محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۴ مهر

باور کنید یا نه، دانشمندان همچنان در حال کشف اشکال جدیدی از سلول‌های بنیادی هستند – و جدیدترین مثال‌ها در مورد چگونگی درمان بسیاری از آسیب‌های معمول توسط پزشکان است. تیم تحقیقاتی با مرکزیت استنفورد، سلول‌های بنیادی انسانی را شناسایی کردند که به این گروه برای ایجاد درخت فامیلی سلول‌هایی که می‌تواند استخوان‌ها و غضروف‌ها را احیا کنند، کمک می‌کند. دانمشمندان می‌توانند سلول‌ها را از استخوان‌های موجود بگیرند یا از سلول‌های اختصاصی در چربی تولید کنند، و آن‌ها به قدری قابل پیش‌بینی هستند که پزشکان در مورد نتایج ناخواسته هنگام استفاده از آن‌ها در درمان نگران نیستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱ مهر

گوگل خبر از مشارکت خودرویی بزرگی داد که نشان از افزایش تلاش آن برای ورود اندروید به سیستم‌های اطلاعاتی و سرگرمی خودروها دارد.
این غول اینترنت با گروه خودروسازان رنو-نیسان-میتسوبیشی همکاری می‌کند – همانطور که از نام آن پیدا است، این تیم متشکل از سه شرکت خودروساز فرانسوی و ژاپنی است. این گروه در سال ۲۰۱۷، بیش از ۱۰ میلیون خودرو در سرتاسر جهان فروختند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور

منابعی به بلومبرگ گفتند، آمازون برنامه‌ی توسعه‌ای تا سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته و قصد افتتاح ۳ هزار فروشگاه Go را دارد. این تعداد به نظر زیاد می‌رسد، به خصوص با توجه به اینکه این شرکت تاکنون تنها چهار فروشگاه دارد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۰ شهريور

توئیتر تغییر مهمی در نحوه‌ی نمایش توئیت‌های کاربرانش داشته است، این تغییر متعاقب بحث در مورد راه‌های معکوس کردن جدول زمانی الگوریتمی این پلتفرم بود. حالا، وقتی که کاربر در جعبه‌ی تنظیمات علامت تیک "Show the best tweets first" را بردارد، توئیتر بلافاصله جدول زمانی کاربر را به نظم غیر الگوریتمی، ترتیب زمانی معکوس باز می‌گرداند، این همان شیوه‌ای است که توئیتر در ابتدا طراحی کرده بود و برای سال‌ها تا زمانیکه مدل الگوریتمی پیش‌فرض را در سال ۲۰۱۶ معرفی کند، بر آن اساس کار می‌کرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۳۰ شهريور

زمانی Path به عنوان فیسبوک آینده ستوده می‌شد، این برنامه از ابتدا برای تلفن‌های موبایل ساخته شد و تمرکز آن بر گروه‌های کوچک بود. در حالیکه این شرکت موفق نشد به هیچ کدام از جاه‌طلبی‌هایش برسد، اعلام کرد به زودی آن را تعطیل می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ شهريور

توئیتر حالا استریم‌ها و پخش‌های زنده را در قسمت بالایی جدول زمانی این برنامه قرار داده است. با این کار، کاربران به راحتی می‌توانند ببینند افرادی که آن‌ها را دنبال می‌کنند در حال انجام چه کاری هستند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ شهريور

گوگل اعلام کرد با هدف بهبود توانایی تشخیص آهنگ‌ها بر روی موبایل‌های آیفون، Sound Search را در Now Playing ادغام کرد. Now Playing که سال گذشته معرفی شد، از یادگیری عمیق بر روی دستگاه‌ها برای شناسایی ده‌ها هزار آهنگ محبوب استفاده می‌کند. Sound Search هم که پیش از Now Playing وجود داشته، و اکنون در داخل این ابزار جدید معرفی شده، توانایی تشخیص ده‌ها میلیون آهنگ را دارد. Sound Search بر روی سرورها عمل می‌کند و از طریق فشار چند ثانیه‌ای دکمه‌ی Google Assistant در موبایل‌های اندروید یا در اپلیکیشن Google Search در دسترس است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ شهريور

یک سال پس از اعلام درخواست برای دریافت پیشنهادات برای کارهای بشر دوستانه، مؤسس آمازون، Jeff Bezos اولین پروژه‌ی خود را رونمایی کرد. ویژگی برجسته‌ی این پروژه، ایجاد شبکه‌ای برای پیش‌دبستانی‌های غیر دولتی است که در جوامع با درآمد پایین ساخته می‌شوند و دانش‌آموزان رایگان در آن‌ها پذیرش می‌شوند.

ادامه مطلب
کاربران می خوانند