محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر

به گزارش مهر، یک محقق امنیتی ثابت کرده که با استفاده از ابزاری به ارزش ۱۹۲ دلار و با استفاده از یک تراشه دو دلاری می توان مادربردهای رایانه ای را هک و اطلاعات آنها را سرقت کرد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش آی‌تی‌من، پس از هشدارهای فراوان نیروی انتظامی و ارایه پیشنهادات مختلف برای جلوگیری از دسترسی مجرمان به حساب‌های اینترنتی، پلیس فتا راهکار جدیدی را پیشنهاد کرده است.
در طول سال‌های اخیر جرایم سایبری هر روز افزایش داشته و در راس آن جرایم اقتصادی قرار دارد. نیروی انتظامی برای جلوگیری از گسترش جرایم، راهکارهای مختلفی را در پیش گرفته است که آخرین آن استفاده از رمز یک بار مصرف بانکی بود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش دیجیاتو، صفحات فیشینگ یا همان درگاه‌های پرداخت جعلی، مدت‌هاست که شکایات زیادی به دنبال داشته‌است. هرچند مرکز ماهر و پلیس فتا دائما در این مورد به کاربران هشدار می‌دهند اما هنوز هم این صفحات ساختگی افراد زیادی را مالباخته خود می‌کند. به همین دلیل هم مرکز ماهر برای حل این معضل یک سامانه ضدفیشینگ فراهم کرده که به صورت افزونه روی مرورگر نصب و به کاربر هشدارهای لازم را اعلام می‌کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

با توجه به افزایش تعداد سایت‌های جعلی در فضای پرداخت کشور، بانک مرکزی از دارندگان کارت‌های بانکی درخواست کرد هنگام انجام عملیات بانکی و خرید در فضای مجازی، توجه و دقت لازم داشته باشند.
با توجه به افزایش تعداد سایت‌های جعلی در فضای پرداخت کشور، بانک مرکزی از دارندگان کارت های بانکی درخواست کرد هنگام انجام عملیات بانکی و خرید در فضای مجازی، توجه و دقت لازم داشته باشند و از ورود و افشای اطلاعات کارت خود در سایت های نامعتبر و مشکوک خودداری کنند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

به گزارش آی تی ایران، توییتر رسما اعلام کرد که به‌صورت سهوی، از شماره تلفن‌ها و آدرس‌های ایمیل کاربران برای نمایش محتواهای تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی استفاده کرده است؛ این در حالی است که کاربران، این اطلاعات را صرفا برای استفاده از قابلیت احراز هویت دومرحله‌ای در این پلت‌فرم وارد کرده بودند. به گفته توییتر، اطلاعات شخصی کاربران در اختیار هیچ‌یک از شرکت‌ها قرار نگرفته و مشکلی که سبب این نقص شد، برطرف شده است. این شرکت افزود از ۱۷ سپتامبر، اطلاعاتی از قبیل شماره تماس و آدرس ایمیل کاربران برای مسائل امنیتی از آنها دریافت شد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

به گزارش پیوست، تحقیق اخیر شرکت چند ملیتی کسپرسکی نشان می‌دهد که دو سوم (۶۷ درصد) از کسب‌وکارها اتفاق‌های مربوط به تهدید سایبری را به رگولاتورها اعلام نمی‌کنند. دقیقاً مشخص نیست که سازمان‌ها با چه هدفی این مساله را پنهان می‌کنند، شاید یکی از دلایل آن، ترس از خراب شدن تصویر و اعتبار شرکتشان در ذهن مردم باشد.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۵ مهر

رییس اداره آزمایشگاه امنیت پژوهشکده امنیت پژوهشگاه ICT از ارائه خدمات و سرویس‌های امنیتی تخصصي در حوزه فناوری اطلاعات (IT) و در حوزه صنعت فناوری عامل (OT) در این آزمایشگاه خبر داد.
افشین سوزنی در خصوص فعالیت‌های در حال انجام در آزمایشگاه امنیت پژوهشگاه ICT گفت: این آزمایشگاه به عنوان آزمايشگاه مرجع در حوزه امنيت كشور، با اخذ تاييديه از مراكز ذي‌صلاح، مركز راهبردي افتا و سازمان فناوري اطلاعات ايران، خدمات و سرویس‌های امنیتی را به متقاضيان ارائه می‌کند.

ادامه مطلب