محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ فروردين

از سال گذشته تاکنون چیزهای زیادی درباره‌ی فناوری حمل‌ونقل هایپرلوپ نشنیده‌ایم، زمانی که شرکت آن مستقر در کالیفرنیا چندین عکس و یک ویدئو برای اثبات اینکه در حال ساخت چه چیزی است را منتشر کرد، این شرکت اعلام کرد که این اولین مسیر هایپرلوپ در مقیاسی واقعی و با قابلیت حمل مسافر است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين

محمدباقر اثنی عشری، رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با ارسال نامه‌ای به سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای‌عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در خصوص فیلتر تلگرام و جایگزینی آن با محصولات داخلی پیشنهادی را مطرح کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ فروردين

قطعه‌ای کوچک از بافت الکتروژنراتوری با وزن ناچیزی تنها به مقدار چند گرم با اندکی تغییر شکل، می‌تواند انرژی لازم را برای درخشش یک LED کوچک فراهم کند. روش‌های تبدیل انرژی، از نوسانات مکانیکی در سال‌های قبل آزمایش و توسعه‌ یافته است. با این‌ حال این نوع انرژی‌ها نتوانستند کاربردهای جدی را در بخش صنعت به خود اختصاص دهند. یکی از موانع اصلی در این امر، هزینه‌های بالا در تبدیل انرژی، همچنین راندمان نسبتاً پایین نیروی تولید شده از عناصر واکنش بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين

اپل در سال 2014، در سکوتی خبری، شرکت LuxVue را که در کار فناوری صفحه‌نمایش کم‌مصرف MicroLED است خریداری کرد. گزارشی از Bloomberg نشان می‌دهد این شرکت توسعه‌ی خود را ادامه داده و اینکه اپل در حال سرمایه‌گذاری چشمگیری در این فناوری جدید است که توجه خود را معطوف به دستگاه‌هایی مانند iPhone یا Apple Watch در سال‌های آینده کرده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۷ اسفند

مدیرعامل اینتل، Brian Krzanich نوشت: همانطور که وعده داده بودیم، اینتل پردازنده‌های نسل هشتم Xeon و Core خود را برای کاهش بیشتر خطرات ناشی از هکرها به وسیله‌ی آسیب‌پذیری‌های Spectre و Meltdown دوباره طراحی می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ اسفند

شرکت کره جنوبی Samsung اعلام کرد فروش نخستین تلویزیون ماژولار دیواری جهان را در نمایشگاه فناوری CES 2018 معرفی خواهد کرد. بالاخره اخبار مربوط به رونمایی از این تلویزیون به‌طور رسمی تایید شد و برخی از ویژگی‌های فنی آن نیز منتشر شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۱۹ اسفند

گوگل موتور جستجوی برتر جهان، سیستم‌عامل موبایل و بسیاری دیگر از محصولات مصرفی را تولید می‌کند. این غول تکنولوژی همچنین موضوعات بزرگی را در تکنولوژی‌های در حال ظهور مانند یاگیری ماشین دنبال می‌کند. فناوری یادگیری ماشین تاثیرات زیادی بر روی محصولات گوگل دارد، اما فعالیت گوگل بر روی محاسبات کوانتومی بیشتر نظری است. هر چند ممکن است زیاد طول نکشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ اسفند

Ming-Chi Kuo، تحلیلگر موثق اپل از KGI Securities جزئیات زنجیره‌ای تامین جدید از آیفون را که در سال جاری عرضه می‌شود و همینطور تقاضا برای AirPodها را ارائه کرد. وی یادآور شد که اپل در حال برنامه‌ریزی جهت MacBook Air 13 اینچی برای معرفی در سال 2018 است.

ادامه مطلب