محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

فیسبوک، واتس‌اپ، و اینستاگرم در سرتاسر جهان برای خدمات‌دهی به کاربران دچار مشکلی چند ساعته شدند. فیدهای خبری اینستاگرم و فیسبوک قادر به دریافت اطلاعات جدید نبودند و دامین اصلی Facebook.com هم برای بیش از ۲ ساعت خارج از دسترس بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

اوایل هفته‌ی جاری، The Verge تحقیقات طولانی در مورد بسیاری از مراکز نوآوری منتشر کرد که Foxconn آن‌ها را در ویسکانسین به عنوان بخشی از قراردادش با رئیس جمهور ترامپ برای ساخت یک کارخانه‌ی LCD در این ایالت اعلام کرده بود. The Verge گزارش کرد که پس از گذراندن ۱۰ روز در محل، بسیاری از این مراکز نوآوری خالی هستند، برخی از ساختمان‌ها در حقیقت هرگز فروخته نشده‌اند، و در واقع هیچ کس در ویسکانسین نمی‌دانست چه اتفاقی می‌افتد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۷ فروردين

Disney Plus در حال تبدیل شدن به سرویس استریم انحصاری تماشای Simpsons است. این شرکت با تائید این خبر گفت: تمامی ۳۰ فصل این سریال از روز ۱۲ نوامبر، تاریخ راه‌اندازی سرویس، در دسترس قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ شنبه ۲۴ فروردين

باید منتظر بود که رئیس جمهور ترامپ و ریاست کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، Ajit Pai، جدیدترین طرح‌های دولت این کشور برای اطمینان از رهبری ایالات متحده در 5G و توسعه‌ی دسترسی به پهنای باند در مناطق روستایی در سراسر این کشور را اعلام کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ جمعه ۲۳ فروردين

گوگل که هفته‌ی گذشته، شبکه‌ی اجتماعی‌اش برای کاربران و برندها را تعطیل کرد، حالا به تنهایی متمرکز بر کاربران سازمانی است. برای پیشگامی در حوزه‌ی جدید، Google در رویداد Cloud Next 2019 خود اعلام کرد این سرویس به Google Current تغییر نام می‌دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۲ فروردين

بنابر خبری از TechCrunch، استارتاپ آموزشی آنلاین یک میلیارد دلاری، Udacity، به میزان ۲۰ درصد نیروی کار خود را اخراج می‌کند و کارکردها و عملیاتش را بازسازی می‌کند، چراکه مدیرعامل این شرکت، Sebastian Thrun، به دنبال همتراز کردن هزینه‌ها با درآمدها بدون کاهش رشد است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۱ فروردين

توئیتر با هدف کاهش تعداد هرزنامه‌ها، تعداد حساب‌های کاربری که کاربران توئیتر می‌توانند روزانه دنبال کنند را از هزار در هر روز به ۴۰۰ کاهش داد. ایده‌ی محدودیت جدید این است که مانع از آن شود تا ارسال‌کنندگان اسپم‌ها، شبکه‌هایشان را با دنبال کردن حساب‌های کاربران توئیتر و سپس متوقف کردن آن، به شیوه‌ای بی‌قید و شرط و تهاجمی گسترش دهند – این چیزی است که قوانین توئیتر را نقض می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۰ فروردين

طبق آخرین نظرسنجی NBC News/Wall Street Journal، اکثریت قابل توجه شرکت‌کنندگان در نظرسنجی می‌گویند رسانه‌های اجتماعی به تقسیم کشور بیش از اتحاد آن می‌پردازند.
بر اساس نتایج این نظرسنجی، مردم آمریکا نظرات متفاوتی درباره‌ی رسانه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر دارند. به اعتقاد آن‌ها این شبکه‌ها بیشتر به دنبال تقسیم کشور هستند تا اتحاد آن، و به جای حقیقت، اخبار کذب و دروغ را منتشر می‌کنند.

ادامه مطلب