محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ اسفند

گوگل حذف اپ دولتی عربستان را که به مردان این کشور اجازه‌ی ردیابی و کنترل مسیرهای مسافرتی زنان را می‌دهد، نپذیرفت.
گوگل این اپ را که Absher نامیده می‌شود، بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که این اپ هیچ توافقنامه‌ای را نقض نمی‌کند و بنابراین می‌تواند در فروشگاه Google Play باقی بماند. این تصمیم گوگل به نمایندگان دموکرات کالیفرنیا اعلام شد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ اسفند

بر اساس خبری از Associated Press، به دست آمده از گزارشات دولتی، چین در سال گذشته ۲۳ میلیون بار جلوی خرید بلیط قطار و هواپیما را توسط افرادی با اعتبار اجتماعی پایین گرفته است.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ اسفند

فیس‌بوک اقدامات قانونی علیه تعدادی وب‌سایت چینی انجام می‌دهد که حساب‌ها، لایک‌ها، و دنبال‌کنندگان جعلی را در فیس‌بوک و اینستاگرم می‌فروشند. فیس‌بوک این اقدامات قانونی را اواخر عصر جمعه در پست وبلاگ کوتاهی منتشر کرد. البته، این حقیقت که فیسبوک در چین اجازه‌ی فعالیت ندارد، ممکن است اقدامات قانونی را برای آن سخت کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۱ اسفند

مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد قصد دارد برنامه‌ها و خدمات Microsoft Band و Microsoft Health Dashboard را از ۳۱ مارس متوقف کند. بیش از دو سال است که این غول دنیای فناوری توسعه‌ی ترکر تناسب اندام مچی Band را متوقف کرده است، اما همچنان اجرای آن را برای پشتیبانی از کاربران موجود حفظ کرده بود. این رویکرد هم از تاریخ ۳۱ می تغییر می‌کند، و مایکروسافت به خدمات این سرویس پایان می‌دهد و این برنامه را از Microsoft Store ،Google Play و App Store حذف می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند

با بیش از ۵۰۰ فروشگاه خرده فروشی در سراسر جهان، برنامه‌های بازگشایی و تعطیلی چند فروشگاه اپل معمولا خبر قابل توجهی نیست، اما به نظر می‌رسد این شرکت انگیزه‌ی غیر معمولی برای تعطیلی این دو فروشگاه دارد: اپل تلاش می‌کند جلوی محکوم شدنش در یکی از پرونده‌های قانونی در این ایالت توسط ترول‌های پتنت را بگیرد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ اسفند

به گزارش رویترز، روز چهارشنبه بلک‌بری شکایتی مبنی بر نقض پتنت را ثبت کرد و توییتر را به خاطر استفاده‌ی غیر قانونی از فناوری اپ‌های پیام‌رسان موبایلش متهم کرد که توسط این سازنده‌ی سابق گوشی‌های هوشمند توسعه یافته بود.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ اسفند

بر اساس مطالعه‌ی جدیدی از CordCutting.com، از هر ۵ نفر ۱ نفر از حساب کاربری شخصی دیگر در زمان پخش ویدئو از نتفلیکس، Amazon Video، و Hulu به عبارتی سرقت ادبی می‌کند. در این بین، نتفلیکس مدت‌هاست مورد این سو استفاده است – ۲۶ ماه، در مقایسه این برای Amazon Prime Video و Hulu به ترتیب ۱۶ و ۱۱ ماه است. در مطالعه آمده، می‌توان دلیل آن را افرادی دانست که رایگان از محصولات نتفلیکس استفاده می‌کنند و به جای یک دوست، اعضای خانواده‌شان محصولات آن را تکثیر می‌کنند – ۴۸ درصد از لاگین والدین‌شان و ۱۴ درصد بقیه هم از اعتبار خواهر یا برادرشان استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند

شش ماه پس از آنکه آمازون به استارتاپ‌ها حق مشارکت در دومین شتاب‌دهنده‌ی سالانه‌ی الکسا را داد، یک برنامه‌ی ۱۳ هفته‌ای که دسترسی ۱۰ استارتاپ را به کارمندان و مربیان آمازون از انجمن هوش مصنوعی سیاتل و شبکه‌ی Techstars پشتیبانی می‌کرد، این شرکت مستقر در سیاتل بررسی‌ها برای سومین گروهش را آغاز می‌کند. آمازون می‌گوید، برنامه‌ی ۲۰۱۹ آن در ماه‌های بین جولای و اکتبر خواهد بود.
پنجره‌ی این برنامه هم اکنون باز است و در تاریخ ۷ آوریل بسته می‌شود.

ادامه مطلب