محبوب ترین ها
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۵ بهمن

کمپانی سازنده‌ی ربات‌های Boston Dynamics، ویدئویی را برای نمایش قابلیت‌های ربات‌های جدیدشان در همکاری برای باز کردن درب اتاق منتشر کرده است. در این ویدئو 45 ثانیه‌ای نشان می‌دهد، چگونه دو روبات SpotMini برای رسیدن به هدف مشترک: باز کردن درب اتاق، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن

ایلان ماسک به‌ تازگی و طی مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرده است خودروی بدون سرنشین تسلا، کل خاک ایالات‌ متحده‌ی آمریکا را در عرض 6 ماه طی خواهد کرد. این میلیاردر تصریح کرد در صورت مساعد بودن تمامی شرایط این زمان ممکن است به 3 ماه کاهش یابد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن

Nvidia Crop و شرکت قطعه‌سازی اتومبیل Continental روز دوشنبه اعلام کردند برای توسعه‌ی سیستم خودران مبتنی بر پلتفرم هوش مصنوعی این سازنده‌ی تراشه‌ی آمریکایی با هم همکاری خواهند کرد. آن‌ها بر نیاز به همکاری در این صنعت بسیار رو به رشد جهان تاکید کردند. این اعلامیه جدیدترین مشارکت Nvidia است، پلتفرم Nvidia Drive قادر است به اتوماتیک کردن رانندگی در این صنعت همه‌جا حاضر کمک کند. این شرکت ماه گذشته گفته بود که 320 شرکت درگیر در توسعه‌ی ماشین‌های خودران از این پلتفرم Nvidia استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۸ بهمن

چاپگرهای НР در حال آموزش برای درک دستورات صوتی هستند، بنابراین چاپگرهای این شرکت در آینده قادر خواهند بود با دستورات صوتی برای چاپ مدارک عمل کنند. به گفته‌ی آژانس خبری UberGizmo، در آینده‌ای نزدیک HP تولید تجهیزات اداری جدیدی را آغاز خواهد کرد که قادر به درک فرامین صوتی و پاسخ به صدای صاحب خود با آغاز عملیات مورد نظر خواهند بود.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ بهمن

کمپانی Ford و استارتاپ Strawberry Energy قصد دارند تا در لندن پروژه‌ی نیمکت‌های هوشمند Ford Smart Benches را اجرا کنند. اساس این پروژه شارژ گوشی‌های همراه با استفاده از انرژی خورشیدی است. در حال حاضر 20 عدد از ایستگاه شارژ در فاز اول پروژه در لندن نصب‌ شده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ بهمن

مدیرعامل Tesla و SpaceX قصد دارد طرح یک تونل زیرزمینی را در شهر لس‌آنجلس پیاده‌سازی نماید. این کارآفرین و مهندس آمریکایی طرح خود را با ایجاد یک تونل 10 کیلومتری ارائه داده است. هم‌اکنون کمپانی Boring در تلاش است تا مجوزهای لازم برای شروع پروژه‌ی مذکور را از مقامات این کلان‌شهر اخذ نماید. بر اساس طرح ایلان ماسک، تونل زیرزمینی حول شهر کالوار سیتی را احاطه خواهد کرد. حداکثر سرعت مجاز خودروها در تونل به میزان 150 مایل در ساعت (حدود 240 کیلومتر در ساعت) می‌رسد.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن

به گزارش Digital Trends، اولین ربات دنیا به دلیل عدم برقراری ارتباط با مدیر خود از کار اخراج شد. این ربات تنها توانست به مدت یک هفته در محل کار خود مشغول باشد. دلیل این امر عدم توانایی جهت مشاوره به مشتریان و نداشتن حس شوخ‌ طبعی در وی بوده است.

ادامه مطلب
تکنولوژی
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن

دانشمندان آلمانی از شهر درسدن، حسگر ویژه‌ای را طراحی کرده‌اند که می‌تواند ویژگی‌های اشیاِ بدون لمس آن‌ها را به فرد انتقال دهد. این اختراع برای ارتباط اشخاص با دنیای مجازی طراحی‌ شده است. حسگر جدید جایگزین مناسبی برای سیستم‌های مجازی خواهد بود که نیاز به استفاده از دستکش و عینک در آن‌ها ضروری است. ویژگی‌های مغناطیسی این حسگر می‌تواند تمامی حرکات را به‌ صورت دقیق به کامپیوتر انتقال دهد.

ادامه مطلب