محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به تشکیل کمیته‌ی ضد تحریم، بیان کرد: از نهادهای مختلفی که در حوزه‌ی فناوری اطلاعات تاثیرگذارند خواستیم در این کمیته حضور داشته باشند.
محمدباقر اثنی عشری در نشست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به مسائل پیش آمده برای حوزه‌ی ICT پس از مشکلات ارزی اظهار کرد: بعد از اتفاقات ارزی برای تجهیزات IT، وزارت صنایع مرجع بود اما برای خدمات، لایسنس و نرم‌افزار مرجعی نبود. بانک مرکزی، مرجع ذی‌صلاح را وزارت ICT می‌دانست که به‌ دلیل مابه‌التفاوت ارز دولتی و آزاد، با کمک کارشناس راستی‌سنجی کند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش مهر، معاون وزیر ارتباطات دلایل دسترسی اپلیکیشن «دولت همراه» به برخی امکانات گوشی کاربران را توضیح داد و گفت: در نسخه‌ی جدید این دسترسی‌ها برداشته می‌شود.
با آغاز اجرای ثبت نام غیرحضوری کارت سوخت و تبدیل آن به کارت بانکی، بسیاری از کاربران با مراجعه به سایت mob.gov.ir و نیز اپلیکیشن «دولت همراه»، اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت سوخت خود کرده‌اند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش پیوست، پرداخت‌یاران با اتصال به «سامانه‌ی جامع پذیرندگان» اطلاعات پذیرندگان خود را طبق تفاهم‌نامه‌ی امضا شده با شاپرک در اختیار این شرکت قرار می‌دهند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

از صبح روز گذشته تا ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۶ آذر ماه ۹۲۶۹۷ هزار ۷۰۶ نفر برای ثبت نام به سامانه‌ی الکترونیکی کارت سوخت مراجعه کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس اصولی، سخنگوی ستاد ثبت نام الکترونیکی کارت سوخت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: از مجموع تعداد مراجعان برای ثبت نام تنها ۳۷ هزار و ۶۸۶ نفر در نوبت خود مراجعه و امکان ثبت نام داشتند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش پیوست، رئیس سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در نشست خبری خود و در پاسخ به سوال پیوست در مورد جزییات اختصاص ارز به فعالان حوزه‌ی فاوا اعلام کرد که تخصیص ارز دولتی، تنها برای تعداد محدودی (حدود شش شرکت) از شرکت‌های حوزه نرم‌افزار و خدمات آی‌تی صورت گرفته و سایر شرکت‌ها با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش پیوست، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از برگزاری حداقل ۶۰ تا ۷۰ درصدی مراحل انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی آینده به صورت الکترونیکی خبر می‌دهد. بر اساس اظهارات او به همین دلیل نیز در طرح «جامع نظام انتخابات» الزامات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مورد توجه قرار گرفته است.
محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، در مورد نحوه‌ی برگزاری انتخابات الکترونیکی در طرح «جامع نظام انتخابات» به خبرنگار پارلمانی پیوست گفت: «ابتدا قرار بود لایحه‌ی جامع نظام انتخابات توسط دولت به مجلس ارائه شود اما این اتفاق صورت نگرفت. در نهایت اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی به همراه کمیته‌ی کار مجلس، دو طرح را برای بررسی قوانین انتخابات تهیه کردند. در این طرح‌ها بحث انتخابات الکترونیکی نیز مطرح شده و برگزاری انتخابات الکترونیکی الزامی در نظر گرفته شده است.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش ایرنا، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب توئیتر خود نوشت: کارت سوخت و استعلام یارانه‌ی کالایی دو خدمت اصلی دولت را می‌توان از طریق تلفن همراه با کد دستوری #4* پیگیری کرد.
امیرناظمی در توئیت خود آورده است: کد دستوری #4* به طور انحصاری برای دولت الکترونیک تعریف شده است و از این پس همه‌ی خدمات دولتی با همین کد خواهد بود.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند