محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹ ساعت پیش

به گزارش پیوست، رقابت واژه شناخته شده‌‌ای برای تنظیم‌گران و مقررات‌گذاران حوزه‌های مختلف صنعتی و تجاری است اما وقتی موضوع پلتفرم‌ها و کسب‌وکارهای جدید است رقابت نیز معنای خود را تغییر می‌دهد چرا که نوع رفتار فعالان این حوزه به‌گونه‌ای است که رقابت را وارد لایه‌های مختلف می‌کند که تنظیم‌گری آن چندان کار ساده‌ای نیست. اگر برای صنایع سنتی رقابت در حوزه خشکبار کاملا با رقابت در حوزه تاکسی‌های اینترنتی متفاوت بود حال با شکل‌گرفتن سوپراپ‌ها و درهم‌تنیدگی تمامی کسب‌وکارها با یکدیگر رقابت در این کسب و کارها نیز متحول شده است. از همین روست که نقش تنظیم‌گری این حوزه بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی همکاران سیستم، به گزارش وب‌سایت pcgamer، «استیو بالمر» مدیرعامل وقت مایکروسافت سال 2001 میلادی سیستم عامل لینوکس و به طور کلی نرم افزارهای متن‌باز را به عنوان «سرطانی که به دارایی‌های معنوی چسبیده است و هرچیزی که به آن بچسبد را نابود می‌کند» تعریف کرد. هم اکنون در سال 2020 میلادی «براد اسمیت» یکی از مدیران ارشد مایکروسافت توضیح داد که این شرکت اشتباه کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند (COAI) در نامه ای سرگشاده به رگولاتور مخابراتی این کشور خواستار تصمیم گیری سریع تر درباره قوانین محدودیت تعرفه‌گذاری شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به نوشته‌ی همکاران سیستم و به گزارش وب‌سایت scmp؛ بر اساس یک گزارش جدید اعلام شد سرمایه‌ گذاری‌های صورت گرفته در حوزه خدمات رایانش ابری چین در ماه‌های گذشته توانست نوسانات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیر کرونا را برطرف کند و شرایط رشد اقتصادی را پس از خاتمه اختلالات ناشی از کرونا فراهم آورد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير

به گزارش فارس، جمهوری خواهان و راست گرایان عضو توئیتر که از سیاست های این شبکه اجتماعی در زمینه مقابله با رفتارهای متعصبانه آنها خسته شده اند، در حال مهاجرت به پارلر هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۵:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۱ تير

به گزارش مهر، بزرگترین انجمن رایانه‌ای دنیا که بیش از صد هزار دانشجو و متخصص علوم مختلف رایانه در آن عضویت دارند، خواستار عدم استفاده دولت‌ها و بخش خصوصی از فناوری تشخیص چهره شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۳:۰ - ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۱ تير

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) سرانجام به طور رسمی اعلام کرد غول های تکنولوژی چین یعنی هواوی و ZTE تهدیدی برای امنیت ملی این کشور محصوب می شوند و در نتیجه آن تمام شرکت های مخابراتی آمریکایی از استفاده از منابع فدرال برای خرید و نصب تجهیرات این دو شرکت منع می‌شوند.

ادامه مطلب