محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱ آذر

به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، انگلیس نیروی ملی سایبری خود را تاسیس کرد. این نیرو قادر به مقابله با اقدامات کشورهای مهاجم، گروه‌های تروریستی، شبکه‌های جرایم سازمان یافته و حلقه‌های بین‌المللی آزارگران کودک است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۷ آبان

به نوشته‌ی همکاران سیستم، باج‌ افزارها به یکی از تهدیدهای اصلی برای صنعت تولید تبدیل شده‌اند و این طور که کارشناسان امنیتی می‌گویند، مجرمان سایبری به صورت گسترده سیستم‌های کنترل صنعتی (ICS) را مورد هدف قرار می‌دهند تا عملیات‌های مورد نظر خود را مدیریت کنند.
بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته از سوی محققان امنیت سایری در شرکت امنیتی Dragos، تنها در سال گذشته تعداد حملات باج افزاری به مراکز تولیدی و کارخانه‌ها سه برابر افزایش یافته است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۶ آبان

گروهی از مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی آنلاین شرکت اپل که اجازه می دهد اطلاعات کاربران آیفون بدون موافقت آنها ذخیره شود، به مقامات حفاظت دیتای آلمان و اسپانیا شکایت کردند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۵ آبان

یکی از مدیران مایکروسافت نسبت به ناکارآمدی پسوردها و همچنین روش های احراز هویت چند عاملی هشدار داده است.
به نقل از فوربس، مدیر بخش امنیت هویت در مایکروسافت نسبت به ناکارآمدی پسوردها و همچنین شیوه های احراز هویت چند عاملی هشدار داده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۲۳ آبان

سازمان فناوری اطلاعات در خصوص انتشار داده های «سامانه رصد و پایش ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی» بیانیه داد.
سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: سامانه رصد و پایش مدیریت ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی در تاریخ ۲۰ آبان سال ۱۳۹۹ مورد حمله قرار گرفته است که منجر به انتشار برخی از اخبار نادرست در این خصوص شده است. به همین دلیل توضیحات زیر جهت اطلاع افکار عمومی ارائه می‌شود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۱ آبان

به گزارش پیوست، سایت ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیکی به آدرس e-monitor.ito.gov.ir هک شده و هم‌اکنون اطلاعات آن از دسترس خارج شده است.
طبق اطلاعاتی که روی سایت ZONE-H ،به عنوان مرجع سایت‌های هک شده شناخته می‌شود، قرار دارد این سایت در تاریخ ۸ نوامبر برابر با ۱۸ آبان ما از دسترس خارج شده است و هم‌اکنون اطلاعات این سایت کدگذاری شده است. به نظر می‌رسد اطلاعات این سایت فعلا در دسترس نیست.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۹ آبان

به گزارش مهر، صنعت هتلداری با یک چالش امنیتی جدی مواجه شده و شرکت نرم افزاری طراح پلتفرم رزرو بسیاری از هتل‌های مشهور جهان موجب افشای داده‌های خصوصی میلیون‌ها نفر شده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ آبان

محققان امنیتی گوگل، یک ‫آسیب‌پذیری روز صفر را در سیستم‌عامل ویندوز که در حال حاضر به صورت گسترده اکسپلویت می‌شود، افشا کرده‌اند.
به نقل از مرکز ماهر، محققان امنیتی گوگل، یک ‫آسیب‌پذیری روز صفر را در سیستم‌عامل ویندوز که در حال حاضر به صورت گسترده اکسپلویت می‌شود، افشاء کرده‌اند. مایکروسافت هنوز وصله‌ای برای این آسیب‌پذیری منتشر نکرده است.

ادامه مطلب