محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

وال استریت ژورنال گزارش کرد، گوگل پلاس، شبکه‌ی اجتماعی شناخته شده‌ی گوگل، پس از کشف یک سری سوء استفاده‌ها که به گروه‌های توسعه‌دهنده‌ی مخرب اجازه‌ی جمع‌آوری اطلاعات صدها میلیون کاربر را می‌دهد، خاموش شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

معاون توسعه‌ی فناوری سازمان فضایی خبر داد در مرکز فضایی ماهدشت روزانه بیش از ۲۰۰ گیگابایت اطلاعات دریافت می‌شود که توسط متخصصان این مرکز، تحلیل و برای استفاده‌ی عموم در سایت «سازمان فضایی ایران» قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

به گزارش مهر، محمدجواد آذری جهرمی در برنامه‌ی تلویزیونی «دست‌خط» در مورد انتقاداتی که به وزارت ارتباطات برای عدم حمایت از پیام‌رسان‌های بومی می‌شود و نیز حمایت این وزارتخانه از نسخه‌های فارسی تلگرام توضیح داد.
وی ادامه داد: آنچه که می‌گویند که وزارت ارتباطات از نسخه‌های فارسی تلگرام حمایت می‌کند، به هیچ‌ وجه درست نیست و ما در این فرآیند نقشی نداریم. تاکنون نیز نه امکاناتی به این شبکه‌ها تعلق گرفته و نه حمایتی از آن‌ها به عمل آمده است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

رئیس هیات مدیره‌ی کانون دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی کشور گفت: در حال حاضر ۴۸۹ دفتر در کشور انجام وظیفه می‌کنند که تا پایان سال تقریبا ۲ هزار دفتر خدمات الکترونیکی قضایی خواهیم داشت.
محمدرضا دشتی اردکانی گفت: روز شنبه‌ی هفته‌ی آینده نخستین اجلاس سراسری خدمات الکترونیکی قضایی در سالن اجلاس سران برگزار شده و از بسته‌های جدید خدمات قضایی رونمایی می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به پایان رسید، گفت: مرحله‌ی بعدی برای مودم‌ها و مسیریاب‌ها انجام می‌شود.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان فضایی ایران طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی با دقت یک متر را از برنامه‌های این سازمان نام برد و گفت: ماهواره‌های "ناهید ۱ و ۲" و "ایرانست ۱ و ۲" تا سال ۱۴۰۴ در مدار ژئو قرار خواهند گرفت.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات تاکید کرد باید مراقب باشیم و بدانیم فضای سلاح شیمیایی و ناامید کردن مردم فقط مختص دشمن نیست بلکه برخی از حرکت‌ها یا سخنان خودمان می‌تواند همان اثر را داشته باشد که ان‌شاءالله از سر ناآگاهی است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر

به گزارش ایسنا، رئیس پژوهشکده‌ی علوم و فناوری فضایی دانشگاه امیرکبیر از طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه‌ی فضا در این دانشگاه خبر داد و گفت: ماهواره‌ی "پیام" مراحل نهایی تست سازگاری پرتاب را طی می‌کند و با نهایی شدن آن توسط ماهواره‌بر "سیمرغ" پرتاب خواهد شد.
دکتر محمود مانی امروز در نشست تخصصی ماهواره‌ی "پیام" امیرکبیر ارتباط با صنعت را از وظایف دانشگاه صنعتی امیرکبیر از زمان تاسیس نام برد و افزود: بر این اساس یکی از وظایف اصلی این دانشگاه سهیم شدن در رفع چالش‌های بخش صنعت بوده است.

ادامه مطلب