محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور

یک شرکت نوپای ژاپنی به نام جیتای و آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن با همکاری یکدیگر برای اولین بار یک ربات فضایی را برای استفاده در ماموریت های مختلف تولید کرده اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور

به گزارش پیوست، نوکیا برای سرعت بخشیدن به توسعه 5G از پهباد، واقعیت افزوده و هوش‌ مصنوعی استفاده خواهد کرد، این شرکت فنلاندی قرار است برای پایان‌ دادن به روش‌های سنتی، توسعه 5G را دیجیتالی کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۷ شهريور

شرکت آی‌بی‌ام نقشه راه خود برای تولید رایانه‌های کوانتومی را مشخص کرد و از تولید رایانه ۱۱۲۱ کیوبیتی تا سال ۲۰۲۳ خبر داد.
به نقل از زد دی نت، آی‌بی‌ام از جمله شرکت هایی است که برای تولید رایانه های کوانتومی برنامه های مفصلی دارد و برای خنک کردن این رایانه ها نیز فناوری های جدیدی را ابداع خواهد کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۴ شهريور

به گزارش پیوست، ادعای ساخت یک کامپیوتر کوانتومی از سوی یک دانشمند چینی مطرح شد، کامپیوتری که رقیب غربی خود یعنی ابرکامپیوتر سیکامور گوگل را کنار می‌زند.
با مطرح شدن این ادعا از سوی چان ژیانوی فیزیک‌دان دانشگاه علوم و تکنولوژی چین طی کنفرانسی در دانشگاه وستلک در هانگژو چین اعضای تیم وی اعلام کردند این گفته نیاز به تایید و بررسی بیشتری دارد. براساس مقاله‌ای که محققان گوگل سال پیش منتشر کردند، سیکامور در حدود ۲۰۰ ثانیه محاسبه‌ای را به پایان رساند که سریع‌ترین کامپیوتر زمین ۱۰هزار سال برای حل آن زمان نیاز دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۷ شهريور

غول تکنولوژی کره جنوبی قراردادی را برای تامین تجهیزات شبکه با ورایزن آمریکا منعقد کرده است.
این قرارداد که بین سامسونگ آمریکا و ورایزن منعقد شده در حدود ۷.۹ تریلیون وون یعنی چیزی بالغ بر ۶.۶ میلیارد دلار ارزش دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ شهريور

به گزارش مهر، نمایشگاه ایفا به طور محدود فعالیت خود را در برلین آغاز کرده و گجت های مختلفی برای داغ کردن مایعات، پرورش گیاهان در خانه و ایستگاه کاری رایانه ای در آن به نمایش درآمده اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ شهريور

شبکه مخابراتی روستایی آمریکا که روی تجهیزات ارزان قیمت شرکت های چینی هواوی و ZTE بنا شده، به دولت اعلام کرده است برای حذف تجهیزات این دو وندور چینی و جایگزین کردن روترها و سوئیچ های آنها به ۱٫۸۳۷ دلار نیاز دارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ شهريور

فرانسه در هفته جاری از طرح پس از کووید ۱۹ به ارزش ۱۰۰ میلیارد یورو رونمایی کرد و قرار است یک چهارم آن صرف توسعه شبکه فیبر در مناطق روستایی این کشور شود.

ادامه مطلب