محبوب ترین ها
نرم افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ دي

کاهش محبوبیت برنامه‌ی Exсel، هیئت‌مدیره‌ی مایکروسافت را مجبور کرد تا امکان ادامه‌ی کار یکی از محبوب‌ترین محصولات خود را بررسی کند. فرض بر این است که Exсel در بسته‌ی آفیس 365 آخرین نسخه است. در دنیای فناوری مدرن، ذخیره‌سازی اطلاعات بر روی ابر اطلاعاتی صورت می‌گیرد و وجود چنین برنامه‌ای تنها برای کاربران انبوهی از فایل‌های گمراه‌کننده را در بر خواهد داشت.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ دي

کمپانی Huawei اعلام کرد این کمپانی آزمایش‌های اولیه را برای به روزرسانی سیستم‌عامل Android Oreo آغاز کرده است و قرار است پس از کسب نتایج موفقیت‌آمیز تمام کاربران در سراسر دنیا این به روزرسانی را دریافت کنند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ دي

دقیقا دو سال است که مایکروسافت لانچر اندروید خود را منتشر کرده است. Arrow Launcher یک اتصال دهنده‌ی پایه‌ای برای دیوایس‌های اندرویدی است که توسط یکی از کارمندان شرکت به عنوان بخشی از برنامه‌ی آزمایشی Garage ساخته شد و پس از آن در ماه اکتبر سال 2017، Microsoft Launcher که پیشرفت چشمگیری برای دستگاه اولی بود توسط این شرکت عرضه گردید.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ دي

همچنان که نبرد با Qualcomm رو به افزایش است، Apple دوباره گفت مودم‌های MediaTek را در سال 2018 برای iPhoneهایش استفاده می‌کند. به گزارش DigiTimes، شرکت Apple به دنبال ظرفیت اضافی پس از انتقال نیمی از سفارشاتش از Qualcomm به Intel است. در این گزارش آمده که MediaTek ظرفیت، تکنولوژی و مزایای قیمتی را که Apple به دنبال تامین مودم برای iPhone است، دارا می‌باشد. بنابراین MediaTek به Intel برای تامین مودم‌های مورد نیاز می‌پیوندد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ دي

دو شرکت Slack و Oracle با هدف ادغام تولیدات نرم‌افزاری سازمانی در اپلیکیشن پیام‌رسان فضای کار با یکدیگر همکاری می‌کنند. این مشارکت با توجه به بازار رقابتی به شدت در حال رشد تجارت شرکت‌های بزرگ، به خصوص با ورود Microsoft ،Facebook و استارتاپ‌های بی‌شمار دیگر یک پیروزی برای Slack به عنوان استارتاپ جوانی خواهد بود که به شدت در تلاش برای برنده شدن در این بازار است. این مشارکت به کارکنان اجازه‌ی استفاده از Slack را به عنوان رابطی برای فروش‌ها، منابع انسانی و نرم‌افزارهای کسب‌وکار Oracle می‌دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۶ دي

زمان تداوم ادامه‌ی کار سیستم‌عامل‌های 32 بیتی به تدریج در حال اتمام است. در این بین Nvidia اعلام کرد که نسخه‌ی 390 از درایور کارت گرافیک آن احتمالا آخرین نسخه‌ای خواهد بود که سیستم‌های 32 بیتی از Windows ،Linux و FreeBSD را پشتیبانی می‌کند. با وجود اینکه معمول شدن استفاده از سیستم‌های 64 بیتی نباید جای شگفتی داشته باشد، همچنان افراد و سازمان‌هایی وجود دارند که از این ماشین‌های در حال نابودی استفاده می‌کنند. احتمالا آن‌ها اپلیکیشن‌های 32 یا 16 بیتی دارند که با سیستم‌های 64 بیتی کار نمی‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۵ دي

کاربران Windows 10 به زودی قادر خواهند بود تا بیش از پیش کامپیوترهای شخصی‌شان را به هاب‌های خانگی هوشمند تبدیل کنند. Windows Central گزارش کرد که Microsoft بخش "connected home" را به Cortana اضافه کرده است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۱ دي

iPhone و iPad راه جدیدی برای تعامل با رایانه‌ها را ارائه می‌دهد: از طریق اپلیکیشن‌هایی با کاربری آسان که در App Store قابل دسترس هستند. هر چند چنین رویکردی بر روی دسکتاپ‌ها و لپ‌تاپ‌های اپل به خوبی کار نکردند. Mac App Store هم مکانی با انتخا‌ب‌های محدود و برنامه‌هایی است که به ندرت به‌روزرسانی می‌شوند. و حالا Apple قصد دارد تا این شرایط را تغییر دهد، آن هم با ارائه‌ی راه حلی به کاربران تا از یک مجموعه‌ی واحد از اپلیکیشن‌ها استفاده کنند که به طور مساوی به خوبی در تمامی دیوایس‌های آن یعنی iPhone ،iPad و Mac کار می‌کند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند