محبوب ترین ها
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۳:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين

فیسبوک در اکتبر وعده داده بود که تبلیغ‌کنندگان انتخاباتی را ملزم به ارائه‌ی منبع قابل شناسایی می‌کند. حالا این ایده را برای هر شخصی که تبلیغات در این "موضوع" را می خرند توسعه می‌دهد. اشخاصی که در دسته‌های تعیین شده تبلیغ می‌کنند بایستی تائید کنند چه کسی و کجا آن را دریافت می‌کند – و پیام‌هاشان تا از طرف آن‌ها تائید نشود، منتشر نمی‌گردد.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۱۱:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين

Jon Alferness، مدیر تبلیغات Pinterest که تابستان گذشته به این شرکت پیوسته بود، حالا آن را ترک می‌کند. Alferness که آگوست گذشته به عنوان معاون بخش تولیدات تبلیغاتی از گوگل به این شرکت ملحق شده بود، پس از خروج Tim Kendall، به طور موقت نظارت بر کل کسب‌وکار شرکت را هم بر عهده داشت.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين

در جریان مبارزه علیه پروپاگاندای تبلیغاتی و انتشار اخبار «جعلی»، شرکت آمریکایی Facebook، در نظر دارد تا با ایجاد پرونده‌هایی برای صاحبان حساب‌های پرطرفدار این شبکه‌ی اجتماعی، صفحات آن‌ها را به‌ صورت متمایز و اوریجینال به کاربرانش ارائه دهد.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين

در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت روبوتاکسی‌ها در شهر کالیفرنیا آمریکا خواهیم بود. در حال حاضر، کمیسیون خدمات حمل‌ونقل عمومی در نظر دارد تا قوانین لازم را برای فعالیت این سرویس عمومی در سطح شهر کالیفرنیا تصویب و اجرا نماید.

ادامه مطلب
گوناگون
اندیشه سبز خزر۹:۰ - ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ فروردين

اپل اعلام کرد، John Giannandrea را که تا این اواخر در بخش‌های هوش مصنوعی و جستجوی گوگل فعال بوده است را استخدام می‌کند. وی که از سال ۲۰۱۰ در گوگل مشغول بوده از سال ۲۰۱۶ ریاست تیم تحقیقات این شرکت را بر عهده داشته است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۸:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ فروردين

ربات‌های انسان مدل Alpha 1S با رقص هم‌زمان در یک برنامه توانستند رکورد جدیدی را در انجام حرکات هم‌زمان به ثبت برسانند. این رویداد بزرگ‌ترین رویداد در حوزه‌ی رباتیک در جهان بود. در این برنامه ۱۳۷۲ ربات با رقص هم‌زمان، به دستاوردی جدید در طول رقابت‌های ربات‌ها در ایتالیا بوده است.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۷:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ فروردين

بر اساس پروژه‌های جدید سازمان فضایی NASA، هواپیماهای بدون سرنشین با طراحی غیرمعمول در چارچوب برنامه‌های NASA تولید خواهند شد. این روبات‌ها قادر به پرواز در فضای غیرقابل‌دسترس خواهند بود. بعید به نظر می‌رسد تا آینده‌ای نزدیک انسان‌ها بتوانند بر روی مریخ راه بروند زیرا کاوشگر فضایی Curiosity به‌آرامی بر روی مریخ کاوش می‌کند.

ادامه مطلب
گوناگون
سارا محمد علیئی۵:۰ - ۱۳۹۷ جمعه ۱۷ فروردين

بر اساس مقاله‌ی منتشر شده در مجله‌ی Science Advances، به‌ تازگی ماده‌ای تولید شده که می‌تواند آب را از مولکول‌های هوا استخراج کند. ساختار این ماده اجازه می‌دهد تا به‌ سرعت کمترین میزان بخار موجود در هوا به‌ صورت آب جمع‌ آوری شود. گروهی از دانشمندان دانشگاه تگزاس در دالاس با بررسی جزئیات دقیق در مورد چگونگی جمع‌آوری آب توسط پوسته‌ی سوسک‌های بیابانی و مواد تشکیل‌دهنده‌ای آن، به مواد مورد نیاز جهت تبدیل بخار به آب دست یافتند؛ البته مواد تولید شده می‌تواند با سرعت بیشتری روند تبدیل را در پیش گیرد.

ادامه مطلب