محبوب ترین ها
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ آبان

The Information گزارش کرد، اینستاگرم به برخی کاربرانش اطلاع داد احتمالا رمز عبورشان به علت نقص امنیتی فاش شده است. سخنگوی شرکت می‌گوید: "این موضوع به صورت داخلی کشف شد و تعداد خیلی کمی از افراد را تحت تاثیر قرار داد."

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۶ آبان

به گزارش فارس، نتایج یک بررسی امنیتی نشان می‌دهد باج‌افزار واناکرای هنوز زنده و در حال فعالیت است و میزان حضور آن در فضای مجازی در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ تا دو سوم بیشتر شده است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان

پس از ماه‌ها معرفی سرویس متمرکز بر حریم خصوصی DNS، حالا Cloudflare سرویس ۱.۱.۱.۱ را برای کاربران موبایل می‌آورد.
در حال حاضر فرض بر این است که هیچ چیزی نمی‌تواند افراد را از استفاده‌ی ۱.۱.۱.۱ بر روی موبایل و تبلت‌هایشان باز دارد. اما این اپ هم‌اکنون برای iPhoneها، iPadها، و دستگاه‌های اندرویدی در دسترس هستند. هدف آن است که استفاده از سرویس رایگان DNS مصرف‌کننده برای افراد آسان‌تر شود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۹ آبان

به گزارش مهر، امیر ناظمی در صفحه‌ی شخصی خود در شبکه‌ی اجتماعی توئیتر با اشاره به حفره‌ی امنیتی ایجاد شده در سامانه‌ای وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت در روزهای اخیر که اطلاعات کارت ملی بخشی از ایرانیان را قابل دسترس ساخت، نوشت: «سامانه‌ای وابسته به وزارت صمت، دارای یک حفره‌ی امنیتی بوده که اطلاعات کارت ملی بخشی از ایرانیان را قابل دسترس می‌ساخته است. این حفره توسط یک هموطن شناسایی و از طریق توئیتر اطلاع‌رسانی می‌شود. پس از آن با وی تماس گرفته شده، با دریافت آدرس سامانه، مشکل رفع می‌شود.»

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۶ آبان

همزمان با اعلام حمله و تلاش ناموفق رژیم صهیونیستی برای دسترسی و استخراج اطلاعات کاربران تلفن همراه ایران، مشخص شده که وجود یک باگ امنیتی در یکی از پرتال‌های اینترنتی متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، استعلام و استخراج اطلاعات هویتی تمامی ایرانیان توسط افراد غیرمجاز را ممکن ساخته بود.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان

مرکز افتا نسبت به افزایش حملات باج‌افزاری به سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی با تکامل باج‌افزار SamSam بر مبنای گزارش موسسه‌ی امنیتی سایمنتک، هشدار داد.
به گزارش مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، کارشناسان امنیت سایمنتک پستی در مورد تکامل باج‌افزار SamSam منتشر کردند که در ماه گذشته در حملات هدفمندی علیه چندین سازمان مورد استفاده قرار گرفته است.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان

جدیدترین MacBookهای اپل شامل ویژگی جدیدی هستند که گوش دادن به میکروفون کاربران را برای هکرها و جاسوسان سخت‌تر می‌کند.
این ویژگی که در جدیدترین محصولات MacBook، از جمله MacBook Pro و MacBook Air قرار گرفته، تراشه‌ی امنیتی جدید T2 است که از کلیدهای رمزنگاری، حافظه‌، اطلاعات، اثر انگشت، و قابلیت بوت امن محافظت می‌کند.

ادامه مطلب
امنیت
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۳ آبان

توئیتر بخشی از فرایند گزارش‌دهی خود را به‌روزرسانی کرد. به خصوص زمانی که کاربر در مورد توئیتی اطلاع می‌دهد که احتمال می‌دهد از طرف یک بات یا حسابی جعلی فرستاده شده باشد. حالا، وقتی که کاربر بر روی گزینه‌ی "it’s suspicious or spam" در منوی "report" کلیک می‌کند، می‌تواند مشخص کند که چرا وی چنین تصمیمی گرفته، از جمله گزینه‌ای است که می‌گوید "حساب کاربری این توئیت جعلی است."

ادامه مطلب