محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ خرداد

Elon Musk اعلام کرد، نسخه‌ی Autopilot 9 در ماه آگوست از راه می‌رسد و تسلا آغاز به گنجاندن قابلیت‌های رانندگی کاملا اتوماتیک در این نسخه خواهد کرد. Musk گفت "شرکتش در این سال‌ها به طور کامل متمرکز بر امنیت خودروهای قبلی‌اش بوده است، اما حالا وقت توسعه دادن جنبه‌های جدیدی از کار این شرکت است."

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد

رئیس شرکت Tesla، ایلان ماسک اخبار جدیدی را در مورد به‌روزرسانی سیستم اتو پایلوت ماشین هوشمند این کمپانی منتشر کرد. به گفته‌ی مؤسس این کمپانی، محصول جدید Tesla، یک خودروی کاملاً خودکار خواهد بود. به گفته‌ی این کارآفرین، قرار است در ماه آگوست سیستم Autopilot به "نسخه‌ی 9" ارتقا یابد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد

اینتل برای سالگرد ۵۰ سالگی‌اش در تاریخ ۱۸ام جولای روزشماری می‌کند. این شرکت برای جشن گرفتن سالگردش در رویداد Computex 2018 نقطه‌ی عطف جدیدی را رونمایی کرد: نسخه‌ی ویژه‌ای از پردازنده‌ی Core i7 8086K، اولین توبرو بوست ۵ گیگاهرتزی.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد

به گزارش نشریه‌ی MIT Technology Review، مهندسان آزمایشگاه ملی وزارت انرژی ایالات‌ متحده‌ی آمریکا، قدرتمندترین ابررایانه‌ی جهان را تولید کردند. این ابررایانه Summit نام دارد و قادر است تا ۲۰۰ پتافلپس - ۲۰۰ میلیون میلیارد عملیات در ثانیه را انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ خرداد

بیشتر ربات‌های معمول، محصولاتی نسبتا سفت و سخت، آسیب‌پذیر، و بسیار مشکل برای تعمیر هستند. به هر حال دانشمندان مصمم هستند تا به ربات‌ها پوستی ضخیم‌تر بدهند. این پوست‌ها با مدارهای نرم و شکل‌پذیری آزمایش می‌شوند که انعطاف‌پذیر هستند و هزینه‌های کسب‌وکار را در طولانی مدت کاهش می‌دهند – اما هنوز هم در معرض از هم پاشیدن و از بین رفتن هستند. راه حل این مشکلات احتمالا در پیشرفت اخیر است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد

دیوید هانسون، بنیان‌گذار هانسون روبوتیک و خالق ربات اندرویدی سوفیا در یکی از آخرین سخنرانی‌های خود، به‌ پیش‌بینی‌هایش درباره‌ی ورود روبات‌ها به جامعه گفت. وی در ادامه افزود این مورد جدیدی نیست که هر روز با گذشت زمان اختراعات بشر بسیار پیشرفته‌تر و دقیق‌تر خواهند شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد

با هدف ارائه‌ی سرویسی قابل اعتماد به شبکه‌های بی‌سیم مناطق شهری پر جمعیت، کوالکام و فیسبوک اعلام کردند با یکدیگر برای توسعه‌ی غول شبکه‌سازی اجتماعی، فناوری Terragraph WiFi همکاری می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

Microsoft و متخصصان دانش فناوری چین، قصد دارند تا در یک برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌ شده، به‌ صورت مشترک بر روی توسعه‌ی هوش مصنوعی کار کنند. آن‌ها در این پروژه قصد دارند تا تعداد متخصصین در این زمینه و تعداد سیستم‌عامل برای توسعه‌ی نانو تکنولوژی را افزایش دهند.

ادامه مطلب