محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت ایکیا (IKEA) در حال ایجاد یک منبع درآمد جدید از سیستم‌های خانگی هوشمند است و به این منظور به‌دنبال ایجاد بخش کسب‌و‌کار «Ikea Home smart» است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به نوشته‌ی روزنامه‌ی ایران، فناوری پیشرفته‌ای که موجب می‌شود تا هوش مصنوعی و طبیعی کارکردی یکسان پیدا کنند.
«ایلان ماسک» که در سن 48 سالگی به سر می‌برد و از او به‌عنوان یکی از 10 شخصیت تأثیرگذار جهان یاد می‌کنند بنیانگذار شرکت‌های بزرگ و صاحبنامی چون تسلا موتورز، پِی‌پال، اسپِیس‌ایکس و... است و به‌صورت همزمان پروژه‌های متفاوت نظیر هایپرلوپ برای حمل و نقل با سرعت بسیار بالا را نیز پیش می‌برد. او که متولد آفریقای جنوبی و ساکن امریکا است از ابتدا روی طرح‌های متفاوت نظیر خودروهای کاملاً برقی و هوشمند، سفر توریستی به فضا یا اینترنت رایگان جهانی سرمایه‌گذاری کرد تا بتواند بزرگترین تحولات را رقم بزند. رسانه‌های خبری به‌تازگی اعلام کردند که ماسک یک شرکت مخفی به‌نام «نورولینک» تأسیس کرده است تا یک اتفاق کاملاً متفاوت را در آن محقق کند: اتصال مستقیم دستگاه‌های هوشمند به مغز انسان.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، یکی از موفقیت‌های علمی ماموریت آپولو جمع آوری نمونه از سطح ماه و ارسال آن به زمین بود. حتی ۵۰ سال پس از انجام این ماموریت هنوز هم نمونه‌های موجود به اکتشافات علمی جالبی منجر می‌شوند. در همین راستا ناسا امیدوار است با ماموریت «مریخ ۲۰۲۰» خود این موفقیت را دوباره تکرار کند. این ماموریت ۲۰۲۰ میلادی انجام می شود و قرار است نمونه‌هایی از مریخ را جمع آوری کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۶ مرداد

به گزارش مهر به نقل از نیکی آشین ریویو، دولت ژاپن قصد دارد بودجه‌ای معادل ۹۲۱ میلیون دلار در حوزه های پاکسازی محیط زیست و همینطور تبدیل انسان‌ها به سایبورگ سرمایه‌گذاری کند. در حقیقت فناوری سایبورگ قابلیت‌هایی از بدن انسان که به دلیل پیری کاهش یافته‌اند را احیا می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۲ مرداد

به گزارش مهر به نقل از شین هوا، در این توفان ها رنگ های متعدد و متضادی با هم آمیخته می شوند و ترکیب آنها مناظر زیبایی ایجاد می‌کند.
مشتری بزرگترین سیاره منظومه شمسی، دارای یک کمربند استوایی جنوبی قهوه ای رنگ، یک کمربند دیگر گرمسیری در منطقه نزدیک به استوا و یک منطقه قرمز رنگ بیضی شکل است که توفان های سهمگین این سیاره در آن رخ می دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۱ مرداد

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، ناسا اعلام کرده کاوشگر خورشیدی پارکر که سال گذشته برای مدار زدن دور خورشید به آسمان رفت اطلاعاتی جمع آوری کرده که ۵۰ درصد بیش از تخمین کارشناسان بوده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، در بخش‌هایی از خاک استرالیا و آمریکا و برخی کشورهای دیگر منابع انرژی حرارتی زمین به راحتی و به طور مستقیم در دسترس هستند و محققان موسسه فناوری توکیو از همین منابع برای تولید نوع جدیدی از باتری استفاده کرده‌اند که به طور مستقیم انرژی حرارتی را به الکتریسیته مبدل می‌کنند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند