محبوب ترین ها
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ بهمن

دبیر ستاد توسعه‌ی فناوری هوایی معاونت علمی و فناوری گفت: محققان کشور قابلیت تعمیر و پشتیبانی هواپیماهای جدید را دارند و این می تواند سرآغازی برای همکاری با کشورها در ساخت هواپیما باشد.
دکتر منوچهر منطقی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت طرح کلان ملی دسترسی به فناوری‌های کلیدی هواپیمای ۱۵۰ نفره که در شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری به تصویب رسیده است، گفت: مرحله یک یا فاز اول این پروژه که شامل طراحی مفهومی است، به اتمام رسیده؛ این طرح کلان در ۴ فاز تعریف‌ شده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۳:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ بهمن

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با اشاره به حضور رقبا در بازار پستی کشور، گفت: جذب بازارهای جدید و با ارزش افزوده در دستور کار شرکت ملی پست ایران قرار دارد.
به گزارش ایسنا، حسین نعمتی در مراسم معارفه‌ی مدیرکل پست استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه سرعت هوشمندسازی در بخش پستی رضایت‌بخش است اضافه کرد: البته سرعت هوشمندسازی بازهم باید افزایش پیدا کند و شیوه‌های سنتی حذف و روش‌های هوشمند جایگزین شود، علاوه براین اگر به دنبال ارتقای جایگاه سازمانی هستیم باید با بهره‌گیری از مجموعه‌ی قوی و منسجم شبکه‌ی پستی این مهم را محقق کنیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱:۰ - ۱۳۹۶ دوشنبه ۳۰ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ی اجرایی شدن رجیستری برای گوشی‌های LG، علت گرانی گوشی‌ها در اجرای رجیستری، ایجاد اشتغال با کمک حوزه‌ی ICT و لزوم ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی که در یک برنامه‌ی تلویزیونی حضور یافته بود، با بیان اینکه طرح ثبت تلفن‌های همراه یا رجیستری در حوزه‌ی ساماندهی واردات گوشی‌های همراه اجرا شده، گفت: از روز شنبه وارد فاز پنجم این طرح شدیم و گوشی‌های ساخت شرکت ال‌جی در پوشش این طرح قرار گرفتند. بنا به برنامه‌ریزی‌ها نیز پیش از پایان سال ۹۶ تمامی برندها شامل این طرح خواهند شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

یک مادر ژاپنی که مثل همه‌ی والدین در سراسر جهان با بازی ویدئویی بیش‌ از حد کودکانش مخالف است، به‌ تازگی روش جالبی را برای جلوگیری از وقت گذراندن زیاد فرزندش با کنسول بازی در پیش‌ گرفته است. این روش منحصر به‌ فرد توانسته مشکل رایج در میان والدین را حل نماید.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر توسعه‌ی چشمگیر ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور، از کاستی‌های حوزه‌ی اینترنت ثابت گفت که باید فناوری ADSL را با VDSL و FTTH جایگزین کرد.
به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه مسیر در پیش‌ گرفته در دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲ به سمت توسعه‌ی فناوری اطلاعات بوده است، گفت: خیلی از آن نگذشته که سه میلیون مشترک ADSL و ۳۰۰ هزار مشترک اینترنت موبایل داشتیم و هنوز مفهوم پهنای باند سریع جا نیفتاده بود و فاصله‌ی دیجیتال زیادی میان ایران و کشورهای منطقه وجود داشت و نگاه لوکسی نسبت به فناوری اطلاعات بود به‌طوری‌که اشتراک ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه کافی دانسته می‌شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۲۸ بهمن

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا از آغاز اجرای طرح رجیستری برای گوشی‌های همراه برند «ال‌جی» خبر داد و گفت: خریداران گوشی‌های نو و کارکرده‌ی این برند، باید به استعلام اصالت گوشی توجه کنند.

ادامه مطلب