محبوب ترین ها
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر

به گزارش سخت‌افزار، ال‌جی الکترونیکس سال گذشته از نسخه ۱۷ اینچی لپ‌تاپ LG Gram رونمایی کرد که تقریباً ۲۵ درصد از فروش موفق این محصول به سال جاری، یعنی ۲۰۱۹ تعلق گرفته است. حالا برای سال ۲۰۲۰، ال‌جی لپ‌تاپ LG Gram را با پردازنده نسل ۱۰ اینتل و باتری بزرگتر در کنار تغییرات دیگر به‌روزرسانی کرده است.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر

به گزارش شهر سخت‌افزار، حافظه کش (Cache) سریع‌ترین حافظه مورد استفاده در یک اکوسیستم کامپیوتری است که سرعت پردازش داده‌ها تا حد زیادی به آن بستگی دارد. طی آخرین اطلاعات، اینتل که حالا از پس فشار تقاضای پردازنده‌های 14 نانومتری برآمده است، یک حافظه کش متفاوت را برای پردازنده‌های Tiger Lake طراحی کرده است که عملکرد آنها را دگرگون خواهد کرد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۸ آذر

به نوشته‌ی شهر سخت‌افزار، بر اساس گزارش‌هایی که امروز در دسترس قرار گرفت، سامسونگ توانسته است یک قرارداد تولید "پردازنده برای سیستم‌های خانگی" را با اینتل منعقد کند که شامل رده کاملی از محصولات اینتل در این حوزه می‌شود. جزییات بیشتر از این خبر را در ادامه مطلب خواهید یافت.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۲ آبان

اینتل از دو تراشه نروانا جدید به نام «پردازنده شبکه عصبی نِروانا» (Nervana) مخصوص هوش مصنوعی در فضای ابری رونمایی کرد.
این چیپست‌ها NNP-T1000 و NNP-I1000 نام داشته و اولین پردازنده‌های ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) این شرکت هستند که برای هوش مصنوعی در فضای ابری تولید شده‌اند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ آبان

به گزارش فارس، شرکت کوالکوم از عرضه زودتر از موعد مقرر پردازنده تازه خود موسوم به اسنپ دراگون 865 خبر داده است.
به نقل از آسین ایچ، رونمایی از پردازنده جدید شرکت کوالکوم به نام اسنپ دراگون 865 در جریان برگزاری یک نشست فناوری در هاوایی از تاریخ سوم تا پنجم دسامبر رخ می دهد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۶ مهر

به گزارش فارس، یک شرکت تجاری از تولید سخت افزاری جدید برای رمزگذاری داده ها خبر داده که از این طریق می توان از فایل ها و داده های خصوصی به شکل بهتری حفاظت کرد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر

به گزارش فارس، در شرایطی که ادعا می‌شد اینتل دیگر قصد تولید تراشه‌های ده نانومتری برای استفاده در رایانه‌های شخصی را ندارد، این شرکت موضوع مذکور را رد کرده است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند