محبوب ترین ها
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين

دانشمندان نمونه اولیه سیستمی را طراحی کرده اند که به صورت تئوری می تواند در هر ثانیه ۱۰ ترابایت دیتا را روی سیم مسی منتقل کند که چندین هزار برابر سریع تر از میانگین سرعت پهنای باند است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ فروردين

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، فناوری جدیدی ابداع شده که می تواند ذهن افراد را بخواند و افکار آنان را با کمک هوش مصنوعی به جمله هایی کامل تبدیل کند. این فناوری به افرادی که قادر به سخن گفتن نیستند، کمک شایانی می‌کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ اسفند

به گزارش پیوست، تیم تحقیقاتی سامسونگ توانسته یک نمونه باتری جامد تا ۵۰ درصد کوچک‌تر از باتری‌های لیتیوم-یونی معمولی تولید کند، تولید این باتری‌ها می‌تواند به توسعه خودروهای برقی کمک کند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ اسفند

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، شرکت پینین فارینا، از تولید خودروی برقی Battista Anniversario خبر داده که بخش عمده‌ای از شاسی و بدنه آن متشکل از فیبر کربنی است. همچنین چهار موتور الکتریکی برای خودروی یادشده در نظر گرفته شده که هر یک برای تأمین نیروی محرکه یکی از چرخ‌ها به کار می‌روند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند

به نوشته‌ی دنیای‌ اقتصاد، سال‌هاست با باتری‌ها سروکار داریم، اما همین تکنولوژی نسبتا قدیمی نقش بسیار مهمی در صنعت تکنولوژی ایفا می‌کند و شاخص و ابزار اندازه‌گیری مهمی برای پیشرفت دستگاه‌های تکنولوژی و به‌خصوص گوشی‌های موبایل محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، یک پهپاد سرنشین دار که شباهت زیادی به خودروی مسابقه‌ای «فرمول یک» دارد، می‌تواند با سرعت ۸۷ مایل بر ساعت در آسمان پرواز کند و مانور انجام دهد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۳ اسفند

به گزارش مهر به نقل از پرس اسوسیشن، ستاره شناسان یک سیاره خارج از منظومه شمسی رصد کرده اند که هر مدار آن دور ستاره اش ۱۸ ساعت طول می کشد. این کوتاهترین مدت زمان مداری است که برای یک سیاره خارج از منظومه شمسی ثبت شده است.

ادامه مطلب