محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: رکن مهم گام دوم انقلاب، جوانان هستند و اکنون زمان میدان دادن به آنها است، این موضوعی است که با قانون هم حل نشده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

صادق عباسی شاهکوه در گفتگو با مهر، با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور نصب و راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: پروژه افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری کشور، در دست انجام است که بر مبنای آن، تا کمتر از ۲ ماه آینده، ۱۴ هزار کیلومتر به ظرفیت شبکه فعلی افزوده می‌شود.
وی با بیان اینکه فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌ها و شهرهای کشور رو به اتمام است، ادامه داد: تنها کمتر از هزار کیلومتر از این پروژه باقی مانده است که امید می رود تا اردیبهشت ماه نهایی شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور برای ارائه خدمات به اپراتورهای اینترنتی عنوان کرد و گفت: در کنار افزایش ظرفیت شبکه فیبرنوری، ظرفیت شبکه انتقال پهنای باند و نیز شبکه IP داخلی نیز افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پنلی با عنوان «بررسی مشکلات قانونی استارتاپ‌ها» که در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل برگزار شد، دلیل برخورد دولت با شرکت‌های استارتاپی را کندی و منعطف نبودن دولت معرفی کرد و اینکه با این شرایط دولت راهکاری جز فیلتر به نظرش نمی‌رسد.
به گزارش پیوست، در این پنل بزرگترین مشکلی که فعالیت کسب‌وکارهای نوپا در کشور را با چالش روبه‌رو می‌کند فیلترینگ و یا تهدید به فیلترینگ اعلام شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی در سخنرانی خود در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل تغییر نگرش در قوه‌قضاییه نسبت به کسب‌وکارهای نوین را یک اتفاق بزرگ در سال ۹۷ برای اکوسیستم استارتاپی اعلام کرد.
به گزارش پیوست، رضا الفت‌نسب با بیان اینکه در سال ۹۷ در این زمینه قوه‌قضاییه همیاری خوبی با کسب‌وکارهای نوپا داشته به ابلاغیه‌های مخصوص دادستانی در زمینه جلوگیری از فیلتر اشاره کرد و گفت:‌ «تا کنون چندین ابلاغیه از سوی دادستانی محترم کل کشور به دادستانی‌های کشور ارسال شده تا با اجرای بندهایی مخصوصی در قانون‌ جرائم رایانه‌ای بدون هماهنگی کسب‌وکار مجازی فیلتر نشود.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ بهمن

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در اختتامیه یازدهمین جشنواره وب و موبایل اعلام کرد که بزرگترین‌ افتخار اکوسیستم استارتاپی کشور باید این باشد که فاصله‌اش را با دولت حفظ کند و نگذارد دولت به تجارت آن‌ها وارد شود.
به گزارش پیوست، سورنا ستاری در سخنرانی خود در اختتامیه این جشنواره تاکید کرد که هیچکدام از استارتاپ‌های موفق کشور نه به دولت متصل هستند، نه از امکانات دولت استفاده می‌کنند و نه رانتی به آن‌ها تزریق می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

به گزارش ایلنا، آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتر خود نوشت:
«پیش به سوی 5G!» هدفی است که در کنار توسعه IoT برای سال ۹۸ درنظر داریم. هم‌اکنون تمامی شهرها و بیش از ۶۶ درصد روستاها داری پوشش 3G/4G هستند که در سال آینده با وجود مانع بودن تحریم‌ها، تلاش بیشتری برای گسترش دسترسی همگانی انجام خواهیم داد. نسل جدید ارتباطات منتظر ماست!

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

شرکت ارتباطات مبین‌نت اعلام کرد به دلیل الزام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌ عنوان متولی اصلی صنعت ارتباطات کشور، این شرکت موظف به جمع‌آوری آنتن‌های وایمکس خود و خاموش نمودن این شبکه‌ در شهرهای تهران و کرج شده است.
در نتیجه مشترکین وایمکس این شرکت در شهرهای فوق که تاکنون اینترنت خود را به TD-LTE ارتقاء نداده‌اند، مدت‌زمان محدودی فرصت دارند تا با استفاده از شرایط ویژه، مودم خود را تعویض کرده و جدیدترین فناوری اینترنت بی‌سیم ثابت را تجربه کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ بهمن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی حکمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی را منصوب کرد.
به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی حکمی لادن مهدوی هزاوه را به عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی منصوب کرد.

ادامه مطلب