محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش شرکت مخابرات ایران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دوشنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸ به صورت سرزده با مهندس سیدمجید صدری دیدار کرد.
به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم، مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز دوشنبه، ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸ به صورت سرزده با مراجعه به دفتر مهندس سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار از احتمال لغو حضور پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس ۲۰۱۹ خبر داد.
به نقل از اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار، اگرچه شرکتهای سرآمد ایران در حوزه فناوری‌های نوین، چندسالی است که به طور مستمر در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس دوبی حضور داشته‌اند، امسال به دلیل عدم تخصیص بودجه، احتمال لغو برپایی پاویون ایران وجود دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش پیوست، بازار اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه (MVNO) اروپا از قدیمی‌ترین و بالغ‌ترین بازارهای جهان است که فرصت‌ها و چالش‌هایی را تجربه می‌کند.تحقیق vanninventures که سرمایه‌گذار کسب وکار است و بر مخابرات و اینترنت اشیا تمرکز دارد، با عنوان «بازار MVNO اروپایی در سال ۲۰۱۹» این فرصت‌ها را برای MVNOها و سهم شان از بازار بررسی می‌کند و به روندهای غالب در این زمینه می‌پردازد. این گزارش نشان می‌دهد که چگونه موقعیت‌های خاص بازار تلفن‌همراه در کشورهای اروپایی این قاره را به یک فضای پرسود برای اپراتورهای مجازی شبکه تلفن‌همراه تبدیل کرده است. حدود ۴۶۷ میلیون مشترک تلفن همراه در قاره اروپا در پایان سال ۲۰۱۸ وجود داشته که برابر با ۸۶ درصد از جمعیت است و تخمین زده می‌شود که ۱۱۱ میلیون مشترک از این تعداد، مشترکان اپراتورهای مجازی‌اند. اروپا با گذشت ۲۰ سال از میزبانی‌ اولین اپراتور شبکه مجازی همراه، هنوز هم منطقه‌ای موفق در زمینه MVNOها است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش آی‌تی‌من، سازمان فناوری اطلاعات به وزارت ورزش پیشنهاد کرده است تراکنش‌های پرسپولیس و استقلال با استفاده از بلاک‌چین ذخیره و شفاف شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پیشنهاد ما این بوده که به جا آن که وزارت نیرو در بازار دخالت کند، اجازه دهد قیمت برق برای استخراج کنندگان رمزارز در یک بازار ثانویه میان بخش خصوصی تعیین شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش آی‌تی‌من، رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: بر اساس دستور رییس‌جمهور درخصوص انتشار حقوق‌ها، دریافتی مدیران تا شهریور منتشر خواهد شد و همچنین صندوق‌های زیرمجموعه دولت نیز باید اطلاعات حقوق را در سامانه وارد کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش همکاران سیستم، در حالی که بیشتر سازمان‌ها اپلیکیشن‌های مهم خود و تمامی فرآیندهای پردازش مرتبط با آنها را به فضای پردازش ابری انتقال داده‌اند، همچنان تعداد زیادی از این اپلیکیشن‌ها خارج از فضاهای ابری معمول از جمله AWS آمازون، Azure مایکروسافت و Cloud Platform گوگل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و این طور که نظرسنجی جدید مرکز TechRepublic نشان داده است،‌ سازمان‌ها همچنان تمایل دارند فعالیت‌های خود را به فضاهای ابری انتقال دهند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گزارش پیوست، در مراسمی از لگوی جدید شرکت ملی پست رونمایی شد. همچنین در این مراسم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست از نوسازی ناوگان موتوری توزیع‌کنندگان شبکه پستی کشور خبر داد. حسین نعمتی در این مراسم ابراز امیدواری کرد که تا سال آینده شرایط اضافه کردن موتورهای برقی به ناوگان موتوری شرکت پست نیز فراهم شود.

ادامه مطلب