محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

طبق اطلاعات گردآوری شده‌ای از آزمایشگاه Kaspersky، محصولات Microsoft Office امروز مهم‌ترین هدف هکرها هستند.
در ارائه‌ای در کنفرانس امنیتی – The Security Analyst Summit – این شرکت اعلام کرد حدودا ۷۰ درصد از حملات به محصولات آنکه در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۸ صورت گرفته‌اند، تلاش کردند از آسیب‌پذیری Microsoft Office سو استفاده کنند. این تعداد بیش از چهار برابر حملاتی بود که این شرکت دو سال پیش، در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۶ آن‌ها را تجربه کرد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين

به گزارش مهر به نقل از معاونت بررسی مرکز افتا، یک پژوهشگر امنیتی یک کد اثبات مفهومی مربوط به یک آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر «Internet Explorer » را منتشر کرد که به هکرها اجازه می‌دهد تا فایل‌های سیستم قربانی را به سرقت ببرند.
این آسیب‌پذیری در نحوه پردازش فایل‌های MHT توسط مرورگر اینترنت اکسپلورر است. MHT فرمت فایل‌های وب MHTML است که مرورگر Internet Explorer به طور پیش‌فرض هنگام ذخیره‌سازی صفحات وب، از آن استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين

مایکروسافت در تائید این خبر به TechCrunch گفت: تعداد محدودی از افرادی که از سرویس‌های ایمیل وب مدیریت شده توسط مایکروسافت استفاده می‌کنند که شامل دامنه‌های msn.com و hotmail.com می‌شوند، حساب‌های کاربری‌شان به خطر افتاده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

گوگل اعلام کرد، هر تلفنی که اندروید 7 یا بالاتر را اجرا می‌کند، امکان استفاده به عنوان یک کلید امنیت فیزیکی برای احراز هویت‌های دو فاکتوره را دارد. این امکان به فرد یک راه امنیتی بیشتر برای ورود به اپ‌های گوگل نسبت به چندین روش 2FA موجود را می‌دهد که گوگل پیش از این آن‌ها را فراهم کرده بود. بنابراین زمانی که فرد نیاز به دستگاهی فیزیکی برای تائید ورود داشته باشد، نیاز به خرید دانگل ندارد – فقط باید از موبایل خود استفاده کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين

دادستان محافظت از اطلاعات فنلاند روز پنجشنبه گفت، پس از گزارشی مبنی بر اینکه این گوشی‌ها اطلاعات را به چین ارسال کرده‌اند، بررسی در مورد نقض قوانین اطلاعات توسط موبایل‌های نوکیا را آغاز می‌کند.
تلفن‌های موبایل نوکیا تحت مجوز شرکت فنلاندی HMD Global توسعه می‌یابند که گفته هیچ اطلاعات شخصی با شخص ثالث به اشتراک گذاشته نشده، اگرچه این هم گفته شده که عیب فنی در یک نرم‌افزار داده وجود داشته که رفع شده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين

مایکروسافت وصله‌ای را منتشر کرد که به کاربران ویندوز 7 هشدار می‌دهد به‌زودی به‌روزرسانی‌های امنیتی آن را پایان می‌دهد.
این وصله که روز چهارشنبه منتشر شد به کاربران هشدار می‌دهد از تاریخ ۱۴ ژانویه‌ی ۲۰۲۰، این غول نرم افزاری دیگر شکاف‌ها و آسیب‌پذیری‌های امنیتی ویندوز 7 را برطرف نمی‌کند. این مهلت زمانی ۱۰ سال پس از عرضه‌ی ویندوز 7 در سال ۲۰۰۹ تعیین شد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند

وال استریت ژورنال گزارش کرد، فیسبوک به کمک ابزار نرم‌افزاری فورا اطلاعات شخصی حساسی را که صاحبان تلفن‌های هوشمند به اپ‌های موبایلی می‌دهند را برای بهبود اهداف تبلیغاتی‌اش جمع‌آوری می‌کند.
مدت طولانی است که مشخص شده اپ‌های خارج از اکوسیستم فیسبوک آزادانه اطلاعات را با این شرکت به اشتراک می‌گذارند و این رسیدن به کاربران موجود و جدید را بر روی پلتفرم از طریق تبلیغات آسان‌تر می‌سازد. گزارش وال استریت ژورنال از طرفی به طور خاص به نقض حریم‌خصوصی توسط برنامه‌های سلامتی و تناسب اندام اشاره دارد، چراکه این اپ‌ها هر نوع اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذارند که از جمله‌ی آن‌ها فعالیت‌های تمرینی و رژیم‌ها هستند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند