محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۲ ارديبهشت

به گزارش تسنیم، طبق اطلاعات شرکت تکنولوژی دفاعی ترکیه، این کشور سال آینده دو ماهواره مینیاتوری به فضا می‌فرستد.
به گزارش هریت دیلی نیوز، طبق اطلاعات شرکت تکنولوژی دفاعی ترکیه، این کشور سال آینده دو ماهواره مینیاتوری به فضا می‌فرستد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت

به گزارش مهر، اسپیس ایکس در هفته جاری چند ماهواره آزمایشی برای پروژه استارلینک را به آسمان می برد. این اقدام نشان‌دهنده‌ی آغاز پروژه‌ی برای تامین اینترنت ماهواره‌ای است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ فروردين

به گزارش مهر، در پی وقوع سیل در استان لرستان محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرم با ابراز همدردی با سیل‌زدگان این استان نوشت: همکارانم در حال تلاش برای برقراری و اتصال مجدد شهرهای پلدختر و کوهدشت هستند.
وی تاکید کرد: تا ساعاتی دیگر، ارتباطات این شهرها و سایر شهرهای استان لرستان به شرایط عادی بازخواهد گشت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند

کپسول Crew Dragon متعلق به SpaceX در اقیانوس اطلس فرود آمد و آن را تبدیل به اولین سفینه‌ی فضایی خصوصی تاکنون کرد که هدفش ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) بود. Crew Dragon یکی از چندین طرح ابتدایی SpaceX در سال جاری است که البته آزمایش واقعی آن همین کار را با فضانوردانی واقعی انجام می‌دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند

Breakthrough Energy Ventures، شرکت سرمایه‌گذاری که توسط میلیاردرهایی چون جف بِی‌زوس، بیل گیتس، و جک ما تامین مالی می‌شود، در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که فناوری‌های لازم برای کربن‌زدایی را توسعه می‌دهند. حالا این شرکت قصد سرمایه‌گذاری ۱۲.۵ میلیارد دلاری در یک شرکت توسعه‌ی پروژه‌ی زمین گرمایی به نام Baseload Capital را دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

پس از اینکه در نمایشگاه سال قبل، MicroLED 4K با نام The Wall معرفی شد، حالا سامسونگ با تلویزیون کوچک‌تری برگشته است. تلویزیون ۷۵ اینچی 4K که تناسب بیشتری با اتاق نشیمن دارد. محصول جدید از فناوری MicroLED موجود در The Wall استفاده می‌کند، ترکیبی از موزاییک‌های مجزا از MicroLEDها، که دارای میلیون‌ها چیپ LED میکروسکوپی غیر ارگانیک قرمز، سبز، و آبی هستند که نور درخشانی را برای تولید رنگ‌های روشن بر روی نمایشگر می‌تابانند. از آنجایی که در این تلویزیون‌ها نیازی به نور پس‌زمینه نیست، نمایشگرهای MicroLED فوق‌العاده نازک هستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

هم‌اکنون سال نوی قمری نیست، اما چیز جدیدی در ماه وجود دارد. در نقطه‌ی عطف جدیدی برای اکتشافات فضایی، چین اعلام کرد برنامه‌ی مربوط به ماه آن به طور موفقیت‌آمیزی یک کاوشگر را بر روی نیمه‌ی تاریک ماه مستقر کرد. این اولین‌بار است که کشوری به این بخش از ماه قدم می‌گذارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ دي

سونی، پیشروی جهانی استفاده از حسگرها هم در گوشی‌های هوشمند و هم در دوربین‌های بدون آینه و DSLR حرفه‌ای، مشتاق است خود را به عنوان تامین‌کننده‌ی برتر نسل بعدی تراشه‌های پردازش تصویر با مجموعه‌ای از حسگرهای 3D جدید معرفی کند.

ادامه مطلب