محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۶ ساعت پیش

به گزارش مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، محققان روشی ارائه کردند که با استفاده از آن می‌توان لیزرهایی کوچک‌تر از سلول‌های قرمز خون تولید کرد. این میکرولیزرها قادرند تا نور مادون قرمز را به پرتوهایی با فرکانس بالاتر تبدیل کنند. این ساختار از جنس نانوذرات بوده و کوچک‌ترین لیزری است که تاکنون ساخته شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۰ ساعت پیش

به گزارش مهر، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به نمایندگانی از شرکت‌های دانش بنیان به آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه سفر کرد.
مدیران ۸۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور در این سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی می‌کنند. این شرکت‌ها از حوزه‌هایی مانند سلامت، فناوری ارتباطات و اطلاعات، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی و مواد پیشرفته هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

به گزارش پیوست، خبر تغییر سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی، جواد جاویدنیا، قوت گرفت او از مهرماه سال گذشته پس از عبدالصمد خرم‌آبادی روی صندلی سرپرستی معاونت فضای مجازی نشست.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم باید از ارزانترین و کوتاه ترین مسیر، خدمات الکترونیکی دریافت کنند و آنان را نباید در راهروهای ادارات و سازمان‌ها سرگردان کرد، اظهارداشت: تمام تلاش ما از ابتدای دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و حذف کاغذ از سیستم اداری بوده تا به این ترتیب مردم هنگام مراجعه به اداره و یا سازمانی، صرفا با ارائه همان کارت ملی هوشمند خود، دیگر مجبور نباشد برای یک کار ساده ده‌ها برگ کپی از مدارکشان ارائه کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

معاون فناوری بانک مرکزی با بیان اینکه انتشار پول در انحصار بانک مرکزی است و هیچ رمز ارز دیگری را به جز رمزارز بانک مرکزی قبول نداریم، گفت: بعید است که این ارز دیجیتال امسال رونمایی شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن

به گزارش پیوست، رئیس جمهوری امروز (۱بهمن) با حضور در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، هرگونه موافقتامه بودجه‌ای و هزینه‌ کرد برای توسعه دولت الکترونیکی را منوط به تصویب دبیرخانه این شورا کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي

همراه اول این ماه هم در قالب طرح «دوشنبه سوری» به مشترکان خود تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان هدیه می دهد.
به منظور تکریم و افزایش رضایتمندی مشترکان، همراه اول در آخرین دوشنبه هر ماه با ارائه هدایایی در قالب طرح «دوشنبه سوری»، به استقبال آنها می رود که این استقبال در دی ماه از مشترکان یوسیمی گرم تر خواهد بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ دي

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجمع عمومی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای شرکت ارتباطات زیرساخت منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ برگزار شد.

ادامه مطلب