محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد

پژوهشگران امنیتی حملات فیشینگ فعالی را کشف کرده‌اند که در حال انتشار تروجان دسترسی از راه دور RAT هستند و مشتریان بانکی را با کلیدنگارها و سرقت‌کنندگان اطلاعات هدف قرار می‌دهد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۳ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت بررسی مرکز افتا، فایل RTF منتقل شده در این حملات چندین اسکریپت مخرب با نوع‌های مختلف (VBScript ،PowerShell ،PHP و …) را دانلود و اجرا می‌کند تا payload نهایی بدافزار بارگذاری شود. payload نهایی یک تروجان درپشتی است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۱ خرداد

به گزارش مهر، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا اعلام کرده عکس مسافران و تصاویر پلاک خودروهایی که وارد آمریکا شده‌اند، در یک حمله سایبری سرقت شده است. در این حمله عکس‌های مربوط به حدود ۱۰۰ هزار نفر فاش شد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد

به گزارش روزنامه ایران، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات از امکان اتصال و دسترسی برخی کسب وکارهای اینترنتی به سامانه احراز هویت کاربران (شاهکار) خبر داد. در پی اعلام این خبر روزنامه ایران به سراغ فعالان حوزه فین تک و کسب و کارهای آنلاین رفت و نظر آنها را درباره اتصال استارتاپ‌ها به این سامانه پرسید و اینکه اتصال آنها به این سامانه چه مشکلات و معضلاتی از کسب و کارهای آنلاین را حل خواهد کرد؟

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ خرداد

به گزارش مهر، بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی تا به امروز، اطلاعات مربوط به مراقبت‌های درمانی ۴.۲۵ میلیون نفر از شهروندان آمریکا به دست هکرها افتاده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ خرداد

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت هوآوی پس از قرار گرفتن این شرکت در لیست سیاه تجارت با شرکت‌های آمریکایی قصد دارد محصولات اینترنت نسل پنجم خود را در معرض تست هکرها قرار دهد تا بتواند اعتماد عمومی را نسبت به محصولات خود جلب کند.
روزنامه ساندی تلگراف در یادداشتی اعلام کرد که این شرکت در حالی این آزمایش را می‌گذراند که امکان تطمیع ۱۰۰ متخصص آی‌تی که در این تست داوری را به عهده دارند، توسط چین وجود دارد تا بتواند تدابیر امنیتی شرکت‌های رقیبش همچون نوکیا و اریکسون را نیز به چالش بکشاند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۳ خرداد

به نظر می‌رسد هکرها و مجرمان سایبری با انتقال اطلاعات سیم‌کارت‌های قربانیان به سیم‌کارت‌های خودشان، حساب‌های کاربری آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده را هک کرده و مبالغ هنگفتی را به سرقت برده‌اند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۰ خرداد

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پی حمله اینترنتی یک گروه خرابکار به سامانه‌ سازمان، اعلام کرد که امنیت کامل تمامی سامانه‌ها، اطلاعات و سوابق بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان محرز است و جای هیچ نگرانی نیست.

ادامه مطلب