محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

اوبر برنامه‌های بلندپروازانه‌ی اولین عرضه‌ی عمومی سهامش را پس از مدت‌ها انتظار منتشر کرد. این شرکت با نام "UBER" در بورس اوراق بهادار نیویورک نام‌نویسی می‌کند.
این شرکت خصوصی چندین وقت است که نتایج مالی حسابرسی نشده‌اش را به صورت سه ماهه گزارش می‌کند – این کاری است که انتظار می‌رفت این غول فناوری آغاز کند. این بدان معناست که فرم عمومی S-1 کمتر شبیه به نگاه انداختن به حساب‌های مالی و بیشتر به عنوان یک ثبت رسمی محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

پس از افت اسناد اولین عرضه‌ی عمومی سهام شرکت در دو هفته‌ی گذشته، Pinterest، پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی که کاربران می‌توانند ایده‌ها و محتواها را از طریق شبکه‌ای از عکس‌های پین شده کشف کنند و به اشتراک بگذارند، اوراق جدیدی تنظیم کرد که در آن‌ها برای فروش ۷۵ میلیون سهام خود، محدوده‌ی قیمتی بین ۱۷-۱۵ دلار را تعیین کرد. در این محدوده، ارزش بازار شرکت بین ۱.۱۲۵ تا ۱.۲۷۵ میلیارد دلار بیشتر می‌شود. از لحاظ ارزش‌گذاری – اگر کلاس‌های A، ،B، به اضافه‌ی گزینه‌هایی برای کلاس B اضافی برای تمامی سهام‌ها به مجموع ۶۶۴.۸۴ میلیارد سهم محاسبه شود – ارزش Pinterest با قیمت ۱۶ دلار در هر سهم به ۱۰.۶۴ میلیارد دلار می‌رسد، این محاسبه برای هر سهم با قیمت ۱۵ و ۱۷ دلار به ترتیب ۱۰ و ۱۱.۳ میلیارد دلار است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين

نگاهی به اطلاعات نشان می‌دهد به رغم سیر نزولی طولانی مدت بازار رمزنگاری، سرمایه‌گذاران خطرپذیر همچنان شرط‌بندی‌های بزرگی انجام می‌دهند. کمتر از دو سال پیش، قیمت تکان‌دهنده‌ی بیت کوین، در طول یک شب، افرادی را میلیونر کرد. پس از آن، قیمت کوین‌ها سقوط کرد. هرگز دیگر بهبود پیدا نکرد. بسیاری از پروژه‌ها تعطیل شدند، مشاغل زیادی از بین رفتند، و شور و اشتیاق‌های فراوان ۲۰۱۷ خاموش شدند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين

سامسونگ بدترین افت سود عملیاتی برای بیش از چهار سال را گزارش کرد که افت قیمت‌های تراشه‌ی حافظه و کم‌تر شدن فروش گوشی‌های هوشمند این وضعیت را بدتر کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين

بر اساس گزارشی از وال استریت ژورنال، تعداد کاربران پریمیوم Apple Music در ایالات متحده از Spotify پیشی گرفت. این تغییر اوایل سال ۲۰۱۹ رخ داد؛ در ماه فوریه، تعداد کاربران Apple Music به بیش از ۲۸ میلیون آمریکایی رسید، این تعداد برای Spotify، به میزان ۲۶ میلیون کاربر پرداختی آمریکایی بود. در مقاله‌ی منتشر شده‌ی وال استریت ژورنال آمده، تعداد کاربران Apple Music خیلی سریع‌تر از Spotify رشد می‌کنند، نرخ رشد آن ۲.۶ تا ۳ درصد در ماه در مقایسه با ۱.۵ تا ۲ درصد برای Spotify است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۱۶ فروردين

خداحافظ Altaba. پروژه‌ی فروش یاهو به غول تجارت مخابرات آمریکایی Verizon در سال ۲۰۱۷ کلید خورد. شرکت یاهو که سهامدار ۱۵ درصد از سهام غول فروش اینترنتی Alibaba و ۳۵.۵ درصد از سهام Yahoo Japan بود، پس از خریده شدن توسط Verizon، شرکت Altaba نامیده شد، حالا این واحد تجاری اعلام کرد سهام سود آورش در Alibaba را می‌فروشد و این فروشگاه از دسترس خارج می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ فروردين

اینتل اعلام کرد در ۱۴ استارتاپ سرمایه‌گذاری ۱۱۷ میلیون دلاری دارد که در کار ساخت رابط‌های هوش مصنوعی سریع‌تر، کمک به تولیدکنندگان با استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی، ساخت نیمه هادی‌ها، و ایجاد تکنولوژی‌های برهم زننده‌ی فراتر از هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی و ارتباطات هستند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۴ فروردين

CollegeVine، استارتاپ فناوری آموزشی مستقر در کمبریج، ۲۴ میلیون دلار افزایش سرمایه داشت، چراکه این استارتاپ به دنبال عرضه‌ی خدماتش به کارفرمایان به عنوان مزیتی برای کارکنان است.
این شرکت متمرکز بر عرضه‌ی مشاوره‌ی هدایت تحصیلی دبیرستان و پذیرش کالج، دور سری B افزایش سرمایه را به هدایت سرمایه‌گذارانی چون Fidelity Investments ،Maywood Street Investments و Technology Ventures انجام داد.

ادامه مطلب