محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۵ ساعت پیش

به گزارش ایلنا، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران از پایان مراحل ساخت و آماده‌سازی ماهواره ی پیام امیرکبیر خبر داد و گفت: این ماهواره‌ی سنجشی و با قدرت تفکیک مکانی ۴۰ متر است که تست‌های آن با موفقیت انجام شده و طی هفته‌های آینده برای عملیات پرتابگر تحویل می‌شود. وی کاربرد ماهواره‌ی پیام امیرکبیر را برای پایش زمین‌های کشاورزی و تعیین میزان تشعشعات فضایی عنوان کرد و افزود: ایران رتبه‌ی اول منطقه در حوزه‌ی فضایی به حساب می‌آید به طوریکه در سال ۲۰۱۶ در مهندسی فضا رتبه‌ی ۱۴ دنیا بودیم که در سال ۲۰۱۷ سه پله افزایش رتبه پیدا کرده‌ایم و به رتبه‌ی ۱۱ در دنیا رسیده‌ایم و ما امیدواریم این اقتدار علمی به اقتدار فناوری و اقتدار صنعتی و اقتصادی برسد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۶ ساعت پیش

به گزارش ایلنا، یکی از فروشندگان نرم‌افزار‌ در این‌ باره به خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر فروشندگان نرم‌افزار‌های تلفن‌همراه و رایانه با قیمتی کمتر از ۵ هزار تومان اقدام به نصب نرم‌افزار‌های فیلترشکن روی دستگاه‌های کاربران می‌کنند.
به گفته‌ی وی، نرخ فیلترشکن‌ها با توجه به نوع آن‌ها و سیستم‌عامل مورد پشتیبانی، تعیین می‌شود که در این میان محصولات اپل بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده‌اند.
این فعال بازار رایانه‌ افزود: قیمت فروش فیلترشکن برای کاربران محصولات اپل بین ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱۸ ساعت پیش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بررسی ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سند در دست تدوین اقتصاد دیجیتال در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این سند به نظامنامه و میثاقنامه‌ای برای همه‌ی تبدیل می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۰ ساعت پیش

در حالی که اپراتورها، از شهرداری تهران به عنوان یکی از موانع نصب آنتن‌های تلفن همراه برای توسعه‌ی پوشش ارتباطی خود نام می‌برند، رئیس شورای شهر تهران این ادعا را رد کرده و می‌گوید شهرداری همکاری لازم را در این زمینه دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۲۲ ساعت پیش

اتحادیه‌ی اروپا به منظور صیانت از ‫حریم خصوصی افراد و محافظت از داده‌های شخصی آن‌ها، قانونی موسوم به ‫GDPR تصویب کرد که همه‌ی شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات به کاربران که با داده‌های شخصی افراد سروکار دارند را ملزم به رعایت آن می‌کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر

رئیس اتحادیه‌ی فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان اینکه عرضه‌ی موبایل با ارز نیمایی سبب رونق قاچاق می‌شود اعلام کرد که به دلیل تفاوت قیمت ارز آزاد با ارز ۸ هزار تومانی نیما، عرضه‌ی این وسیله از ایران به دیگر کشورها رونق می‌گیرد.
مهدی محبی گفت: اختصاص ارز نیما با نرخ ۸ هزار تومان به گوشی تلفن همراه سبب رونق گرفتن قاچاق این کالا به خارج از کشور به دلیل تفاوت نرخ ارز آزاد با ارز نیما خواهد شد.
رئیس اتحادیه‌ی فروشندگان دستگاه‌های مخابراتی و گوشی تلفن همراه با اشاره به اینکه بازار گوشی تلفن همراه بلاتکلیف است افزود: با وجود پرداخت تفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی و واردات گوشی تلفن همراه اما همچنان اجازه‌ی فروش به واردکنندگان داده نشده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر

به گزارش فناوران، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه‌ی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران معتقد است یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای معرفی پتانسیل‌های تولیدی و صادراتی کشور حضور در نمایشگاه‌های معتبر بین‎‌المللی یا اعزام هیات‌های تجاری است. اما تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کشور عرصه را برای تولیدکنندگان تنگ کرده که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق برای حضور در بازارهای بین‌المللی کاملا احساس می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر

‌رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: الکترونیکی کردن خدمات دولت علاوه بر اینکه به کاهش هزینه‌ی خدمات کمک می‌کند، همچنین ارتباط کارکنان دولت با مردم را کم کرده و سبب جلوگیری از فساد اداری می‌شود.
به گزارش ایسنا، جمشید انصاری امروز در جلسه‌ی شورای اداری استانداری گیلان اظهار کرد: قانون اصلاح نظام اداری را در شهریورماه سال گذشته برای اجرا در سه سال باقی مانده دولت ابلاغ کردیم. طبیعتا برنامه‌ی اصلاحی زمانی موثر می‌شود که خروجی آن منجربه تغییرات خاصی در نظام اداری شود.

ادامه مطلب