محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

استفاده از سامانه یکپارچه داتین در بانک سپه نهایی شد. به گزارش پیوست، پس از نهایی شدن ادغام ۴ بانک و یک موسسه اعتباری نظامی در بانک سپه مقرر شد بانک سپه از سامانه یکپارچه داتین استفاده کند. ۱۷ اسفند ماه گذشته مصوبه استفاده از کُر داتین که یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ فناپ است به بانک سپه ابلاغ شده بود.
شرکت داتین مدیریت و راهبری سامانه یکپارچه بانکی هلدینگ فناپ را بر عهده دارد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، "کاهش شکاف استانداردسازی" بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را به عنوان شعار پنجاهمین سال روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام کرد.
هولین ژائو در این پیام با اشاره به اینکه اتحادیه در سال جاری بر کاهش شکاف استانداردسازی تمرکز می‌کند، عنوان کرده است: تدوین استانداردها، یکی از ارکان اساسی ماموریت‌های ITU، به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌باشد. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یک رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش کنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا کنید، این استانداردهای ITU هستند که این امکان را فراهم می‌سازند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

وزیر ارتباطات گفت: باید ببینیم هدف ما از استقرار دولت الکترونیک و نظام سلامت الکترونیک چیست؛ یکی از اهداف ما برای اجرای نظام سلامت الکترونیک، کمک به متولی و مسئول سلامت یعنی وزارت بهداشت برای بهبود مدیریت سلامت است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

مدیر عامل سامانه هوشمند درخواست خودرو ماکسیم خبر از درخواست شهرداری برای دسترسی به اطلاعات خام و پردازش شده این سامانه را می‌دهد.
به گزارش پیوست، حمید بذرگر، اعلام می‌کند که سامانه‌های هوشمند قصد همکاری با شهرداری‌ را دارند و روی موارد قابل مذاکره با شهرداری به گفت‌وگو نشسته‌اند و در مواردی نیز با آنان به توافق رسیده‌اند؛ اما همچنان روی خطوط قرمز از جمله دسترسی به اطلاعات مشتریان خود ایستاده‌اند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

به گزارش پیوست، ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس، با بیان این مطلب گفت: «یکی از چالش‌های بزرگی که بانک‌ها در بحث دارایی‌های منجمد و املاک خود با آن روبه‌رو هستند توکنایز کردن آن‌ها است و ما در نظر داریم با پلتفرم ققونوس این امکان را برای آن‌ها فراهم کنیم.»
توکنایز کردن دارایی‌ها، تبدیل کردن دارایی به واحدهای کوچکتر به نام «توکن» به منظور افزایش قدرت خرید افراد یا جمع‌آوری سرمایه مورد نیاز برای آن است.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

حسین صمیمی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به عملکرد بالون‌های فضایی در مدیریت بحران و سرویس‌دهی مخابراتی گفت: هم‌اکنون سه نوع بالون در اندازه‌ها و کارکردهای مختلف، شامل بالون حمل محموله ۱۵ کیلویی، بالون حمل محموله ۵۰ کیلویی و نیز بالون حمل محموله ۵۰۰ کیلوگرمی در پژوهشگاه فضایی ایران برای استفاده در زمان بحران، طراحی و راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: بالون حمل محموله تا وزن ۳۰۰ گرم با عنوان «بام ۳۰۰» با توجه به ابعاد، وزن و تجهیزات حمل و نقل، نیازمند امکانات زیاد برای به پرواز درآوردن است که باید در یک منطقه بزرگ، از آن استفاده شود به همین دلیل ما در پژوهشگاه فضایی ایران، از بالون «بام ۵۰» برای آنکه موقعیت پلدختر اضطراری بود و این بالون، تاکتیکی‌تر بوده و می‌توانستیم آن را سریع‌تر مستقر کنیم، استفاده کردیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

به گزارش ایلنا، آن طور که در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی مطرح شد، تعدادی از نمایندگان در حال تدوین طرحی دو فوریتی برای تحریم آیفون از سوی کشورهای اسلامی هستند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ فروردين

به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی در حکمی مهرداد کیانی را برای مدت سه سال به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت خدمات هوایی پست و مخابرات (پیام) منصوب کرد.

ادامه مطلب