محبوب ترین ها
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

فرمانده‌ی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه‌ی نیروهای مسلح در نشست خبری رونمایی از سامانه‌ی «سرباز ماهر» اعلام کرد این سامانه با هدف افزایش مهارت آموزی سربازان پیش از خدمت، در حین خدمت و پس از خدمت راه‌اندازی شده و راهی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال آن‌ها خواهد بود.
سید مهدی فرحی، در توضیح این سامانه گفت: «خرداد ۹۶ «قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه»در زمینه‌ی ارتقاء بهره‌وری سربازها ایجاد شد، قصد داشتیم بهره‌وری و مهارت‌آموزی سربازان را افزایش دهیم و فضای مجازی به کمک ما آمد. به همین جهت سامانه‌ای را طراحی کردیم تا علاوه بر سربازان، جوانان ذکور بالای ۱۵ سال که هنوز تحت قیومیت نیروهای مسلح قرار نگرفتند نیز از این ظرفیت بهره‌مند شوند.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

به گزارش پیوست، طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی در صحن علنی مجلس (۲۷ آبان) و به صورت عادی به کمیسیون فرهنگی اعلام وصول شد تا پس از بررسی این طرح در کمیته‌ی فضای مجازی، این کمیسیون نیز اصلاحات خود را روی این طرح پر سر و صدای مجلس اعمال کند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

داتین «سامانه‌ی تشخیص تخلف بومی» را برای بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت تولید کرد. مدیر بازاریابی و فروش داتین با اعلام این خبر گفت: «سامانه‌ی تشخیص تخلف یکی از ابزارهای مهم هوشمند بانکی برای جلوگیری و رصد تخلفات در بانک‌ها و شبکه‌ی پرداخت است. سیستم تشخیص تخلف با تحلیل داده‌های تولید شده در سامانه‌های عملیاتی بانک فعالیت دارد که می‌تواند اطلاعات و دانش جدیدی را در اختیار بانک‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه‌ی پرداخت قرار دهد.» علیرضا نمازی با اشاره به اینکه محصولات مختلف تحلیلی و هوشمند کسب‌وکار که توسط این شرکت تولید شده است می‌افزاید: «سامانه‌ی تشخیص تخلف یکی از محصولات این مجموعه را می‌توان به دو بخش سامانه‌های تشخیص تخلف بانکی و تشخیص تخلف شرکت‌های پرداخت تقسیم‌بندی کرد.این سامانه‌ها به دو صورت آفلاین و آنلاین عمل می‌کنند.»

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

به گزارش پیوست، کارگروه رفع موانع کسب‌وکارهای نوپا که با هدف بررسی شکایت سازمان‌های دولتی از این کسب‌وکارها که در زمستان سال گذشته ایجاد شده بود، روز گذشته سومین جلسه‌ی خود را برگزار کرد. مصوبات و مکتوبات این جلسه از این پس و بنا بر اعلام معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناروی اطلاعات، از حالت محرمانه خارج و به صورت عادی برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۲ آذر

به گزارش پیوست، مدیران پیام‌رسان‌های داخلی در نشستی با موضوع «چرایی عدم مهاجرات مردم به پیام‌رسان‌های داخلی»‌ عمده‌ترین دلیل در این زمینه را علاوه بر اجرایی نشدن کامل مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی در زمینه‌ی حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، به اتخاذ تصمیمات متناقض نها‌دهای سیاست‌گذار در این زمینه ارتباط دادند.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر

علی صادقی نائینی، معاون سازمان فضایی ایران در گفتگو با مهر، با بیان اینکه ایستگاه‌های هواشناسی در سطح زمین، دمای هوا را مورد تحلیل دائمی قرار می‌دهند، اظهار داشت: سازمان فضایی ایران در کنار اطلاعات هواشناسی با تصاویر ماهواره‌ای دمای زمین و اتفاقات مرتبط با آن نظیر خشکسالی، حریق و گردوغبار را مورد پایش دائمی قرار می‌دهد.
وی درباره‌ی سنجش سطح آب دریاچه‌ی ارومیه از طریق تصاویر ماهواره‌ای گفت: اطلاعات نشان می‌دهد وسعت دریاچه‌ی ارومیه نسبت به سال گذشته در این بازه‌ی زمانی تغییری نداشته، اما نسبت به دو سال گذشته شاهد کاهش وسعت این دریاچه هستیم.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر

به گزارش مهر، مرتضی براری در صفحه‌ی اینستاگرم خود از برگزاری نشست‌های متعدد با شرکت‌ها و شکل‌گیری چندین کنسرسیوم برای دریافت پروانه‌ی اپراتور ماهواره‌ی مخابراتی خبر داد.

ادامه مطلب
ایران و جهان
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر

به گزارش ایلنا، اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: طی روزهای اخیر مطلبی با مضمون هزینه‌دار بودن استفاده از سرویس «تماس‌بان» در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار بوده که کاملاً نادرست است.

ادامه مطلب