محبوب ترین ها
ایران
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

به گزارش مهر، هولین ژائو در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی با اشاره به اینکه اتحادیه جهانی ارتباطات در سال جاری بر کاهش شکاف استانداردسازی تمرکز می‌کند، عنوان کرد: «تدوین استانداردها، یکی از ارکان اساسی مأموریت‌های ITU، به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است . اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یک رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش کنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا کنید، این استانداردهای ITU هستند که این امکان را فراهم می‌سازند.»

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

به گزارش مهر، هشتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات با رویکرد نوین و هدف شناسایی و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر فعالان بخش خصوصی این حوزه و ایجاد شور و نشاط علمی، برگزار می‌شود.
این جشنواره در ۶ محور، استارتاپ برتر در حوزه ICT، دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیکی، توسعه کسب و کار در حوزه فاوا، پژوهش‌های منتهی به فناوری، شرکت‌های برتر IT در توسعه اقتصادی و فناوری فضایی و خدمات فضاپایه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

معاون تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت با اشاره به امنیت سامانه جامع تجارت، از حملات هر روزه هکرها به این سامانه خبر داد و گفت: تاکنون هیچ حمله‌ای به سامانه تجارت موفق نبوده و تیمی ویژه حملات را رصد و موارد امنیتی را بروز می‌کنند.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

به گزارش ilna، در شرایطی که نرخ پایین بسته‌های اینترنت تلفن همراه، عرصه رقابت را برای اپراتورهای ثابت تنگ کرده بود اما تصمیم پر ریسک اپراتور غالب، آرامش و رقابت سالم را به صنعت ICT هدیه داد. شاخص ضریب نفوذ «اینترنت ثابت» در حالی طی سال‌های اخیر به واسطه فعالیت گسترده و پوشش همه جانبه اپراتورهای موبایل با افت و خیزهای بسیاری مواجه شده که به نوعی حامل پیامی مبنی بر علاقه‌مندی کاربران اینترنت به استفاده بیشتر از تلفن همراه است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد کاهش شدید و سراسری کیفیت اینترنت 3G و 4G سیم کارت های همراه اول، به علت مشکلاتی در دیتا سنتر این اپراتور به وقوع پیوسته و در حال رفع است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور آخرین مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی را تا هشت روز دیگر اعلام کرد و گفت: رانندگانی که عوارض الکترونیکی را تا دهم اردیبهشت پرداخت نکنند، ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
«حسین میرشفیع» در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: طبق اعلام قبلی قرار شد از تاریخ ۲۸ اسفند‌ماه سال گذشته عوارض عبور از چهار آزادراه تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان به صورت الکترونیکی دریافت شود.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

به گزارش ماهر، شرکت MikroTik بار دیگر از وجود نقصی در مسیریاب‌های خود خبر داد. این شرکت در هفته‌ی اول ماه آوریل سال ۲۰۱۹، جزئیات فنی مربوط به یک آسیب‌پذیری قدیمی که دستگاه را به مهاجمان راه دور نشان می‌دهد، منتشر ساخته است.

ادامه مطلب
ایران
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين

با همکاری مشترک سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زمینه حضور استارت‌آپ‌های ایرانی در رویدادهای بین المللی فراهم خواهد شد.
به گزارش پیوست، طبق یک پروژه‌ای مشترک بین این دو نهاد،‌ استارت‌آپ‌های ایرانی برای تعامل و شبکه‌سازی با کشورهای خارجی و حضور در بازارهای بین‌الملل امکان حضور در رویدادهای بین‌المللی را پیدا خواهند کرد.
امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در توضیح بیشتر این پروژه به پیوست گفت: «در ذیل تفاهم‌نامه‌ همکاری که اواسط فروردین ماه سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس سران جامعه اطلاعات با لی یونگ، مدیرکل یونیدو (سازمان توسعه صنعتی) امضا کرد، پروژه مشترکی تعریف شد که براساس آن زمینه حضور استارتاپ‌های ایرانی در رویدادها و بازارهای بین‌المللی فراهم شود.»

ادامه مطلب