محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين

به گزارش دیجیاتو، مهندس نرم‌افزار سابق گوگل و مدیر ارشد شرکت Pyrofex، «مایکل استی» به تازگی ادعا کرده یک فایل زیپ حاوی کلید خصوصی بیت کوین به ارزش بیش از ۳۰۰ هزار دلار را با موفقیت هک کرده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين

به گزارش دیجیاتو، مرورگر کروم نسخه ۸۰ در ماه فوریه میلادی با کلی ویژگی امنیتی و جدید منتشر شد. یکی از ویژگی‌هایی که قرار بود با این نسخه و نسخه‌های بعدی تکمیل شود، «کوکی‌های سایت مشابه» است. بر اساس گفته‌های گوگل، تکمیل این ویژگی و فراگیرتر شدن آن به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق خواهد افتاد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين

یک محقق امنیتی توانست روشی برای دور زدن محدودیت‌های وضع شده توسط اپل برای دسترسی به دوربین‌های آیفون و رایانه‌های مک ابداع کند و به همین علت از اپل ۷۵ هزار دلار جایزه گرفت.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

به گزارش دیجیاتو، سازمان ثبت احوال اعلام کرد به خاطر «تخلف» وزارت بهداشت در بارگذاری اطلاعات افراد در سامانه غربالگری ویروس کرونا، همکاری خود را با این وزارت قطع می کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این‌که حبس قانون حفاظت از داده‌های عمومی در نظام بروکراسی به این معنا نیست که قانونی برای اجبار سازمان‌ها و دستگاه‌ها به حفاظت از داده‌های شخصی وجود ندارد و قوانین موجود می‌تواند منجر به محکومیت هر فرد حقیقی و حقوقی شود که در محافظت از داده‌ها سهل‌انگاری کرده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) اعلام کرد با آغاز رصد جهت کشف بانک‌های اطلاعاتی حفاظت‌نشده از روز ۱۲ فروردین، به صاحبان آنها هشدار داده خواهد شد و در صورتی که ظرف مدت ۴۸ ساعت، همچنان مشکل به قوت خود باقی باشد، به‌منظور حفظ داده‌ها و حفاظت از حریم خصوص شهروندان، به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۵ فروردين

به گزارش پیوست، افشاء اطلاعات خصوصی ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام و همچنین ۵ میلیون کاربر سیب‌اپ باعث شده حالا مرکز ماهر به عنوان مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای به این اتفاقات واکنش نشان دهد. این مرکز با خطاب قرار دادن کلیه دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و صاحبان کسب‌وکارها بیانیه‌ای صادر کرده است. در این بیانیه با تاسف‌بار خواندن درز اطلاعات کاربران و شهروندان ایرانی و نقض حریم خصوصی آنها که در تلگرام و سیب‌اپ عضو بوده‌اند اعلام شده که این اتفاق منجر به بروز تهدیدات مختلف علیه افراد، سازمان‌ها، کسب‌وکارها شده است. در توضیح این اتفاق اصلی‌ترین عامل درز اطلاعات ایرانی تلگرام و سیب‌اپ وجود بانک‌های اطلاعات کاملا حفاظت نشده‌ یا دارای حفاظت خیلی ضعیف در سطح اینترنت اعلام شده است.

ادامه مطلب