محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۸ ساعت پیش

به گزارش ایستنا، جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌ی نگاه یک با بیان اینکه وظیفه‌ی وزارت ارتباطات در لایه‌ی زیرساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات تعیین شده، گفت: یکسری وظایف در حوزه‌ی زیرساخت به صورت قانون مشخص شده و ما نیز زیرساخت‌های فنی را انجام دادیم. اما لایه‌ی محتوایی با زیرساخت‌های فنی محقق نمی‌شود. همچنین در لایه‌ی خدمات هنوز استاندارد مصوبی نداریم و در لایحه‌ی محتوا نیز سند مدونی وجود ندارد یعنی شاخص و قابلیت ارزیابی نداریم. بنابراین این دو لایه باید در مرکز ملی فضای مجازی بررسی شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۰ ساعت پیش

به گزارش مهر، عضو هیات مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به تبعات افزایش ۱۱ درصدی واردات نوت‌بوک و لپ‌تاپ، طی ۵ سال گذشته، خواستار بازنگری تعرفه‌ی واردات این کالا با حمایت وزیر ارتباطات شد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن

به گزارش مهر، به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به تکلیف برنامه‌ی ششم در ۲.۵ برابر شدن بازار ICT تا پایان برنامه تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باید بسترهای لازم به ویژه در حوزه‌ی سرویس‌های ثابت را فراهم کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن

به گزارش ایستنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌ی نگاه یک درباره‌ی مرحله‌ی جدید طرح رجیستری عنوان کرد: وارد مرحله‌ی پنجم شدیم و گوشی‌های شرکت ال‌جی زیر چتر این طرح قرار گرفتند و گوشی‌هایی که به صورت قاچاق وارد شدند در صورتی که بخواهند در شبکه فعال شوند تنها 30 روز وقت دارند تا رجیستر شوند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن

کافه بازار: بر اساس گزارش اشتغال صنعت برنامه‌های موبایلی در ایران، تخمین به‌ دست‌ آمده برای تعداد شاغلان مستقیم این صنعت بیش از ۲۰۷۰۰ شغل است. اگر شغل‌های القایی را نیز به این عدد اضافه کنیم به عدد ۳۱ هزار شغل می‌رسیم.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن

به گزارش «فناوران»، ولی‌الله سیف اعلام کرد به تدریج صرافی‌ها و سایر بازیگران بازار ارز به این سامانه متصل خواهند شد. این سامانه امکان کنترل و مدیریت بازار ارز برای سیاستگذار و امکان فعالیت شفاف را برای متقاضیان ارز فراهم می‌کند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند