محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از ورج، شرکت اچ پی قصد دارد با بررسی دقیق وضعیت این ابررایانه دریابد که سیستم‌های مختلف آن در خارج از جو کره زمین و پس از حضور طولانی مدت در فضا چه شرایطی پیدا کرده اند و بر اساس این اطلاعات تلاش برای تولید ابررایانه جدیدی را آغاز کند که بتوان از آن برای پیشبرد مأموریت‌های طولانی مدت فضایی استفاده کرد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۷ خرداد

به گزارش مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه درباره ضرورت فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز برای تجاری‌سازی محصولات ژن درمانی بیان کرد: زمان طلایی تبدیل دانش به فناوری در این حوزه رسیده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۵ خرداد

به گزارش مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد به زودی خودروها به تایرهای بدون هوا مجهز می‌شوند. شرکت جنرال موتورز با همکاری میشلین از نمونه اولیه تایر Uptis رونمایی کرده اند. این تایر در شرکت میشلین و برای خودروهای معمولی ابداع شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد

۶۰ ماهواره اینترنتی که به عنوان گام نخست از اجرای طرح «استارلینک» جمعه سوم خرداد به فضا پرتاب شدند، اکنون آغاز به کار کرده و با ایستگاه‌های زمینی تماس برقرار کرده‌اند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۴ خرداد

پژوهشگران اروپایی در بررسی جدیدی دریافتند که استفاده از ابزار واقعیت مجازی می‌تواند درد و اضطراب ناشی از تزریق داروی بیهوشی را در بیماران کاهش دهد.
به گزارش ایسنا و به نقل از بیو اینجینیر، پژوهش جدیدی که در "انجمن بیهوشی اروپا" (ESA) انجام شده، نشان می‌دهد که کار کردن با ابزار واقعیت مجازی قبل از تزریق داروی بیهوشی و طی آن، می‌تواند به کاهش درد بیماران کمک کند و نیاز به داروهای آرام‌بخش را نیز کاهش دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، طبق اعلام ناسا احتمال دارد اسپیس ایکس تا پایان سال جاری دو فضانورد را همراه کپسول دراگون به آسمان بفرستد. اما با توجه به نتیجه غیر موفق تست‌ها، باید اصلاحاتی را انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، هرچند تاکنون ربات‌های متعددی با هدف ارسال بسته و محموله پستی به خانه افراد ساخته شده‌اند، اما بیشتر آن‌ها نمی‌توانند از پله‌های جلوی خانه بالا روند.
در همین راستا شرکت ژاپنی Amoeba Energy مشغول ابداع روباتی است که به جای چرخ دارای کمربندهایی متحرک از جنس نوعی فوم نرم است و با کمک آن‌ها می‌تواند به راحتی از پله‌ها وموانع مختلف بالا برود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۹ خرداد

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، یک استارتاپ چینی نخستین شرکت در جهان است که تولید ون‌های خودران ارسال محموله را به طور تجاری و در مقیاس انبوه تولید می‌کند.
شرکت Neolix تولید هزار ون ارسال محموله با فناوری خودران سطح ۴ را آغاز کرده است. این شرکت قصد دارد این خودروها را سال آتی در سراسر چین به کار گیرد. البته ظرفیت تولید این شرکت ۳۰ هزار ون در سال اعلام شده است.

ادامه مطلب