محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۱۴ بهمن

Nintendo Switch تنها 10 ماه است که برای فروش عرضه شده و در حال حاضر از مدل پیشین خود، Wii U در این زمینه پیشی گرفته است. Wii U بستری بود که در گام نخست Nintendo را به بازی‌سازی هیبریدی معرفی کرد.
این غول فناوری ژاپنی در سراسر طول عمرش کمی بیش از ۱۳/۵ میلیون کنسول Wii U را توزیع کرد، و اکنون Nintendo گزارش می‌کند که Switch تا کنون به ۱۴/۸۶ میلیون فروش دست یافته است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ شنبه ۱۴ بهمن

اگر یک بخش اصلی در گزارش‌های درآمدی مایکروسافت در طی چند سال اخیر وجود داشته است، آن تجارت رایانش ابری شرکت است و بر اساس گزارش‌های مالی شرکت برای سه ماهه‌ی دوم سال 2018، به نظر نمی‌رسد که این موفقیت به این زودی‌ها کاهش داشته باشد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۱۳ بهمن

AMD روز سه‌شنبه گزارش سود و درآمدهای سه ماهه‌ی چهارم خود را منتشر کرد. این گزارش نشان داد که AMD از پیش‌بینی‌های Wall Street فراتر رفته، چراکه این شرکت در این مدت پردازنده‌های گرافیکی بیشتری که در مراکز داده و کامپیوترها استفاده می‌شوند به فروش رساند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۶ جمعه ۱۳ بهمن

پس از اینکه سامسونگ گزارش سال مالی 2017 خود را منتشر کرد به برتری 25 ساله‌ی اینتل در بازار فروش تراشه پایان داد. بخش چیپست این غول تکنولوژی کره‌ای که مدت‌ها پیش بزرگترین فروشنده در این بازار به حساب می‌آمد، 69 میلیارد دلار درآمد کل را در سال 2017 به دست آورد که این درامد ۶۲/۸ میلیارد دلاری گزارش شده از سوی اینتل را تحت‌ شعاع قرار داد. اگرچه این مبلغ با رشد سالانه‌ی 6 درصد برای اینتل یک رکورد بود اما نتوانست از رشد سریع سامسونگ و رسیدن آن به نقطه‌ی اوج جلوگیری کند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن

Red Hat که به خاطر توزیع سیستم‌عامل مبتنی بر گنو/لینوکس شناخته شده است، در سال‌های اخیر نقش بزرگی را با استفاده از محصول Open Shift Kubernetes برای Kubernetes و توسعه‌ی آن ایفا کرده است. روز سه‌شنبه این شرکت تصمیم گرفت تا با تصاحب CoreOS به مبلغ 250 میلیون دلار به توسعه‌ی این بخش کمک کند. CoreOS استارتاپ مدیریت container است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۲ بهمن

مایکروسافت PlayFab را تصاحب کرد، استارتاپی که توسعه ی بازی را بر اساس کار با عملیات‌های برخط و دیگر وظایف تسریع می‌بخشد تا توسعه‌دهندگان بتوانند بر روی ساخت بازی‌هاشان متمرکز شوند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۱ بهمن

گوگل تکمیل خرید 1.1 میلیارد دلاری بخش بزرگی از تجارت سخت‌افزاری HTC را اعلام کرد. این خرید که به سپتامبر سال گذشته بر می‌گردد، حالا مجوزهای مورد نیاز را به دست آورده و نهایی شده است.

ادامه مطلب