محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۰ مهر

به گزارش دیجیاتو، ارزش سهام اپل امروز به بالاترین رقم در تاریخ این کمپانی رسید تا رکورد جدیدی را برای این شرکت پرطرفدار رقم بزند. با این اتفاق، اپل جایگاه خود را بین شرکت های تریلیون دلاری جهان تثبیت کرد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۸ مهر

به گزارش دیجیاتو، پیش‌بینی سامسونگ از درآمدهایش برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که طی این بازه زمانی اوضاع برای آن بهبود چندانی نسبت به سال پیش نداشته است. این شرکت خوشه ای کره ای پیش بینی کرده که درآمدهایش در فصل سوم ۲۰۱۹ (منتهی به سپتامبر) باز هم با کاهش روبرو شود؛ در واقع به باور مدیران این شرکت سود عملیاتی سامسونگ برای این بازه برابر با ۷.۷ تریلیون وون کره (۶.۴۴ میلیارد دلار) خواهد بود که این رقم از سود عملیاتی ۵.۵ میلیارد دلاری اش در سه ماهه دوم امسال بیشتر است اما نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل (که رقمی برابر با ۱۴.۷ میلیارد دلار بود)‌ افت ۵۶ درصدی را نشان می دهد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۶ مهر

شرکت اریکسون پیش‌بینی کرد تحقیقات مقامات آمریکایی پیرامون نقض قوانین در شش بازار مختلف جهان هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار را به این شرکت وارد می‌کند و همچنین تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را روی نتایج مالی این شرکت در فصل سوم سال جاری میلادی بر جا می‌گذارد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲ مهر

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، هزینه متمایل کردن آینده به خواسته یک شخص چقدر است؟ «ماسایوشی سان» رئیس شرکت بزرگ SoftBank این هزینه را برابر ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌کند. این میزان، در واقع اندازه شرکت ژاپنی بزرگ Vision Fund است که زیرمجموعه و بازوی سرمایه‌گذاری SoftBank بوده و در بسیاری از شرکت‌های جریان‌ساز و مهم تکنولوژی مانند Uber و WeWork، سهامدار است. این در حالی است که ماسایوشی سان در حال راه‌اندازی شرکت جدید بزرگ و مشابه دیگری است. حالا اتحادیه اروپا هم چنین شرکت یا صندوق سرمایه‌گذاری می‌خواهد. هفته گذشته اخباری منتشر شدند که از طرحی برای ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۱۱ میلیارد دلاری) به‌عنوان پشتوانه شرکت‌های نوظهور اروپایی در صنایع و بخش‌های بسیار مهم، خبر دادند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور

به نوشته‌ی دنیای اقتصاد، سهم گوگل‌پلی در دانلودهای جهانی ۱۸۵ درصد بیشتر از اپ استور(فروشگاه موبایلی اپل) است.
کاربران موبایل در فصل گذشته، در سراسر جهان بیش از ۳۰ میلیارد بار اپلیکیشن دانلود کرده‌اند. این آمار تنها شامل نصب جدید بوده و نصب مجدد یا به‌روزرسانی برنامه را در برنمی‎گیرد. همچنین کاربران سیستم‌عامل‎های اندروید و iOS در فصل گذشته نزدیک به ۶/ ۲۲ میلیارد دلار برای خرید اپلیکیشن صرف کردند که نشان از رشد ۲۰ درصدی هزینه صرف‌شده برای خرید برنامه موبایلی در سال است. گزارش اخیر شرکت App Annie از بازار اپلیکیشن‎ها نشان می‎دهد دانلودهای گوگل‌پلی در فصل دوم سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد رشد کرد و تا ۵/ ۲۲ میلیارد افزایش یافت. سهم گوگل‌پلی در دانلودهای جهانی ۱۸۵ درصد بیشتر از اپ‌استور(فروشگاه موبایلی اپل) و ۱۵ درصد بالاتر از فصل گذشته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۹ شهريور

انتشار گزار‌ش‌های آماری جدید نشان‌ می‌دهد که میزان سود تجارت گوشی‌های هوشمند هواوی به ۱۱ میلیارد یوآن معادل ۱.۵۵ میلیارد دلار در شش ماهه نخست ۲۰۱۹ رسیده است که از میزان کل سال ۲۰۱۸ بیشتر است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور

به گزارش فارس، رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت: ۱۰۰ هزار نفر به طور مستقیم و ۴۰۰ هزار نفر به طور غیر مستقیم در صنعت هوافضای ایران مشغول به کار هستند.
فتح الله امی رییس پژوهشگاه هوافضا در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: قراردادهای صنعتی زیادی از سال ۹۴ داشتیم و مبلغ قراردادها از حدود سی میلیون تومان به ۲/۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۲۱:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ شهريور

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده دولت کشورش و آمریکا درباره مالیات بر شرکت های بزرگ دیجیتال به توافق رسیده‌اند. اما جزییات این توافق هنوز اعلام نشده است.

ادامه مطلب