محبوب ترین ها
امنیت
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

امروزه گوشی‌های هوشمند علی‌رغم پیچیدگی‌ها و بعضاً قیمت‌های بالایی که دارند تنها بستری برای پردازش اپلیکیشن‌های مختلفی هستند که بر روی آن‌ها نصب می‌شود. این مسئله اهمیت توجه به امنیت برنامه‌هایی که نصب می‌کنیم را مشخص می‌کند.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى در پى وقوع چندين فقره کلاه‌برداری مشابه، به دارندگان گوشى‌هاى آيفون هشدار داد تا نسبت به محافظت از رمز و نام كاربرى اپل‌آى‌دى (Apple ID) خود دقت ويژه داشته باشند.
سرهنگ جواد جهانشيرى در تشريح اين خبر گفت: در پى چندين فقره سرقت گوشى تلفن همراه آيفون،‌ تعدادى از شهروندان به پليس فتا استان مراجعه و عنوان داشتند پس از سرقت گوشى آيفون، پيامك مشكوكى را دريافت كرده و به دنبال آن اپل‌ آى‌دى آن‌ها نيز به سرقت رفته است، لذا با توجه به اهميت موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

رزرو بلیت برای مسافرت‌های نوروزی، خرید تورهای مسافرتی و رزرو هتل چند سالی است که دستمایه‌ی فیشرها و کلاه‌برداران سایبری شده است تا از این طریق اهداف مجرمانه‌ی خود را عملی نمایند. اهدافی که نه‌ تنها پول شهروندان را به غارت می‌برند بلکه گاهی اوقات آن‌ها را در پایانه‌ها و فرودگاه‌ها یا ایستگاه‌های قطار سرگردان کرده و تمام تعطیلات نوروزی شهروندان را خراب می‌کند.
رئیس اداره‌ی پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: در ایام نوروز به علت افزایش مسافرت‌های نوروزی، تهیه‌ی بلیت، رزرو تورهای نوروزی یا هتل از مهم‌ترین مشغله‌های فکری هم‌وطنان هست و گاهی اوقات مسافران مجبور هستند با مبالغی بالاتر از نرخ معمول اقدام به تهیه پیش‌نیازهای مسافرت نمایند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

یک ماه پس از اینکه محققان یک جفت مسئله‌ی امنیتی جدی را برای برخی از پردازنده‌های مدرن پیدا کردند، اینتل همچنان در حال تلاش برای به‌روزرسانی‌هایی است که این حفره‌های امنیتی را بر طرف کنند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۲۰ بهمن

یک محقق امنیتی راهی را برای شناسایی کاربران Hotspot Shield پیدا کرد، سرویس شبکه‌ای خصوصی مجازی رایگانی که به کاربرانش قول خصوصی ماندن اطلاعات و ناشناس ماندن‌شان را داد.
Hotspot Shield که توسط AnchorFree توسعه یافته است با تکیه بر خدمات حریم خصوصی‌اش نزدیک به 500 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. با استفاده از مجراهای رمزنگاری شده‌ی این فیلترشکن ترافیک اینترنت و مرور کاربران را امن‌تر می کند، و خدمات آن شناسایی کاربران فردی و عادت‌های مرور آن ها را سخت می‌کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۱۳ بهمن

گوگل جزئیاتی از تلاش‌های Google Play برای محافظت از کاربران اندروید را منتشر کرد. در این اقدامات که گوگل از تیم‌های مهندسی، کارشناسان سیاسی، مدیران محصول و متخصصان امنیتی استفاده کرده است، فروشگاه‌اش را برای اپلیکیشن‌هایی با محتواهای بد و مخرب مورد بازرسی قرار داد.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ بهمن

شرکت سوئیسی Acronis، توسعه‌ی نرم‌افزار جدیدی را آغاز کرده است. این نرم‌افزار امکان محافظت از کاربران با استفاده‌های از تکنیک‌های هوش مصنوعی را در برابر ویروس‌ها و شبکه‌های اخاذی را میسر می‌کند. پیش‌ از این کارشناسان جهان در زمینه‌ی امنیت سایبری، آسیب‌های ناشی از حملات هکرها را در سال 2018 پیش‌بینی کرده بودند.

ادامه مطلب
امنیت
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۸ بهمن

اپراتور همراه اول نسبت به مشاهده‌ی تماس بی‌پاسخ از سوی شماره‌های بین‌المللی ناآشنا و نامتعارف روی خطوط مشترکان موبایل و برقراری تماس مجدد با این شماره‌ها از سوی مشترکان، هشدار داد.

ادامه مطلب