محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲ تير

پریز برق‌های مدرن امن‌تر از آن چیزی هستند که به نظر می‌رسند. برای مثال می‌توان نقص‌های قوسی قطع جریان (AFCIs) را در نظر گرفت: در این مورد، حسگرهایی در پشت دیوار نصب شده‌اند که جریان پریز را زمانی که احتمال خطر را در خطوط برق تشخیص دهد، قطع می‌کند. مشکل اینجا است که آشکارسازهای خطای قوسی در جریان برق گاهی اوقات بسیار حساس هستند و در نتیجه برق را قبل از موعد یا در شرایطی که الزامی ندارد قطع می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲ تير

به‌ زودی می‌توانید درب ماشین خود را با استفاده از یک سوئیچ هوشمند باز و بسته نمایید. به لطف توسعه‌ی تکنولوژی‌های هوشمند تا سال ۲۰۱۹، اکثر ماشین‌های موجود در بازار، مخصوصاً برندهای مشهور اتومبیل، به سوئیچ‌های هوشمند مجهز خواهند شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱ تير

به گزارش ایستانیوز، معامله‌گران بورس تهران روز گذشته شاهد رکوردی تاریخی برای نماگرهای بورس تهران بودند به طوری که برای نخستین‌بار در طول دست کم ۵ سال گذشته ارزش کل معاملات بازار سهام در بورس و فرابورس به مجموع بیش از ۸۷۶ میلیارد تومان بالغ شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۵ خرداد

Elon Musk اعلام کرد، نسخه‌ی Autopilot 9 در ماه آگوست از راه می‌رسد و تسلا آغاز به گنجاندن قابلیت‌های رانندگی کاملا اتوماتیک در این نسخه خواهد کرد. Musk گفت "شرکتش در این سال‌ها به طور کامل متمرکز بر امنیت خودروهای قبلی‌اش بوده است، اما حالا وقت توسعه دادن جنبه‌های جدیدی از کار این شرکت است."

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد

رئیس شرکت Tesla، ایلان ماسک اخبار جدیدی را در مورد به‌روزرسانی سیستم اتو پایلوت ماشین هوشمند این کمپانی منتشر کرد. به گفته‌ی مؤسس این کمپانی، محصول جدید Tesla، یک خودروی کاملاً خودکار خواهد بود. به گفته‌ی این کارآفرین، قرار است در ماه آگوست سیستم Autopilot به "نسخه‌ی 9" ارتقا یابد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد

اینتل برای سالگرد ۵۰ سالگی‌اش در تاریخ ۱۸ام جولای روزشماری می‌کند. این شرکت برای جشن گرفتن سالگردش در رویداد Computex 2018 نقطه‌ی عطف جدیدی را رونمایی کرد: نسخه‌ی ویژه‌ای از پردازنده‌ی Core i7 8086K، اولین توبرو بوست ۵ گیگاهرتزی.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ خرداد

به گزارش نشریه‌ی MIT Technology Review، مهندسان آزمایشگاه ملی وزارت انرژی ایالات‌ متحده‌ی آمریکا، قدرتمندترین ابررایانه‌ی جهان را تولید کردند. این ابررایانه Summit نام دارد و قادر است تا ۲۰۰ پتافلپس - ۲۰۰ میلیون میلیارد عملیات در ثانیه را انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ خرداد

بیشتر ربات‌های معمول، محصولاتی نسبتا سفت و سخت، آسیب‌پذیر، و بسیار مشکل برای تعمیر هستند. به هر حال دانشمندان مصمم هستند تا به ربات‌ها پوستی ضخیم‌تر بدهند. این پوست‌ها با مدارهای نرم و شکل‌پذیری آزمایش می‌شوند که انعطاف‌پذیر هستند و هزینه‌های کسب‌وکار را در طولانی مدت کاهش می‌دهند – اما هنوز هم در معرض از هم پاشیدن و از بین رفتن هستند. راه حل این مشکلات احتمالا در پیشرفت اخیر است.

ادامه مطلب