محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۸ ارديبهشت

بر اساس پیشگویی‌های ایان پیرسون، مخترع و آینده‌نگر انگلیسی، پس از سال ۲۰۴۸، تعداد ربات‌ها از تعداد بشر بیشتر خواهد شد. به گفته‌ی پیرسون، اگر رشد تعداد ربات‌ها باگذشت زمان کاهش نیابد تا سال ۲۰۴۸ جمعیتشان به انسان می‌رسد. گفته می‌شود تا این زمان حدود ۹.۴ میلیارد ربات آهنی بر روی کره‌ی زمین وجود خواهد داشت.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت

ظاهرا آمازون در حال ساخت ربات خانگی به نام Vesta است. بلومبرگ گزارش کرد این غول خرده‌فروشی آنلاین انتظار دارد آزمایش Vesta را در سال جاری در خانه‌های کارمندان آغاز کند و هدف نهایی آن هم عرضه برای مشتریان در سال ۲۰۱۹ است. Vesta به معنای الهه‌ی قلب در Lab126 ساخته می‌شود، جایی که قبل از آن بلندگوی صوتی اکو، دستگاه‌های کیندل، تبلت‌های فایر و موبایل فایرفون در آن ساخته شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ ارديبهشت

گردشگری فضایی، موضوعی پیچیده برای بحث و برنامه‌ریزی است، اما مهندسان در تلاش‌اند تا تمام تلاش خود را برای اعزام توریست به فضا و گذراندن تعطیلات در آنجا، به کار ببندند. یکی از پیشروها در تحقیق در مورد این صنعت، کمپانی Orion Span است که اعلام کرده تا سال ۲۰۲۱ اولین هتل لوکس برای ۴ نفر را رونمایی خواهد کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين

از سال گذشته تاکنون چیزهای زیادی درباره‌ی فناوری حمل‌ونقل هایپرلوپ نشنیده‌ایم، زمانی که شرکت آن مستقر در کالیفرنیا چندین عکس و یک ویدئو برای اثبات اینکه در حال ساخت چه چیزی است را منتشر کرد، این شرکت اعلام کرد که این اولین مسیر هایپرلوپ در مقیاسی واقعی و با قابلیت حمل مسافر است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين

محمدباقر اثنی عشری، رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با ارسال نامه‌ای به سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای‌عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در خصوص فیلتر تلگرام و جایگزینی آن با محصولات داخلی پیشنهادی را مطرح کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ فروردين

قطعه‌ای کوچک از بافت الکتروژنراتوری با وزن ناچیزی تنها به مقدار چند گرم با اندکی تغییر شکل، می‌تواند انرژی لازم را برای درخشش یک LED کوچک فراهم کند. روش‌های تبدیل انرژی، از نوسانات مکانیکی در سال‌های قبل آزمایش و توسعه‌ یافته است. با این‌ حال این نوع انرژی‌ها نتوانستند کاربردهای جدی را در بخش صنعت به خود اختصاص دهند. یکی از موانع اصلی در این امر، هزینه‌های بالا در تبدیل انرژی، همچنین راندمان نسبتاً پایین نیروی تولید شده از عناصر واکنش بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين

اپل در سال 2014، در سکوتی خبری، شرکت LuxVue را که در کار فناوری صفحه‌نمایش کم‌مصرف MicroLED است خریداری کرد. گزارشی از Bloomberg نشان می‌دهد این شرکت توسعه‌ی خود را ادامه داده و اینکه اپل در حال سرمایه‌گذاری چشمگیری در این فناوری جدید است که توجه خود را معطوف به دستگاه‌هایی مانند iPhone یا Apple Watch در سال‌های آینده کرده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند

مدیرعامل اینتل، Brian Krzanich نوشت: همانطور که وعده داده بودیم، اینتل پردازنده‌های نسل هشتم Xeon و Core خود را برای کاهش بیشتر خطرات ناشی از هکرها به وسیله‌ی آسیب‌پذیری‌های Spectre و Meltdown دوباره طراحی می‌کند.

ادامه مطلب