محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲ مرداد

یکی از مشکلات اصلی انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین، تولید زباله و انبوهی از آن‌ها است که اکثراً به‌ صورت تفکیک نشده در سراسر جهان رها می‌شود. یکی از روش‌های کنونی برای تفکیک زباله‌ها، استفاده از سطل‌های رنگی مخصوص با نشان ماده‌ی دور ریختی است که می‌تواند به امر بازیافت کمک شایانی نماید. حالا توسعه‌دهندگان با طراحی سطل هوشمند Oscar، به کار جداسازی زباله‌های خانگی کمک کرده‌اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير

آژانس حمل‌ونقل شهری سان‌فران‌سیسکو هنوز در حال بررسی ۱۲ درخواست از طرف شرکت‌هایی است که خواهان عملیاتی کردن اسکوترهای برقی در این شهر هستند. در اوایل ماه جولای، شرکت‌هایی چون Uber ،Lime ،Lyft و چند مورد دیگر برای مجوز عملیاتی کردن سرویس‌های برقی به اشتراک‌گذاری اسکوتر در سان‌فران‌سیسکو درخواست دادند. این فرایند مجوزدهی در نتیجه‌ی استفاده‌ی بدون مجوز Bird ،Lime و Spin از اسکوترهای برقی‌شان در شهر در ماه مارس مطرح شد. به عنوان بخشی از قانون جدید شهر که از ۴ ژوئن به اجرا گذاشته شد، شرکت‌های اسکوتر قادر به استفاده از خدماتشان در این شهر بدون گرفتن مجوز نیستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير

در ماه آوریل گذشته، ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) موافقت کردند تا بررسی کنند که آیا امکان دارد نمونه‌های خاک Martian را به زمین بازگردانند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير

ظهور نقشه‌های اسرارآمیز در بیابان‌های نازکا می‌تواند ایده‌ی خوبی برای ساخت یک چاپگر شنی باشد اما توجیه علمی مناسبی برای طرح‌های شنی در این بیابان نیست. ایوان میراندا یکی از مخترعین اسپانیایی، توانسته چاپگر ویژه‌ای را اختراع کند که طرح‌های از پیش تعیین‌شده را بر روی شن ساحل حکاکی نماید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير

ناسا اعلام کرد، تلسکوپ فضایی کپلر تقریبا بدون سوخت است و این بدان معنا است که حیات آن در حال اتمام است.
آژانس فضایی ناسا می‌گوید این فضاپیمای شکار سیاره را روز دوشنبه در حالت خواب، برای حفظ سوخت باقی مانده، نگه داشته است و اینکه برنامه‌ی فعال کردن دوباره‌ی آن در ماه آینده احتمالا تمام سوخت آن را می‌سوزاند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير

توسعه‌دهندگان ژاپنی ربات جدیدی را به نام CanguRo توسعه داده‌اند که می‌تواند صاحب خود را پس از خرید روزانه تا خانه همراهی کند. نام این ربات از واژه‌ی ایتالیایی کانگورو گرفته‌ شده، زیرا این حیوان قدرتمند می‌تواند اجسام را در کیسه‌ی خود حمل نماید. به گفته‌ی کارشناسان، این محصول ژاپنی قطعاً مورد استقبال بسیاری از مردم سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۵ تير

Baidu، غول فناوری چینی، تولید پلتفرم ماشین خودران خود را سرعت می‌بخشد. در کنفرانس توسعه‌دهنده‌ی Baidu Create که در پکن برگزار شد، این شرکت همکاری‌اش با اینتل در ادغام و گسترش فناوری Mobileye را در Project Apollo، راه حل خودروی اتوماتیک Baidu اعلام کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير

برند تجاری مشهور Guess با همکاری بزرگ‌ترین شرکت IT چینی Alibaba Group، سیستم FashionAI، دستیار مجازی برای خرید را توسعه داده‌اند. هوش مصنوعی با استفاده از نمایشگر کامپیوتری به فرد کمک می‌کند تا مدل لباس و همچنین طراحی و رنگ‌بندی لباس با دیگر اجزا را بر روی استایل بدن خود بررسی نماید.

ادامه مطلب