محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير

وزیر ارتباطات گفت: شرکت های اینترنتی در صورتی که به ۴ شرط ما در زمینه افزایش کیفیت سرویس و سرمایه‌گذاری عمل کنند قیمت اینترنت مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد.
محمد جواد آذری جهرمی در مورد پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی قیمت اینترنت که از سوی شرکت‌های اینترنتی عنوان شده است، گفت: من ۴ شرط را برای تجدید نظر در قیمت اینترنت اعلام کرده‌ام که در صورتی که شرکت‌های اینترنتی این ۴ شرط را برآورده کنند در قیمت اینترنت می‌توان تجدیدنظر کرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير

به گزارش ایسنا، اعضای انجمن بلاکچین ایران ضمن انتقاد از اخباری که دلایل افزایش مصرف برق را به دلیل فعالیت ماینینگ‌ها اعلام می‌کنند، از دوگانگی برخورد مسوولان انتقاد کرده و تقاضا کرده‌اند قانونی شفاف در این حوزه تعریف شود. آن‌ها همچنین پیشنهاداتی را هم به وزارت نیرو ارائه کردند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير

به گزارش ایسنا، دریافت وجه نقد در کلیه دفاتر و باجه‌های شهری پست از اول شهریور ممنوع شد.
بهزاد اقبال‌خواه - عضو هیأت مدیره شرکت ملی پست - در یک پست توئیتری نوشت: با تلاش همکارانم در شرکت ملی پست، از اول شهریور دریافت وجه نقد در کلیه دفاتر و باجه‌های شهری پست ممنوع و ارائه خدمات با کارت بانکی میسر خواهد بود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير

به گزارش مهر، رئیس سازمان فضایی ایران گفت: سند خدمات حوزه فضایی در ایجاد شهر هوشمند تدوین می‌شود.
مرتضی براری در دومین روز از گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های حوزه فضایی که با عنوان خدمات مکان محور شهری برگزار شد، اظهار دا شت: با توجه به رشد بسیار بالای اقتصاد خدمات اطلاعات مکانی در دنیا و اهمیت داده‌های مکان محور در ارائه خدمات شهری، تلاش خواهیم کرد تا زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات حوزه فضایی در این بخش را توسعه دهیم و از فناوری فضایی برای ایجاد شهر هوشمند بهره‌برداری کنیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير

اپراتور اول تلفن همراه تعرفه‌های مکالمه، پیامک و اینترنت ایام حج تمتع را اعلام کرد و از ارائه سیم‌کارت رایگان ویژه حجاج خبر داد.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هم زمان با فرا رسیدن ایام حج ابراهیمی، مشترکان همراه اولی که قصد مسافرت به کشور عربستان سعودی را دارند، می‌توانند با همراه داشتن سیم‌کارت اپراتور اول از مزایای رومینگ، بدون دغدغه تهیه سیم‌کارت و پرداخت هزینه ارزی استفاده کنند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير

به گزارش ارزدیجیتال، سعید خوشبخت، کارشناس و فعال بلاک چین ایران می‌گوید که سرکوب کردن ماینینگ مانند پخش کردن یک غده سرطانی در بدن برای کشور خطرناک است.
این کارشناس خطاب به مسئولین گفت: حتی اگر ماینینگ را سرطان می‌دانید،‌ نگذارید این غده پخش شود. کاری کنیم که فعالیت‌ها قابل شناسایی و دارای شفافیت باشد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير

در حوزه فاوا مانند هر حوزه دیگری پروژه‌هایی مطرح می‌شود که نام «ملی» را یدک می‌کشند، پروژه‌هایی که بعد از مدتی به فراموشی سپرده می‌شوند. در حوزه فاوا پروژه‌هایی ملی مانند جست‌و‌جوگر ملی، ایمیل ملی، ات‌ساین (در نشان) ملی، پیام‌رسان ملی، موبایل ملی، آنتی‌ویروس ملی و... مطرح شده است که در این میان شاید بتوان گفت تنها پروژه‌ای که توانسته تا حدودی مسیر خود را ادامه دهد، شبکه ملی اطلاعات است. اما چرا پروژه‌هایی که نام ملی به خود می‌گیرند با وجود هزینه‌های کلان نتوانسته‌اند مسیر را تا آخر طی کنند. روزنامه ایران چرایی موفق نبودن پروژه‌های ملی حوزه فاوا را با کارشناسان این حوزه در میان گذاشته است که می‌خوانید.

ادامه مطلب