محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن

انتشار ویدیویی از جک ما، موسس گروه علی بابا باعث شد ارزش سهام این شرکت روز چهارشنبه بزرگترین رشد روزانه در شش ماه گذشته را تجربه کرده و ۶۳ میلیارد دلار به ارزش بازارش اضافه شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ دي

وزارت بازرگانی ایالات متحده مجوزهای صادراتی وندورهایی همچون اینتل برای تامین محصولات نیمه هادی هواوی را لغو کرد.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هر هشت مجوز صادرات محصول به هواوی چین که پیش از این به چهار شرکت آمریکایی اعطا شده بود، از سوی وزارت بازرگانی آمریکا لغو شد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي

به گزارش مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، در کل ارزش بازاری فیس بوک و توئیتر دو شبکه بزرگ اجتماعی که حساب کاربری دونالد ترامپ را به دلیل تشویق به شورش و حمله به کنگره آمریکا مسدود کرده‌اند، طی ۲ روز ۵۱.۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ دي

به نوشته‌ی همکاران سیستم، از زمانی که مایکروسافت نخستین مدل کنسول بازی اکس‌باکس را روانه بازار کرد حدود دو دهه می‌گذرد. اولین مدل کنسول اکس‌باکس سال ۲۰۰۱ میلادی روانه بازار شد و خبرگزاری بلومبرگ با انتشار گزارشی تاریخچه فعالیت مایکروسافت در این عرصه را بررسی کرد. خواندن این گزارش بسیار جذاب است، ولی در آن یک بخش ویژه به چشم می‌خورد و آن هم جزییات تلاش مایکروسافت برای تامین امنیت بازی‌ها برای برند کاملا جدید کنسول خود است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۴ دي

شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرده است که سهم درآمدهای این شرکت از محل ارایه خدمات دیتا از 23 درصد کل درآمدها به حدود 50 درصد کل درآمدها افزایش یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۳ دي

توصیه دو کلمه ای ایلان ماسک برای استفاده از پیام رسان سیگنال، باعث شد سرمایه گذاران به اشتباه به خرید سهام یک شرکت کوچک سازنده دستگاه پزشکی با نام مشابه سیگنال هجوم برده و باعث صعود سرسام آور ارزش سهام آن شوند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ شنبه ۲۰ دي

اپل اعلام کرد که مصرف کنندگان در آخرین هفته سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۸ میلیارد دلار در فروشگاه برنامه این شرکت هزینه کردند که در مقایسه با ۱.۴۲ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته رشد فروش را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۸ دي

طبق گزارشی جدید با وجود شیوع ویروس کرونا، فروش نیمه رسانا در سراسر جهان رشد کرده و در نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به ۳۹.۴ میلیارد دلار رسیده است.
به نقل از گیزموچاینا، پیش بینی می‌شود فروش نیمه رسانا در سراسر جهان رشد کند. در نوامبر ۲۰۲۰ میلادی فروش نیمه رسانا به ۳۹.۴ میلیارد دلار در سراسر جهان رسید که این رقم نشان دهنده ۷ درصد رشد در مقایسه سالانه است.

ادامه مطلب