محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، اسپیس ایکس یک ماهواره جی‌پی‌اس متعلق به نیروی فضایی آمریکا را به مدار زمین برد. به نقل از دیلی میل، اسپیس ایکس به‌طور موفقیت آمیز یک ماهواره جی‌پی‌اس متعلق به نیروی فضایی آمریکا را همراه موشک فالکون ۹، به مدار زمین فرستاد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۹ تير

سه اپراتور بزرگ تلفن همراه هلند شامل KPN ،T-Mobile و VodafoneZiggo اعلام کردند امروز در مزایده 5G این کشور شرکت کردند.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رگولاتوری هلند هم اعلام کرده است که اولین مزایده طیف فرکانسی 5G این کشور از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۳ تير

به گزارش مهر، اگرچه آمریکایی‌ها و چینی‌ها برای مدتی قابل توجه، صدر فهرست برترین ابررایانه‌های جهان را در اختیار داشته‌اند، اما این مقام از روز گذشته به ژاپنی‌ها رسید.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۳۰ خرداد

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس پژوهشگاه فضایی ایران از انعقاد قراردادی با بخش خصوصی برای تجاری ‎سازی بسته‌باتری لیتیوم یون فضایی به همراه شارژر و سیستم مدیریت باتری با هدف انتقال فناوری‌های فضایی به صنایع کشور و کاربردی‌کردن این فناوری‌ها خبر داد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۹ خرداد

به گزارش دیجیاتو، محققان ریتم های عجیب و تکرار شونده‌ای را در پالس‌های رادیویی ساطع شونده از یک منبع فضایی ناشناخته کشف کرده‌اند. این پالس‌های رادیویی که با نام انفجارهای رادیویی سریع یا به اختصار FRB هم شناخته می‌شوند در یک الگوی تکرار شونده و ثابت به زمین می‌رسند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۸ خرداد

به گزارش فارس، شرکت بوستون دینامیک که به علت تولید ربات های هوشمند انسان نما و حیوان نما شهرت دارد از برنامه ریزی برای فروش سگ رباتیک خود به قیمت ۷۵ هزار دلار خبر داده است.

ادامه مطلب