محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد

به گزارش مهر، به تازگی از فناوری جی پی اس برای کمک به ورزشکاران استفاده می‌شود.
درهمین راستا سیستم STATS ابداع شده که به مربیان اجازه می‌دهد ۱۰۰ بازیکن را به طور واقعی رصد کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد

به گزارش مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، بسیاری از ساکنان زمین در طول عمر خود هیچ گاه نمی‌توانند به مریخ سفر کنند.
اما به نظر می‌رسد ناسا قصد دارد فرصت جالبی را در اختیار طرفداران سفر فضایی قرار دهد. این سازمان به افراد اجازه می‌دهد نام خود را به مریخ ارسال کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حالی که شناورهای دریایی در سواحل جنوب برای تأمین ۴ تا ۱۰ متر مکعب آب شیرین، باید ساعت‌ها در صف بایستند و بعد از بارگیری با مشکل حفظ تعادل مواجه هستند، یک شرکت دانش بنیان فناوری تولید آب شیرین تا هزار لیتر در روز را برای شناورها بومی کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حال حاضر سامانه‌های فتوولتاییک به دلیل تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به الکتریکی و مزایای دیگری همچون قابلیت اطمینان بالا و عدم ایجاد آلودگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این اهمیت و توجه باعث تعریف طرحی پژوهشی توسط محققان کشور شد. این طرح با عنوان «بهبود پایداری و افزایش راندمان سلول‌های خورشیدی پلیمری یا پروسکایتی با استفاده از مواد تغییر فاز» با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت

به گزارش ایرنا، امواج رادیویی شبکه‌های بی‌سیم 5G دقت پیش‌بینی‌های هواشناسی را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از سال گذشته باند ۲۴ گیگا هرتزی مورد استفاده در شبکه‌های 5G را عرضه کرده است اما دانشمندان از نزدیکی بسیار زیاد این باند به باند ۲۳.۸ گیگا هرتزی مورد استفاده در جمع‌آوری اطلاعات در مورد اوضاع جوی، نگرانند. استفاده از تعداد زیادی از رادیوهای به بی‌سیم 5G در باند نزدیک به باند تجهیزات هواشناسی، می‌تواند در کار این تجهیزات اختلال ایجاد کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پژوهشگران ایرلندی موفق به ساخت جوهری مبتنی بر امزنز (MXenes) شدند که از آن می‌توان برای چاپگر جوهرافشان استفاده کرد. این فناوری پتانسیل بالایی برای تولید قطعات ذخیره‌سازی انرژی دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هدی صفایی مجری طرح «به کارگیری رآکتور جریان برخوردی در اکسایش ۴و۶- دی متیل دی بنزوتیوفن» با بیان اینکه گازوئیل به طور طبیعی شامل یکسری ترکیبات گوگرددار از قبیل «تیوفن» ها است، گفت: این ترکیبات هنگام سوختن گازوئیل در موتور خودروها، اکسیدهای گوگرد تولید می‌کنند که این امر انتشار آلاینده‌هایی از قبیل اکسیدهای گوگرد در جو زمین را در پی دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ ارديبهشت

به گزارش مهر به نقل از تک اکسپلوریست، تولید برق از منابع انرژی تجدید پذیر با توجه به تشدید آلودگی محیط زیست و تداوم گرمایش کره زمین اهمیت فراوانی دارد. پیش از این برای تهیه برق با استفاده از آب، از باتری‌های لیتیومی و اسید سرب استفاده می‌شد که علاوه بر سمی بودن، قابلیت انفجار را نیز دارا بودند. گرانی باتری‌های یادشده و وارد آوردن آسیب به محیط زیست از جمله دیگر خطرات استفاده از این باتری‌ها محسوب می‌شد.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند