محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۷ ساعت پیش

پیش‌بینی می‌شود عمده‌فروشی گوشی‌های هوشمند در جهان در سال ۲۰۲۱ تا ۱۳ درصد افزایش یابد که این رشد مرهون کاهش خرید در طول دوره پاندمی کرونا و افزایش قیمت دستگاه‌ها بوده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين

هندوستان از کشورهای پیشتاز در اقتصاد فضای مجازی در دنیا است و درآمد این کشور از صادرات آی تی در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۳۶ میلیارد دلار بوده است.
هندوستان از جمله کشورهایی است که در زمینه فناوری اطلاعات در وضعیت مطلوبی قرار داشته و در طی سال های اخیر به یک فراهم کننده خدمات نرم افزاری جهانی تبدیل شده است و با این پیشرفت ها هندوستان می تواند از مزایای تحول علمی بهره نموده و خود را به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی در فضای مجازی تبدیل نماید. بکارگیری فناوری اطلاعات در هند، هزینه های معاملات و موانع زمان و فضا را کاهش داده و موجب تولید انبوه خدمات و کالاهای سفارش شده می شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۵:۰ - ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين

به گفته معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری، پیش‌بینی می‌شود تا پایان دوره ۵ ساله اجرای طرح حمایت از توسعه زیست‌بوم همراه، توسعه بازار و فناوری تولید گوشی‌های هوشمند داخلی، صرفه‌جویی ارزی بیش از یک میلیارد دلار با تولید ۱۴ میلیون دستگاه گوشی همراه هوشمند و تبلت را شاهد باشیم.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۸:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين

به گزارش مهر به نقل از زد دی نت، علی بابا که غول تجارت الکترونیک چین محسوب می‌شود از سال قبل به علت انحصارطلبی در بازار مورد پیگرد مقامات قضائی و رگولاتوری چین بوده است و سرانجام به پرداخت ۱۸.۲ میلیارد یوآن جریمه محکوم شد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۴۰۰ جمعه ۲۰ فروردين

شرکت توییتر در ماه‌های اخیر مذاکراتی برای خرید اپلیکیشن شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس به ارزش چهار میلیارد دلار داشته است.
منابع آگاه به بلومبرگ گفتند مذاکرات دیگر در جریان نیست و معلوم نیست چرا متوقف شده است. توییتر و کلاب هاوس در این باره اظهارنظر نکردند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين

به گزارش زومیت، بررسی بازار سهام نشان می‌دهد ارزش هر سهم مایکروسافت در روز ۱۶ فروردین به ۲۴۹٫۷۵ دلار رسیده است. این نخستین باری است که ارزش سهام مایکروسافت به این مقدار می‌رسد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين

به گزارش دیجیاتو، گزارش مالی مقدماتی ال‌جی مربوط به سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نشان می‌دهد این شرکت در مقایسه با فصل قبل،‌ درآمد و سود عملیاتی بیشتری را از آن خود کرده و به نتایج نسبتا چشمگیر مالی دست یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۵ فروردين

شرکت پینترست سرگرم مذاکره برای خرید شرکت ویژوال ساپلای است که سازنده اپلیکیشن ویرایش عکس VSCO است.
پلتفرم VSCO که ۱۰ سال سابقه فعالیت دارد، مجموعه متمایزی از فیلترهای عکس شبیه فیلم را به همراه ویرایش تصویر عرضه می‌کند. این شرکت که همچنان روی محصول اصلی خود متمرکز است، ابزارهای ویرایش ویدیو هم اضافه کرده و ۹۰ میلیون دلار سرمایه جمع کرده است. این شرکت آخرین بار ۵۵۰ میلیون دلار ارزش داشت.

ادامه مطلب