محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، طبق اعلام ناسا احتمال دارد اسپیس ایکس تا پایان سال جاری دو فضانورد را همراه کپسول دراگون به آسمان بفرستد. اما با توجه به نتیجه غیر موفق تست‌ها، باید اصلاحاتی را انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، هرچند تاکنون ربات‌های متعددی با هدف ارسال بسته و محموله پستی به خانه افراد ساخته شده‌اند، اما بیشتر آن‌ها نمی‌توانند از پله‌های جلوی خانه بالا روند.
در همین راستا شرکت ژاپنی Amoeba Energy مشغول ابداع روباتی است که به جای چرخ دارای کمربندهایی متحرک از جنس نوعی فوم نرم است و با کمک آن‌ها می‌تواند به راحتی از پله‌ها وموانع مختلف بالا برود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، یک استارتاپ چینی نخستین شرکت در جهان است که تولید ون‌های خودران ارسال محموله را به طور تجاری و در مقیاس انبوه تولید می‌کند.
شرکت Neolix تولید هزار ون ارسال محموله با فناوری خودران سطح ۴ را آغاز کرده است. این شرکت قصد دارد این خودروها را سال آتی در سراسر چین به کار گیرد. البته ظرفیت تولید این شرکت ۳۰ هزار ون در سال اعلام شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از نیو اطلس، اگر چه اکسیژن از جمله عناصر موجود در فضای خارج از جو کره زمین است، اما بخش عمده آن به گونه‌ای است که برای تنفس کردن مناسب نیست. حال محققان دانشگاه کل تک از تولید راکتوری خبر داده اند که می‌تواند دی اکسید کربن را به مولکول اکسیژن قابل تنفس برای انسان مبدل کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انرژی، موتور محرک انجام هر کاری است و باید توجه داشت که تا نیرو و انرژی نباشد هیچیک از موجودات زنده توان انجام هیچ گونه فعالیتی را نخواهند داشت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از سی جی تی ان، پانگ کوئینگنیان مدیرعامل شرکت یانگمن مدعی است این خودرو به علت مصرف آب به عنوان سوخت، می‌تواند نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی ایفا کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۶ خرداد

عیسی افخمی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با مهر در خصوص تولید چراغ‌های پیشرفته LED در این شرکت گفت: محصول ما بیشتر در حوزه خدمات شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و چراغ‌های مستحکم و بادوامی هستند که از عمر مفید بالایی نیز برخوردارند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسیاری از بیماری‌های عصبی و اختلالات روانشناختی ممکن است به درمان‌های دارویی جواب ندهند یا این درمان‌ها دارای عوارض جانبی باشند. بنابراین در سال‌های اخیر روشی با عنوان تحریک مغز جایگزین درمان‌های دارویی شده است. در این روش ساختار مغز با استفاده از جریان الکتریکی تحریک می شود که به بهبود درمان کمک می‌کند. تحریک مغز به دو صورت تحریک تهاجمی و تحریک غیر تهاجمی انجام می‌شود.

ادامه مطلب