محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي

پس از اینکه در نمایشگاه سال قبل، MicroLED 4K با نام The Wall معرفی شد، حالا سامسونگ با تلویزیون کوچک‌تری برگشته است. تلویزیون ۷۵ اینچی 4K که تناسب بیشتری با اتاق نشیمن دارد. محصول جدید از فناوری MicroLED موجود در The Wall استفاده می‌کند، ترکیبی از موزاییک‌های مجزا از MicroLEDها، که دارای میلیون‌ها چیپ LED میکروسکوپی غیر ارگانیک قرمز، سبز، و آبی هستند که نور درخشانی را برای تولید رنگ‌های روشن بر روی نمایشگر می‌تابانند. از آنجایی که در این تلویزیون‌ها نیازی به نور پس‌زمینه نیست، نمایشگرهای MicroLED فوق‌العاده نازک هستند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۶ دي

هم‌اکنون سال نوی قمری نیست، اما چیز جدیدی در ماه وجود دارد. در نقطه‌ی عطف جدیدی برای اکتشافات فضایی، چین اعلام کرد برنامه‌ی مربوط به ماه آن به طور موفقیت‌آمیزی یک کاوشگر را بر روی نیمه‌ی تاریک ماه مستقر کرد. این اولین‌بار است که کشوری به این بخش از ماه قدم می‌گذارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۵ دي

سونی، پیشروی جهانی استفاده از حسگرها هم در گوشی‌های هوشمند و هم در دوربین‌های بدون آینه و DSLR حرفه‌ای، مشتاق است خود را به عنوان تامین‌کننده‌ی برتر نسل بعدی تراشه‌های پردازش تصویر با مجموعه‌ای از حسگرهای 3D جدید معرفی کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۲ دي

در مقاله‌ای منتشر شده در 3D Printing و Additive Manufacturing، محققانی چون Chikara Inamura و Peter Houlc سامانه‌ای را برای چاپ سه بعدی شیشه توصیف کرده‌اند که کنترل بیشتری را بر مواد داغ و در نهایت تولید محصول ارائه می‌دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي

گروهی از شرکت‌ها در حال کار بر روی تجاری‌سازی فناوری خورشیدی جدیدی هستند که می‌تواند تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را خیلی بیشتر بهبود بخشد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ دي

سازمان FDA اسپری تنفسی متصل به موبایل و دیجیتال، ProAir Digihaler را که همراه با حسگرهایی ساخته شده در آن است، تائید کرد. این حسگرها می‌توانند زمان استفاده از دستگاه را تشخیص دهند، حتی قدرت استنشاق مصرف‌کننده را اندازه‌گیری کنند. مهم‌تر از آن، این اسپری قادر به ارسال اطلاعات استفاده‌ی افراد به اپلیکیشن موبایل آن است. در صورت دسترسی حسگرها به اطلاعات بصری، کاربر می‌تواند روندها را تشخیص دهد و از دریافت مقدار مناسب دارو اطمینان حاصل کند و در صورت لزوم آن را با پزشک خود به اشتراک بگذارد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۴ دي

IBM اعلام کرد، حسگر کوچکی را توسعه داده که بر روی ناخن افراد قرار می‌گیرد و به نظارت بر تاثیرات داروهای استفاده شده برای مبارزه با علائم بیماری‌های پارکینسون و دیگر موارد کمک می‌کند. علاوه بر نرم‌افزار سفارشی که این اطلاعات را تجزیه و تحلیل می‌کند، این حسگر خم شدن ناخن در هنگام چنگ زدن به چیزی را اندازه‌گیری می‌کند. از آنجا که هر فعالیتی شامل گرفتن اشیا است، این حسگر اطلاعات خیلی زیادی برای تجزیه و تحلیل توسط این نرم‌افزار تولید می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۱ آذر

ارتش آمریکا قرارداد ۴۸۰ میلیون دلاری تامین ۱۰۰ هزار هدست واقعیت افزوده‌ی HoloLens واحد نظامی‌اش را به مایکروسافت داد. بلومبرگ اعلام کرد هدف از این کار، اهداف آموزشی و نبرد هستند.

ادامه مطلب