محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ اسفند

گفتن این جمله ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما فناوری 5G کم‌کم خودش را به واقعیت نزدیک می‌کند. اینتل که در حال حاضر شبکه‌ی گسترده‌ای از فناوری 5G را در بازی‌های المپیک زمستانی کره‌ی جنوبی فراهم کرده است، قصد دارد تا برای شروع بازی‌های 2020 توکیو، قدم‌هایی بزرگ‌تر بردارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند

Samsung هفته‌ی گذشته از ثبت اختراع جدیدی در اداره‌ی ثبت اختراعات و مالکیت‌های صنعتی خبر داده بود که "دستگاه نمایشگر در حال پرواز" نامیده می‌شود. این مجوز که در سال 2016 ثبت شده، چیزی شبیه به پهپاد با نمایشگری است که قادر به استریم ویدئو به عنوان مثال پخش تلویزیون است اما همانطور که The Verge اشاره کرده دیوایس جدید احتمالا به صورت یک نمایشگر تبلیغاتی شناور استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند

بالاخره شرکت هواپیماسازی Airbus، اولین آزمایش‌های خود را در مورد تاکسی‌های هواپیمایی آغاز کرد. این پرواز در اواخر ماه ژانویه در ایالت اورگن ایالات‌ متحده صورت گرفت. به‌ تازگی این شرکت ویدیویی را از اولین پرواز تاکسی هوایی خود منتشر کرده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۴ اسفند

توسعه‌دهندگان کمپانی Microsoft به‌ تازگی عینک واقعیت مجازی را برای افراد نابینا و کم‌بینا طراحی کرده‌اند. متخصصان در این اختراع دارای یک عصا برای تشخیص موانع پیش روی فرد نابینا است. عینک واقعیت مجازی و عصا مجهز به سیستم ردیاب می‌باشد. در هنگام شناسایی موانعی که موجب جلوگیری از ادامه مسیر می‌شود، میله‌ی مرکزی حرکت دست فرد را متوقف می‌کند و عصا شروع به لرزش خواهد کرد، البته این مورد در همتایان عصاهای هوشمند وجود دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، براساس قرارداد همکاری منعقده بین پست بانک ایران (بانک عامل وزارت ارتباطات) و پست قطر، امکان مبادله‌ی حوالجات الکترونیکی بین‌المللی خرد از طریق سیستم مالی بین‌المللی اتحادیه‌ی جهانی پست (International Financial System- IFS) بین این دو کشور فراهم شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند

در طی یک دهه‌ی گذشته، گوگل و مایکروسافت بدترین رقبای بازار بودند و این دو اختلاف نظرهای زیادی درباره‌ی افشای آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سال‌های اخیر داشته‌اند. اما در هفته‌ی جاری، گوگل آتش این اختلافات را دوباره با افشای مشکل امنیتی در Microsoft Edge قبل از اینکه وصله‌ی آن در دسترس قرار بگیرد بیشتر کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

کمپانی سازنده‌ی ربات‌های Boston Dynamics، ویدئویی را برای نمایش قابلیت‌های ربات‌های جدیدشان در همکاری برای باز کردن درب اتاق منتشر کرده است. در این ویدئو 45 ثانیه‌ای نشان می‌دهد، چگونه دو روبات SpotMini برای رسیدن به هدف مشترک: باز کردن درب اتاق، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

ایلان ماسک به‌ تازگی و طی مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرده است خودروی بدون سرنشین تسلا، کل خاک ایالات‌ متحده‌ی آمریکا را در عرض 6 ماه طی خواهد کرد. این میلیاردر تصریح کرد در صورت مساعد بودن تمامی شرایط این زمان ممکن است به 3 ماه کاهش یابد.

ادامه مطلب