محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ مرداد

مبارزه‌ی مورد نظر متخصصان پنتاگون، با هواپیماهای بدون سرنشین به کمک اسلحه‌های ماکروویو که در هواپیما نصب می‌شوند، خواهد بود. کمپانی Lockheed Martin قرار است سلاح نابودگر این پهپادها را توسعه دهد. این شرکت در حال حاضر سلاح‌های مشابهی را نظیر سیستم SHIELD برای مبارزه با موشک توسعه داده است. گفته می‌شود سلاح جدید قابلیت نصب بر روی هواپیما و هلیکوپتر را دارا است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۸ مرداد

کنفرانس سالانه‌ی SIGGRAPH به زودی برگزار می‌شود، این بدان معنا است که گروه‌های تحقیقاتی مانند Facebook Reality Lab برخی توسعه‌های تکنولوژیکی خود را معرفی می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۸ مرداد

کمپانی Magic Leap با ارائه‌ی به‌روزرسانی رابط کاربری Lumin OS برای عینک‌های واقعیت افزوده به کاربران اطمینان داد تا آینده‌ای نزدیک، آن‌ها قادر به استفاده از ویژگی‌های جدید محصول خواهند بود. این ویژگی‌ها اغلب در عینک‌های Magic Leap One استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد

سال‌ها است سازندگان تلفن همراه وعده‌ی صفحه‌نمایش‌هایی مقاوم را می‌دهند، اما بیشتر تمایل به ساخت پنل‌هایی انتعطاف‌پذیر و با سطوح غیر قابل خش را نشان داده‌اند. اما حالا احتمالا Samsung Display این وعده را تحقق بخشیده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۵ مرداد

گروهی از دانشمندان و فضانوردان در مقاله‌ی منتشر شده در نشریه‌ی Science، از وجود دریاچه‌ای بزرگ از آب در کره‌ی مریخ خبر دادند. به گفته‌ی آن‌ها در بخش جنوبی مریخ، مقدار بسیار زیادی آب در زیر یک‌ لایه‌ی یخی قرار گرفته است. سؤال در مورد یافتن آب در مریخ یکی از مهم‌ترین مسائل پیش روی دانشمندان است، زیرا چندین سال است که فرضیه‌ی وجود حیات بر روی این کره مطرح‌ شده است. علاوه بر این آب یکی از نشانه‌های وجود حیات می‌باشد که در این صورت مریخ می‌تواند به سیاره‌ای برای مهاجرت ساکنان زمین تبدیل شود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۵ مرداد

Samsung اعلام کرد؛ موفق به توسعه‌ی صفحه‌نمایش ضد ضربه برای گوشی‌های هوشمند شده است. این خبر توسط مقامات آمریکایی نیز تائید شده است. علاوه بر این باید خاطر نشان کرد که این مورد یک نمونه‌ی اولیه و یا محصول در حال‌ توسعه نیست؛ بلکه یک محصول نهایی است که قرار است به‌ زودی به بازار عرضه شود. البته اگر دقیق‌تر بگوییم، این محصول به‌ عنوان یکی از اجزای اصلی در گوشی‌های هوشمند و دیگر گجت‌ها از جمله کنسول‌های اتومبیل، دستگاه‌های نظامی، کنسول‌های بازی و تبلت‌ها استفاده خواهد شد. صفحه‌نمایش از مشتقات پلاستیک ساخته‌ شده است که سبک و بادوام است، علاوه بر این، ویژگی‌هایی همانند یک شیشه‌ی معمولی دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ مرداد

همانطور که ممکن است ترکیب منابع انرژی‌های تجدیدپذیر با باتری‌های ذخیره رویایی باشد، مشکلی هم وجود دارد: این باتری‌ها بسیار گران قیمت هستند. به قدری گران که احتمالا سال‌ها برای جبران آن نیاز باشد. اما با شنیدن این خبر خوشحال می‌شوید که دانشمندان استنفورد راهی برای مقرون به صرفه کردن این باتری‌ها پیدا کرده‌اند. دانشمندان باتری جریانی مبتنی بر فلز مایع را توسعه داده‌اند که می‌تواند برق را به قیمتی پایین، حتی در مقیاس وسیع ذخیره کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ مرداد

آیا احساس می‌کنید این روزها بیشتر از قبل شاهد گوشی‌های هوشمند Huawei و Honor در بازار هستید؟ فروش‌های جهانی Huawei در حال افزایش است و این شرکت چینی به آرامی به اپل می‌رسد تا تبدیل به دومین تولیدکننده‌ی تلفن در جهان شود.

ادامه مطلب