محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۴ ساعت پیش

به گزارش مهر، مرکز فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، در راستای اهمیت وضعیت دولت الکترونیک در این وزارتخانه و ضرورت ارتقای آمادگی و پایداری ارائه‌ی خدمات شناسه‌دار به صورت الکترونیکی و اهمیت رتبه‌ی این وزارت ارتباطات در ارزیابی جایزه‌ی دولت الکترونیک، این پروژه را تصویب کرد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۶ ساعت پیش

به گزارش مهر، به نقل از وزارت ارتباطات، حسین نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و عطاالله ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری درباره‌ی اجرایی شدن سیستم اتوماسیون اداری شبکه‌ی دولت و ارائه‌ی خدمت در دفاتر پستی و خدمات ارتباطی توافق کردند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۲ ساعت پیش

به گزارش ایسنا، دلایلی مانند بدهی خط موبایل و عدم اقدام به پرداخت صورتحساب می‌تواند به سلب امتیاز از سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی منجر شود.
در صورتی که مشترکان اپراتورهای همراه به موقع به پرداخت صورتحساب تلفن همراه خود اقدام نکنند، ممکن است به رویه‌های قطع بدهی دچار شده و در صورتی که این روند ادامه داشته باشد، می‌تواند به سلب امتیاز سیم‌کارت بینجامد؛ زیرا اپراتورها مجازند طبق ساختاری که از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نظر گرفته شده، با مشترکان بدهکار برخورد و خط آن‌ها را قطع کنند یا اگر این نپرداختن‌ها ادامه داشته باشد، به سلب امتیاز از خط اقدام کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد

به گزارش فناوران، در حالیکه نهادهای مسئولی چون مرکز ماهر، پلیس فتا، مرکز افتای ریاست جمهوری و مرکز پدافند غیرعامل سکوت کرده‌اند، اختلاف بر سر هک شدن یا نشدن سایت ثبت سفارش واردات وزارت صنعت همچنان ادامه دارد.
ناصر سراج، سازمان بازرسی کل کشور مدعی شده بود بر اثر هک سایت ثبت سفارش واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۵ هزار خودرو به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد

رئیس کمیته‌ی مخابرات و ارتباطات مجلس علت استقبال بالای کاربران ایرانی از تلگرام طلایی را استفاده از پلتفرم و سرورهای اصلی تلگرام اعلام کرد.
رمضانعلی سبحانی‌فر در گفتگو با ایسنا گفت: تلگرام طلایی با دانش ایرانی از پلتفرم و سرورهای اصلی و فرعی تلگرام بهره می‌برد و حدود ۲۵ میلیون کاربر ایرانی دارد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد

به گزارش مهر، این پروژه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات) تعریف و تصویب شد و هم‌اکنون ساخت سیستم‌های انتقال نوری POTN با قابلیت ROADM تا نرخ ۱۰۰Gb/s در فاز اجرایی قرار گرفت.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد

به گزارش ایلنا، حسن کریمی قدوسی در این نشست خبری با بیان این که از برگزاری TGC سه هدف عمده را دنبال می‌کنیم گفت: هدف نخست ما این است که دانش بازی‌سازان داخلی ارتقا یابد و در این راه سخنرانان بین‌المللی با سابقه را به ایران می‌آوریم.

ادامه مطلب