محبوب ترین ها
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۰ آبان

پس از شایعات، حالا IBM خرید کسب‌‌وکار نرم‌افزاری متن‌باز رایانش ابری، Red Hat را با قیمت هر سهم ۱۹۰ دلار و به ارزش کل ۳۴ میلیارد دلار تائید کرد. IBM گفت این معامله هم‌اکنون توسط هیئت‌مدیره‌ی هر دو شرکت پذیرفته شده، اما همچنان موضوع، سهامداران شرکت Red Hat و تائیدیه‌های قانونی است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، خرید احتمالا در اواخر نیمه‌ی ۲۰۱۹ نهایی می‌شود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان

برای دومین‌بار در سال جاری، شرکت Canon روز پنجشنبه، چشم‌انداز درآمدی سالیانه‌اش را با توجه به فروش‌های کمتر دوربین‌های رفلکس تک لنز (SLR) و اندک بودن تقاضا برای تجهیزات تولید نیمه‌هادی‌ها کاهش داد.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان

پس از گزارش مالی سه ماهه‌ی مایوس‌کننده‌ی آمازون و از دست دادن ۶۵ میلیارد دلار از سرمایه‌ی بازار خرده‌فروشی‌اش، مایکروسافت جایگاه دومین شرکت ارزشمند ایالات متحده‌ی آمریکا را به دست آورد. اپل در ماه سپتامبر و پس از گذشتن از مرز درآمد ۱ تریلیون دلاری در راس لیست شرکت‌های ارزشمند آمریکا قرار گرفت. در اواخر ۱۹۹۸ تا اوایل ۲۰۰۰ و پیش از بحران dot-com، سقف بازار مایکروسافت بیشترین میزان در وال‌استریت بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان

کوچک شدن اسنپچت در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۸ همچنان ادامه دارد، اما کسب‌وکار آن به طور مداوم در حال پیشرفت است. شمار کاربر فعال ماهانه‌ی اسنپچت دوباره کاهش یافت، این بار با ۱ درصد به ۱۸۶ میلیون کاربر رسید که کمتر از ۱۸۸ میلیون و نرخ رشد منفی ۱.۵ درصد در سه ماهه‌ی دوم بود. اگرچه، شمار کاربران آن هنوز هم ۵ درصد بالاتر از نرخ سالیانه است.
در این دوره، اسنپ ۲۹۸ میلیون دلار درآمد با زیان ۰.۱۲ دلار EPS را تجربه کرد. پیش‌بینی‌های وال‌استریت ژورنال برای آن به ترتیب ۲۸۳ میلیون و ۰.۱۴ دلار، به اضافه‌ی از دست دادن نیم میلیون کاربر بود.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۷ آبان

در حال حاضر اینتل، مدیرعامل دائمی ندارد و معرفی تراشه‌های ۱۰ نانومتری‌اش همچنان به تاخیر می‌افتد، اما این عوامل باعش نشدند درآمد شرکت کاهش یابد. این شرکت اعلام کرد موفق به ثبت درآمد ۱۹.۲ میلیارد دلاری با سود عملیاتی ۷.۳ میلیارد دلار شد. مهم‌تر از آن اینکه، مهم‌ترین عامل کسب این درآمد (۱۰.۲ میلیارد دلار) از بخش PCهای معمول شرکت و نه مراکز داده یا دستگاه‌های اینترنت اشیا بود. همه‌ی این‌ها در شرایطی است که این شرکت حدودا یک سال از تولید انبوه معماری پردازنده‌ی ۱۰ نانومتری با عنوان "Cannon Lake" عقب افتاده است.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان

مایکروسافت تایید کرد رشد بخش بازی‌سازی‌اش همچنان ادامه دارد و تعداد بازیکنان فعال Xbox Live نشان‌دهنده‌ی آن هستند. تعداد کاربر فعال ماهانه‌ی Xbox Live در سه ماهه‌ی اول مالی ۲۰۱۹ مایکروسافت به ۵۷ میلیون نفر رسیدند. این رقم در مقایسه با سال قبل از آن ۸ درصد رشد داشت. از طرفی این تعداد تنها ۲ میلیون کمتر از کاربران در فصل تعطیلات است. مایکروسافت اشاره می‌کند رشد Xbox Live در تمامی کنسول‌ها، ویندوز 10، و موبایل آن دیده می‌شود.
بخش بازی‌سازی Xbox شاهد ۴۴ درصد رشد سالیانه‌ی درآمد بود. سخت‌افزار Xbox X، که تا سه ماهه‌ی دوم مالی ۲۰۱۸ راه‌اندازی نشده بود، برنامه‌های اشتراکی بازی‌ها، و Xbox Live مشارکت‌کنندگان اصلی این رشد هستند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۶ آبان

AMD همچنان به رشد کسب درآمد خود از رشد تقاضا برای پردازنده‌های مبتنی بر Zen ادامه می‌دهد، تراشه‌هایی که نسبت به اینتل مزایایی بیشتری دارند. در مقایسه با سال قبل، AMD میزان درآمد خود در سه ماهه‌ی سوم تا پایان ۳۰ سپتامبر را ۴۰ درصد و رسیدن به ۱.۶۵ میلیارد دلار عنوان کرد. سود خالص آن هم ۱۵۰ میلیون دلار یا ۳۰ سنت در هر سهم بود، در سال گذشته این میزان ۱۰۰ میلیون دلار یا ۹ سنت برای هر سهم گزارش شده بود.
تحلیلگران برای AMD انتظار گزارش‌های درآمدی ۱۳ سنت در هر سهم و ۱.۷ میلیارد دلار درآمد را داشتند.

ادامه مطلب
کسب‌وکار
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر

خرید ۷.۵ میلیارد دلاری GitHub توسط مایکروسافت، یکی دیگر از موانع عمده‌ی تأیید خود را برطرف کرد: اتحادیه‌ی اروپا از طریق Financial Times اعلام کرد پس از مشخص شدن این موضوع که هیچ نگرانی ضد اعتمادی در خرید این سرویس نرم‌افزاری منبع‌باز محبوب توسط مایکروسافت وجود ندارد، معامله را تائید کرده است.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند