محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۶ ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تلکام از تولید کنندگان داخلی که تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل کردند تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه تلکام با تبریک روز مهندس اظهار کرد: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و بخش مهمی از بار سنگین مسئولیت های کرونا روی دوش فعالان عرصه ارتباطات بود. شاید این فعالیت ها دیده نشد ولی به خوبی حس می‌شد. زمانی که شبکه طبق عوارض طبیعی از دسترس خارج می شد تازه استفاده کنندگان عمق این تلاش ها را درک می کردند.
وی با اشاره به ارائه آموزش مجازی ادامه داد: ۱۴ میلیون دانش آموز، بیش از یک میلیون معلم، ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه، ۴میلیون طلبه و دانشجو از فضای مجازی برای آموزش بهره بردند، علاوه بر آن حمل و نقل، بانکداری و فروشگاه‌های مختلف هم بار زیادی بر دوش سیستم ارتباطی داشتند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۸ ساعت پیش

تاکسی اینترنتی اسنپ از زمان حضورش در بازار، همواره قابلیت‌های جدیدی را به سرویس خود اضافه کرده و حالا شاهد افزودن سرویس «امنیت سفر» به اپلیکیشن اسنپ برای تامین امنیت مسافران هستیم. این قابلیت تماس مستقیم با تیم ویژه امنیت سفر، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی زنده و تماس مستقیم با اورژانس را برای کاربران ممکن می‌کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۰ ساعت پیش

شرکت ارتباطات زیرساخت در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام 2021) که از پنجم تا هشتم اسفند ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، توانمندی‌ها و دستاوردهای ارتباطی خود را عرضه می کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۲ ساعت پیش

ایرانسل «گواهینامۀ بین‌المللی ساخت مراکز داده» را براساس استانداردهای انجمن صنعت ارتباطات از راه دور (TIA) دریافت کرد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این گواهینامه با در نظر گرفتن معیارهای ضروری استاندارد زیرساخت برای مرکز دادۀ ایرانسل در غرب تهران با ظرفیت ۴۰۷ رک (IT/CT)، به اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، اعطا شده است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۴ ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درمورد اتفاقات مخابرات با مردم صحبت خواهم کرد. چطور شرکتی با ۲۸۰ میلیارد سود به ضرر ۹۰۰ میلیارد تومانی می‌رسد.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند

پنجمین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه (5G) ایران و ایرانسل، ظهر امروز یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹، طی مراسمی در شیراز رسماً راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در این مراسم که در محوطه باز ساختمان شهرداری شیراز برگزار شد، مهندس حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، دکتر عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شماری از مدیران و مقامات استانی و محلی حضور داشتند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند

به گزارش آی‌تی‌ایران، روند قیمت موبایل طی هفته‌های اخیر دست خوش تغییرات زیادی شده است، در حالی که قیمت موبایل از اواخر دی‌ماه به پایین‌ترین سطح قیمتی ۶ ماه پیش از آن رسیده بود، از اواسط بهمن ماه با افزایش قیمت دلار، روند صعودی پیدا کرد. به گونه‌ای که گوشی سامسونگ گلکسی A۷۱ از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از ۳۰ دی ماه به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ۳۰ بهمن رسید.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۵ اسفند

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: همزمان برای تلاش جهت کم کردن وابستگی به خارج، برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای هیچ مخالفتی نداریم.
مدتی قبل خبری منتشر شد درباره تشکیل کارگروه اینترنت ماهواره ای که بیش از هر چیزی محدود کردن فضای اینترنت و تاکید بر عدم استفاده از اینترنت ماهواره ای را به ذهن متبادر می کرد.

ادامه مطلب