محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش پیوست، طرح «ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» که یکشنبه (۲۷ آبان) به کمیسیون فرهنگی اعلام وصول شد، برای پیام‌رسان‌های خارجی تکالیفی تعیین کرده که در صورت عدم اجرای آن از سوی این سرویس‌های خارجی، فعالیت‌شان در کشور متوقف خواهد شد. خبری که احمد سالک، عضو کمیته‌ی فضای مجازی مجلس تاکید می‌کند.
از جمله موارد محدود کننده‌ی این طرح برای فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی می‌‌توان به فصل اول این طرح با عنوان «شرایط و ضوابط فعالیت»‌ و ماده‌ی ۲ این فصل اشاره کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایلنا، بازار گوشی‌ تلفن‌ همراه طی ماه‌های اخیر با التهابات فراوانی روبرو بود و افزایش نرخ ارز مهم‌ترین علت ایجاد قیمت‌های نجومی در این بازار بود.
با وجود کاهش نرخ ارز طی دو ماه اخیر همچنان شاهد بالا بودن قیمت‌ها در این بازار هستیم و دلار ۱۲ هزار تومانی هنوز نتوانسته بر روند قیمت گوشی تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد، صرفه‌جویی‌های میلیاردی در حوزه‌های مختلف با اجرای دولت الکترونیک را یک حقیقت غیرقابل باور اما ممکن دانست و افزود: نمونه‌ی بارز این موضوع استفاده از کارت‌های بانکی به عنوان کارت سوخت بود که قریب ۳۳۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها را برای کشورمان به دنبال خواهد داشت.
اکرم فداکار با اشاره به این که زیرساخت‌های ایجاد شده در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، لازمه‌ی تحول اقتصاد دیجیتال است، اظهار کرد: سهم حوزه‌ی IT از اقتصاد دنیا ۲۰ درصد است که سهم قابل توجهی محسوب می‌شود لذا لازم است که جهت توسعه‌ی اقتصادی کشورمان، این حوزه در تمام بخش‌ها لحاظ شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۷ آذر

به گزارش ایسنا، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هات‌گرام و تلگرام طلایی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان با توسعه‌ی نسخه‌ای از تلگرام پیاده‌سازی شده‌اند، گفت: تا پایان آذر ماه این پیام‌رسان‌ها از تلگرام جدا می‌شوند و در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم غیر قانونی می‌شوند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش ایسنا، عضو شورای فضای مجازی با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت کشور درگیر خدمات رایگان پیام‌رسان‌های خارجی هستند، گفت: به منظور توسعه‌ی پیام‌رسان‌های داخلی درصدد هدایت شرکت‌های دانش بنیان و نوآوران به این حوزه هستیم.
دکتر رسول جلیلی در نشست خبری با اشاره به جایگاه شبکه‌های اجتماعی در دنیا، افزود: در ایران به دلیل گسترش پهنای باند و ارتقاء نسل‌های جدید ارتباطی، فضای ارتباطی در قالب برنامه‌هایی در اختیار مردم قرار گرفته است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش مهر، به‌زودی با مصوبه‌ای که دولت با همکاری مرکز ملی فضای مجازی در دست تنظیم دارد، فعالیت استخراج‌کنندگان پول دیجیتال و صرافی‌های الکترونیکی ارزرمزها قانونی می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش تسنیم، با اجرایی شدن تغییرات جدید در فرایند رجیستری گوشی‌های تلفن همراه و دسترسی به دیتابیس اطلاعات گذرنامه، سوءاستفاده از رویه‌ی واردات مسافری در خصوص گوشی‌های تلفن همراه به‌ طور کامل محدود خواهد شد.
شنیده‌ها حاکی از آن است که تغییرات جدیدی در خصوص رجیستری گوشی‌های تلفن همراه اعمال شده است. بر این اساس از این پس با هر پاسپورت امکان ترخیص یک گوشی تلفن همراه که از طریق رویه‌ی مسافری وارد شده است، وجود دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۶ آذر

به گزارش دیجیاتو، رضا الفت‌نسب، عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه‌ی کسب و کارهای اینترنتی از توقف کار کسب و کارهای مجازی در حوزه‌ی خرید و فروش سکه، طلا، جواهر و مصنوعات آن خبر داد و اعلام کرد که این اتحادیه با همراهی و همفکری کمیسیون تخصصی طلا و جواهر و فعالان مجازی همین حوزه در حال تدوین آئین‌نامه برای این دسته از کسب و کارهای مجازی است.

ادامه مطلب