محبوب ترین ها
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

شرکت انگلیسی ARM از Project Trillium رونمایی کرد، ترکیبی از اجزا سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که به طور خاصی برای سرعت بخشیدن به تکنولوژی‌های مرتبط با AI مانند یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی طراحی شده‌اند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
سارا محمد علیئی۹:۳۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

به گزارش یکی از منابع آگاه در کمپانی Qualcomm، پردازنده‌ی Qualcomm Snapdragon 855 به یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های جهان تبدیل خواهد شد. دسامبر سال گذشته بود که توسعه‌دهندگان Qualcomm خبر از تولید یکی از تراشه‌های جدید و پرقدرت خود را بانام Snapdragon 845 را اعلام کردند. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار است این پردازنده در گوشی‌های هوشمند به کار برده شود.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ بهمن

ماشین‌های خودران می‌روند تا داده‌های بسیار زیادی را از حسگرها پردازش کنند و هدف آن‌ها هم شناسایی خطرات برای افراد پیاده و دیگر موارد است.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ بهمن

TSMC اعلام کرد که تاسیسات ساخت اولین تراشه‌ی 5 نانومتری خود را در تایوان آغاز کرده و قول داد این تراشه‌ها از سال 2020 به صورت تجاری در دسترس قرار گیرند، همچنین برنامه‌ای برای ارائه‌ی تراشه‌های 3 نانومتری در سال 2022 دارد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن

AMD دو مدیر اجرایی با تجربه را برای هدایت بخش تراشه‌ی گرافیکی‌اش در زمان بحرانی رقابت با شرکت‌هایی همچون Nvidia و Intel استخدام می‌کند. Mike Rayfield، مدیر سابق شرکت‌های Nvidia و Micron و David Wang که قبلا در Synoptics ایفای نقش می‌کردند، وظایف مدیریت ارشد را در گروه فناوری‌های AMD Radeon بر عهده می‌گیرند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن

منبع تایوانی DigiTimes در مورد ورود محصولات جدید Apple به بازار اطلاع‌رسانی کرد. یکی از اخبار منتشر شده در مورد قیمت بالای MacBook Air است که سبب شده کاربران برای خرید آن تمایلی از خود نشان ندهند. البته این کمپانی قرار است مدل مقرون صرفه‌ از MacBook را به کاربرانش ارائه دهد.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي

اینتل دو دوربین از خانواده‌ی RealSense با نام‌های D415 و D435 را معرفی کرد که قادر به افزودن قابلیت‌های 3D به هر دیوایس یا ماشینی هستند. این نمونه‌های جدید که به شکل USB ساخته شده‌اند، به لطف پردازشگر دید جدید RealSense با عنوان D4 می‌توانند دید سه بعدی را به صورت لحظه‌ای فراهم کنند.

ادامه مطلب
سخت‌افزار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۴ دي

Microsoft امروز اعلام کرد شرکت‌هایی همچون Qualcomm در حال ایجاد طرح‌های مبنایی هستند تا سازندگان سخت‌افزارها را به ادغام Cortana، دستیار هوش مصنوعی، در دیوایس‌های بیشتری ترغیب کنند. Qualcomm نیز در نمایشگاه CES، روز دوشنبه بر‌نامه‌هایی را برای اینکه Cortana بخش پلتفرم Smart Audioاش شود، اعلام کرد.

ادامه مطلب