محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از Interesting Engineering، دایسون با ارسال ایمیلی برای تمامی کارکنان خود اعلام کرده که مهندسان این شرکت توانایی تولید خودروی برقی جذاب و قدرتمندی را داشته اند، اما این خودرو به صورت تجاری و در تیراژ انبوه تولید نخواهد شد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش مهر به نقل از اینترستینگ اینجینرینگ، گروهی از محققان ژاپنی و چینی با همکاری یکدیگر ماده جدیدی را تولید کرده اند که قادر به شکار مولکول های دی اکسیدکربن و تبدیل آنها به مواد ارگانیک است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا ماهواره جدیدی به نام ICON را به آسمان فرستاده تا مرز مملو از اشعه های فضایی میان اتمسفر زمین و فضا را مشخص کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

به گفته یک تحلیلگر دنیای فناوری، شایعه شده که هدست "واقعیت افزوده" شرکت اپل زودتر از موعد آماده شود.
به نقل از دیلی‌میل، "مینگ چی ‌کو" تحلیلگر چینی که به پیش‌بینی صحیح سخت افزارهای اپل می‌پردازد، به تازگی گفته که عینک هوشمند شرکت اپل در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی آماده خواهد بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۹ مهر

محققان انگلیسی لباسی ابداع کرده‌اند که دارای ۱۶ حسگر است و به ناشنوایان اجازه می‌دهد صدای موسیقی را احساس کنند.
به گزارش روزنامه دیلی میل، این لباس که «ساند شرت» (Sound Shirt) نام دارد توسط محققان شرکت «کیوت سیرکویت» (CuteCircuit) در لندن ابداع شده است. در این لباس ۱۶ حسگر تعبیه شده است که صدای موسیقی را به احساسی قابل درک برای فرد ناشنوا تبدیل می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، این روزها، عصر کامپیوترهای پر سرعت است و کامپیوترهای کوانتومی که پدیده‌ای نوظهور هستند، طی چند سال آینده، شیوه‌های ارتباطی انسان‌ها، درمان بیماری‌ها و حتی حل مسائل چالش برانگیز کنونی را به کل متحول خواهند کرد. اما برخی از متخصصان صنعت کامپیوتر، نگرانند که کامپیوترهای کوانتومی بتوانند حتی خود اینترنت را نیز از کار بیندازند. گوگل تحقیقات جدیدی انجام داده که اعلام می‌کند چنین اتفاقی ممکن است زودتر از چیزی که پیش‌بینی شده روی دهد. بر اساس تحقیقی که خبر آن به‌صورت غیر‌رسمی منتشر شده، کامپیوترهای کوانتوم به زودی به مقام برتری کوانتوم یا quantum supremacy دست پیدا خواهند کرد. یعنی، کامپیوترهای کوانتوم قادر به انجام فعالیت‌هایی خواهند شد که در حال حاضر حتی قدرتمندترین کامپیوترها نیز از انجام آنها ناتوان هستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۱ مهر

به گزارش فارس، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: حوزه سنجش از دور پتانسیل بالایی دارد که می‌توان با استفاده از آزاد سازی داده‌ها و ایجاد مراکز داده و سنجش آن در حوزه نرم‌افزاری فضا را برای استفاده از فناوری فضایی در کشور توسعه داد.
حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به نقش موثر اقتصاد فضا پایه در جهان گفت: امروز فضا از یک حوزه اقتداری به یک حوزه اقتصادی تبدیل شده است که می‌تواند برای توسعه اقتصاد نوظهور، مطلوب باشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۹ مهر

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، شرکت هنسی به دنبال تولید خودروی جدیدی به نام ونوم اف ۵ است که یک خودروی ورزشی و سریع دو درب با کلاچ هفت حالته نیمه خودکار و سیستم دستی شش سرعته خواهد بود.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند