محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور

نتایج یک بررسی امنیتی جدید نشان می‌دهد حفره‌ای خطرناک در مرورگر اینترنتی فایرفاکس موجب می‌شود تا هکرها بتوانند از طریق شبکه‌های وای فای به محتوای این مرورگر دسترسی یابند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور

به نوشته‌ی روزنامه ایران، «به‌تازگی حبیب رستمی، دبیر انجمن رمز ایران تاکید کرد که برای حفظ امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) لازم است یک رگولاتوری و تنظیم کننده نهایی و مستقل راه‌اندازی شود، چرا که هم اکنون به این موضوع در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرداخته نمی‌شود.» از آنجایی که بحث رگولاتوری و قانونگذاری در حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات یکی از مهم‌ترین مباحث است، در همین راستا روزنامه ایران به سراغ فعالان حوزه امنیت رفت و نظر آنها را درباره ضرورت وجود رگولاتوری مستقل در حوزه امنیت جویا شد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور

کارشناسان امنیتی از شناسایی یک نقص جدید بلوتوث خبر داده اند که میلیاردها گوشی، تبلت، لپ تاپ و دستگاه سازگار با اینترنت اشیا را در معرض خطر قرار می‌دهد.
به نقل از زد دی نت، نقص امنیتی یادشده به اختصار بلسا نام گرفته که مربوط به یکی از پروتکل‌های بلوتوث است که در زمان کم بودن شارژ دستگاه برای تسهیل تبادل اطلاعات فعال می‌شود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور

کارمند اخراجی فیس‌بوک، با انتشار یادداشتی ۶۶۰۰ کلمه‌ای از تلاش احزاب و دولت‌های مختلف برای دروغ پراکنی در فیس‌بوک و بی توجهی این شرکت پرده برداشت.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۳ شهريور

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای تجهیزات مخابراتی خبر داد و گفت: وی با سرقت سیم‌های تلفن ایستگاه‌های کافو شرکت مخابرات، باعث قطع تلفن بیش از هزار مشترک در شرق تهران شده بود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۲۱ شهريور

فعالیت بدافزار مخرب اموتت که مدتی کاهش یافته بود از ابتدای شهریور ماه مجدداً در نقاط مختلف جهان افزایش یافته و فرانسه، ژاپن و نیوزلند در این زمینه هشدار داده اند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند