محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير

انجمن SD مشخصات کارت جدیدی را اعلام کرد که می‌تواند حداکثر ذخیره‌سازی بر روی کارت‌های SD را تا ۱۲۸ ترابایت افزایش دهد و سرعت انتقال داده را تا ۹۸۵ مگابایت در ثانیه برساند. در حال حاضر، حداکثر فضای ذخیره‌سازی بر روی کارت SD، دو ترابایت است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۰ تير

امارات متحده‌ی عربی چندین سال است که فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی تکنولوژی‌های روز دنیا آغاز کرده است و قصد دارد تا در این زمینه با کشورهای پیشرو جهان رقابت نماید. در جدیدترین تصمیمات مسئولان این کشور، ساخت پایانه‌ی مسافربری فضایی در دبی در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير

دانشمندان سال‌ها صرف ساخت لیزرهای هر چه کوچکتر کرده‌اند. با این حال، ابداع اخیر آزمایشگاه برکلی مورد خاصی است. این لیزر می‌تواند منجر به تغییر قابل توجهی در علم پزشکی شود. تیم بین‌المللی این آزمایشگاه "میکرولیزرهایی" را توسعه داده‌اند که کوچک‌تر از یک گلبول قرمز خون است. محققان متوجه شدند که دانه‌های پلیمری ۵ میکرونی در ترکیب با نانوذرات (سدیم ایتریم فلوریاد القا شده با تولیم) زمانی که در معرض نور فرو سرخ قرار می‌گیرند، نور را در طول موج‌های خاص منتشر می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير

هوش مصنوعی می‌تواند مردم را از زیر آوار، سانحه‌ی هوایی و همچنین نشت و تابش رادیواکتیو نجات دهد. در واقع می‌توان گفت روبات‌ها برای محافظت از افرادی به کار گرفته خواهند شد که مشاغل آن‌ها زندگی فردی‌شان را تهدید می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير

کنترل کردن نشانگر ماوس رایانه با ذهن به نظر علمی–تخیلی می‌رسد، اما Ctrl-labs، استارتاپ مستقر در نیویورک تلاش می‌کند آن را به واقعیت تبدیل کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲ تير

پریز برق‌های مدرن امن‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند. برای مثال می‌توان نقص‌های قوسی قطع جریان (AFCIs) را در نظر گرفت: در این مورد، حسگرهایی در پشت دیوار نصب شده‌اند که جریان پریز را زمانی که احتمال خطر را در خطوط برق تشخیص دهد، قطع می‌کند. مشکل اینجا است که آشکارسازهای خطای قوسی در جریان برق گاهی اوقات بسیار حساس هستند و در نتیجه برق را قبل از موعد یا در شرایطی که الزامی ندارد قطع می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲ تير

به‌ زودی می‌توانید درب ماشین خود را با استفاده از یک سوئیچ هوشمند باز و بسته نمایید. به لطف توسعه‌ی تکنولوژی‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹، اکثر ماشین‌های موجود در بازار، مخصوصاً برندهای مشهور اتومبیل، به سوئیچ‌های هوشمند مجهز خواهند شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱ تير

به گزارش ایستانیوز، معامله‌گران بورس تهران روز گذشته شاهد رکوردی تاریخی برای نماگرهای بورس تهران بودند به طوری که برای نخستین‌بار در طول دست کم ۵ سال گذشته ارزش کل معاملات بازار سهام در بورس و فرابورس به مجموع بیش از ۸۷۶ میلیارد تومان بالغ شد.

ادامه مطلب