محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، ستاره شناسان این پدیده را یک رخداد کیهانی باور نکردنی توصیف کرده‌اند و می‌گویند کشف آن می‌تواند زمینه را برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر و شناسایی بهتر امواج گرانشی فراهم کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش مهر به نقل از انگجت، خودروی «رودستر»ی که الون ماسک همراه یک موشک فالکون هوی به آسمان پرتاب کرده بود اکنون به نقطه عطف جدیدی رسیده است. اطلاعات وب سایت Where is Roadster نشان می دهد این خودرو نخستین پرواز دور خورشید را تکمیل کرده اند. مدار رودستر دور خورشید ۵۵۷ روز طول کشید است. همچنین این خودرو تاکنون بیش از ۷۶۲ میلیون مایل سفر کرده است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد

به گزارش آی‌تی ایران، شرکت Alienware که جزو زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ Dell محسوب می‌شود، اخیرا و به منظور رقابت با نمایشگرهای گیمینگ 4K شرکت انویدیا، از مانیتور 55 اینچی مجهز به پنل OLED خود پرده برداشت.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۹:۰ - ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد

به گزارش مهر به نقل از شرکت مخابرات ایران، سید مجید صدری با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم اظهار داشت: به منظور پیاده سازی نقش‌های مسئولیت اجتماعی شرکت مخابرات ایران و در راستای تحقق ارتباطی فراگیر، تمام تماس های تلفن ثابت به ثابت درون استانی و بین استانی از ساعت ۲۴ دوشنبه ۲۸ مردادماه ۹۸ تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه ۲۹ مرداد در سراسر کشور رایگان است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد

به گفته منابع آگاه وزارت بازرگانی آمریکا، مهلت هواوی برای خرید تجهیزات از شرکت‌های آمریکایی ۹۰ روز دیگر تمدید می‌شود.
به نقل از رویترز، به گفته دو منبع آگاه، وزارت بازرگانی آمریکا تصمیم دارد مهلت هواوی برای خرید فناوری از شرکت های آمریکایی را تمدید کند تا این شرکت بتواند به مشتریان خود خدمت‌رسانی کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۵ مرداد

به گزارش ایسنا، برخی از کشورهای جهان در توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نسبت به سایر کشورها تمایل و تلاش بیشتری برای راه‌اندازی شبکه 5G از خود نشان داده‌اند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۲۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، ناسا برای آماده سازی ماموریت به مریخ در ۲۰۲۰ میلادی، کاوشکر رباتیک خود را در یک منطقه حاوی گدازه‌های آتشفشانی در ایسلند آزمایش می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۷:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد

به گزارش زومیت، شرکت هواوی به دلیل تحریم و با انگیزه‌ی استقلالِ بیشتر از شرکت‌های فناوری آمریکایی، درحال تهیه سرویس نقشه و مسیریابی اختصاصی خود با پوشش ۱۶۰ کشور جهان است.

ادامه مطلب