زندگینامه
حمید رضا مازندرانی۶:۰ - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۰ شهريور

صنعت PC یکی از افراد کم حاشیه ولی تاثیرگذار خود را از دست داد: John Ellenby، مدیر شرکت Grid Systems در سن 75 سالگی درگذشت. کمپانی وی به عنوان سازنده اولین لپ تاپ تاشو به نام Compass شناخته می شود. این لپ تاپ که در حوالی سال 1982 ساخته شد، ضخیم بود و نمایشگر خیلی کوچکی داشت. قیمت 8150 دلاری آن نیز واقعاً بالا بود. اما باید توجه کرد که در آن دوره سایر کامپیوترها مانند Kaypro یا Osborne 1 بسیار حجیم بودند و هنوز فناوری پردازش چندان رشد نکرده بود.


حوزه فعالیت الن بی فراتر از محصول فوق است. قبل از گرید، او در آزمایشگاه معتبر و پیشروی PARC متعلق به زیراکس کار می کرد. او سیستمی موسوم به Alto را طراحی کرد که بعدها پایه طراحی محصولات اپل شد. همچنین او اولین کمپانی سازنده تبلت به نام Agilis را ساخت.
ممکن است بگویید خروجی تلاش های Ellenby محصولاتی نارس بوده است، برای مثال لپ تاپ های تجاری حدود یک دهه بعد توسط اپل وارد بازار شد، و سایر زمینه های مورد توجه او نیز دو دهه بعد تجاری شد. به هر حال شکی نیست جان الن بی از زمان خود جلوتر بوده است و استعدادی در زمینه تبدیل رویاها به تجهیزاتی قابل خرید داشته است. یادش گرامی!

دسترسی سریع
دیدگاه کاربران
در حال حاضر هيچ نظری برای نمایش موجود نيست
ارسال دیدگاه
پیشنهاد ویژهx

تحلیلگران: سقوط تقاضای جهانی برای تبلت