محبوب ترین ها
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۵ بهمن

گوگل دو ویژگی جدید را برای سرویس جستجوی رزرو پروازش معرفی کرد. با استفاده از سوابق اطلاعات پرواز، Google Flight حالا تلاش می‌کند تا زمان تاخیرها را پیش‌بینی کند، همچنین به شما درباره‌ی کاستی‌های رفاهی موجود در رزرو حالت "Basic Economy" اطلاع می‌دهد.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ بهمن

Linus Torvalds از وصله‌هایی که اینتل برای محافظت از کرنل لینوکس از نقص‌های Spectre و Linux توسعه داده است، راضی نیست. وی تفاوت‌های موجود در رویکرد وصله‌های اینتل برای مقابله با شکاف‌های Meltdown و Spectre را مورد انتقاد قرار داد.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۶ بهمن

توسعه‌دهندگان Google در ماه می 2018، رسماً نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل Android با نام Pineapple را معرفی می‌کنند. این پروژه با طراحی کاملاً جدیدی انجام خواهد شد و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را دریافت خواهد کرد. طبق اطلاعات رسمی، Google سیستم‌عامل جدید خود را در ماه می امسال و در جریان برگزاری اجلاس سالانه Google I/O معرفی خواهد کرد.

ادامه مطلب
نرم افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۴ بهمن

توسعه‌دهندگان شرکت‌های پیشرو در بازار جهانی اینترنت، تقریباً به‌ طور هم‌زمان فرمت تصاویر موجود در مرورگرهای خود را تغییر داده‌اند. Google و Mozilla در حال حاضر آماده هستند تا فرمت فراگیر JPEG را به فرمت AV1 تغییر دهند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن

Slack تمایل دارد تبدیل به پیشفرض و بهترین مکان برای کارمندان باشد تا با یکدیگر چت کنند و صدها برنامه ی کاربردی را برای انجام کار به هم مرتبط کند. حال این سرویس یک قدم فراتر گذاشته و بر روی پلتفرم جدیدی قابل دسترسی است.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي

گوگل امروز نسخه‌ی آلفای AutoML Vision را معرفی کرد، سرویس جدیدی که به توسعه‌دهندگان – شامل آن‌هایی که تخصصی در یادگیری ماشین ندارند – برای ساختن مدل‌های تصویر سفارشی کمک می‌کند.

ادامه مطلب
نرم افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي

اپل قبلا گفته بود که به‌روزرسانی آینده‌ی iOS به کاربران شناخت بهتری از وضعیت باتری موبایل‌شان می‌دهد. در مصاحبه با ABC News، از Tim Cook درباره‌ی اقدام اپل در کاهش سرعت آیفون‌ها با باتری ضعیف شده پرسیده شد. وی خاطر نشان کرد که نسخه‌ی بتا شامل این ویژگی‌ها، ماه بعد منتشر می‌شود و انتشار عمومی آن هم متعاقب این عرضه است.

ادامه مطلب