محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۸ تير

توسعه‌دهندگان ژاپنی ربات جدیدی را به نام CanguRo توسعه داده‌اند که می‌تواند صاحب خود را پس از خرید روزانه تا خانه همراهی کند. نام این ربات از واژه‌ی ایتالیایی کانگورو گرفته‌ شده، زیرا این حیوان قدرتمند می‌تواند اجسام را در کیسه‌ی خود حمل نماید. به گفته‌ی کارشناسان، این محصول ژاپنی قطعاً مورد استقبال بسیاری از مردم سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۵ تير

Baidu، غول فناوری چینی، تولید پلتفرم ماشین خودران خود را سرعت می‌بخشد. در کنفرانس توسعه‌دهنده‌ی Baidu Create که در پکن برگزار شد، این شرکت همکاری‌اش با اینتل در ادغام و گسترش فناوری Mobileye را در Project Apollo، راه حل خودروی اتوماتیک Baidu اعلام کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۴ تير

برند تجاری مشهور Guess با همکاری بزرگ‌ترین شرکت IT چینی Alibaba Group، سیستم FashionAI، دستیار مجازی برای خرید را توسعه داده‌اند. هوش مصنوعی با استفاده از نمایشگر کامپیوتری به فرد کمک می‌کند تا مدل لباس و همچنین طراحی و رنگ‌بندی لباس با دیگر اجزا را بر روی استایل بدن خود بررسی نماید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۱ تير

انجمن SD مشخصات کارت جدیدی را اعلام کرد که می‌تواند حداکثر ذخیره‌سازی بر روی کارت‌های SD را تا ۱۲۸ ترابایت افزایش دهد و سرعت انتقال داده را تا ۹۸۵ مگابایت در ثانیه برساند. در حال حاضر، حداکثر فضای ذخیره‌سازی بر روی کارت SD، دو ترابایت است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۰ تير

امارات متحده‌ی عربی چندین سال است که فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی تکنولوژی‌های روز دنیا آغاز کرده است و قصد دارد تا در این زمینه با کشورهای پیشرو جهان رقابت نماید. در جدیدترین تصمیمات مسئولان این کشور، ساخت پایانه‌ی مسافربری فضایی در دبی در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير

دانشمندان سال‌ها صرف ساخت لیزرهای هر چه کوچکتر کرده‌اند. با این حال، ابداع اخیر آزمایشگاه برکلی مورد خاصی است. این لیزر می‌تواند منجر به تغییر قابل توجهی در علم پزشکی شود. تیم بین‌المللی این آزمایشگاه "میکرولیزرهایی" را توسعه داده‌اند که کوچک‌تر از یک گلبول قرمز خون است. محققان متوجه شدند که دانه‌های پلیمری ۵ میکرونی در ترکیب با نانوذرات (سدیم ایتریم فلوریاد القا شده با تولیم) زمانی که در معرض نور فرو سرخ قرار می‌گیرند، نور را در طول موج‌های خاص منتشر می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۵ تير

هوش مصنوعی می‌تواند مردم را از زیر آوار، سانحه‌ی هوایی و همچنین نشت و تابش رادیواکتیو نجات دهد. در واقع می‌توان گفت روبات‌ها برای محافظت از افرادی به کار گرفته خواهند شد که مشاغل آن‌ها زندگی فردی‌شان را تهدید می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير

کنترل کردن نشانگر ماوس رایانه با ذهن به نظر علمی–تخیلی می‌رسد، اما Ctrl-labs، استارتاپ مستقر در نیویورک تلاش می‌کند آن را به واقعیت تبدیل کند.

ادامه مطلب