محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد

دیوید هانسون، بنیان‌گذار هانسون روبوتیک و خالق ربات اندرویدی سوفیا در یکی از آخرین سخنرانی‌های خود، به‌ پیش‌بینی‌هایش درباره‌ی ورود روبات‌ها به جامعه گفت. وی در ادامه افزود این مورد جدیدی نیست که هر روز با گذشت زمان اختراعات بشر بسیار پیشرفته‌تر و دقیق‌تر خواهند شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد

با هدف ارائه‌ی سرویسی قابل اعتماد به شبکه‌های بی‌سیم مناطق شهری پر جمعیت، کوالکام و فیسبوک اعلام کردند با یکدیگر برای توسعه‌ی غول شبکه‌سازی اجتماعی، فناوری Terragraph WiFi همکاری می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

Microsoft و متخصصان دانش فناوری چین، قصد دارند تا در یک برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌ شده، به‌ صورت مشترک بر روی توسعه‌ی هوش مصنوعی کار کنند. آن‌ها در این پروژه قصد دارند تا تعداد متخصصین در این زمینه و تعداد سیستم‌عامل برای توسعه‌ی نانو تکنولوژی را افزایش دهند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد

در آخرین تحقیقات محققان علم رباتیک، مشخص‌ شده با قرار گرفتن تعدادی زیادی ربات حشره، در یک فضای مدور، پس از مدتی که همه‌ی ربات‌ها به‌ صورت پراکنده در این ظرف حرکت می‌کنند، شروع به حرکت دسته‌جمعی و مشترک به یک‌ جهت می‌کنند. ربات‌های کوچک سوسکی شکل تنها دارای یک توانایی، آن‌هم حرکت با سرعت ۳۰ سانتیمتر بر ثانیه هستند. این ربات‌ها در دانشگاه بوردو در کشور فرانسه تولید شده‌اند. نتیجه‌گیری در مورد هوش جمعی ربات‌ها زمانی اتفاق افتاد که دانشمندان تصمیم گرفتند رفتار ربات‌ها را در برابر موانع در یک محیط دایره‌ای شکل بسنجند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت

Gizmodo گزارش کرد تعدادی از کارمندان گوگل از مشارکت این شرکت در برنامه‌ی هوش مصنوعی پهپادها برای پنتاگون که Project Maven نامیده می‌شود، خارج می‌شوند. در عین حال، نزدیک به ۴ هزار کارگر این شرکت هم درخواست پایان همکاری شرکت در Maven را داده‌اند. این افراد همچنین از گوگل می‌خواهند تا در آینده نیز از انجام کارهای نظامی دوری کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ ارديبهشت

مهندسین به‌ تازگی توانسته‌اند ربات پرنده‌ی جدیدی را توسعه دهند که می‌تواند در هنگام پرواز با دریافت پرتوهای لیزی و اشعه‌ی خورشید باتری خود را شارز نماید. مبدل قرار گرفته شده در این دستگاه، با دریافت انرژی نور می‌تواند با افزایش ولتاژ، باتری را شارژ نماید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت

داشتن یک رابط کامپیوتری پیچیده بر روی بدن افراد ممکن است به نظر علمی–تخیلی برسد، اما گروهی از دانشمندان دانشگاه سارلند آلمان این امر را به واقعیت تبدیل کردند. در این فناوری که پوست مالتی‌تاچ نامیده می‌شود، مواد به صورت جوهر افشان بر روی بر چسب پلاستیکی چاپ می‌شود و هر لمسی از چندین نقطه را در یک زمان ثبت می‌کند که بسیار شبیه به کار گوشی یا تبلت است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۰ ارديبهشت

شرکت علی‌بابا دستیار دیجیتال خود را به خودروهای مرسدس بنز چینی، Audis و Volvos وارد می‌کند، همچنین در تلاش برای تعمیم این فناوری یکساله برای هر چیزی از خرید گرفته تا امنیت خانه‌ می‌باشد.

ادامه مطلب