محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

در آخرین تحقیقات محققان علم رباتیک، مشخص‌ شده با قرار گرفتن تعدادی زیادی ربات حشره، در یک فضای مدور، پس از مدتی که همه‌ی ربات‌ها به‌ صورت پراکنده در این ظرف حرکت می‌کنند، شروع به حرکت دسته‌جمعی و مشترک به یک‌ جهت می‌کنند. ربات‌های کوچک سوسکی شکل تنها دارای یک توانایی، آن‌هم حرکت با سرعت ۳۰ سانتیمتر بر ثانیه هستند. این ربات‌ها در دانشگاه بوردو در کشور فرانسه تولید شده‌اند. نتیجه‌گیری در مورد هوش جمعی ربات‌ها زمانی اتفاق افتاد که دانشمندان تصمیم گرفتند رفتار ربات‌ها را در برابر موانع در یک محیط دایره‌ای شکل بسنجند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

Gizmodo گزارش کرد تعدادی از کارمندان گوگل از مشارکت این شرکت در برنامه‌ی هوش مصنوعی پهپادها برای پنتاگون که Project Maven نامیده می‌شود، خارج می‌شوند. در عین حال، نزدیک به ۴ هزار کارگر این شرکت هم درخواست پایان همکاری شرکت در Maven را داده‌اند. این افراد همچنین از گوگل می‌خواهند تا در آینده نیز از انجام کارهای نظامی دوری کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

مهندسین به‌ تازگی توانسته‌اند ربات پرنده‌ی جدیدی را توسعه دهند که می‌تواند در هنگام پرواز با دریافت پرتوهای لیزی و اشعه‌ی خورشید باتری خود را شارز نماید. مبدل قرار گرفته شده در این دستگاه، با دریافت انرژی نور می‌تواند با افزایش ولتاژ، باتری را شارژ نماید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

داشتن یک رابط کامپیوتری پیچیده بر روی بدن افراد ممکن است به نظر علمی–تخیلی برسد، اما گروهی از دانشمندان دانشگاه سارلند آلمان این امر را به واقعیت تبدیل کردند. در این فناوری که پوست مالتی‌تاچ نامیده می‌شود، مواد به صورت جوهر افشان بر روی بر چسب پلاستیکی چاپ می‌شود و هر لمسی از چندین نقطه را در یک زمان ثبت می‌کند که بسیار شبیه به کار گوشی یا تبلت است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ ارديبهشت

شرکت علی‌بابا دستیار دیجیتال خود را به خودروهای مرسدس بنز چینی، Audis و Volvos وارد می‌کند، همچنین در تلاش برای تعمیم این فناوری یکساله برای هر چیزی از خرید گرفته تا امنیت خانه‌ می‌باشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت

بر اساس پیشگویی‌های ایان پیرسون، مخترع و آینده‌نگر انگلیسی، پس از سال ۲۰۴۸، تعداد ربات‌ها از تعداد بشر بیشتر خواهد شد. به گفته‌ی پیرسون، اگر رشد تعداد ربات‌ها باگذشت زمان کاهش نیابد تا سال ۲۰۴۸ جمعیتشان به انسان می‌رسد. گفته می‌شود تا این زمان حدود ۹.۴ میلیارد ربات آهنی بر روی کره‌ی زمین وجود خواهد داشت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت

ظاهرا آمازون در حال ساخت ربات خانگی به نام Vesta است. بلومبرگ گزارش کرد این غول خرده‌فروشی آنلاین انتظار دارد آزمایش Vesta را در سال جاری در خانه‌های کارمندان آغاز کند و هدف نهایی آن هم عرضه برای مشتریان در سال ۲۰۱۹ است. Vesta به معنای الهه‌ی قلب در Lab126 ساخته می‌شود، جایی که قبل از آن بلندگوی صوتی اکو، دستگاه‌های کیندل، تبلت‌های فایر و موبایل فایرفون در آن ساخته شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت

گردشگری فضایی، موضوعی پیچیده برای بحث و برنامه‌ریزی است، اما مهندسان در تلاش‌اند تا تمام تلاش خود را برای اعزام توریست به فضا و گذراندن تعطیلات در آنجا، به کار ببندند. یکی از پیشروها در تحقیق در مورد این صنعت، کمپانی Orion Span است که اعلام کرده تا سال ۲۰۲۱ اولین هتل لوکس برای ۴ نفر را رونمایی خواهد کرد.

ادامه مطلب