محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت

موزیلا نسخه‌ی ۶۰ را برای Windows، Mac، Linux، و Android منتشر کرد، و با آن قابلیت Web Authentication API را برای مرورگرهای دسکتاپ عرضه کرده است. این نوعی استاندارد امنیتی جدید است که به کاربران فایرفاکس اجازه‌ی ورود به تمام حساب‌های آنلاین خود را با یک دستگاه واحد، مانند YubiKey می‌دهد. این بدان معنا نیست که شما نیازی نیست هرگز از کلمات عبور استفاده کنید: این قابلیت تنها بر روی وب‌سایت‌هایی که Web Authentication را شناسایی می‌کنند، کار می‌کند. با این وجود، این اولین گام بزرگ برای حذف کلمات عبور است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت

مایکروسافت در کنفرانس توسعه دهنده‌ی Build اعلام کرد که هم اکنون ویندوز ۱۰ بر روی نزدیک به ۷۰۰ میلیون دستگاه اجرا می‌شود. دقیقا سال گذشته این تعداد به ۵۰۰ میلیون دستگاه رسیده بود. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد تعداد کاربران ماهانه‌ی فعال تجاری Office 365 از ۱۳۵ میلیون نفر گذشته است که بیشتر از ۱۲۰ میلیون کاربر در اکتبر سال قبل هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ ارديبهشت

مایل به استفاده از ویژگی های فراوان Android P جدید که در کنفرانس I/O معرفی شد، هستید؟ پس اگر به موبایل مناسبی دسترسی داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید. گوگل در حال انتشار نسخه‌ی بتای عمومی Android P برای ۱۱ مدل موبایل است، از جمله‌ی آن‌ها موبایل‌های Pixel ،Essential Phone ،Xperia XZ2 ،Mi Mix 2S و OnePlus هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

در کنفرانس Google I/O معرفی Android P از موارد برجسته‌ی جلسه بود. نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل موبایل شرکت هنوز نامگذاری نشده است، اما از حالا این شرکت تعدادی از قابلیت‌های کلیدی جدید آن را رو کرده است که از جمله‌ی آن باتری قابل تنظیم است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ ارديبهشت

گوگل امروز Android App Bundles را معرفی کرد، ابزار جدیدی برای توسعه‌دهندگان که اپلیکیشن‌ها را به طور اساسی کوچک‌تر می‌کند. قابلیت ابزار جدید در این است که حالا توسعه‌دهندگان می‌توانند نیازمندی‌های اپلیکیشن‌ها را برای هر دیوایسی بفهمند و در این حالت نیازی به نصب هر چیزی برای هر صفحه‌نمایشی برای هر زبانی و برای هر شخصی نیست. نتیجه‌ی این کار نصب فایل‌هایی است که گاهی اوقات بیش از ۵۰ درصد کوچک‌تر از قبل هستند.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ ارديبهشت

شرکت آمریکایی گوگل قصد دارد به فعالیت سرویس Google Play Music خود خاتمه دهد؛ البته قرار است یک سرویس جدید با نام YouTube Remix جایگزین این سرویس شود. این دومین سرویسی است که مشابه Spotify، تغییر خواهد کرد. به گفته‌ی نمایندگان این کمپانی، تغییرات تا پایان سال ۲۰۱۸ اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ ارديبهشت

زمانی که به سیستم‌عامل‌های موبایل توجه می‌کنیم فقط دو گزینه‌ی مهم وجود دارد: iOS و Android. در دهه‌ی گذشته، گزینه‌های متفاوت دیگری هم وجود داشتند، اما در این لحظه اکثریت آن‌ها یا از دور خارج شده‌اند یا اصلا وجود ندارند. به همین دلیل کمی تعجب‌آور است که Huawei ادعا می‌کند در حال توسعه‌ی سیستم‌عامل تلفن هوشمند شخصی خودش است.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ ارديبهشت

در پاسخ به فشارهای سیاسی از سوی مقامات آمریکا و اتهام توسعه‌دهندگان Huawei به تضعیف امنیت ملی و فروش تکنولوژی به کشورهای ایران و کره شمالی، این شرکت به‌ طور فعال توسعه‌ی سیستم‌عامل جدید خود را آغاز کرده است.

ادامه مطلب