محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱ تير

به گزارش ایلنا، استفاده از فناوری‌های جدید در حوزه خودرو روز به روز در حال گسترش است و هواوی نیز که یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه فناوری‌های هوشمند است با علم به این موضوع، همکاری خود با شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا را آغاز کرده است.
در جدیدترین نسخه از رابط کاربری EMUI، قابلیتی به نام Car Key ارائه شده که به کاربر اجازه می‌دهد همه عملیاتی را که نیاز به استفاده از سوییچ خودرو داشته است، با استفاده از گوشی خود انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱ تير

به گزارش مهر به نقل از فیوچریسم، شرکت Signifiy یک گجت جدید در حوزه اینترنت اشیا ابداع کرده است. این گجت که Trulifi نام دارد در حقیقت یک حباب لامپ هوشمند است که می‌تواند با استفاده از نور به جای وای فای جریان اطلاعات را منتقل کند.
فناوری این حباب لامپ «لای-فای» نام دارد. این فناوری به وسیله نور اطلاعات را جابه جا می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از ورج، شرکت اچ پی قصد دارد با بررسی دقیق وضعیت این ابررایانه دریابد که سیستم‌های مختلف آن در خارج از جو کره زمین و پس از حضور طولانی مدت در فضا چه شرایطی پیدا کرده اند و بر اساس این اطلاعات تلاش برای تولید ابررایانه جدیدی را آغاز کند که بتوان از آن برای پیشبرد مأموریت‌های طولانی مدت فضایی استفاده کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه درباره ضرورت فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز برای تجاری‌سازی محصولات ژن درمانی بیان کرد: زمان طلایی تبدیل دانش به فناوری در این حوزه رسیده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ خرداد

به گزارش مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد به زودی خودروها به تایرهای بدون هوا مجهز می‌شوند. شرکت جنرال موتورز با همکاری میشلین از نمونه اولیه تایر Uptis رونمایی کرده اند. این تایر در شرکت میشلین و برای خودروهای معمولی ابداع شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد

۶۰ ماهواره اینترنتی که به عنوان گام نخست از اجرای طرح «استارلینک» جمعه سوم خرداد به فضا پرتاب شدند، اکنون آغاز به کار کرده و با ایستگاه‌های زمینی تماس برقرار کرده‌اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد

پژوهشگران اروپایی در بررسی جدیدی دریافتند که استفاده از ابزار واقعیت مجازی می‌تواند درد و اضطراب ناشی از تزریق داروی بیهوشی را در بیماران کاهش دهد.
به گزارش ایسنا و به نقل از بیو اینجینیر، پژوهش جدیدی که در "انجمن بیهوشی اروپا" (ESA) انجام شده، نشان می‌دهد که کار کردن با ابزار واقعیت مجازی قبل از تزریق داروی بیهوشی و طی آن، می‌تواند به کاهش درد بیماران کمک کند و نیاز به داروهای آرام‌بخش را نیز کاهش دهد.

ادامه مطلب