محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي

سازمان FDA اسپری تنفسی متصل به موبایل و دیجیتال، ProAir Digihaler را که همراه با حسگرهایی ساخته شده در آن است، تائید کرد. این حسگرها می‌توانند زمان استفاده از دستگاه را تشخیص دهند، حتی قدرت استنشاق مصرف‌کننده را اندازه‌گیری کنند. مهم‌تر از آن، این اسپری قادر به ارسال اطلاعات استفاده‌ی افراد به اپلیکیشن موبایل آن است. در صورت دسترسی حسگرها به اطلاعات بصری، کاربر می‌تواند روندها را تشخیص دهد و از دریافت مقدار مناسب دارو اطمینان حاصل کند و در صورت لزوم آن را با پزشک خود به اشتراک بگذارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ دي

IBM اعلام کرد، حسگر کوچکی را توسعه داده که بر روی ناخن افراد قرار می‌گیرد و به نظارت بر تاثیرات داروهای استفاده شده برای مبارزه با علائم بیماری‌های پارکینسون و دیگر موارد کمک می‌کند. علاوه بر نرم‌افزار سفارشی که این اطلاعات را تجزیه و تحلیل می‌کند، این حسگر خم شدن ناخن در هنگام چنگ زدن به چیزی را اندازه‌گیری می‌کند. از آنجا که هر فعالیتی شامل گرفتن اشیا است، این حسگر اطلاعات خیلی زیادی برای تجزیه و تحلیل توسط این نرم‌افزار تولید می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ آذر

ارتش آمریکا قرارداد ۴۸۰ میلیون دلاری تامین ۱۰۰ هزار هدست واقعیت افزوده‌ی HoloLens واحد نظامی‌اش را به مایکروسافت داد. بلومبرگ اعلام کرد هدف از این کار، اهداف آموزشی و نبرد هستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر

یکی از محدودیت‌های استفاده از انرژی بادی مربوط به هزینه‌ی بالای ساخت هر توربین است. ممکن است نیاز به تقریبا یک تن فلزات خاکی کمیاب در هر دستگاه باشد که به هزینه‌های استفاده از انرژی باد می‌افزاید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان

مدت‌ها است شایعاتی در مورد فعالیت اپل بر روی یک جفت هدفون روی گوش شنیده می‌شود، اما جزئیات مربوط به محصول شایع شده بسیار فراتر از مفهوم اصلی‌اش است. با این وجود، پتنت جدید با عنوان "سیستم و روش تشخیص اتوماتیک گوش چپ – راست برای هدفون‌ها"، ممکن است اشاره به چیزی باشد که اپل در حال برنامه‌ریزی آن است. 9to5Mac توضیح می‌دهد، هدفون‌های اپل قابلیت برعکس شدن دارند و به طور خودکار بر اساس نحوه‌ی قرار دادن آن‌ها بر روی گوش، با گوش چپ یا راست خود را تنظیم می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۵ آبان

GM گفت قصد دارد دو مدل دوچرخه‌ی برقی جدید را در سال آینده به بازار معرفی کند، یکی تاشو و دیگری جمع و جور. این خودروساز سخت در تلاش است تا با وارد شدن به دنیای وسایل نقلیه‌ی برقی و ایده‌های دیگر فراتر از مدل کسب‌وکار سنتی خود حرکت کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر

شرکت فضایی Vector اعلام کرد برای ساخت موشک‌های Vector R و Vector H تامین هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیون دلار دارد. Vector بر روی استفاده از موشک‌های کوچک‌تر برای قرار دادن ماهواره‌های کوچک در مدار زمین متمرکز است. Jim Cantrell، موسس شرکت به VentuereBeat گفت: Vector قصد راه‌اندازی اولین راکت خود را در اواخر سال جاری در آلاسکا و تکمیل ۱۲ هواپیمای Vector R تا سال ۲۰۱۹ دارد.
برای هماهنگ شدن با سفرهای بیشتر، Vector قصد توسعه‌ی کارخانه‌اش را در نزدیکی آریزونا دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۵ مهر

در ماه آوریل پلیس یک راز قدیمی ده ساله – شناسایی قاتل ایالت طلایی – را با استفاده از تکنیک DNA که قبلا استفاده نشده حل کرد. جستجو برای تطبیق یک نمونه در پایگاه داده‌های موجود، هیچ چیزی را نشان نداد، اما تحقیق از طریق پایگاه داده‌ی DNA عمومی ۱۰ تا ۱۵ خانواده‌ی احتمالی در لیست قرارداد که به پلیس اجازه داد لیست مضنونین را محدودتر کند و در نهایت به آن‌ها سر نخ‌های مورد نظرشان را داد.

ادامه مطلب