل بیشتر فعال کند که می‌تواند در نهایت هزینه‌بر باشد و واضح است که این برای بسیاری از کاربران عادی قابل قبول نخواهد بود.

ادامه مطلب